1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Vancouver Havalimanı

Vancouver Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Kanada / Vancouver
Yolcu Sayısı
24.000.000
Kuruluş Tarihi
1929
Uçak Trafiği
330.839
Havalimanı Kodu
YVR
Merkeze Uzaklık
15 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+1 (604) 207 70 77
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
3211 Grant Mcconachie Way, Richmond, Bc V7B 0A4, Kanada

Vancouver Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Vancouver - Toronto
Air Canada
25 Eki 2020
21 Kas 2020
Vancouver - Paris
Air Transat
23 Eki 2020
Vancouver - Amsterdam
Delta Air Lines
27 Eki 2020
Vancouver - Berlin
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Vancouver - Tahran
Air Canada
15 Kas 2020
Vancouver - Antalya
Air Canada
01 Kas 2020
Vancouver - Ankara
Air Canada
26 Eki 2020
29 Eki 2020
Vancouver - Gaziantep
Deutsche Lufthansa
13 Kas 2020
25 Eki 2020
Vancouver - Adana
Air Canada
01 Kas 2020

Vancouver Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Toronto - Vancouver
Air Canada
07 Kas 2020
Paris - Vancouver
Deutsche Lufthansa
23 Eki 2020
09 Kas 2020
23 Eki 2020
Delhi - Vancouver
Deutsche Lufthansa
29 Eki 2020
Adana - Vancouver
Türk Hava Yolları
19 Kas 2020
Gaziantep - Vancouver
Türk Hava Yolları
19 Kas 2020
Denizli - Vancouver
Türk Hava Yolları
19 Kas 2020
Van - Vancouver
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Tiflis - Vancouver
Air France
29 Eki 2020
Tahran - Vancouver
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Vancouver Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Vancouver Havalimanı Nerede?

Vancouver'a Hoşgeldiniz

Kanada yüzölçümü olarak dünya genelinde Rusya'dan sonraki ikinci büyük ülke olarak bilinmektedir. Birçok anket doğrultusunda Kanada'nın en yaşanabilir ülke olduğu doğrulanmıştır. Suç oranı düşük, kültürel zenginliğe sahip ve genel olarak mimaride ve eğitimde oldukça ileri standartlara sahip bir ülkedir.

Vancouver, Kanada'nın bilinen en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Kanada'nın kuzey kesiminde yer almaktadır ve Pasifik Okyanusu'na olan yakın konumu sayesinde liman kenti olarak anılmaktadır. Yaşanılacak en iyi kentlerden bir tanesi olması nedeniyle, eşsiz güzelliklere sahiptir. Parklar, müzeler, sanat galerileri ve doğal güzellikleriyle birlikte unutulmaz bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yüzden Kanada'ya bir tatil planlıyorsanız, Vancouver kenti en iyi seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Kuruluşu 1700'lerin sonunda gerçekleşen bu kenti ziyaret etmeniz, Kanada uçak bileti alarak mümkün olabilecektir. Kentin eşsiz güzelliklerini de buraya gerçekleştireceğiniz ziyaret sonucunda keşfedebileceksiniz.

Vancouver Havalimanı Tarihçesi

1929 senesinde Vancouver şehrinde bulunan çim pist, havacılık işlemlerinde kullanılmak amacıyla yeniden düzenlenmiş ve Vancouver Havalimanı'nın ilk yapılanması bu tarihte başlamıştır. Daha sonra İkinci Dünya Savaşı esnasında orijinal terminalin büyük bir kısmı tamamlanarak federal güçlerin kullanması için Milli Savunma Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı'na kiralanmıştır. Fonların yardımıyla havalimanı büyük oranda günümüzdeki görünümüne kavuşmuştur.

Vancouver Havalimanı'ndaki ana terminal binası 1968'de yapılmıştır ve o günden günümüze kadar iç ve dış hat seferlerinin oluşturulacağı terminaller eklenerek genişletilmiştir. Toplamda 3 terminale sahip olan Vancouver Havalimanı'nda iç hatlar, dış hatlar ve güney terminaline yer veriliyor. Türkiye'den Kanada ucuz uçak bileti alarak Vancouver Havalimanı'na dış hatlardan giriş yapabileceksiniz. Biletinizi Biletall.com'daki farklı seçeneklerin bir araya getirildiği aramalarla kolaylıkla bulabilirsiniz.

Vancouver Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Vancouver Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 15 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 28 Dk sürmektedir..
Vancouver Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Biletall.com'un her bütçeye uyan Kanada uçak biletleri ile ekonomik bir seyahat gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca seferleri karşılaştırarak hangi havayolu firmasının ne kadar fiyata Vancouver'a uçtuğunu görebildiğiniz için, bilet fiyatlarının her bütçeye uyum sağlaması söz konusudur.

Kanada uçak saatleri tahmini varış süreleriyle havalimanına inmenizi sağlar. Havalimanının genel yapısı üç terminalden oluştuğundan Türkiye'den Vancouver Havalimanı'na ulaştığınızda girişiniz dış hatlardan sağlanacaktır. Kanada içindeki seyahatlerinizde iç hat seferleriyle Vancouver Havalimanı'na girebileceksiniz. Havalimanının farklı servis özelliklerine yer vermesinden dolayı büfeler, restoranlar gibi yemek yenebilecek alanlar bulabilirsiniz. Ayrıca alışverişlerinizi havaalanında başlatarak sevdikleriniz için özel armağanlar alabilirsiniz.

Kanada uçak bileti fiyatları Biletall.com'da bütçenizi zorlamaz ve güncel fiyatlarla en iyi uçuşları bulabilirsiniz.

Vancouver Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
2 USD / 28 Dk
Havalimanı Servisleri
12 USD / 25 Dk
Taksi
32 USD / 23 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2 USD
Ortalama Süre: 28 Dk

Metro, otobüsler gibi toplu taşıma araçlarının yardımıyla Vancouver Havaalanı'ndan şehre varabileceksiniz. Vancouver'da SkyTrain adı verilen bir metro ağı vardır ve büyük bir bölgeyi kapsamaktadır. Ayrıca Vancouver hakkında bilmeniz gereken en önemli bilgilerden bir tanesi, Kanada saat farkı bulunmasıdır. Havalimanına indiğiniz anda saatinizi 10 saat geri alırsanız, şehri gezerken zaman sorunu yaşamazsınız.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 12 USD
Ortalama Süre: 25 Dk

Vancouver Havalimanı'nın 10-15 dakika gibi aralıklarla düzenlenebilen havaalanı seferleri bulunabilmektedir. Bu seferleri uçuşlardan sonra şehrin merkezine inme konusunda size yardımı olacaktır. Genellikle yoğunluk olan saatlerde dahi sürekli kalkan bu seferleri kullanabileceksiniz.

Taksi

Ortalama Ücret: 32 USD
Ortalama Süre: 23 Dk

Vancouver Havalimanı'nın şehre ulaşım hususunda kullanılabilecek diğer vasıtaları taksilerdir. taksilerin ulaşım ücretleri Vancouver'da yüksek fiyatlara yer vermekte olduğundan. konuklar taksi firmalarını sık tercih etmemektedirler. Ancak konforlu bir ulaşım için taksileri tercih etmek elbette ki mümkündür.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Vancouver'ın araç kiralama hizmetleri de taksiler gibi sık tercih edilmemektedir. Bunun nedeni de yüksek fiyatlar belirlenmesi olarak görülüyor. Tatil için ayırdığınız bütçe fazlaysa ve rahat bir ulaşımla Kanada'daki tatilinizi geçirmek istiyorsanız. o zaman araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Kanada uçak bileti rezervasyon ile bu servisleri inceleyebilirsiniz.

Vancouver Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 2 USD
Taksi: 3 USD / Km
Metro: 2,75 USD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kanada uçak seferleri hususunda araştırma gerçekleştiren konuklar, Vancouver'da ki ulaşım imkanlarını öğrenerek gezilerini planlayabilmektedirler. Böylelikle hem seyahatler ucuza mal olmaktadır hem de kendiniz ve sevdikleriniz için alacağınız armağanlara daha geniş bir bütçe ayırabilmektesiniz.

Vancouver'da ekonomik yolculuklar yapmanın anahtarı, toplu taşıma araçlarını tercih etmeniz olacaktır. Bu araçlar oldukça ekonomiktir ve tek kişi olarak seyahat etseniz de, ailenizle birlikte bir tatile çıkmış olsanız da en ucuz maliyeti size sunacaklardır. Bu durumda şehirdeki gezilerinizin maliyeti düşük olur ve tatil bütçenizden size harcamalarınız için daha yüksek tutarlar kalır. Şehir içi ulaşımlardaki metro ve Otobüslerde standart fiyatlara yer verilmektedir. Böylece Otobüs ile 2 USD fiyata ve metro ile 2,75 USD'ye seyahat edebilirsiniz. Metroda gidilecek yere göre fiyatlar 5,50 USD'ye çıkabiliyor. Ayrıca çocuk ve yaşlı yolcular için imtiyazlı olan 1,75 USD'lik fiyatlar bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Vancouver'da ki ulaşımlarınız araç kiralamayla veya taksilerle mümkün olabilmektedir. Yalnız bu seçeneklerin ekonomik olmamasından kaynaklı olarak, konuklar tarafından tercih edilmemektedirler. Taksilerin km başına uyguladıkları tarifeler 3 USD'dir. Bu yüzden ulaşım maliyetleri yüksek olmaktadır.

Vancouver Havalimanı Galerisi

Vancouver Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Vancouver Havalimanı nerede?

  Vancouver şehrinde merkeze 15 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: 3211 Grant Mcconachie Way, Richmond, Bc V7B 0A4, Kanada
 • Vancouver Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1929 yılında açılmıştır.
 • Vancouver Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 15 Km uzaklıktadır.
 • Vancouver Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: 3211 Grant Mcconachie Way, Richmond, Bc V7B 0A4, Kanada
 • Vancouver Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +1 (604) 207 70 77
 • Vancouver Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: YVR
 • Vancouver Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Aegean Airlines, Air Canada, Air Transat , Delta Airlines, KLM, Lufthansa, Türk Hava Yolları, WestJet

Vancouver Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (68)
İyi (28)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%71
%29
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
96 Değerlendirme
T*** T***
11 Mart Pazartesi
ilk yurt dışı seyahatim olduğu için 4 saat erken geldim ve sıkıcı olmadı beklemek
N*** O***
13 Haziran Perşembe
iç hatlar oldukça güzel ama dış hatları bilemem
P*** Y***
18 Ağustos Pazar
az kalsın uçağı kaçırıyordum
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Vancouver Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 23.10.2020 04:40:29 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Vancouver, (YVR)
YVR
CA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293