1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Shanghai Hongqiao Havalimanı

Shanghai Hongqiao Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Çin / Şanghay
Yolcu Sayısı
40.460.135
Kuruluş Tarihi
1923
Uçak Trafiği
428.907
Havalimanı Kodu
SHA
Merkeze Uzaklık
13 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+86 213 253 10 90
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
2550 Hongqiao Rd, Changning, Shanghai Shi, Çin

Shanghai Hongqiao Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Şangay - Pekin
Shanghai Airlines
17 Kas 2020
Şangay - İstanbul
China Eastern Airlines
25 Eki 2020
Şangay - İzmir
Air China
26 Eki 2020

Shanghai Hongqiao Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Pekin - Şangay
China Eastern Airlines
04 Kas 2020
Tokyo - Şangay
Air Macau
12 Kas 2020
İstanbul - Şangay
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Kahire - Şangay
Egyptair
07 Kas 2020
Tahran - Şangay
Deutsche Lufthansa
10 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Shanghai Hongqiao Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Shanghai Hongqiao Havalimanı Nerede?

Şanghay'a Hoşgeldiniz

Şangay yani Shanghai Çin'de yer alan bir kenttir. Çin'in en büyük şehri olarak bilinmektedir. Dünya'nın da en büyük 8. şehri olarak literatüre geçmiştir. Çin'in her anlamda en önemli kentlerinden biridir. Ticaret, endüstri, iletişim, kültürel açıdan önemli bir şehirdir. Ayrıca denizcilik konusunda da gelişmiştir, en mühim kargo limanlarından biri olarak geçmektedir. Eski bir balıkçı kasabası olarak geçen şehir şimdilerde her anlamda büyük bir kent haline gelmiştir.

Şangay'ın farklı bir mimarisi bulunmaktadır. Eski eserleri, farklı farklı müzeleri çok fazla bulunmamaktadır. Ancak değişik bir mimari görmek isteyenlerin uğraması gereken bir şehirdir. İdari olarak da gelişmek isteyenler, çalışmak isteyenler gidebilir; çünkü ekonomisi gelişmiş bir kenttir. Asya'nın farklı yemek kültürünü de keşfetmek isteyen kişiler buraya uğrayabilmektedir. Şangay uçak bileti Biletall.com'dan temin edilebilmektedir. Bilet aldıktan sonra rahatlıkla kente ulaşım sağlanabilmektedir.

Shanghai Hongqiao Havalimanı Tarihçesi

Bu havalimanı oldukça büyük ve eski bir havalimanıdır. Bu havalimanının inşaatı 1921 yılında başlatılmıştır. 1923 yılında ise kullanıma açılmış olan bir havalimanıdır. Ancak sonrasında çıkan birtakım savaşlardan dolayı havalimanı kapatılmak zorunda kalmıştır. Savaş esnasında sadece askeri üs olarak kullanılmaya başlanmıştır. Savaş bittikten sonra ve ortam toparlandıktan sonra 1964 yılında tekrar sivil kullanıma açılmıştır. 1991 yılına kadar ise üç kere genişletilme çalışmaları yapılmıştır. Neredeyse Asya'ya yapılan tüm uluslararası uçuşlar burada gerçekleştirilmiştir. Daha sonra 2010'da başka bir genişletilme çalışması yapılarak en geniş havalimanı olma unvanını almıştır. Yıllık yolcu kapasitesi 40 milyon olacak şekilde tasarlanmıştır. En yeni ve en büyük yenileme çalışmasının ise 2018 yılında tamamlanması beklenmektedir. Şangay ucuz uçak bileti alındıktan sonra şehre ulaşım sağlanmaktadır. Dünya'nın en yoğun 42. havalimanı konumundadır.

 

Shanghai Hongqiao Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Shanghai Hongqiao Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 13 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 25 Dk sürmektedir..
Shanghai Hongqiao Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Şangay Çin'in en işlek kentlerinden biridir. Şangay uçak biletleri Biletall.com'dan alınarak kolaylıkla şehre ulaşım sağlanabilmektedir. Bu biletler temin edilirken her türlü bilgiye de ulaşım sağlanabilmektedir. Şangay uçak saatleri konusunda da ayrıntılı bilgiler öğrenilebilmektedir. Havalimanı ulaşım konusunda geliştiği gibi içerisinde yer alan merkezlerle de gelişmiştir. Birçok faktör söz konusu olmaktadır. Hem ihtiyaçlar hem de istekler karşılanabilmektedir. Duty Free mağazaları sayesinde çeşitli alışverişler yapılabilmektedir. ünlü olan kıyafetler, hediyeler satın alınabilir. Restoran ve büfelere giderek gerekli yiyecek içecek durumları karşılanabilmektedir.

çin'de yer alan ünlü yiyecekler şehirden ayrılmadan önce son kez tadılabilir. ATM ve postanelere de yer veren bir havalimanıdır. Hem para konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz hem de gönderilmesi ya da alınması gereken postalar kolaylıkla işleme koyulabilmektedir. Her dine özel ibadethaneler de bulunmaktadır. Dini ihtiyaçlarını yerine getirmek isteyenler rahat şekilde yerine getirebilmektedir. Havaalanı merkez olarak birçok isteği ve ihtiyacı karşılamaya yönelik oluşturulmuştur. Şangay uçak bileti fiyatları öğrenildikten sonra herhangi bir sorun olmadan biletler alınabilmektedir.

Shanghai Hongqiao Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
2 CNY / 20 Dk
Havalimanı Servisleri
15 CNY / 15 Dk
Taksi
30 CNY / 15 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2 CNY
Ortalama Süre: 20 Dk

En sık tercih edilen ulaşım yollarından biri toplu taşıma araçları olmaktadır. Çin toplu taşımalar konusunda oldukça gelişmiş bir ülkedir. Şangay içerisinde de birbirinden farklı ve konforlu toplu taşıma araçları yer almaktadır. Otobüs ve metro en sık tercih edilen toplu taşıma seçeneklerindendir. Genelde metrolar otobüslere göre daha fazla kullanılmaktadır. Çünkü otobüslerde İngilizce tabelalar bulunmazken metrolar da İngilizce yönlendirmeler bulunmaktadır. Hem de metrolar 12 hatlı olduğu için şehir merkezi dışındaki yerlere de ulaşım sağlanabilmektedir. Şangay saat farkı da merak edilen durumlardan biridir. Çin Türkiye'den 5 saat ileridedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 CNY
Ortalama Süre: 15 Dk

Havaalanından şehir merkezine gidişlerde tercih edilecek bir diğer ulaşım yolu ise havaalanı seferleridir. Havalimanından kalkan bazı otobüsler şehir merkezine ulaşımı hızlı şekilde sağlamaktadır. Bu seferler sayesinde daha uygun fiyatlı bir ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Havaalanı seferlerinde ulaşım süresi de oldukça kısadır.

Taksi

Ortalama Ücret: 30 CNY
Ortalama Süre: 15 Dk

Çin'de trafik biraz yoğundur. Ancak buna rağmen ulaşımlarda taksiler tercih edilebilmektedir. taksi sayesinde konforlu ve güvenilir bir yolculuk gerçekleştirilebilmektedir. Fiyatları elbette toplu taşıma araçlarından daha pahalıdır. Ekonomik olarak daha pahalıdır ancak kolay olduğu için turistlerin de genel tercihi olabilmektedir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Araç kiralaması yaparak ulaşımı sağlayabilmek de mümkündür. Kolay ve hızlı bir ulaşım yöntemi olmasının yanı sıra şehir içerisinde gezme konusunda da bu ulaşım aracı yardımcı olabilmektedir. Ancak tabelalarda İngilizce olmadığı durumlarda araba kullanma durumu biraz sorunlu olabilir. Bu nedenle dikkatli şekilde bir kullanım gerçekleştirilmelidir. Şangay uçak bileti rezervasyon yaptırırken araçları kiralama durumu da söz konusu olabilmektedir.

Şanghay Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 2 CNY
Taksi: 3 CNY / Km
Metro: 2 CNY
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirdeki en popüler ulaşım aracı metrolardır. Metro sayesinde hızlı bir ulaşım gerçekleştirilir. 12 farklı metro ağı olduğu için Şangay'ın her noktasına ulaşım sağlanabilmektedir. Şangay uçak seferleri öğrenildikten sonra da şehre gidildiğinde metro çok kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüsler, taksiler, kiralanan araçlar ile şehir içinde ulaşım kolay şekilde sağlanabilmektedir. Çin'de ulaşım oldukça uygun fiyatlıdır. Çok pahalı olmamakla birlikte neredeyse şehrin her noktasına ulaşım sağlamak mümkün olabilmektedir.

Shanghai Hongqiao Havalimanı Galerisi

Shanghai Hongqiao Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Shanghai Hongqiao Havalimanı nerede?

  Şanghay şehrinde merkeze 13 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: 2550 Hongqiao Rd, Changning, Shanghai Shi, Çin
 • Shanghai Hongqiao Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1923 yılında açılmıştır.
 • Shanghai Hongqiao Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 13 Km uzaklıktadır.
 • Shanghai Hongqiao Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: 2550 Hongqiao Rd, Changning, Shanghai Shi, Çin
 • Shanghai Hongqiao Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +86 213 253 10 90
 • Shanghai Hongqiao Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: SHA
 • Shanghai Hongqiao Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Air China, China Eastern Airlines, EgyptAir, Lufthansa, Türk Hava Yolları

Shanghai Hongqiao Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (44)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
99 Değerlendirme
R*** A***
23 Eylül Pazartesi
dışarısı çok sıcak ama havaalanının içi güzeldi
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Shanghai Hongqiao Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 23.10.2020 02:46:52 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Şangay, (SHA)
SHA
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293