1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Orly Havalimanı

Orly Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Fransa / Paris
Yolcu Sayısı
32.042.475
Kuruluş Tarihi
1930
Uçak Trafiği
234.453
Havalimanı Kodu
ORY
Merkeze Uzaklık
20 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+33 892 563 950
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
94390 Orly, Fransa

Orly Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Paris - Madrid
Air Europa Lineas Aereas
14 Ara 2020
Paris - Frankfurt
Air Europa Lineas Aereas
16 Ara 2020
Paris - Malatya
Pegasus
27 Kas 2020
Paris - Amsterdam
Air Malta
19 Ara 2020
Paris - Hatay
Pegasus
12 Ara 2020
16 Ara 2020
Paris - Sivas
Pegasus
05 Ara 2020
Paris - Konya
Pegasus
03 Ara 2020
10 Ara 2020
Paris - Ordu
Pegasus
20 Ara 2020
Paris - Muş
Pegasus
20 Ara 2020

Orly Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

01 Ara 2020
Konya - Paris
Pegasus
28 Kas 2020
İzmir - Paris
Pegasus
05 Ara 2020
Adana - Paris
Pegasus
30 Kas 2020
Antalya - Paris
Pegasus
02 Ara 2020
Ankara - Paris
Pegasus
28 Kas 2020
Londra - Paris
Vueling Airlines
18 Ara 2020
12 Ara 2020
Kayseri - Paris
Pegasus
24 Kas 2020
25 Kas 2020
Londra - Paris
Iberıa
09 Ara 2020
İstanbul - Paris
Royal Air Maroc
25 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Orly Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Orly Havalimanı Nerede?

Paris'e Hoşgeldiniz

Orly Havalimanı, Fransa'nın başkenti olan Paris'in üç havalimanından bir tanesidir. Bu havalimanına daha ziyade düşük bütçeli uçuşlar yapan hava yolu firmaları iniş gerçekleştirir ancak bayrak taşıyıcı firmalar da bu alanı sıklıkla tercih etmektedirler. Şehir merkezine ulaşım için ise çok sayıda imkan mevcuttur ve bunların pek çoğu pahalı bir şehir olan Paris için ekonomik kabul edilebilecek ulaşım seçenekleri olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda bu havalimanından hareket eden araçlar ile 24 saat boyunca şehir merkezine ulaşılması mümkün olacaktır. Ancak gündüz mevcut olan ulaşım seçenekleri ile gece mevcut olan ulaşım seçenekleri genelde birbirinden farklıdır.

Paris, Avrupa'nın aristokrat başkentlerinden bir tanesidir. Bu şehirde tarihi gezintilerin yanı sıra kendine has bir kültür, moda ve alışveriş, kafeler ve gastronomi gezintileri oldukça keyif verici olacaktır. Orly uçak bileti alan kişiler Biletall.com'dan rezervasyonlarını tamamladıktan hemen sonra bu etkinlikler için araştırma yapmaya başlayabilirler. Aynı zamanda şehir içinde ulaşımın son derece rahat olması da bu şehri unutulmaz kılan detaylardan bir diğeridir. Nihayetinde Paris, sayısız simgesel yapı ile her mevsimde bir başka güzeldir.

Orly Havalimanı Tarihçesi

Orly Havalimanı, 1930 yılına dek uzanan bir geçmişe sahiptir. Aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı sırasında da çok önemli anlara şahitlik etmiştir. Bu yönüyle askeri açıdan da çok büyük önem taşıyan yönleri mevcuttur. Aynı zamanda bu hava meydanında uzun menzilli uçuşlar da uzun yıllardır icra edilmektedir. öyle ki 1958 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne dahi uçuşlar buradan gerçekleştirilmeye başlanmıştır. 2020 yılına dek yeni bir projenin tamamlanması söz konusudur. Bu proje ise kısaca Paris'teki tüm havalimanlarının markalaştırılması ve bir arada toplanması olarak özetlenebilir. Bu havalimanına ulaşım için Biletall.com'dan Paris ucuz uçak bileti araması gerçekleştirilebilir.

Orly Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Orly Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 20 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 30 Dk sürmektedir..
Orly Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Paris uçak saatleri her ne olursa olsun yolcuların vakit geçirmesini mümkün kılan bir imkan mutlaka mevcut olacaktır. İşte bu bağlamda, Orly Uluslararası Havalimanı içerisinde lokanta ve kafeler mevcuttur. Buna ek olarak Orly Havalimanı içerisinde döviz büroları ve pek çok ünlü markanın da aralarında yer aldığı Araç Kiralama ofisleri de burada bulunur.

Bazı firmaların da bu araç kiralama ofisleri ile icra ettiği birtakım özel kampanyalar mevcut olabilir. Bu kampanyalar sayesinde Biletall.com'dan incelenen Paris uçak bileti fiyatları haricinde çok daha uygun fiyata bir diğer hizmet daha alınmış olur. Nihayetinde uzun süreli aktarmalar için bu alanda dinlenme salonları da bulunmaktadır. Orly Havalimanı, Paris şehir merkezine pek de yakın bir havalimanı olmasa dahi çok sayıda ulaşım seçeneğini günün her saati sunması ile bu açığı fazlasıyla kapatmayı başarmıştır. Şehir merkezi ile Orly Uluslararası Havalimanı, yaklaşık 30 dakikalık bir sürüş mesafesinde yer alır.

Orly Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
2 EUR / 50 Dk
Otobüs
8 EUR / 40 Dk
Raylı Araçlar
9,30 EUR / 45 Dk
Taksi
50 EUR / 30 Dk
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2 EUR
Ortalama Süre: 50 Dk

Toplu taşıma araçları ile Paris şehir merkezine gitmek isteyenlerin en başta gelen seçeneklerinden bir tanesi 183 numaralı belediye Otobüsü olmalıdır. Bu en ekonomik metottur. Öyle ki diğer seçenekler ile kıyaslandığı zaman yaklaşık olarak dörtte biri fiyatına denk gelir. Ancak bu otobüslerin güney terminalinden kalktığını da unutmamak icap eder. Bu nedenle terminaller arası transfer gerekli olabilir.

Otobüs

Ortalama Ücret: 8 EUR
Ortalama Süre: 40 Dk

Bu da bir diğer toplu ulaşım seçeneği olarak değerlendirilebilir. Bu yöntem, şehrin her yerine gidilmesini sağlayacak olan metro istasyonlarına yolcu taşımacılığı icra eder ve her iki terminalde birden durur. İçerisinde bavul koymak için çok sayıda yer olsa dahi yoğun zamanlarda bu o kadar kolay olmayacaktır.

Raylı Araçlar

Ortalama Ücret: 9,30 EUR
Ortalama Süre: 45 Dk

Havalimanı ile metro durakları arasında ulaşımın sağlanmasındaki belki de en eğlenceli ve en ilginç yol OrlyVal olarak ifade edilebilir. Bu aslında bir tür tramvay olmaktadır. Ancak herhangi bir kimse tarafından kontrol edilmiyor ve tamamen otomatik. Kısa bir tren olduğundan çok fazla yolcu taşımacılığı yapamıyor. Her iki terminal arasında ulaşımın sağlanması için de kullanılabiliyor.

Taksi

Ortalama Ücret: 50 EUR
Ortalama Süre: 30 Dk

Taksiler, Orly Havalimanı ile şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı icra etmenin en kolay yollarından bir tanesi. Zira taksi ile ulaşım sadece yarım saat kadar sürüyor. Aynı zamanda tam olarak adrese de transfer sağlanabiliyor. Bir miktar pahalı olsa dahi günün her saati kolaylıkla bulunabilmesi, konforlu ve hızlı olması taksileri cazip kılan hususların başında geliyor.

Paris Diğer Havalimanları

Paris Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Metro: 1,90 EUR
Otobüs: 1,90 EUR
Taksi: 1,30 EUR / Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Paris'teki en popüler şehir içi ulaşım aracı metrodur. Paris metrosunun yaklaşık olarak yüz yılı aşkın bir geçmişi vardır. Buna ek olarak yeraltı ulaşımı ile en meşhur olan şehirlerden bir tanesi de şüphe yok ki Paris'tir. Aynı zamanda diğer ulaşım araçlarına aktarma yapılabilmesi yönünden de Paris metrosu son derece kullanışlıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Paris'te otobüsler de son derece yaygın bir ağa sahiptir. Aynı zamanda 24 saat çalışan gece otobüsleri de şehrin pek çok noktasına ulaşım sağlar. Bu sayede Paris uçak seferleri geç saatlerde olsa dahi ulaşım son derece rahat ve ekonomik olabilecektir. Buna ek olarak bu şehirde RER adı verilen tren ile de uzak noktalara ulaşılabilir. Bu noktalar arasında Disneyland de yer alır. Nihayetinde Paris'te taksi kullanılması da mümkün olabilir. Ancak taksi ücretleri son derece yüksektir. öyle ki taksimetre 5 Euro ile açılır ve kilometre başına 1,30 Euro ücret eklenir.

Orly Havalimanı Galerisi

Orly Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Orly Havalimanı nerede?

  Paris şehrinde merkeze 20 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: 94390 Orly, Fransa
 • Orly Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1930 yılında açılmıştır.
 • Orly Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 20 Km uzaklıktadır.
 • Orly Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: 94390 Orly, Fransa
 • Orly Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +33 892 563 950
 • Orly Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: ORY
 • Orly Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Air Europa, Air France, Air Malta, Iberia, Pegasus, Royal Air Maroc, TAP Air Portugal, Vueling Airlines

Orly Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (59)
İyi (38)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
97 Değerlendirme
B*** G***
19 Eylül Perşembe
havaalanındaki hizmet çok güzeldi
A*** A***
19 Eylül Perşembe
gayet temiz ve düzenliydi
S*** B***
18 Ekim Cuma
son anda uçağı yakaladım
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Orly Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 24.11.2020 02:47:29 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Paris, (ORY)
ORY
FR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=56893
/ True
56893