1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Marseille Provence Havalimanı

Marseille Provence Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Fransa / Marsilya
Yolcu Sayısı
9.000.000
Kuruluş Tarihi
1934
Uçak Trafiği
120.000
Havalimanı Kodu
MRS
Merkeze Uzaklık
27 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+33 82 081 14 14
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
13727 Marignane, Fransa

Marseille Provence Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

15 Eki 2020
14 Eki 2020
01 Eki 2020
27 Eki 2020
Marsilya - Atina
Air France
05 Eki 2020
Marsilya - Berlin
Air France
24 Eki 2020
24 Eki 2020
21 Eki 2020
Marsilya - Bodrum
Türk Hava Yolları
12 Eki 2020
18 Eki 2020
Marsilya - Gaziantep
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020

Marseille Provence Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Roma - Marsilya
Alitalia Linee Aeree Italiane
15 Eki 2020
Paris - Marsilya
Air France
26 Eki 2020
06 Eki 2020
20 Eki 2020
22 Eki 2020
26 Eki 2020
Kayseri - Marsilya
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Muş - Marsilya
Türk Hava Yolları
15 Eki 2020
İstanbul - Marsilya
British Airways
01 Eki 2020
Erzurum - Marsilya
Türk Hava Yolları
22 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Marseille Provence Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Marseille Provence Havalimanı Nerede?

Marsilya'ya Hoşgeldiniz

Marsilya, Fransa'da yer alan üçüncü büyük şehirdir. Paris ve Lyon'dan sonra hem büyüklüğü hem de nüfus sayısı gelir. Eski Yunanlılar ve Romalılar'ın yaşama alanıydı, bu nedenle tarihi bir şehir olarak da adlandırılabilir. En önemli özelliği ise liman ve ticaret kenti olmasıdır. çünkü denize kıyısı bulunmaktadır. Akdeniz kıyısındaki en büyük deniz ticaretini yapan kent olarak bilinmektedir. 2013 yılında ise Avrupa Kültür Başkenti unvanını almıştır.

Gezilecek birçok turistik alanı bulunmaktadır. özellikle de liman kenti olduğu için tatilcilerin tercihi olmaktadır. Plajları, mimarisi, kültürü ve tarihi ile ilgi çeken bir şehirdir. İş için de tercih edilen ekonomik bir şehirdir. Dünyada çalışma şehri bakımından ilk 100'e girmiştir. çeşitli restoranlar, tiyatrolar, sinemalar, müzeler, oteller, sanat galerileri, moda mağazaları Marsilya'da bulunuyor. Marsilya uçak bileti aldıktan sonra Marseille Provence Havalimanı'na iniş sağlanmaktadır. Ardından şehir merkezine giderek gezilebilir, eğlenebilir, eğitim için de gidilebilir.

Marseille Provence Havalimanı Tarihçesi

Marsilya'da yer alan Marseille Provence Havalimanı çok eski bir tarihe sahiptir. İlk olarak 1920 yılında Fransa'da ki uçan tekneler konusunda bir merkez durumundaydı. Uçan tekneler için bir terminal olarak adlandırılmaktaydı. Ancak 1934 yılında Marsilya- Provence Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yönetimi ele alınmıştır ve böylece düzenli uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Marsilya Provence Havalimanı özellikle son 30 yılda oldukça büyük bir gelişme göstermektedir. 30 yeni mağaza, restoranlar, alışveriş merkezleri ile hizmet vermektedir. Neredeyse tüm ünlü mağazalar ve yemek restoranları Marsilya Provence Havalimanı'nda yer alır. Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan havalimanından ulaşım çeşitli şekillerde sağlanabilmektedir. Marsilya ucuz uçak bileti temin edildikten sonra havalimanına hızlı şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Marseille Provence Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Marseille Provence Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 27 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 30 Dk sürmektedir..
Marseille Provence Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Marsilya kentine ulaşım sağlayabilmek için Marsilya uçak biletleri Biletall.com'dan temin edilebilmektedir. Kolaylıkla uçak bileti hakkında bütün bilgiler öğrenilebilir. Marsilya uçak saatleri ve günleri de ayrıntılı şekilde öğrenilebileceği için turist, kendine uygun olan bileti alabilmektedir. Bilet ile uçuş sağlandıktan sonra Marseille Provence Havalimanına iniş sağlanmaktadır. Havalimanı ise oldukça kaliteli şekilde hazırlanmıştır. İçerisinde zaman geçirmek, uçak beklerken ihtiyaçları karşılamak için birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlardan biri de Duty Free mağazalarıdır.

Duty Free mağazaları sayesinde çeşitli alışverişler yapılabilir, şehrin ünlü eşyalarını alabilir. Restoranlar ve büfeler ile yemekler yenilebilmekte, çay ve kahve tüketilebilmektedir. ATM ve Postane sayesinde ise gerekli olan para, ulaşım hizmetleri sağlanabilmektedir. Marsilya Havalimanı içerisinde ibadet odaları da bulunmaktadır. Her dine özel ibadet odalarından yararlanmak mümkün olacaktır. Hem ihtiyaçları hem de istekleri karşılamak için oldukça uygun bir havalimanıdır. Biletall.com'dan Marsilya uçak bileti fiyatları konusunda gerekli bilgiler öğrenilebilmektedir. Böylece bütçeye uygun olan uçak bileti kolaylıkla temin edilebilmektedir. Herhangi bir sorun oluşmadan biletler Biletall.com'dan alınabilmektedir.

Marseille Provence Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
4,80 EUR / 30 Dk
Havalimanı Servisleri
15 EUR / 27 Dk
Taksi
30 EUR / 25 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 4,80 EUR
Ortalama Süre: 30 Dk

Her Avrupa şehrinde olduğu gibi Marsilya'da da ulaşım araçları oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Birçok toplu taşıma aracı şehir içerisinde bulunmaktadır. Tren ve otobüsler havalimanından şehir merkezine gidişlerde en sık tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Otobüslere direkt olarak havalimanından binilerek şehir merkezine gidiş sağlanabilir. Ya da ücretsiz otobüslere binilerek en yakın tren istasyonuna ulaşım sağlanıp oradan şehir merkezine gidiş yapılabilmektedir. Toplu taşıma araçları ekonomik, hızlı ve konforludur. Marsilya saat farkı da merak edilen bilgiler arasındadır. Marsilya, Türkiye'den 1 saat geridedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 EUR
Ortalama Süre: 27 Dk

Havaalanı seferleri ile de hızlı bir ulaşım sağlanabilir. Düzenli şekilde kalkan araçlara binilerek şehir merkezine daha güvenilir ve konforlu şekilde gidilebilir. Ancak en çok dikkat edilmesi gerekilen durum hızlı olmaktır, çünkü havaalanı seferlerini sağlayan otobüsler, minibüsler çabuk dolabilmektedir,

Taksi

Ortalama Ücret: 30 EUR
Ortalama Süre: 25 Dk

Taksi de havaalanından şehir merkezlerine gidişlerde tercih edilebilecek uygun bir ulaşım aracıdır. Bu ulaşım aracı sayesinde daha hızlı, konforlu bir gidiş söz konusu olabilmektedir. Ancak elbette toplu taşıma araçlarından daha pahalı olacaktır. Ekonomik kısıtlaması olanlara pek tavsiye edilmemektedir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

En uygun ulaşım yollarından biri de araç kiralamaktır. Kişi kendi aracı olduğu takdirde şehir içindeki ulaşımını da bireysel olarak kolay sağlayabilir. Ayrıca fiyat konusunda da biraz ekonomik olabilmektedir. Araç kiralamak için havalimanındaki firmalardan yararlanmak mümkün olabilmektedir. Turistler kendi bütçelerine ve kişi sayısına göre uygun aracı bularak kiralama yapabilmektedir. Marsilya uçak bileti rezervasyon yaptırırken aracı da kiralama imkanı bulunmaktadır.

Marsilya Diğer Havalimanları

Marsilya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 6 EUR
Taksi: 3 EUR / Km
Raylı Araçlar: 4,80 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En sık tercih edilen ulaşım aracı trenlerdir. Trenler hem konforlu hem de uygun fiyatlı ulaşım araçlarıdır. Herhangi bir güvenlik problemi olmadan hızlı şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Marsilya uçak seferleri öğrenilip şehre geldikten sonra da bu ulaşım aracı kullanılabilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kullanılan diğer ulaşım araçları da otobüsler, tramvaylar ve taksilerdir. Otobüslerin de birçok yere ulaşım hizmetleri bulunmaktadır. Uygun fiyatlı olarak adlandırılabilir. Hatta bu otobüsleri kullanarak diğer şehirlere ulaşım da sağlanabilmektedir. Taksiler ise trafik olmadığı müddetçe kullanılmaktadır.

Marseille Provence Havalimanı Galerisi

Marseille Provence Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Marseille Provence Havalimanı nerede?

  Marsilya şehrinde merkeze 27 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: 13727 Marignane, Fransa
 • Marseille Provence Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1934 yılında açılmıştır.
 • Marseille Provence Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 27 Km uzaklıktadır.
 • Marseille Provence Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: 13727 Marignane, Fransa
 • Marseille Provence Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +33 82 081 14 14
 • Marseille Provence Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: MRS
 • Marseille Provence Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Air France, Air Malta, British Airways, Brussels Airlines, Iberia, Pegasus, TAP Air Portugal, Türk Hava Yolları

Marseille Provence Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (79)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
87 Değerlendirme
H*** A***
4 Nisan Perşembe
uçağın kalkış saati değişti mecburen burada bekledik
H*** C***
2 Temmuz Salı
sistemi kurmuşlar tıkır tıkır işliyor
M*** Ç***
31 Ağustos Cumartesi
ailecek burada bekledik çok güzeldi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Marseille Provence Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.09.2020 04:29:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Marseille, (MRS)
MRS
FR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363