1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Linate Havalimanı

Linate Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
İtalya / Milano
Yolcu Sayısı
9.548.363
Kuruluş Tarihi
1910
Uçak Trafiği
117.730
Havalimanı Kodu
LIN
Merkeze Uzaklık
8 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+39 022 323 23
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Viale Enrico Forlanini, 20090 Segrate Mı, İtalya

Linate Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Milano - Paris
Alitalia Linee Aeree Italiane
07 Kas 2020
Milano - Londra
Alitalia Linee Aeree Italiane
29 Eki 2020
Milano - Amsterdam
Alitalia Linee Aeree Italiane
23 Kas 2020
Milano - Münih
Alitalia Linee Aeree Italiane
13 Kas 2020
Milano - İstanbul
Deutsche Lufthansa
28 Eki 2020
Milano - Cagliari
Alitalia Linee Aeree Italiane
20 Kas 2020
Milano - Bükreş
Alitalia Linee Aeree Italiane
15 Kas 2020
Milano - Kopenhag
Air France
26 Kas 2020
Milano - Toronto
American Airlines
26 Kas 2020
Milano - Frankfurt
British Airways
11 Kas 2020

Linate Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Paris - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
04 Kas 2020
Roma - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
24 Kas 2020
Zürih - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
02 Kas 2020
Cagliari - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
16 Kas 2020
Münih - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
08 Kas 2020
Londra - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
15 Kas 2020
Malta - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
06 Kas 2020
Bükreş - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
29 Eki 2020
Marsilya - Milano
Alitalia Linee Aeree Italiane
15 Kas 2020
Kiev - Milano
Air France
26 Kas 2020
İstanbul - Milano
British Airways
31 Eki 2020
Tahran - Milano
Qatar Airways
30 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Linate Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Linate Havalimanı Nerede?

Milano'ya Hoşgeldiniz

Linate Havalimanı, Milano şehir merkezine en yakın olan havalimanıdır. Aynı zamanda bu havalimanı, şehir merkezine birden fazla ulaşım imkanı da sağlar. Bunun üzerine kişiler bütçelerine en uygun olan seçeneği tercih edebilirler. Linate Havalimanı'na herhangi bir Türk firması iniş gerçekleştirmez. Ancak Linate Havalimanı ile şehrin bir diğer havalimanı olan Malpensa arasında shuttle servisleri mevcuttur ve bu servisler ile Türk firmalarının da iniş yaptığı meydana 13 Euro karşılığında ulaşmak mümkün olabilir. Bu havalimanı, daha ziyade bölgesel hava yolu firmaları ve düşük maliyetli firmalar tarafından tercih edilen, orta büyüklükte bir uluslararası havalimanıdır.

Modanın ve eğlencenin başkenti olarak kabul edilebilecek olan Milano, çok sayıda tarihi yere ve geniş konaklama imkanlarına sahiptir. Otellerin neredeyse tamamı güvenilir ve temizdir. Aynı zamanda özel odalara sahip otellere ek olarak yatakhane tarzı yerler olarak da adlandırılması mümkün olan hosteller de bu şehirde yeteri kadar mevcuttur. Hostellerde çok daha makul fiyatlar üzerinden konaklama yapmak mümkün olacaktır. Aynı zamanda Milano'da günlük kiralık evler de mevcuttur. Bu evlerde konaklamak için de önceden rezervasyon yapılması her daim daha rahat bir tatil geçirilmesini sağlayacaktır. Milano uçak bileti alındıktan sonra bu rezervasyonların en kısa sürede yapılması lazımdır.

Linate Havalimanı Tarihçesi

Linate Havalimanı, İtalya'nın en eski havalimanlarından bir tanesi olarak bilinir. Gerçekten, tarihi 1910'lu yıllara dek uzanır. Ancak 1950 yılında tamamen yeniden inşa edilmiştir. Keza 1980 yılında bir defa daha inşa edilerek bugünkü halini almış, nihayetinde uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Bu havalimanından en çok uçuş icra eden firma ise İtalya'nın bayrak taşıyıcı hava yolu firması olan Alitaia Hava Yolları'dır. Aynı zamanda pek çok bayrak taşıyıcı firma da burayı tercih eder. Ancak uzun menzilli uçuşlar için pek de sık tercih edilen bir havalimanı değildir. Bu havalimanı yerine uzun menzilli uçuşlar Malpensa Havalimanı'ndan icra edilir. Bu nedenle Malpensa ile Linate arasında shuttle servisi bulunur ve günde beş sefer yapar. Linate ucuz uçak bileti seçeneklerini Biletall.com'dan araştıranlar bu sayede devam edecekleri yolculuklarında zorlanmazlar.

Linate Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Linate Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 8 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 20 Dk sürmektedir..
Linate Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Linate Havalimanı, şehir merkezine en yakın olan havalimanıdır. Bu havalimanı, şehir merkezine sadece 20 dakikalık bir sürüş mesafesinde yer alır. Aynı zamanda bu havalimanı çok büyük bir binaya sahip değildir. Buna karşın yeteri kadar kapasiteyi de barındırır ve yetersiz olduğunu ifade etmek güçtür. Ulaşım seçenekleri birden fazla olsa dahi Linate uçak saatleri bu ulaşım seçeneklerinin en sık bulunduğu saatlere göre ayarlanmalıdır. Aynı zamanda bu hava meydanına gerçekleştirilen uçuşlar nispeten ekonomik uçuşlardır. Bundan dolayı Linate uçak bileti fiyatları da diğer meydanlara göre daha uygun olacaktır. Biletall.com'dan en uygun fiyatları bulmak mümkün olabilecektir. Bu havalimanında yer alan imkanlara da değinmek icap ederse ilk olarak Duty Free mağazalardan söz açılabilir. Buna ek olarak araç kiralama ofisleri, döviz büroları ve yeme içme mekanları da yeteri kadar mevcuttur.

Linate Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
5 EUR / 25 Dk
Taksi
20 EUR / 20 Dk
Uber
15 EUR / 20 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 5 EUR
Ortalama Süre: 25 Dk

Linate Havalimanı ile Milano şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamak adına çalışan iki ayrı otobüs firması mevcuttur. Bu firmaların fiyatları birebir aynıdır, bununla birlikte biletleri gidiş dönüş şeklinde alınması durumunda her iki firma da bir Euro değerinde indirim uygulayacaktır. Linate saat farkı bu Otobüslerin hareket saatlerini hesaplarken muhakkak dikkate alınmalıdır.

Taksi

Ortalama Ücret: 20 EUR
Ortalama Süre: 20 Dk

Havalimanından şehir merkezine giderken toplu taşımayı tercih etmek istemeyen kişiler, tercihlerini pek tabii taksiden yana da kullanabilirler. Her ne kadar pek de ekonomik bir seçenek olmasa dahi rahatlığı ve hızlı oluşu açısından tercih edilebilir. Taksiler 24 saat boyunca mevcuttur.

Uber

Ortalama Ücret: 15 EUR
Ortalama Süre: 20 Dk

Milano'da taksiye alternatif olarak kullanılması mümkün olan bir diğer ulaşım aracı ise Uber'dir. Uber fiyatlarının tercih edilen araç tipine ve talep yoğunluğuna göre değişeceği de unutulmamalıdır, Uber sayesinde taksiden bir miktar daha ucuza seyahat etmenin mümkün olduğu söylenebilir. Aynı zamanda kredi kartı ile ödeme yapma imkanı da bulunur.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Milano Linate Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için tercih edilmesi mümkün olan en rahat yollardan bir tanesi de araç kiralama seçeneğidir. Linate Havalimanı içerisinde çok sayıda ünlü markaya ait araç kiralama ofisler mevcuttur. Ayrıca kimi hava yolu firmaları bazı araç kiralama firmaları ile yolcularına indirim yapılması konusunda da anlaşma sağlamıştır, Linate uçak bileti rezervasyon işlemleri Biletall.com'dan gerçekleştirildikten sonra araç kiralama seçenekleri de araştırılmaya başlanabilir.

Milano Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Metro: 1,60 EUR
Taksi: 1,09 EUR / Km
Otobüs: 1,60 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Milano şehrinde en sık tercih edilen ulaşım aracı şüphe yok ki metrolardır. Kentte birden fazla metro hattı mevcuttur ve bu metro hatları birbirinden renklerine göre ayrılır. Ancak her metro hattı için ücret aynı olmayabilir. Gerçekten, bazı noktalara ulaşım bir miktar daha pahalı olabilir ve bu noktalara ulaşmak için cüzi bir ek ücret ödenmesi icap edecektir. Metrodan inerken de biletlerin bir cihaza okutulması icap edecektir. Linate uçak seferleri sonrasında şehir merkezine ulaşım için metro kullanılmasa da şehre pek çok kez kullanılabilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro haricinde de Milano şehrinde kullanılan pek çok ulaşım aracı vardır. İşte bu ulaşım araçlarından bir tanesi de otobüslerdir. Otobüsler standart metro hatları ile aynı ücret üzerinden çalışır. Aynı zamanda bu biletler genel olarak 90 dakika aktarma süresine sahiptir. Taksiler ise Milano'da son derece pahalıdır. öyle ki açılış fiyatı dahi 5 Euro olarak belirlenmiştir. Kilometre başına taksimetreye eklenen tutar ise 1.09 Euro'dur.

Linate Havalimanı Galerisi

Linate Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Linate Havalimanı nerede?

  Milano şehrinde merkeze 8 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Viale Enrico Forlanini, 20090 Segrate Mı, İtalya
 • Linate Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1910 yılında açılmıştır.
 • Linate Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 8 Km uzaklıktadır.
 • Linate Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Viale Enrico Forlanini, 20090 Segrate Mı, İtalya
 • Linate Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +39 022 323 23
 • Linate Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: LIN
 • Linate Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Air France, Alitalia, American Airlines, British Airways, Lufthansa, Qatar Airways , Tarom

Linate Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (77)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%84
%16
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
Y*** Ö***
22 Eylül Pazar
tüm çalışanlar yolcuları insan yerine koyarak davrandı
O***
6 Nisan Cumartesi
çok güzeldi havaalanı
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Linate Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.10.2020 04:30:06 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Milano, (LIN)
LIN
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293