1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
ABD / Georgia
Yolcu Sayısı
104.000.000
Kuruluş Tarihi
1998
Uçak Trafiği
868.359
Havalimanı Kodu
ATL
Merkeze Uzaklık
13 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+1 (800) 897 19 10
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Jhrc+7W College Park, Georgia, Birleşik Devletler

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Atlanta - Orlando
Delta Air Lines
12 Kas 2020
Atlanta - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Atlanta - İzmir
United Airlines
18 Kas 2020
Atlanta - Ankara
United Airlines
02 Kas 2020
Atlanta - Lagos
Delta Air Lines
08 Kas 2020
Atlanta - Tahran
Türk Hava Yolları
22 Kas 2020
Atlanta - Kayseri
Türk Hava Yolları
15 Kas 2020
Atlanta - Elazığ
United Airlines
26 Eki 2020
Atlanta - Gaziantep
United Airlines
14 Kas 2020

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Washington - Atlanta
Delta Air Lines
08 Kas 2020
İstanbul - Atlanta
United Airlines
28 Eki 2020
Ankara - Atlanta
Deutsche Lufthansa
16 Kas 2020
İzmir - Atlanta
Deutsche Lufthansa
12 Kas 2020
Nevşehir - Atlanta
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Diyarbakır - Atlanta
Türk Hava Yolları
04 Kas 2020
Ordu - Atlanta
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Gaziantep - Atlanta
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Elazığ - Atlanta
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Kayseri - Atlanta
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
Bağdat - Atlanta
Fly Dubaı
05 Kas 2020
Malatya - Atlanta
Türk Hava Yolları
09 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Nerede?

Georgia'ya Hoşgeldiniz

Atlanta 463,878 nüfusu ile Georgia eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehridir. Metropol alanının ekonomik, kültürel merkezi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin dokuzuncu büyük bölgesidir. Ulaşım ağları nedeni ile uluslararası öneme sahip olan şehir, 1998 yılından bu yana ABD'nin birinci derecede ulaşım merkezidir. Finans, ticaret, araştırma, medya, teknoloji, eğitim, eğlence ve sanatta önemli etkileri bulunan, bir dünya kentidir.

1996 yılında olimpiyatlara ev sahipliği yapmış olan şehir, artık global bir kent görünümündedir. Martin Luther King çocuk Ev'i tarzında çok sayıda tarihi müzeye ev sahipliği yapan Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri'nde yılda 35 milyon ziyaretçisi ile en fazla turist çeken yedinci şehirdir. Şehirde yer alan Georgia Akvaryumu, dünyada ki en büyük kapalı akvaryumdur. Coca Cola'nın tarihini sergileyen bir müze olan Coca Cola Dünyası, gezilecek yerler arasındadır. Bunun dışında eski bir film sarayı olan Fox Tiyatrosu, CNN Atlanta Merkezi, Stone Mountain Park, en fazla turist çeken yerler içerisinde bulunmaktadır. Birçok kişi Atlanta'yı görmek için Atlanta uçak bileti araştırması yapmaktadır.

Atlanta'ya gitmek için uygun olan zaman, Nisan sonundan başlayarak Ağustos ayına kadar olan süredir. Bu arada kent içerisinde, çok sayıda açık hava etkinlikleri yapılmakta ve konserler verilmektedir. Aralık ayında şehri ziyaret etmek isteyen kişiler, Stone Mountain Park içerisinde kayak yapma imkanına da sahip olmaktadır. Atlanta şehrinde yazlar nemli ve çok sıcak, kışılar ise ılık geçmektedir. Ocak ayında ortalama sıcaklık 6 derece, temmuz ayında ise 32 derece civarındadır.

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Tarihçesi

1925 yılında Atlanta Speedway isminde, 287 dönümlük terk edilmiş olan bir otomobil yarış pistinin, 5 yıl süresince belediye başkanı tarafından kiralanması ile kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren yoğun bir havaalanı olmuş,1940 yılında ABD hükümeti tarafından, askeri Havaalanı olarak ilan edilmiştir. 1942'de ismi Atlanta Belediyesi Havalimanı olarak değiştirilmiş ve sivil hayata geçmiştir.

1957'de ilk jet uçağının inişine sahne olan havaalanı, 1971 yılında o yıl ölen Atlanta Belediye Başkanı'nın ismini de ek olarak almış ve adı William B. Hartsfield Atlanta Havalimanı olmuştur. İlerleyen zamanda ismi William B. Hartsfield Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 1977'de uçakların iniş pistleri genişletilmiş ve 2001'de üzerine 5. pist yapılmıştır.

2014'de ATL'nin ikinci büyük havaalanı şirketi olmuş ve 2003'te ölen Belediye Başkanı Maynard Jackson'un da ismini alarak, bu kez adı Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak son halini almıştır. Atlanta'ya gitmek isteyerek, Atlanta ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan araştırma yapan ziyaretçiler, havalimanı konusunda da gerekli bilgilere erişebilmektedirler.

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 13 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 8 Dk sürmektedir..
Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Döviz Bürosu
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Atlanta uçak saatleri konusunda, herhangi bir sıkıntı yaşanması söz konusu değildir. Ancak, havaalanına iniş yapan kişilerin, Türkiye'de zamanın, Atlanta'dan 7 saat ileri olduğunu göz önüne almaları ve Atlanta saat farkı konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Atlanta uçak biletleri işlemleri çok kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
2,50 USD / 8 Dk
Havalimanı Servisleri
6 USD / 8 Dk
Taksi
32 USD / 5 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2,50 USD
Ortalama Süre: 8 Dk

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı'na iniş yapmış olan kişiler, toplu taşıma araçlarından yararlanarak, rahatlık ile şehir merkezine ulaşabilirler. Merkeze gitmek için en sık kullanılan, Marta firmasına ait olan tren ve otobüslerdir. Toplu taşıma araçlarının merkeze varması 8 ile 10 dakika arasında bir zaman almaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 6 USD
Ortalama Süre: 8 Dk

Havalimanından merkeze devamlı sefer bulunmaktadır. Bu seferler çok sık olmakla birlikte çok kalabalık olduğundan tercih sebebi olmamaktadır.

Taksi

Ortalama Ücret: 32 USD
Ortalama Süre: 5 Dk

Daha hızlı yoldan merkeze ulaşmak isteyen kişiler, taksi kiralayabilmektedir. Taksiler daha rahat, konforlu ve hızlı ulaşım sağlamakta, ancak ücretleri de o oranda fazla olmaktadır.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

İsteyen kişiler, havaalanında yer alan araç kiralama firmalarından, otomobil kiralayabilmektedir, Bu sayede hem istedikleri yere, istedikleri zamanda gidebilecekleri gibi, hem de Atlanta'nın gezilecek ve görülecek yerlerine de rahatlıkla ulaşma imkanı bulacaklardır.

Araç kiralama servislerinde yer almakta olan tüm araçlar, sürüş rahatlığına sahip, konforlu araçlardır. Atlanta'ya seyahat edecek olan kişilerin erken dönemde Atlanta uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Georgia Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 2,5 USD
Taksi: 3 USD / Km
Raylı Araçlar: 2,50 USD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kendilerine uygun olan Atlanta uçak seferleri hakkında Biletall.com'dan araştırma yapan kişiler, Atlanta uçak bileti işlemlerini bitirdikleri zaman hem uçak biletlerine sahip olacaklar, hem de Atlanta ile ilgili önemli bilgiler elde edeceklerdir. Bu bilgilerden en önemlilerinden birisi de, Atlanta'da şehir içi ulaşım çeşitleridir.

Atlanta'da yerli halk şehir içi ulaşım için, genellikle kendi araçlarını kullanmaktadır. Atlanta şehrinde otobüs ve demiryollarını işletmekte olan Büyükşehir Atlanta Hızlı Transit Kurumu, yolcuları son derece ekonomik olarak taşımaktadır. Bu otobüslerde yolculuk edebilmek için, Breeze Card almak gerekmektedir. Kartın ücreti 2 Dolar'dır ve yeniden yükleme yapılabilmektedir. 10 yıl geçerlilik süresi olan kart, tek kişilik kullanım hakkına sahiptir.

Marta ile yapılan tek yolculuğun fiyatı 2,5 Dolar'dır ve transfer ücretleri de buna dahildir. Breeze kartlarını, havaalanı, tren istasyonları ve Lidbergh Center'den almak mümkündür. Otobüs ile seyahat etmek için, nakit ödeme de yapılabilmektedir. Ancak bu durumda Otobüslerde transfer yapılamamaktadır. Alternatif olan diğer bir seçenek ise, günlük sınırsız geçiş kartlarıdır. Bir gün için 9 Dolar, 4 gün için 19 dolar, 7 gün için 23,75 dolar olan bu kartlardan alarak, şehir içerisini ekonomik olarak gezmek mümkün olmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Atlanta'da, alternatif ulaşım araçlarından birisi de taksilerdir. Taksiye binmek için, önce merkezden taksi çağırmak gerekmektedir. Fiyatlar değişiklik göstermekte olup, talep fazla olduğu zamanlarda fiyatlar da artmaktadır. Fiyatların yüksekliği göz önüne alındığında, ulaşım için en uygun araçlar otobüsler olmaktadır.

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Galerisi

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı nerede?

  Georgia şehrinde merkeze 13 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Jhrc+7W College Park, Georgia, Birleşik Devletler
 • Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1998 yılında açılmıştır.
 • Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 13 Km uzaklıktadır.
 • Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Jhrc+7W College Park, Georgia, Birleşik Devletler
 • Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +1 (800) 897 19 10
 • Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: ATL
 • Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: American Airlines, Delta Airlines, FlyDubai, Lufthansa, TAP Air Portugal, Türk Hava Yolları, United Airlines

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (43)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
98 Değerlendirme
R*** A***
23 Ağustos Cuma
çok hoşuma gitti havalimanın tasarımı
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.10.2020 03:41:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Atlanta, (ATL)
ATL
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293