1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Ukrayna / Kiev
Kuruluş Tarihi
2012
Havalimanı Kodu
KBP
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Yolcu Sayısı
8.620.000
Uçak Trafiği
75.280
Merkeze Uzaklık
38 Km
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Telefonu
+380 (44) 393 43 71
Havalimanı Adresi
Boryspil', Kiev Oblastı, Ukrayna, 08307
Boryspil Uluslararasi Havalimanı

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Kiev - Ankara
Pegasus
20 Eki 2019
Kiev - İstanbul
Lot Polish Airlines
18 Kas 2019
Kiev - Antalya
Pegasus
25 Eki 2019
Kiev - İzmir
Ukraine International Airline
18 Kas 2019
Kiev - İstanbul
Ukraine International Airline
01 Kas 2019
Kiev - Hatay
Ukraine International Airline
12 Kas 2019
Kiev - Lefkoşa
Ukraine International Airline
21 Eki 2019
Kiev - Adana
Ukraine International Airline
01 Kas 2019
Kiev - Gaziantep
Ukraine International Airline
29 Eki 2019
Kiev - Kayseri
Türk Hava Yolları
27 Eki 2019
Kiev - Batum
Türk Hava Yolları
11 Kas 2019
Kiev - Dakar
Brussels Airlines
03 Kas 2019

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Ankara - Kiev
Pegasus
07 Kas 2019
İzmir - Kiev
Ukraine International Airline
07 Kas 2019
25 Eki 2019
Hatay - Kiev
Türk Hava Yolları
04 Kas 2019
19 Eki 2019
Antalya - Kiev
Türk Hava Yolları
21 Eki 2019
Sivas - Kiev
Türk Hava Yolları
31 Eki 2019
Trabzon - Kiev
Türk Hava Yolları
25 Eki 2019
Adana - Kiev
Türk Hava Yolları
26 Eki 2019
Gaziantep - Kiev
Türk Hava Yolları
27 Eki 2019
Aşkabat - Kiev
Türk Hava Yolları
21 Eki 2019
Dakar - Kiev
Brussels Airlines
19 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Nerede?

Kiev'e Hoşgeldiniz

Boryspil Havaalanı'nın yer aldığı Kiev, Ukrayna'nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Bu şehirde gezilecek tarihi ve turistik çok sayıda yer olmasına ek olarak eğlence de hiçbir zaman bitmez. Buna ek olarak Kiev, kültürel açıdan da keşfetmeye değer çok sayıda yer vaat eder. Konaklama imkanları zaman zaman pek çok Avrupa şehrine göre vasat kalabilir.

Komünizm döneminden kalma izleri taşıyan otellerin sayıları azımsanmayacak kadar çoktur. Ancak belirli standartların üzerinde yer alan oteller genel olarak gayet temizdir. Kiev'de hoteller bulunsa dahi bu gibi yerlerde kalırken çok dikkat edilmesi icap eder. Zira zaman zaman konaklamadaki kalite normal seviyenin çok altında olabilir ve bazı bölgeler güvenlikten yoksun olacağı gibi konaklama tesislerinin bir kısmı harita üzerinde görünmeyebilir. Bu nedenle Biletall.com üzerinden Boryspil uçak bileti almış olan kişiler her şeyden önce konaklamayı ayarlamalıdır.

Kiev'de en kolay ve en ekonomik faaliyetlerden bir tanesi de ulaşımdır. Bu bağlamda toplu taşıma sudan ucuz denecek seviyede yer alır. Sadece 1 Türk Lirası'na denk gelen bir meblağ ile metro yolculuğu yapılabilir. Tıpkı diğer Sovyet ülkelerinde olduğu gibi metro Ukrayna'da da son derece gelişmiştir. Aynı zamanda Kiev metrosu dünya çapında bir üne de sahiptir. Gerçekten metrodaki mimari ciddi manada görülmeye değer şeyler vaat eder.

Kiev'in ibadethaneler bakımından zengin bir potansiyele sahip oluşu ve çok sayıda tarihi müze barındırması da bu şehre bambaşka bir hava katmıştır. Şehrin tam ortasından geçen Dinyeper Nehri ile şehrin yeşil doğasının müthiş bir şekilde muhafaza edilebilmiş olması, Kiev'i ziyaret etmeye değer kılacak diğer özelliklerin başında gelir.

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Tarihçesi

Kiev Boryspil Havalimanı, Kiev'in en modern ve en geniş havalimanıdır. Bu meydandan ağırlıklı olarak dış hat uçuşları icra edilir ve bu havalimanına daha ziyade bayrak taşıyıcı firmalar iniş yapar. Havalimanı, modern binasına 2012 yılında kavuşmuştur ve o dönemden bu yana yolcu sayısını her geçen gün bir miktar daha artırmaya devam eder.

Öte yandan 2020 yılına kadar havalimanının çok daha modern bir yüze kavuşması ve yolcu kapasitesi ile uçak kapasitesini bariz şekilde artırmasına yönelik birtakım planlar söz konusudur. Boryspil ucuz uçak bileti alan yolcular, pek çok şehir ile kıyaslandığı zaman oldukça modern bir havalimanı ile karşılaşacaklardır.

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 38 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 40 Dk sürmektedir..
Boryspil Uluslararasi Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Boryspil Uluslararası Havalimanı, Ukrayna'nın başkenti olan Kiev'de yer alan ve daha ziyade bayrak taşıyıcı hava yolu firmaları tarafından tercih edilen bir havalimanıdır. İşte bu firmalardan bir tanesi de Türkiye'nin bayrak taşıyıcı firması olan Türk Hava Yolları'dır. Bundan dolayı da Biletall.com'dan Türk Hava Yolları ile seyahat etmek üzere alınacak Boryspil uçak bileti fiyatları belirli bir miktar daha uygun olabilir. Boryspil Havalimanı, Kiev Zhuliany Havalimanı kadar şehir merkezine yakın değildir. Ayrıca metro ya da tramvay hatları ile de bağlantısı bulunmaz.

Tam tamına 38 kilometre uzaklığında olan şehir merkezine ulaşmak da biraz uzun sürebilecektir. Bundan dolayı yolcuların bu süreyi hesap etmesi icap eder. Keza bu havalimanında kapıların zaman zaman çok erken kapanması da söz konusu olabilir. Buna ek olarak Boryspil Havalimanı bünyesinde lokanta, kafe, döviz bozdurma bürosu, Araç Kiralama ofisleri ve sağlık ünitesi gibi imkanlar da yer alır.

Havalimanının birinci katı daha ziyade dış hat uçuşları için kullanılırken alt katından iç hat uçuşlar icra edilir. Ukraine International Hava Yolları, bu havalimanını kendisine merkez olarak belirlemiş durumdadır. Havalimanı 24 saat boyunca açıktır ve Boryspil uçak saatleri günün her anına denk gelebilir.

Boryspil Uluslararasi Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
50 UAH / 45 Dk
Havalimanı Servisleri
50 UAH / 45 Dk
Taksi
20 UAH / 30 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 50 UAH
Ortalama Süre: 45 Dk

Kiev Boryspil Havalimanı ile Kiev şehir merkezi arasında yolculuk yapacak olanlar toplu taşıma araçlarından son derece rahat bir şekilde istifade edebilirler. Toplu taşıma araçları için gerekli biletlerin de otobüs içerisinden temin edilmesi mümkün olabilecektir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 50 UAH
Ortalama Süre: 45 Dk

Ukrayna Kiev, Boryspil Havalimanı arasında yolcu taşımacılığı icra eden bu servisler, Skybus adı ile bilinirler. Seferler oldukça sıktır ve genel olarak 24 saat boyunca da devam eder. Aynı zamanda bu otobüslerin yeteri kadar konforlu olduklarını da ifade etmek lazımdır.

Taksi

Ortalama Ücret: 20 UAH
Ortalama Süre: 30 Dk

Taksi ile Boryspil Havalimanı ile Kiev şehir merkezi arasında ulaşım sağlanabilir. Ancak bu ulaşımın sağlanması için muhakkak pazarlık yapılması icap eder. Zira taksiciler bazen turistleri dolandırma girişimlerinde bulunabilirler. Keza Taksimetre açılması durumunda da bu yolculuk tercih edilebilecektir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Elbette Kiev Boryspil Havalimanı içerisinde yer alan ve dünya çapında ün yapmış olan firmalardan da araç kiralanması mümkündüri. Bazı hava yolu firmalarının bu araç kiralama firmaları ile ortak olarak icra ettiği birtakım kampanyalar mevcut olabilir. Türk Hava Yolları da bu firmalardan bir tanesidir. Boryspil uçak bileti rezervasyon işlemleri sonrasında araç kiralamak için de rezervasyon yapılması mümkün olabilecektir.

Kiev Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Taksi: 8 UAH / Km
Otobüs: 5 UAH
Metro: 5 UAH
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kiev şehrindeki en popüler ulaşım aracı şüphe yok ki metrodur. Hem fiyatının uygun oluşu hem de şehirdeki pek çok noktaya ulaşım imkanı sağlaması yönünden metro sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda istasyonlar arasında farklı noktalara aktarma yapılması da söz konusu olabilecektir. Elbette Boryspil uçak seferleri saat kaçta icra edilecekse ona uygun bir toplu ulaşım seçeneği bulmak lazımdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kiev'deki diğer şehir içi ulaşım araçları arasında gösterilebilecek olan tramvay ve otobüsler de oldukça geniş bir ağa sahiptir ve makul fiyatlıdır. Buna ek olarak şehir içerisinde Uber uygulaması da sıkça kullanılır. Hatta pek çok yerde ticari taksilerden çok daha yaygındır.

Boryspil Uluslararasi Havalimanı Galerisi

Boryspil Uluslararasi Havalimanı İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Boryspil Uluslararasi Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 19.10.2019 15:37:40 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kiev, (KBP)
KBP
UA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249