1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Borg El Arab Havalimanı

Borg El Arab Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Mısır / İskenderiye
Yolcu Sayısı
3.256.000
Kuruluş Tarihi
1973
Uçak Trafiği
33.567
Havalimanı Kodu
HBE
Merkeze Uzaklık
45 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+20 (3) 463 10 10
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
İskenderiye 21934, Mısır

Borg El Arab Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

İskenderiye - Trabzon
Türk Hava Yolları
05 Eyl 2020
İskenderiye - Gaziantep
Türk Hava Yolları
11 Eyl 2020
İskenderiye - Adana
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
01 Eyl 2020
İskenderiye - İstanbul
Jazeera Airways
23 Ağu 2020

Borg El Arab Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Hatay - İskenderiye
Türk Hava Yolları
11 Eyl 2020
Gaziantep - İskenderiye
Türk Hava Yolları
13 Eyl 2020
Adana - İskenderiye
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2020
Ankara - İskenderiye
Türk Hava Yolları
08 Eyl 2020
Trabzon - İskenderiye
Türk Hava Yolları
11 Eyl 2020
Lefkoşa - İskenderiye
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
Antalya - İskenderiye
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
İstanbul - İskenderiye
Qatar Airways
20 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Borg El Arab Havalimanı Uçuşu Olan Firmalar

Borg El Arab Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Borg El Arab Havalimanı Nerede?

İskenderiye'ye Hoşgeldiniz

İskenderiye, Afrika kıtası ülkesi olan Mısır'ın Akdeniz sahilinde bulunan en büyük ikinci şehirlerinden birisidir. İskenderiye 4 milyondan fazla nüfusu ile Akdeniz'e sahili olan en kalabalık şehirdir. Mısır'ın en büyük limanlarından birisine sahip olan İskenderiye büyük bir sanayi merkezi konumundadır. Mısır'ın en büyük dış ticareti İskenderiye limanından sağlanmaktadır.

İskenderiye büyük İskender tarafından M.Ö 332 yılında Rodoslu mimar Dinokrates tarafından hazırlanan şehir planına göre kurulmuştur. 1516 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. 18. yüzyıl sonlarına doğru Napoleon komutasında Fransız kuvvetleri tarafından işgal edilmiştir. 1801 yılında Kör Yusuf Zuyaüddin Paşa tarafından yapılan kuşatma ile Fransızlar'dan geri alınmıştır. Dünya tarihinde birçok medeniyetin yaşadığı İskenderiye'de çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Günümüzde çok sayıda kişi İskenderiye'yi gezmek için İskenderiye uçak bileti fiyatlarını araştırmaktadır.

Borg El Arab Havalimanı Tarihçesi

Borg El Arab Havaalanı İskenderiye'nin 40 km güney batısında yer alan Borg El Arab yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Borg El Arab Havaalanı Nil ırmağı yakınında bulunan bölgelere hizmet vermektedir. 2011 yılında Borg El Arab Havaalanı, İskenderiye'nin en büyük ve başlıca havaalanı olmuştur. Artan kargo hizmetleri ve yolcu taleplerine cevap verebilmek için, yeni yapılanmalar yaparak 2010 yılında yeni tesislere kavuşmuştur.

Yolcu terminal binasının yapısı tekne şeklinde tasarlanmış, üç katlı bir binadan oluşmaktadır. Yönetim binası ve yolcu binasından oluşmaktadır. Borg El Arab Havaalanı'nda gümrüksüz alışveriş merkezleri, yemek salonları, hava yolu şirketlerine ait ofisler, otopark alanları bulunmaktadır. Yapılan yeni yapılanmalar ile yıllık 1,2 milyon yolcu ihtiyacını karşılayacak kapasiteye çıkartılmıştır. İskenderiye'ye gitmek için İskenderiye ucuz uçak bileti ihtiyaçları Biletall.com'dan karşılanabilmektedir.

Borg El Arab Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Borg El Arab Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 45 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 50 Dk sürmektedir..
Borg El Arab Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Afrika ülkesi Mısır'a ve Mısır'ın İskenderiye bölgesine seyahat etmek isteyen yolcular İskenderiye uçak biletleri işlemleri sonucunda Borg El Arab Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra, ihtiyaçları için ve bekleme zamanlarında havaalanı içerisinde bulunan tesislerin tamamından istedikleri gibi faydalanabilirler. çeşitli nedenlerden dolayı İskenderiye uçak saatleri kısa sürelide olsa gecikmelerin yaşandığı görülebilmektedir.

Havaalanında bulanan yemek salonlarında yolcuların yemek ihtiyacını karşılayabilmek için çeşitli bölgelere ait yemek türleri bulundurulmakta ve yolcular istediği lezzetleri tadabilmektedir. Ayrıca havaalanında bulunulan zaman içerisinde, yolculara hizmet amacıyla yapılmış olan tüm alışveriş merkezleri, büfeler, salonlar ve ibadet yerleri rahatlıkla kullanılabilmektedir. Havaalanı ile İskenderiye şehir merkezi arası 40 km mesafededir ve 45-50 dakikalık yolculuk sonunda şehir merkezine varılmaktadır. Biletall.com'da İskenderiye uçak bileti fiyatları düzenli olarak satışa sunulmaktadır.

Borg El Arab Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
2 EGP / 45 Dk
Havalimanı Servisleri
15 EGP / 50 Dk
Taksi
28 EGP / 30 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2 EGP
Ortalama Süre: 45 Dk

Borg El Arab Havaalanı'ndan Şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma araçları ekonomik olmaları nedeniyle tercih edilmektedir. Yolcular gidecekleri yere göre hareket eden raylı ulaşım araçlarını ya da otobüsleri tercih ederler. İskenderiye'ye gidecek yolcular, İskenderiye saat farkı fazla olmadığı için saat farkı sorunu yaşamayacaklardır. Türkiye ile İskenderiye arasında 1 saatlik fark bulunmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 EGP
Ortalama Süre: 50 Dk

Borg El Arab Havaalanı'nda gelen yolcuların İskenderiye şehir merkezi ya da yakın bölgelere taşınabilmesi için havaalanı seferleri hizmet vermektedir. Havaalanı seferleri şehir merkezlerinde belirli birkaç noktaya yolcu taşıdığı için fazla tercih edilmemektedir. Tercih edilmeme nedenlerinden biriside ücret konusudur.

Taksi

Ortalama Ücret: 28 EGP
Ortalama Süre: 30 Dk

Borg El Arab Havaalanı terminal binası çıkış kapısına geldiğinizde İskenderiye şehir merkezine gidebilmek için çok sayıda Taksi bulabileceksiniz. Taksilerde taksi metre bulunması zorunludur ancak diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi burada da pazarlık sıkça yapılmaktadır. Taksiye binmeden önce pazarlık yapılması daha ucuza gitmenize neden olur.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Borg El Arap Mısır'ın ve İskenderiye'nin en gelişmiş havaalanlarından birisi olduğu için burada yerli ve uluslararası araç kiralama şirketleri bulunmakta ve bu şirketlerden araç kiralayarak İskenderiye şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. Tüm gezilerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca havaalanından kiralan araçlar istenildiği zaman şehir merkezindeki ofislere teslim edilebilmektedir. İskenderiye'ye turistik ziyarette bulunacak olanlar günler öncesinden İskenderiye uçak bileti rezervasyon işlemleri yapmalıdırlar.

İskenderiye Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 2 EGP
Taksi: 3 EGP / Km
Raylı Araçlar: 2,50 EGP
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Yurtdışı seyahati planlayan herkes İskenderiye uçak seferleri ile ilgili araştırmalarını Biletall.com'da yapabilmekte, buradan bilet rezervasyonu ve satın alma işlemi yapabilmektedirler. Yabancıların araştırma yapması gereken konular başında şehir içi ulaşım imkanları gelmektedir.

Şehir merkezi gezilerini yapmak için en ideal olanları otobüsler, raylı sistem araçları ve taksilerdir. Otobüs biletleri bir binim için 2 EGP'dir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

İskenderiye'ye şehir içi ulaşım için geniş raylı sistemler kurulmuştur. Troleybüs, tramvay, tren toplu taşıma için kullanılan araçlardır. Bu araçlar için ihtiyaç olan bilet ücretleri 2 EGP'den başlamaktadır. Taksiler de şehir içi ulaşımda tercih edilen bir araçtır ve taksi metre açılışı 3 EGP olsa da, binmeden önce pazarlık yapılması halinde daha ucuz fiyata istenilen yere gidilebilmektedir.

Borg El Arab Havalimanı Galerisi

Borg El Arab Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Borg El Arab Havalimanı nerede?

  İskenderiye şehrinde merkeze 45 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: İskenderiye 21934, Mısır
 • Borg El Arab Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1973 yılında açılmıştır.
 • Borg El Arab Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 45 Km uzaklıktadır.
 • Borg El Arab Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: İskenderiye 21934, Mısır
 • Borg El Arab Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +20 (3) 463 10 10
 • Borg El Arab Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: HBE
 • Borg El Arab Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: EgyptAir, FlyDubai, Qatar Airways , Türk Hava Yolları

Borg El Arab Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (49)
İyi (45)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%52
%48
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
94 Değerlendirme
K*** K***
8 Mart Cuma
4 saat bekledim güzeldi
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Borg El Arab Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 14.08.2020 04:54:26 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
İskenderiye - Borg el Arab, (HBE)
HBE
EG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531