1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Abu Dabi Havalimanı

Abu Dabi Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Birleşik Arap Emirlikleri / Abu Dabi
Yolcu Sayısı
24.500.000
Kuruluş Tarihi
1970
Uçak Trafiği
207.486
Havalimanı Kodu
AUH
Merkeze Uzaklık
32 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+971 (2) 505 55 55
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Havalimanı Road, 38811, Abu Dabi, Bae

Abu Dabi Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

13 Kas 2020
28 Eki 2020
22 Eki 2020
Abu Dabi - Beyrut
Middle East Airlines
20 Eki 2020
Abu Dabi - Rabat
Egyptair
14 Kas 2020
21 Eki 2020
Abu Dabi - Doha
Middle East Airlines
25 Eki 2020
18 Kas 2020

Abu Dabi Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Beyrut - Abu Dabi
Etihad Airways
18 Kas 2020
26 Eki 2020
10 Kas 2020
30 Eki 2020
Amman - Abu Dabi
Royal Jordanian Airline
17 Kas 2020
20 Eki 2020
Antalya - Abu Dabi
Türk Hava Yolları
17 Kas 2020
Hatay - Abu Dabi
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Rabat - Abu Dabi
Air France
10 Kas 2020
Agadir - Abu Dabi
Royal Air Maroc
14 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Abu Dabi Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Abu Dabi Havalimanı Nerede?

Abu Dabi'ye Hoşgeldiniz

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri ya da kısaca BAE'nin başkentidir. Aynı zamanda son derece hızlı bir şekilde gelişmekte olan bir kenttir. Öyle ki kendisini çok kısa süre içerisinde turizme açmış, hal böyle olunca da konaklama imkanları hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Aynı zamanda kentte otel zincirleri de çok sayıda şube açmaya başlamışlardır.

Bu kent, muhafazakar kişiler için son derece ideal bir rota olmaktadır. Hem temiz ve güvenilir konaklama yerleri, yeme içme mekanlarının bulunması hem de müslüman bir ülke olması dolayısıyla muhafazakar kişiler pek yabancılık çekmeyecektir. Ancak Abu Dabi son zamanlarda ılımlı ve hoşgörülü bir tavır izlemeye başlayarak her kesimden turistleri ağırlamaya aday bir kent haline gelmiştir. Buna karşılık halen daha kentin bazı tabularına saygı gösterilmesinde de yarar vardır. Bu kente gelmek isteyen kişiler, Biletall.com'dan rahatlıkla Abu Dabi uçak bileti rezervasyonlarını yapabilirler.

Abu Dabi Havalimanı Tarihçesi

1970'li yıllarda bu bölgede yer alan diğer havalimanına ulaşımın çok zor olduğu devlet adamları tarafından ifade edilmiştir. Bunun üzerine ana kara ile bağlantısı bulunan Abu Dabi Adası'na bir havalimanı yapılması kararı alınmış, hükumet de bu havalimanın yapılması ve bir marka haline getirilmesi için destek sağlamıştır. Nihayetinde bu havalimanı açılarak hem yolcu hem de iş jetleri için son derece uğrak bir nokta haline gelmiştir. Kişiler, Abu Dabi ucuz uçak bileti rezervasyonlarını Biletall.com'dan yapar yapmaz BAE gezilerine bu havalimanından başlamaktadırlar.

Abu Dabi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Abu Dabi Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 32 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 45 Dk sürmektedir..
Abu Dabi Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Otel

Bu şehre gitmek isteyenlerin Abu Dabi uçak biletleri satın alımı yapmasının en kolay yolu tartışmasız Biletall.com'u kullanmaktır. Bunun yanı sıra havalimanında mevcut olan imkanlar da gezginlerin ilgisini çekecektir. Gerçek anlamda bir lüksün ve gösterişin hakim olduğu bu havalimanında çok sayıda imkan yer alır. Bunların başında ise lokantalar ve kafeler gelir. Aynı zamanda atıştırmalıkların temin edilebileceği büfeler de havalimanı içerisinde mevcuttur. Ancak havalimanı 24 saat boyunca faal olduğundan dolayı bu imkanlara günün her saati erişilmesi mümkün olmayabilir.

Şayet gezginler her türlü imkandan istifade etmek istiyor ise Abu Dabi uçak saatleri konusunda da dikkatli davranmalıdırlar. Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak da son derece kolaydır. Sadece bir otobüs ile oldukça makul fiyatlı bir ulaşım sağlanabilecektir ve bu otobüsler pek çok havalimanın aksine 24 saat boyunca çalışmakta ve sık aralıklar ile hareket etmektedirler. Esasında bu son derece büyük bir avantajdır, zira havalimanı şehir merkezine oldukça uzaktır.

Yaklaşık 32 kilometrelik bir yolun kat edilmesi gerekecektir ve bu durumda en az 45 dakikalık bir sürüş mesafesi gündeme gelecektir. Hal böyle olunca taksilere adeta bir servet ödenmek durumunda kalınabilecektir. Bu havalimanında yer alan ekonomik toplu ulaşım seçenekleri sayesinde Biletall.com'dan Abu Dabi uçak bileti fiyatları ek masrafları beraberinde getirmeyecektir.

Abu Dabi Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
4 AED / 50 Dk
Havalimanı Servisleri
90 AED / 45 Dk
Taksi
80 AED / 45 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 4 AED
Ortalama Süre: 50 Dk

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki ulaşım oldukça kolay bir şekilde toplu taşıma araçları ile sağlanabilecektir. Bu yol hem son derece ekonomik olmakta hem de 24 saat boyunca kullanabilmektedir. Otobüsler yaklaşık olarak 40 dakikada bir hareket etmektedir. Kalkış saatlerini tam olarak hesaplamak için ise Abu Dabi saat farkı net bir şekilde bilinmelidir. Bu sayede tatil planları daha verimli bir şekilde yapılabilecektir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 90 AED
Ortalama Süre: 45 Dk

Pek çok kişi, havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamak maksadı ile özel transfer seçeneklerinden de yararlanabilmektedir. Ancak bu transfer seçenekleri son derece pahalı olacaktır. Bu hizmet, oteller ya da birtakım özel transfer firmaları tarafından sunulmaktadır. Ekonomik olmasa dahi konforundan dolayı bütçesi geniş olanlar açısından ideal olabilmektedir.

Taksi

Ortalama Ücret: 80 AED
Ortalama Süre: 45 Dk

Her ne kadar maliyetinden dolayı pek sık tercih edilmiyor olsa dahi taksiler ile de ulaşım hem konforlu hem de hızlı olacaktır. Ancak kişiler, lüks taksiler ile normal taksileri birbirinden ayırt etmelidir. Ne de olsa ikisi arasında bariz bir ücret farkı mevcut olacaktır.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Araç kiralamak adına çok sayıda firma, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı içerisinde yer almaktadır. Araç kiralama hizmetinden istifade edebilmek için ilk olarak pasaport fotokopisi ve benzeri evrakların hazırlanması icap ettiği de unutulmaması gerekenler arasındadır. Abu Dabi uçak bileti rezervasyon işlemlerini Biletall.com sayesinde tamamlamış olan kişiler, anında araç kiralama rezervasyonlarını da gerçekleştirebilmektedir.

Abu Dabi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 4 AED
Taksi: 3 AED / Km
Bisiklet: 15 AED
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kişiler, Biletall.com'dan Abu Dabi uçak seferleri hakkında araştırmalarını tamamladıktan sonra şehir içinde ne şekilde ulaşım sağlayacaklarına da dikkat etmelidirler. Bu bağlamda ilk olarak belediye otobüsleri akla gelecektir. Belediye otobüsleri ile gerçekleştirilen ulaşımda ücret sabittir ve 4 AED ödenmesi icap edecektir, bilet alınmasına lüzum yoktur. Ancak şoförün önünde yer alan kutuya para atılması icap edecektir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Abu Dabi'de şehir içi ulaşımda otobüslerin yanı sıra taksiler de son derece sık tercih edilmektedir. Taksi ulaşımında ödenmesi gereken ücret, lüks taksilerden yana tercih kullanılması halinde doğal olarak artacaktır. Aynı zamanda bisiklet kiralama imkanları da kentte son derece yaygındır ve hem yerel halk hem de turistler tarafından oldukça sık tercih edilir. Günlük bisiklet kiralama ücreti 15 AED olarak belirlenmiştir.

Abu Dabi Havalimanı Galerisi

Abu Dabi Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Abu Dabi Havalimanı nerede?

  Abu Dabi şehrinde merkeze 32 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Havalimanı Road, 38811, Abu Dabi, Bae
 • Abu Dabi Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1970 yılında açılmıştır.
 • Abu Dabi Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 32 Km uzaklıktadır.
 • Abu Dabi Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Havalimanı Road, 38811, Abu Dabi, Bae
 • Abu Dabi Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +971 (2) 505 55 55
 • Abu Dabi Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: AUH
 • Abu Dabi Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: EgyptAir, Etihad Airways, Gulf Air, KLM, Middle East Airlines, Pegasus, Royal Jordanian, Türk Hava Yolları

Abu Dabi Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (25)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
88 Değerlendirme
S*** U***
24 Temmuz Çarşamba
son zmaanlarda gördüğüm en iyi havaalanı
K*** K***
21 Mayıs Salı
havalimanı personeli güler yüzlüydü
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Abu Dabi Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.10.2020 02:27:57 )

Adana, (ADA)
ADA
TR
Abudabi, (AUH)
AUH
AE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961