1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Chengdu Uçak Bileti

Chengdu Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Chengdu Zaman Dilimi
GMT +8
Chengdu Şehri En İyileri
Kültürel Miras, Tianfu Meydanı, Hotpot
Chengdu Hava Durumu (8 Ağustos) 33°C Bulutlu
Chengdu Hava Durumu (9 Ağustos) 33°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Chengdu Varışlı Uçak Seferleri

Shenzhen - Chengdu
Sichuan Airlines
27 Ağu 2020
İstanbul - Chengdu
China Southern Airlines
27 Ağu 2020
İzmir - Chengdu
Türk Hava Yolları
20 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Chengdu Kalkışlı Uçak Seferleri

Chengdu - İstanbul
China Southern Airlines
01 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Chengdu Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Chengdu Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Chengdu Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
2 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 CNY

Chengdu’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Chengdu'ya gitmek için en ideal mevsim sonbahar mevsimidir. Chengdu İstanbul uçak bileti fiyatları ekim aylarında düşüş göstermesi, turistlerin bu aylarda şehri ziyaret etmesini sağlamaktadır. Chengdu İstanbul arası uçakla kaç saat konusunda araştırma yapan kişilerin yaklaşık 12-13 saatlik bir yolculuk yapacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Hazırlıkların ilk etapta giyim konusunda yapılması oldukça önemlidir. Chengdu İstanbul uçak biletleri en çok ekim ayında alınmaktadır. Ekim ayında alınmasının sebebiyse bu aylarda fiyatların düşüş göstermesinden kaynaklanmaktadır. Şehrin bu aylarda ısı dengelemesi yaşaması ve yağışların bu aylarda son bulması, insanların tatil zamanını etkilemektedir. Şehrin sahip olduğu hava durumuna göre bir hazırlık yapmak, tedbirlerin daha kolay alınmasına yardımcı olacaktır.

Chengdu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Chengdu şehir merkezine ulaşım sağlamak için alternatifler oldukça fazladır. Qatar Airways ve diğer uçak firmalarıyla şehre gelen yolcuların şehir merkezine ulaşması için ortalama 25 dakika gerekmektedir. Chengdu, ulaşım konusunda gelişmiş bir şehir olduğunu Çin'e kanıtlamıştır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 CNY

Şehir merkezine ulaşım sağlayan belediye otobüsleri, tek yönlü bilet ve kartlarla hizmet vermektedir. Otobüslerin çoğu zaman yoğun olduğu söylenmektedir. Trafiğin fazla olmaması ulaşım süresini uzatmamaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 CNY

Metro, tramvay ve servisler kolay ulaşım sağlayan alternatifler arasındadır. Şehrin her bölgesine metro ile ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezine gidip, daha sonra başka ilçeye gitmek zorunda olan kişilerin metro ulaşım alternatifini kullanması tavsiye edilmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 CNY

Yanında fazlasıyla yük bulunan yolcuların tercih ettiği taksiler, şehir merkezine fazla ücret istemeden ulaşımı sağlamaktadır. Ücretin az olması şehir merkezi ile hava limanı arasında bulunan mesafenin az olmasından kaynaklanmaktadır.
Araç Kiralama
Hava limanında bulunan araç kiralama firmaları, şehir içerisinde rahatça ulaşım sağlayan araçları kiraya vermektedir. Kiraya veren firmaların çoğu dünyaca tanınmış markalardan oluşmaktadır.

Chengdu Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Chengdu hava limanında sessiz dinleme salonlarında yolcuların verimli zaman geçirmesi mümkündür. Salonlarda internet erişimi bulunmakta ve yolcuların tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Chengdu uçak bileti rezervasyonları ile uygun fiyatla şehre gelen yolcuların alışveriş salonlarında giyim ihtiyaçlarını karşılanması, hava limanı yönetimi ve dünyaca ünlü markalar tarafından sağlanmıştır. Hava limanında bulunan restoranlar, Chengdu mutfağıyla tanışmayı sağlamakta ve farklı lezzetleri yolcularla buluşturmaktadır.  Yolcuların şehir içerisinde gereksinim duyacağı tüm ihtiyaçlar hava limanında karşılanabilecek düzeydedir.

Chengdu’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehrin pazarları ve alışveriş merkezleri ekonomik alışveriş yapabilmek için ideal mekanlardır. Chengdu ucuz uçak bileti alıp, fazla masraf yapmadan alışveriş yapmak isteyenler bu konuda şehirden fazlasıyla verim sağlamıştır. Pazarlarda ve alışveriş merkezlerinde tüm ihtiyaçları karşılayabilecek ürünler bulunmaktadır.
 2. Şehir içi turlara katılmak sosyalleşmek için oldukça önemlidir. Chengdu uçak bileti fiyatları araştırması yapan kişilerin şehir içi turlar hakkında da bir plan çizmesi gerekir. Çizilen planlar sayesinde Chengdu kültürü hakkında bilgiler alınabilir.
 3. Fazla para ödemeden tatil yapmak isteyenler Chengdu şehrini tercih etmektedir. Chengdu uçak biletini THY firmasından alarak şehre gelen yolcuların konaklamaya bile az para ödediği bilinmektedir. Yiyecek, içecek ve diğer gereksinimler de afaki ücretler gerektirmemektedir.
 4. Chengdu, Çin'in en önemli tarihi eserlerini tarihi mekanlarda bulundurmaktadır.Şehirde bulunan kişilerin bu mekanları ziyaret etmesi gerekiyorsa ziyaretçi saatlerine bakmaları gerekmektedir.
 5. Farklı lezzetlerle tanışabilmek için Chengdu oldukça ideal bir şehirdir. En ucuz Chengdu uçak bileti alarak şehirde bulunan kişilerin Chengdu mutfağıyla tanışması esnasında şaşırtıcı görüntüler ortaya çıkmaktadır. Çünkü mutfaklarında görünümü farklı yemekler bulunmaktadır.

Chengdu Hakkında

Çin'in en önemli konumlarından birine sahip olan Chengdu, Çin'in en büyük ve en gelişmiş dördüncü kenti olarak nitelendirilmektedir. Ekonomi, ulaşım, haberleşme, turizm ve endüstri konularında şehrin gelişmiş olması insanların Chengdu uçak bileti almasını sağlamaktadır.

Ucuz Chengdu uçak bileti alarak şehirde ticaret alanını geliştirmek için çalışan çok sayıda iş adamı bulunmaktadır. Chengdu geçmişte depremlerle sarsılmış bir şehir olmasına rağmen konutlarıyla ve sahip olduğu teknolojiyle ayakta durabilmiş bir şehirdir. Şehrin teknoloji açısından gelişmiş olması, teknoloji meraklılarının Chengdu uçak bileti almasını sağlamaktadır. Şehrin turizm açısından gelişmesi, her yıl fazlasıyla turisti sınırları içerisinde misafir etmesine sebebiyet vermektedir. Şehre tatil amacıyla gelen çok sayıda insan bulunmakta ve ekonomik açıdan problem yaşamamaları ön plana çıkan hususlardan biridir.

Chengdu Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 CNY
Taksi
1,4 CNY/Km
Tramvay
2 CNY
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en kolay ulaşım sağlayan ve popüler olan araçlar metro ulaşım araçlarıdır. Metro, Chengdu İstanbul saat farkı ile uyumlu hizmet vermektedir. Gecenin geç saatlerinde metro bulabilmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüsler ikincil popülariteye sahip olan ulaşım araçlarıdır. Kısa mesafeler için taksiler tercih edilmektedir. Tramvayla ise uzak bölgelere ulaşım sağlamakta ve otobüslerin trafik yoğunluğu çektiği bölgelere yolcuları ulaştırmaktadır.

Chengdu Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Chengdu’da Gezilecek Yerler

Mount Qingcheng
Jinsha Site Museum
Wenshu Yuan Monastery
Opera House Chengdu
Happy Valley Of Chengdu
Tapınakları ve Tarihi Yapıtları Sınırlarında Bulunduran: Mount Qingcheng

Dağın etrafında Çin kültürüne ait çok sayıda yapıt bulunmaktadır. Bu yapıtlar Çin halkının saygı duyduğu yapıtlardan oluşmakta ve en çok dikkat çeken mekanlardan biri olarak nitelendirildiğini söylemek gerekir.

Chengdu'nun En Önemli Tarihi Eserlerine Ev Sahipliği Yapan: Jinsha Site Museum

Müzenin içerisinde Chengdu tarihini anlatan çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Tarihi eserler yüzyıllar boyu varlığını sürdürmüş ve bu müzede yer almaktadır. Müze belli saatler içerisinde ziyaretçi kabul etmektedir.

Görkemli Görünüme Sahip Olan Kutsal Bölge: Wenshu Yuan Monastery

Çin halkı tarafından kutsal bölge olarak nitelendirilen bu bölgede çok sayıda insan bulunmaktadır. İbadet edip, bölgeye yakın olan parkları ziyaret etmek mümkündür. Aynı zamanda bu bölgeye yakın restoranlar da bulunmaktadır.

Müziğin Kalbi: Opera House Chengdu

Opera evinde Çin müzik kültürüne ait eserler okunmaktadır. Haftanın belli günlerinde konser verilmekte ve Çin halkı tarafından bu konserler fazlasıyla önemli olarak nitelendirilmektedir. Konserlere katılmak, müzik kültürünü anlamaya yardımcı olacaktır.

Yüzlerce Çeşit Bitkinin Bulunduğu: Happy Valley of Chengdu

Dinlenmek için ideal mekanlardan biri olan Happy Valley of Chengdu, turistlerin dikkatini çeken bir parktır. Yüzlerce farklı bitki parkın içerisinde bulunmaktadır. Parkın sahip olduğu temiz atmosfer, insanların tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlamaktadır.

Chengdu’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Egg Tarts
Turtle Jelly
Chow Mein
Beijing Kao Ya

Chengdu hem tatlı, hem de yemek açısından mükemmel lezzetlere sahip olan bir mutfağa sahiptir. Chengdu İstanbul uçuş süresi esnasında yenilen yemekler damakta kalacak kadar lezzetlidir. Chengdu tatlılarıyla da meşhur olan bir şehirdir.

Görüntüsüyle ve Tadıyla Mükemmel Olan: Egg Tarts

Yumurta tartı olarak nitelendirilen bu tatlı, en çok sevilen tatlılardan biridir. İçeceklerin yanında sıklıkla tüketilen tatlı, tüm restoranlarda servis edilmektedir. Sahip olduğu lezzet ve görüntü mükemmel düzeydedir.

Bitki Özleriyle Yapılan Tatlı: Turtle Jelly

Önceden kaplumbağa derisinden yapılan bu yemeğin yeni zamanlarda bitki özleriyle yapıldığı bilinmektedir. İçerisine dondurma veya çeşitli soğuk ürünlerin konulmasıyla jölenin birleşimi ortaya farklı bir lezzet çıkarmaktadır.

Birçok Ülkeye Yayılan Chengdu Geleneksel Yemeği: Chow Mein

Noodle, sebze ve baharatların kızartılmasıyla yapılan yemek; çok sayıda ülkeye yayılmıştır. Sahip olduğu lezzet ve görüntüyle ön plana çıkan yemek, tüm restoranlarda bulunmaktadır. Chengdu'nun en özel baharatlarıyla yapıldığını söylemek gerekir.

İnce Kesilmiş Pekin Ördeğinin Soslarla Servis Edilmiş Hali: Beijing Kao Ya

Pekin ördeğinin ince kesilmesi ve barbekü soslarıyla servis edilmesi yemeğin lezzetini ön plana çıkarmaktadır. Yanında lavaşın bulunduğu bu yemek, en çok sevilen yemekler arasında bulunmaktadır.

Konaklama İçin Chengdu Otel Seçenekleri

Chengdu bölgesinde çok sayıda kaliteli otel bulunmaktadır. Chengdu İstanbul uçak saatleri ile uyumlu çalışan otellerin bulunması turistleri memnun etmektedir. Otellerin çoğunda sosyal yaşamı olumlu etki

InterContinental Hotel Chengdu Global Center
Havuz, restoran ve çeşitli hizmetleri kusursuz bir şekilde sunan beş yıldızlı otel; müşterilerinin memnun kalmasını sağlamak amacıyla her şeyini en yüksek kalite düzeyine ulaştırıyor. Fiyatları 1150 ile 1400 TL arasında değişiyor.
No. 1736 Tianfu Avenue North, 610041, Chengdu, Çin
Holiday Inn Express Chengdu Wuhou
Klima, restoran ve çeşitli hizmetleri kusursuz bir şekilde sunan otel; şehir merkezine kolay ulaşım sağlayacak bir konuma sahiptir. İnternet erişimi ve çeşitli sosyal yaşam aktiviteleri otelde sunulmaktadır. Fiyatları 375 ile 650 TL arasında değişmektedir.
No.5, The 1st Section of Western,2nd Ring Road, Wuhou District, 610041, Chengdu, Çin
Leeden Hotel Chengdu
Eğlence merkezlerine yakın olan otel, müşterilerin şehirde eğlenceli vakit geçirmesine olanak sağlıyor. Müşterilerin yeterince dinlenmesi için masaj hizmeti sunuluyor ve odalarda konfor ön planda tutuluyor. Fiyatları 250 ile 500 TL arasında değişiyor.
39 Hongxing Road, Chengdu, Çin

Chengdu Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Chengdu 2.896,74 TL 22 Saat 5 Dakika
İzmir - Chengdu 4.486,28 TL 26 Saat 20 Dakika
Shenzhen - Chengdu 1.609,59 TL 2 Saat 40 Dakika

Chengdu Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Chengdu uçuşu olan firmalar hangileridir?

  China Southern Airlines, Etihad Airways, Klm, Sichuan Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Chengdu yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Chengdu varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Shenzhen - Chengdu olup, bilet fiyatı 1.609,59 TL'dir.
 • Chengdu şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Chengdu ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bavulunuzda Yerden Tasarruf Etmenizi Sağlayacak Teknikler | İnforgrafik
Bavulunuzda Yerden Tasarruf Etmenizi Sağlayacak Teknikler | İnforgrafik
19 Mart 2020
Çoğumuz için valiz hazırlamak, alabildiğin her şeyi yanına alıp sonra da bavulun üzerine oturarak sığmaya çalışma anlamına geliyor. Ancak en ideal yöntem tabii ki bu değil. Kıyafetlerin kırışması ve y
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
26 Şubat 2020
Mimar Sinan’ın eserleri ile dolu şehrimiz Edirne’ye bir gezi planlıyorsanız çok keyifli günler sizi bekliyor demektir. Osmanlı’ya 80 yıl başkentlik yapmış bu şehirde tabii ki görecek çok fazla yer var
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
21 Ocak 2020
Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çorum, Sadece leblebi ile tanındığına bakmayın, Çorum tatil ve turizm açısından çok gelişmiş bir yer! Eğer hedefinizde yeni lezzetler tatmak varsa, Çorum mantısı
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
02 Aralık 2019
Birçok yapısında Osmanlı izleri görünen Bilecik, küçük bir şehrimiz olarak bilinse de tek günde bitirilemeyecek kadar çok önemli yapıya sahip! Bilecik’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce

Chengdu Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (35)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%62
%38
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
93 Değerlendirme
S*** T***
6 Kasım Çarşamba
balayı mız güzel geçti her şey için tşk
M*** Ç***
26 Haziran Çarşamba
fazla pahalı olmayan biyer
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Chengdu Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 8.08.2020 02:51:33 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Chengdu, (CTU)
CTU
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800