1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Venezuela Uçak Bileti

Venezuela Nüfusu
10 Bin
Venezuela Başkenti
Caracas
Venezuela Resmi Dili
İspanyolca
Venezuela Zaman Dilimi
GMT -4
Venezuela Para Birimi
Venezuela Bolivarı (VEF)
Ortama Yemek Fiyatı
20 TL
Venezuela Telefon Kodu
+58
Ortama İçecek Fiyatı
5 TL
İstanbul - Caracas Uçuş Süresi
16 Saat
İstanbul - Caracas Uçuş Mesafesi
10.015 Km

En Ucuz Türkiye - Venezuela Uçak Seferleri

İstanbul - Caracas
Air Europa Lineas Aereas
21 Haz 2020
Adana - Caracas
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Ankara - Caracas
Türk Hava Yolları
05 Haz 2020

En Ucuz Venezuela Kalkışlı Uçak Seferleri

Caracas - Madrid
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Caracas - Londra
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Caracas - Beyrut
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Caracas - Abu Dabi
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Caracas - Tahran
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Caracas - Sofya
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Caracas - Ankara
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Caracas - Washington
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Venezuela Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Venezuela Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Venezuela’ya Nasıl Gidilir?

Venezuela’ya, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 12 firma tarafından günlük ortalama 18 sefer yapılıyor. İstanbul Venezuela rotasında en çok uçuş yapan hava yolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Lufthansa, British Airways, IranAir, Atlasglobal ve AirEuropa olarak sıralanabilir.

Venezuela’dan Türkiye’ye gelmek isteyenler Biletall.com üzerinden Venezuela Türkiye uçak seferleri hakkında gerekli bilgilere sahip olabilirler. Venezuela’nın uluslararası Caracas havalimanından kalkan; AmericanAirlines, CopaAirlines, AirEURpa, Türk Hava Yolları ve Lufthansa hava yolu şirketleri ile Venezuela Türkiye uçuş süresi ise 14 saat civarında gerçekleşiyor.

Venezuela’ya hava yolu seyahati yapacakların, Venezuela uçak bileti almak için Biletall.com’a girmeleri yeterli oluyor. Biletall.com’da plan yapılan tarihler için Venezuela uçak bileti rezervasyon işlemleri de yapılabiliyor.

Online arama motorlarına Venezuela uçak bileti THY yazıldığında Biletall.com’a ulaşılabiliyor.

Venezuela’ya hava yolu ile gidecekler en çok Venezuela Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu soruyorlar. Biletall.com internet sitesine girildiğinde, Venezuela Türkiye uçak saatleri ile ilgili tüm güncel bilgilere ulaşılabilir.

Venezuela Vize Şartları Neler?

Venezuela Vize İstiyor mu?
Hayır
Venezuela Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Venezuela Vize Şartları

Biletall.com’un Venezuela en ucuz uçak bileti avantajları ile ülkeye seyahat edeceklerin, Venezuela’nın ülkemize vize uygulaması olmadığı için sadece pasaportlarını almaları yeterlidir.

Venezuela Türkiye’den gelecek vatandaşlarımıza, pasaport rengi ne olursa olsun, 90 güne kadar vize uygulamıyor.

Venezuela’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Biletall.com’un indirimli Venezuela uçak bileti fiyatları ile Venezuela’ya seyahat edecek misafirlerin, tropikal bir iklime sahip olan ülkeye, nispeten daha ılık geçen ve nadir olarak yağış görülen ilkbahar aylarında (özellikle nisan ayı) seyahatlerini gerçekleştirmeleri uygun olacaktır. Ülkenin en serin zamanı ise ocak ve şubat aylarıdır.

Venezuela Hakkında Bilgiler

Venezuela, Güney Amerika'nın kuzey ucunda yer alır. Fransa ve Almanya'nın kombine bölgelerinden daha büyük olan kabaca üçgen bir alanı kaplar. Venezuela, Karayip Denizi ve kuzeyde Atlantik Okyanusu, doğuda Guyana, güneyden Brezilya ve güneybatı ve batıda Kolombiya tarafından sınırlandırılmıştır. Venezuela, aralarında Margarita Adası, La Blanquilla, La Tortuga, Los Roques ve Los Monjes olmak üzere bir dizi Karayip adasını ve takımadalarını yönetmektedir.

Fiziksel olarak çok çeşitliğe sahip olan Venezuela, kuzey And Dağları zincirlerini ve iç dağlık bölgeleri, geniş Lianos ovalarını, Güney Amerika'nın en büyük gölü olan Maracaibo Gölünü ve dünyanın en yüksek şelalesi olan muhteşem Melek Şelalesi ile Orinoco Nehri havzasını bünyesinde bulundurur. Venezuela'nın peyzajı, her biri çeşitli doğal yaşam alanları, sosyal entegrasyon ve ekonomik kalkınma için çeşitli zorluklar sağlayan yükselen dağlar, tropikal ormanlar, geniş nehir ovaları ve kurak kıyı düzlükleri içerir. Ülke doğal güzelliklerinden kaynaklanan gelir kaynaklarının yanı sıra dünya sıralamasında üstlerde bulunan petrol rezervleri ve altın madenleri ile de çok fazla gelir elde etmektedir.

Venezuela’nın Başkenti

Venezuela’nın başkenti Caracas’tır.

Venezuela Nüfusu – Venezuela Resmi Dili

Venezuela’nın nüfusu 32 milyondur ve ülkenin resmi dili İspanyolca’dır.

Venezuela Para Birimi

Venezuela’nın para birimi Venezuela Bolivarı.

Venezuela’da Saat Kaç?

Türkiye Venezuela’dan 7 saat daha ileridedir ve Venezuela Türkiye saat farkı -7’dir.

Venezuela’da Ne Ucuz? Venezuela'dan Gelirken Ne Getirilir?

Venezuela’da özellikle sokaklarda kurulan pazarlarda her şey çok ucuz. Başka yerlerde bulunmayan hediyelik eşyaların başında ise eski kabilelerin ilginç silah ve aletleri geliyor.

Venezuela Nerede?

Venezuela’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Melek Şelalesi
• Deniz Tatili
• Fotoğrafçılık
• Alışveriş
• Su Altı Dalışı
 1. 979 m yüksekliği ile dünyanın en yüksek şelalesi olmasının yan sıra, olağan üstü manzarası ile de mutlaka görülmesi gereken bir yer.
 2. Dünyanın en güzel plajlarına sahip Karayip adalarında denize girmek gerçekten bir ayrıcalık oluyor.
 3. Özellikle doğa fotoğrafçılığı yapanların mutlaka uğradığı ülkelerin başında Venezuela geliyor.
 4. Venezuela, ekonomik koşullarından dolayı, az paraya çok şey alınabilecek bir ülke ve alınabilecek çok özel şeyler var.
 5. Ülkenin denizlerinin altı tam bir cenneti andırıyor. Özellikle mercanlar, bu sporla uğraşanları hayran bırakıyor.

Venezuela’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’un özel indirimlerle sunduğu Venezuela Türkiye uçak biletleri fırsatlarından yararlanıp ülkeye seyahat edecekler için, Venezuela hakkında gerekli bilgilere Biletall.com üzerinden erişebilirsiniz.

Karakas

Karakas, Venezuela'nın başkenti ve Güney Amerika'nın başlıca şehirlerinden biridir. Ülkenin ana sanayi, ticaret, eğitim ve kültür merkezidir. 1567'de Santiago de León de Caracas olarak kurulan kent, 1940'lara kadar yavaş yavaş büyüdü, daha sonra anıtsal oranlarla genişledi ve etkisi ülkenin en uzak bölgelerine bile yayıldı. Bununla birlikte şehrin kendisi, doğu ve güneydeki ilçe sınırları içinde kalan Miranda eyaletinde yer alan bölgenin önemli bir bölümü olan Capital District sınırına yayılır. Karakas'ın fiziksel ortamı etkileyicidir.

Karakas, hava ve okyanus taşımacılığı ile dünyanın diğer büyük şehir merkezleriyle doğrudan bağlantılıdır. Kıyıdan Karakas'tan karayoluyla 16 km uzaklıkta bulunan Maiquetía hava alanı, cumhuriyetin her yerine uluslararası bağlantılar ve iç hat seferleri sağlamaktadır. İki küçük havalimanı olan La Carlota ve Francisco de Miranda da şehre hizmet etmektedir. Şehrin içinde çok sayıda otobüs, özel otomobil ve taksiler ulaşım sağlıyor, ancak yoğun saatlerde trafik sıkışıklığı konusunda gittikçe artan bir sorun haline gelen sokaklarda tıkanıyorlar.

Birçok dünya başkenti gibi, Karakas’da ülkenin kültürel hayatının ana odak noktasıdır. Sayısız kültürel etkinlik türü arasında tiyatro, resim ve heykel sergileri, konserler, dans ve film sergilenmektedir. Karakas'da ayrıca ulusal kütüphane, çok sayıda başka kütüphane, doğal ve güzel sanatlar müzeleri, sanat galerileri, belediye ve ulusal tiyatrolar ve bir kültür ve güzel sanatlar enstitüsü bulunmaktadır.

Barquisimato

Barquisimeto, kuzeybatı Venezuela'da Lara Estado’nun başkentidir ve Turbio Nehri'nin geniş bir arazisinde yer almaktadır. Barquisimeto'nun Venezuela şehirleri arasındaki yükselişi, Venezuela'nın merkezi ve batı kesimleri arasındaki ulaşım ve ticaret merkezi olarak stratejik konumu nedeniyle oldu. Aynı zamanda, sisal, kakao, sığır, şeker kamışı, kahve ve aynı zamanda geçimlik ürünler üreten büyük bir tarım alanının merkezi olarak hizmet vermektedir. Barquisimeto, Venezuela'nın müzikal başkenti olarak da kabul ediliyor çünkü tenor Aquiles Machado ve orkestra şefi Gustavo Dudamel gibi müzisyenler bu bölgede yaşamışlardır.

Bolivar

Ciudad Bolívar, güneydoğu Venezuela'nın başkentidir. Kuzeydeki Soledad'ın karşısında, Orinoco Nehri'nin güney kıyısında küçük bir tepe üzerinde yer almaktadır. Venezuela'nın en zengin ve en büyük bölgelerinden biridir. Kuzey Bolivar, inişli çıkışlı tepelerden oluşur; güneyde La Şelalesi ve Angel Şelaleler bölgesi de dahil olmak üzere yüksek yayla ve mesa grupları bulunmaktadır. Aralarında Caroní, Paragua, Caura ve birçok küçük ırmağın vadileri tarafından delinmiş, büyük ölçüde ıssız ve keşfedilmemiş bir orman vardır. Caroní Nehri, dünyanın en büyük hidroelektrik enerji kaynaklarından biridir. Çoğu eyalette ulaşım az gelişmiştir. Gezilebilir su yolları, demir yolları ve hemen hemen tüm birinci sınıf otoyollar kuzeyde, Ciudad Guayana ve eyalet başkenti Ciudad Bolivarın yakınında yer alıyor.

Venezuela’da Gezilecek Yerler

Biletall.com’un özel indirimlerle sunduğu Venezuela Türkiye uçak biletleri fırsatlarından yararlanıp ülkeye seyahat edecekler için, Venezuela hakkında gerekli bilgilere Biletall.com üzerinden erişebilirsiniz.

Karakas

Karakas, Venezuela'nın başkenti ve Güney Amerika'nın başlıca şehirlerinden biridir. Ülkenin ana sanayi, ticaret, eğitim ve kültür merkezidir. 1567'de Santiago de León de Caracas olarak kurulan kent, 1940'lara kadar yavaş yavaş büyüdü, daha sonra anıtsal oranlarla genişledi ve etkisi ülkenin en uzak bölgelerine bile yayıldı. Bununla birlikte şehrin kendisi, doğu ve güneydeki ilçe sınırları içinde kalan Miranda eyaletinde yer alan bölgenin önemli bir bölümü olan Capital District sınırına yayılır. Karakas'ın fiziksel ortamı etkileyicidir.

Karakas, hava ve okyanus taşımacılığı ile dünyanın diğer büyük şehir merkezleriyle doğrudan bağlantılıdır. Kıyıdan Karakas'tan karayoluyla 16 km uzaklıkta bulunan Maiquetía hava alanı, cumhuriyetin her yerine uluslararası bağlantılar ve iç hat seferleri sağlamaktadır. İki küçük havalimanı olan La Carlota ve Francisco de Miranda da şehre hizmet etmektedir. Şehrin içinde çok sayıda otobüs, özel otomobil ve taksiler ulaşım sağlıyor, ancak yoğun saatlerde trafik sıkışıklığı konusunda gittikçe artan bir sorun haline gelen sokaklarda tıkanıyorlar.

Birçok dünya başkenti gibi, Karakas’da ülkenin kültürel hayatının ana odak noktasıdır. Sayısız kültürel etkinlik türü arasında tiyatro, resim ve heykel sergileri, konserler, dans ve film sergilenmektedir. Karakas'da ayrıca ulusal kütüphane, çok sayıda başka kütüphane, doğal ve güzel sanatlar müzeleri, sanat galerileri, belediye ve ulusal tiyatrolar ve bir kültür ve güzel sanatlar enstitüsü bulunmaktadır.

Barquisimato

Barquisimeto, kuzeybatı Venezuela'da Lara Estado’nun başkentidir ve Turbio Nehri'nin geniş bir arazisinde yer almaktadır. Barquisimeto'nun Venezuela şehirleri arasındaki yükselişi, Venezuela'nın merkezi ve batı kesimleri arasındaki ulaşım ve ticaret merkezi olarak stratejik konumu nedeniyle oldu. Aynı zamanda, sisal, kakao, sığır, şeker kamışı, kahve ve aynı zamanda geçimlik ürünler üreten büyük bir tarım alanının merkezi olarak hizmet vermektedir. Barquisimeto, Venezuela'nın müzikal başkenti olarak da kabul ediliyor çünkü tenor Aquiles Machado ve orkestra şefi Gustavo Dudamel gibi müzisyenler bu bölgede yaşamışlardır.

Bolivar

Ciudad Bolívar, güneydoğu Venezuela'nın başkentidir. Kuzeydeki Soledad'ın karşısında, Orinoco Nehri'nin güney kıyısında küçük bir tepe üzerinde yer almaktadır. Venezuela'nın en zengin ve en büyük bölgelerinden biridir. Kuzey Bolivar, inişli çıkışlı tepelerden oluşur; güneyde La Şelalesi ve Angel Şelaleler bölgesi de dahil olmak üzere yüksek yayla ve mesa grupları bulunmaktadır. Aralarında Caroní, Paragua, Caura ve birçok küçük ırmağın vadileri tarafından delinmiş, büyük ölçüde ıssız ve keşfedilmemiş bir orman vardır. Caroní Nehri, dünyanın en büyük hidroelektrik enerji kaynaklarından biridir. Çoğu eyalette ulaşım az gelişmiştir. Gezilebilir su yolları, demir yolları ve hemen hemen tüm birinci sınıf otoyollar kuzeyde, Ciudad Guayana ve eyalet başkenti Ciudad Bolivarın yakınında yer alıyor.

Venezuela’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pabellon Criollo
Biftek
Arepa
Muz Ve Ananas Kızartması

Venezuela’ya Biletall.com’da bulunan her bütçeye uygun Venezuela Türkiye uçak bileti fiyatları ile gelenler, güney Amerika mutfağının değişik lezzetlerini tatma fırsatı bulabiliyorlar.

Kuru Fasulyenin Siyahı, Pabellon Criollo

Ülkemizdeki gibi pilavla verilen kuru fasulyeden farkı fasulyenin siyah oluşu ve kullanılan baharatlar. Bu yemek tüm restoranlarda mutlaka bulunuyor.

En Meşhur Et Yemeği, Biftek

Et yemeği denilince ülkede akla biftek geliyor. Izgarada yapılan bifteklerin kalınlığı ise bizdekinin neredeyse iki katı.

Bizde Ekmek, Venezuela’da Arepa

Mısır unu ve peynirden yapılan Arepa, yemeklerin yanında ekmek olarak tüketiliyor.

Meyveler Bile Kızartılıyor, Muz ve Ananas Kızartması

Ülkede yemeklerin yanında verilen muz ve ananas kızartması, her bölgede sokaklarda bile çokça tüketiliyor.

Pişirmede En İyi Yöntem, Hallaca

Yeşil muz yaprağında pişirilen balık ve et, muhteşem bir lezzete dönüşüyor.

Venezuela’da Yenecek En Güzel Yemekler    

Venezuela mutfağının geleneksel yemeği siyah fasulye olsa da, ülkeye gelenlerin en çok tercih ettikleri yemeklerin başında kabuklu deniz ürünleri ile balık çorbası geliyor.

Venezuela Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Caracas 2.529,05 TL 36 Saat 20 Dakika
Madrid - Caracas 3.150,96 TL 9 Saat 20 Dakika
Adana - Caracas 4.516,50 TL 22 Saat 55 Dakika
Ankara - Caracas 5.278,91 TL 18 Saat 45 Dakika
Abu Dabi - Caracas 6.687,08 TL 43 Saat
Tahran - Caracas 8.183,95 TL 29 Saat 45 Dakika
Beyrut - Caracas 10.860,17 TL 21 Saat 30 Dakika
Washington - Caracas 15.141,01 TL 37 Saat 20 Dakika

Venezuela Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Venezuela uçak bileti ne kadar?
  Venezuela varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Caracas olup, bilet fiyatı 2.529,05 TL'dir.
 • Venezuela uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Europa Lineas Aereas, Air France, Copa, Klm, Türk Hava Yolları.
 • Venezuela ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Caracas arası 16 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Venezuela ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Nisan ayıdır.
 • Venezuela başkenti neresidir?
  Başkent Caracas şehridir.
 • Venezuela para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Venezuela Bolivarı (VEF)
 • Venezuela nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 10 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Venezuela ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
10 Kasım 2017
Yüzlerce yıllık geçmişi olan bir ülke, karşılaştığı en büyük krizle yüz yüze kaldığı sırada liderlik görevini üstlenmişti Atatürk. Öyle bir lider olmuştu ki Türk halkına, tüm dünyanın saygısını kazanm
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Ölmeden Önce Kesinlikle Görmeniz Gereken 20 Manzara
Ölmeden Önce Kesinlikle Görmeniz Gereken 20 Manzara
12 Mayıs 2016
Hafızamızın Hak Ettiği 20 Anı  Tıpkı kişilikler gibi; her insanın görmek istediği, hayatında en az bir kere ziyaret etmek istediği, yaşamak istediği ya da oturup bir kahve içmek istediği şehirler de
Ölmeden Önce Gitmeniz Gereken 10 Doğa Harikası Şelale
Ölmeden Önce Gitmeniz Gereken 10 Doğa Harikası Şelale
21 Şubat 2016
Her yıl dünyanın birçok yerinden bir çok insan eşsiz manzarasıyla müthiş şelaleleri görmek için seyahat ediyor.. Suyun akışının insana huzur verişini izlerken sesiyle de insan ruhunun pozitif olarak n

Venezuela Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

T*** K***
23 Eylül Pazar
Valensiya
On numara bir şehir, anlatmaya gerek yok gezmek dolaşmak lazım
İ*** Ö***
24 Ekim Çarşamba
Caracas
Birbirinden güzel insan tanıdım yolculuk boyunca güzel ve keyifli bir haftasonu oldu benim için
B*** M***
25 Eylül Salı
Caracas
Bir daha gider miyim bilmiyorum ama güzeldi biz keyif aldık.
N*** O*** B***
2 Ağustos Perşembe
Valensiya
Canlı gidip görmeniz gereken ve görmeden ölmemeniz gereken biryer
E*** E*** Y***
6 Eylül Perşembe
Caracas
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Venezuela Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.05.2020 02:32:10 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Karakas, (CCS)
CCS
VE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678