1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Vancouver

Vancouver Uçak Bileti

Vancouver Para Birimi
Kanada Doları (CAD)
Vancouver Zaman Dilimi
GMT -3,5
Vancouver Şehri En İyileri
Ekstrem Sporlar, Science World Museum, Poutine
Vancouver Hava Durumu (29 Mayıs) 19°C Bulutlu
Vancouver Hava Durumu (30 Mayıs) 15°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Vancouver Varışlı Uçak Seferleri

Seattle - Vancouver
Delta Air Lines
07 Haz 2020
Toronto - Vancouver
Air Canada
30 May 2020
03 Haz 2020
İzmir - Vancouver
Aer Lingus Irish Airlines
25 Haz 2020
31 May 2020
Ankara - Vancouver
Deutsche Lufthansa
09 Haz 2020
Antalya - Vancouver
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Delhi - Vancouver
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Adana - Vancouver
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Gaziantep - Vancouver
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Van - Vancouver
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Tiflis - Vancouver
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Tahran - Vancouver
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Rodos - Vancouver
Swiss International Air Lines
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Vancouver Kalkışlı Uçak Seferleri

Vancouver - Ankara
Air Canada
07 Haz 2020
Vancouver - İzmir
Air Canada
12 Haz 2020
Vancouver - Tahran
Air Canada
15 Haz 2020
Vancouver - Berlin
Air Canada
25 Haz 2020
Vancouver - Londra
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Vancouver - Antalya
Air Canada
07 Haz 2020
11 Haz 2020
Vancouver - Tiflis
Air Canada
23 Haz 2020
Vancouver - Trabzon
Air Canada
31 May 2020
Vancouver - Adana
Air Canada
24 Haz 2020
Vancouver - Alanya
Air Canada
21 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Vancouver Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Vancouver Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Vancouver Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Vancouver Havaalanları
Ülke Kodu
CA
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce-Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
2,85 CAD
Yemek Fiyatı
15 CAD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 CAD

Vancouver’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Vancouver uçak bileti kullanarak Vancouver’e gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu saptamaktır.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini açısından en iyi aylar ilkbahar aylarıdır. Ancak şehrin tanımlanamayan iklimi nedeniyle kente her dönem gitmek insanda ayrı bir güzellik bırakmaktadır. Daha çok İngiltere’nin ve Seattle şehrinin iklimine benzetilen yapısı ile şehre İlkbahar’da seyahat edilmesi önerilir.

Ayrıca kış aylarında kayak merkezlerinde yapılacak birçok aktivite olup Vancouver bu yapısı ile hem yurt içi hem de yurt dışı birçok turistin ilgisini çeken bir şehirdir.

Vancouver Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Vancouver uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından Vancouver şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 7,50 CAD

Vancouver Uluslararası Havalimanında kent merkezine gitmek amacıyla tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi trenlerdir. Vancouver Havalimanından şehir merkezine 30 dakika içinde havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. 24 saat hizmet veren tren kişilerin ödemesi gereken ücret tutarı 7,5 CAD olup biletsiz kullanımda 170 CAD ceza ödenmesi gerekir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 9 CAD

Toplu taşıma ile Vancouver Uluslararası Havalimanından kent merkezine gitmek isteyen kişiler belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Havalimanından 15 dakika aralıklar ile kalkan belediye otobüsleri şehrin birçok önemli noktasından geçip yolculuğunu şehir merkezinde sonlandırmaktadır. Vancouver şehrine gelen ziyaretçilerin genelde tercih ettiği ucuz yollu bir ulaşım seçeneğidir. Havalimanından ortalama süre: 30 dakika Havalimanından uzaklık: 15 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 35 CAD

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçları yerine daha rahat ve çok daha konforlu bir ulaşım tercihi olan taksileri kullanmak isteyen Vancouver ziyaretçileri de olabilmektedir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Araç Kiralama

Daha önceden belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedi

Vancouver Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Vancouver şehrinde havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Vancouver Uluslararası Havalimanı'dır. Vancouver uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehri ziyaret eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen kişiler havalimanını kullanmaktadır.

Vancouver Uluslararası Havalimanının kent merkezine olan uzaklığı 14 km olduğu için havalimanından kent merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Vancouver Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki bölüme ayrılır. Yurt içi terminalde toplam üç terminal bulunur. Bunlar A,B ve C terminalleridir. Bu terminallerde her türlü olanak bulunmaktadır. Sağlık birimi, lokantalar, araç kiralama ofisleri ve emanet eşya ofisleri vardır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde iki adet terminal bulunmaktadır. D ve E numaraları terminaller buraya aittir.

Vancouver’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Vancouver uçak bileti avantajlarından yararlanıp Vancouver şehrine gitmenin en önemli olanlarından biri de Kanada ve Vancouver şehrinin eşsiz doğal güzelliklerini görmektir.
 2. Şehir ile özdeşleşen diğer çekici noktalarından biri de Rocky Mountain’dir.
 3. Vancouver şehrinde gezilip görülmesi gereken doğal güzellikler arasında Lynn Canyon, Whytcliff Park, Groose Mountain ve Deep Rose bulunmaktadır.
 4. Şehirde ziyaret edilmesi gereken en ilginç noktalardan biri de Science World Museum olarak gösterilebilir. 1977 yılında kurulmuş olan müze yıllık olarak 650 bin ziyaretçi çekiyor. Bu yönüyle kentin en çok ziyaretçi çeken noktalarından olarak gösteriliyor.

Vancouver Hakkında

Vancouver, Kanada’nın Britanya Kolombiya’sı adındaki eyaletinde bulunan bir şehirdir. Batı Kanada Bölgesinin en büyük şehir olan Vancouver, aynı zamanda ülkenin de üçüncü en büyük şehridir. Farklı etnisite gruplarından insanların yaşadığı göçmen ağırlıklı kozmopolit bir toplum yapısına sahip olan kent, 2011 yılı nüfus sayımlarına göre 600 bin kişilik nüfusa sahiptir. Bu rakamlar kent merkezi için geçerli olup metropolleri ile beraber şehir nüfusu 2,4 milyon kadardır.

Belediye Başkanı Sam Sullıvan olan şehir Büyük Vancouver Bölgesinin (Greater Vancouver Regional District) kentlerinden bir tanesidir. Ayrıca dünya ölçülerinde büyük bir limana sahip olan Vancouver şehri Kanada’nın önemli bir film endüstrisi merkezidir. Kuzey Amerika kıtasında New York ve Hollywood’dan sonra en çok film üretilen üçüncü kent merkezidir.

Ayrıca Vancouver şehri şimdiye dek birçok önemli dünya çapındaki uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmıştır. 2010 yılında Kış Olimpiyatları, 2006 Birleşmiş Milletler Dünya Şehircilik Forumu ve 2007 FIFA Dünya 20 Yaş Altı Şampiyonası'na ev sahipliği yapmıştır.

Kentin kuruluş tarihi 1870’e dayanır. O yıllarda Granville adına bir bıçkıcılık merkezi amacıyla kurulmuştur. Büyüyen şehir 1886 yılında kent statüsünü aldı ve İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri kaptanlarından George Vancouver'ın adını aldı. Panama Kanalı’nın 1915 yılındaki açılışından sonra Amerika’nın doğu kıyılarına ve Avrupa kıtasına kereste ve tahıl ihracatı başladı. 1930’larda Büyük Okyanus kıyısındaki en büyük liman ve ülkenin en büyük üçüncü kenti olmuştu. 2010 yılında Dünya Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yaptı.

Vancouver Nerede?

Vancouver Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,80 CAD
Taksi
1,89 CAD/Km
Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentte ulaşım anlamında birçok seçenek bulunmakta olup bunlardan en hızlısı taksi olarak gösterilmektedir. Daha uygun fiyatlarla yolculuk yapmak isteyen ziyaretçiler banliyö treni ya da metro hattını tercih edebilirler. Şehirde birçok araç kiralama ofisi vardır ve günün her saati açıktır.

Vancouver Vize Şartları

Kanada Vize İstiyor mu?
Evet
Kanada Vize Ücreti
100 CAD
Kanada Vize Detayları
Kanada vizesi başvurularınızı Ankara veya İstanbul’daki konsolosluklarına giderek yapabilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizin hepsinin ingilizceye çevrilmiş olmasında fayda vardır.

Vancouver’de Gezilecek Yerler

Science World Museum
Gastown Semti
Chinatown Semti
Stanley Park
Bilim Meraklıları İçin Doğru Adres: Science World Museum

Ulaşımı oldukça kolay olan Science World Museum 1977 yılından beri ziyaretçilere açık bir müze olarak hizmet veriyor. Yıllık 650 bin civarında turist çekmesi de ne kadar önemli bir mekan olduğu hakkında bilgi vermektedir.

Gastown: Eski Vancouver

Vancouver tarihi açıdan çok eski bir şehir olmasa da şehrin ilk kurulduğu yerlerden Gastown semtini gezmek önerilmektedir. Sanat galerileri, ünlü butikleri, müze ve lokantaları ile oldukça ilgi toplayan bir semttir.

Stanley Park

Vancouver şehrinin en popüler ve en çok ziyaret edilen mekânlarından birisi de hiç şüphesiz ki Stanley Park olup mekan yıllık yüz binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Lokanta, hediyelik eşya dükkanları ve sahili ile de ünlüdür. Yeşil ve mavinin birleştiği noktalardan biri olan Stanley Park, deniz, orman, bahçe ve parkları ile göz doldurmaktadır.

Chinatown Semti

Vancouver şehrinin doğu kısımlarında bulunan semt, Çin tarihinin korunmaya çalışıldığı yerlerden birisidir. Bu semtte yapılan festivaller her yıl binlerce insanın ilgisini çekiyor ve binlerce insan bölgeye akın ediyor. Her yıl Temmuz ayında yapılan Dragon Bot Festivali de birçok kişiyi kendini çekmektedir.

Vancouver’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Suşi
Poutine
Uzakdoğu Lezzetleri
Et Yemekleri
Vancouver Denince Akla Gelen İlk Lezzet: Poutine

Vancouver şehrinin dünya çapında tanınmış olan lezzeti Poutine şehrin kültüründe önemli yere sahip olup şehir sakinleri tarafından sıkça tüketilmektedir. 1950’li yıllarda ortaya çıkan bu güzel lezzet patateslerin çeşitli peynirlere ve gravy sosuna batırılması ile oluşan lezzetli bir yemektir. Atıştırmalık olarak tercih edilen bu tat daha çok biranın yanında tüketilmektedir. Bölgeden bölgeye değişen türleri mevcuttur.

Uzakdoğu Lezzetlerinin Mekanı

Uzakdoğulu göçmen sayısının çokluğu nedeniyle şehirde birçok Uzakdoğu yemekleri restoranı mevcuttur. Özellikle suşi konusunda çok kaliteli restoranlar bulunmaktadır. Robson Caddesinde kümelenmiş olan bu restoranlardan en iyileri Kitsilano ve West End olarak gösterilir.

Konaklama İçin Vancouver Otel Seçenekleri

Ucuz Vancouver uçak bileti ile hem iş seyahatleri hem de gezi amaçlı özel ziyaretlerde kalınabilecek mekan olarak birçok seçeneğe sahiptir.

Landis Hotel Suites
Bu otel sahile 8 dakikalık yürüme mesafesinde. Kapalı havuzu ve fitness salonuna sahip bu Vancouver oteli, Stanley Park'a 2 km mesafededir. Wi-Fi erişimi ücretsizdir. Tüm süitlerde tam donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Her odada düz ekran TV mevcuttur. Otelde ayrıca günün her saatinde konsiyerj ve tur masası hizmeti sunulmaktadır. Otel ayrıca şehrin önemli noktalarına ücretsiz ulaşım servisi sunmakta.
1200 Hornby Street, V6Z 1W2 Vancouver, Kanada
Comfort Inn Downtown Vancouver
Bu tesis plaja 13 dakikalık yürüme mesafesinde olup barı ve tesis bünyesindeki bir gece kulübüne ev sahipliği yapan bu otel, Vancouver'ın eğlence bölgesinin kalbinde yer alan en önemli mekanlardan biridir. Tesis, Vogue Tiyatrosu'na sadece 2 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Tesiste düz ekran kablo TV ve ücretsiz Wi Fi içeren çağdaş odalar sunulmaktadır.
654 Nelson Street, V6B 6K4 Vancouver, Kanada
Rosedale on Robson Suite Hotel
Bu tesis sahile sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde olup tamamı süit odalardan oluşan bu Vancouver otelinde kapalı havuz ve sağlık havuzu bulunmaktadır. Otel, BC Place Stadyumu'na 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Süitlerin hepsinde tam donanımlı mini mutfak vardır. Her süitte bir cihaz için ücretsiz Wi Fi erişimi sağlanmaktadır.
838 Hamilton Street, Yaletown, V6B 6A2 Vancouver, Kanada

Vancouver Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Vancouver 1.819,76 TL 16 Saat 50 Dakika
İzmir - Vancouver 3.688,21 TL 23 Saat
Ankara - Vancouver 4.601,87 TL 22 Saat 5 Dakika
Antalya - Vancouver 4.847,66 TL 21 Saat 15 Dakika
Gaziantep - Vancouver 5.418,51 TL 21 Saat 30 Dakika
Adana - Vancouver 5.418,51 TL 20 Saat 55 Dakika
Van - Vancouver 5.614,07 TL 23 Saat 34 Dakika
Seattle - Vancouver 675,18 TL 1 Saat 4 Dakika

Vancouver Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Vancouver uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Canada, American Airlines, Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Klm, Türk Hava Yolları.
 • Vancouver yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Vancouver varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Seattle - Vancouver olup, bilet fiyatı 675,18 TL'dir.
 • Vancouver şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Vancouver ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
Kahvaltısıyla Gönüllere Taht Kurmuş 9 Şehrimiz
22 Ocak 2020
Hafta sonlarının en zevkli aktivitesi, günün en önemli öğünü ve sohbetin en tatlı yeri! Her yemeğin, her öğünün yeri ve önemi ayrı ama kahvaltının gönlümüzde ayrı bir yeri olduğunu söylesek kimse itir
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Kışın Otobüs Yolculuğu Yaparken İzleyebileceğiniz 10 Film
Kışın Otobüs Yolculuğu Yaparken İzleyebileceğiniz 10 Film
27 Ocak 2018
Uzun bir otobüs seyahatine çıkacaksanız yolculuğunuzun huzurlu geçmesini istersiniz. Genel olarak yolun nasıl bittiğini anlamadan geçmesini isteriz. Özellikle otobüste uyuyamayanlardansanız yolculuğun
Çocuklarla Gidilebilecek 10 Dünya Şehri
Çocuklarla Gidilebilecek 10 Dünya Şehri
01 Mart 2016
Gezerek bir yerleri keşfetmek dünyada tadılabilecek en güzel zevklerden biri... Özellikle yurt dışı seyahatleri, farklı ülkeler tanımak ve yeni insanlarla tanışmak için yapılması gerekli olan bir akti

Vancouver Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (46)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%58
%43
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
80 Değerlendirme
Y*** K***
12 Eylül Çarşamba
Yemekleri güzeldi, içeceklleri çok güzeldi. Ben çok keyif aldım. Memnun kaldım.
S*** A*** B***
3 Ağustos Cuma
Gidin ve görün, en azından 1 gün geçirin hastası oluyorsunuz
G*** S***
27 Temmuz Cuma
Kamp için 2 gün konaklamıştık burada sonrasında farklı bir şehre gittik çok güzeldi sakin
D*** U***
24 Eylül Pazartesi
Sokakları çok farklı, her sokakta başka bir anı var sanki
S*** Y***
17 Eylül Pazartesi
Herşey için teşekkür ederiz, bir daha görüşmek üzere
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Vancouver Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.05.2020 05:58:58 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Vancouver, (YVR)
YVR
CA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678