1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Urumçi

Urumçi Uçak Bileti

Urumçi Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Urumçi Zaman Dilimi
GMT +8
Urumçi Şehri En İyileri
Yörenin Sembolü Red Hill, Kanas Gölü, Kızartılmış Erişte
Urumçi Hava Durumu (31 Ekim) 8°C Açık
Urumçi Hava Durumu (1 Kasım) 9°C Güneşli

En Ucuz Urumçi Varışlı Uçak Seferleri

Pekin - Urumçi
Shanghai Airlines
15 Kas 2020
İstanbul - Urumçi
Türk Hava Yolları
17 Kas 2020
Guangzhou - Urumçi
China Eastern Airlines
27 Kas 2020
Shenzhen - Urumçi
China Southern Airlines
27 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Urumçi Kalkışlı Uçak Seferleri

Urumçi - İstanbul
Air Astana
01 Kas 2020
Urumçi - Cidde
China Southern Airlines
20 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Urumçi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Urumçi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Urumçi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Urumçi Havaalanları
Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
3 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3,40 CNY

Urumçi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Urumçi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Urumçi uçak bileti ile yolculuk eden misafirler Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanı havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 30 CNY

Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanından Urumçi kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Urumçi otobüsleridir. Urumçi Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 30 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Urumçi merkez yönünde hareket eden Urumçi otobüslerinin havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme panosunu bulunmaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 3 CNY

Toplu taşıma ile havalimanından Urumçi şehir merkezine gitmek isteyen yolcular belediye otobüslerinden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım 45 dakika içinde ulaşım sağlayabilmektedir. 2 farklı otobüs hattını kullanarak kısa sürede havalimanından kent merkezinin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından yapılan otobüs hizmetleri için yolcular 21 ve 57 numaralı otobüs hatlarını sabah 07.30 ve gece 23.30 saatleri arasında gidecekleri istikamete uygun olan seferleri tercih edebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 45 dakika Havalimanından uzaklık: 14 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 32 CNY

Urumçi şehrinde gündüzleri ayrı geceleri ayrı tarife fiyat farkı uygulamaktadır. Taksiler, yaklaşık 45 dakika içinde havalimanına kent merkezine ulaşımı mümkün olmaktadır. Gece başka bir ulaşım aracı olmadığı için havalimanına gitmeniz gerekiyorsa önceden bir taksi rezerve etmelisiniz.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanı iniş yapan ziyaretçiler Urumçi havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama bürolarından istedikleri model ve özelliklerde araç kiralayarak da

Urumçi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Umurçi'de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanıdır.

Umurçi uçak bileti kampanyalarından yararlanarak Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanı ile Umurçi’ye seyahat eden yolcular ve istedikleri noktalara uçmak isteyen yolcular Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanını kullanmaktadır.

Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanı şehir merkezine olan uzaklığı 14 km olduğu için havalimanından kent merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminal bölümüne ayrılmıştır. İç hatlar terminal bölümünde yolcuların faydalanmaları için cafeler, büfelerler, araç kiralama ofisleri, sağlık kabini ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde Urumçi Diwopu Uluslararası Havalimanında dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran vardır.

Urumçi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Urumçi uçak bileti avantajlarından yararlanarak Umurçi'ye gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin simgesi olan Red Hill’dir. Urumçi’nin şehrinin sembolü olan Red Hill’li görülmesi gereken yerlerden birisidir. Doğusundan batısına kadar yaklaşık bir bucuk kilometrelik bir tepede yer alan Red Hill içinde tarihi çok eski dönemlerden kalma iki kule bulunuyor. Yıl boyunca pek çok misafirin ziyaret ettiği bu yerin içinde çok değişik hediyelik eşyalar satın alınabilir.
 2. Ayrıca Urumçi çevresinde pek çok park bulunmaktadır. Bunlardan biriside Hong Sahn Parkıdır. Urumçi’nin en büyük ve en eski parklarından birisi bu parktır. Parkın Etrafı dağlarla çevrili olup içinde yaklaşık yüz yıllık bir Budist Tapınağı bulunmaktadır.
 3. Urumçi şehrinin içindeki Uygur geleneklerini ve tarihçesini anlatan bir Uygur Müzesi bulunmaktadır. Bu Müze haftanın her günü sabah 09.30’dan akşam 05.30 arasına kadar acık olup bu saatler arasında ziyaretçi kabul etmektedir.
 4. Umurçi Şehrinde görülmesi gereken bir başka önemli yerde International Grand Bazaar olarak tanınan Umurçi’nin en büyük pazar yeridir. Bu pazarda etnik ve oryantal pek çok yöresel kıyafetler, şapkalar, bıçaklar ayrıca yöreye ait hediyelik eşyalar satılmaktadır. Umurci’nin bu pazarından alınabilecek pek çok hatıralık eşya ve yöresel ürünler alınabilir.
 5. Sincan bölgesine bulunan Sincan’a ait pek çok tarihi eserlerin sergilendiği bir müzedir. Umurçi’ye ziyarete gelen turistlerin uğrak yeri olan bu müzenin dışında yöreye ait pek çok hediyelik eşya satılmaktadır.

Urumçi Hakkında

Sincan Uygur Özerk Bölgesi olarak Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içinde bulunan Uygur özerk bölgesindedir. Diğer bir adı ile de Doğu Türkistan bilinir. Urumçi Doğu Türkistan’ın başkentidir.

Urumçi 2 milyonluk nüfus ile büyük bir şehir olup 10.989 km²'lik bir ölçüm alanı bulunmaktadır. Mançu İmparatorluğu 1884 yılında gerçekleştirdiği Doğu Türkistan istilasında kente Çince bir isim vermişlerdi. 1955 yılından daha önce Eyalet statüsünde olan Doğu Türkistan'ın, Sincan Uygur Özerk Bölgesi olması başkentin adını da tekrar değiştirilip Urumçi ismini almıştır.

Umurçi Çin'in batıya açılan en önemli ticari güzergahı olan demiryolu taşımacılığında en önemli bir geçit yoludur. İlk günlerden beri Türk milletinin var olduğu ve Türk milletinin yaşadığı bir şehir olan Urumçi, geçmişten geleceğe köklü bir tarihi bulunur. Urumçi kentinden çıkan evliya ve düşünürlerin sayısı oldukça yüksektir.

Umurçi’li bazı ünlü düşünürlerin müellif eserlerinin çevirileri günümüzde halen okunmaktadır. Urumçi'de yaşayan halkın büyük çoğunluğu Müslüman Türk nüfusundan oluşmaktadır.

Urumçi Nerede?

Urumçi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 CNY
Taksi
13 CNY/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Urumçi'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Umurçi Havalimanına inen yolcular yakındaki İstasyona giderek tramvay hattını kullanıp havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin her noktasına onlarca seferleri olan belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde yolculuk edilebilmektedir. Fiyat olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin de bulunduğu için yolcular tarafından taksilerde tercih sebebi olmaktadır.

Urumçi Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Urumçi’de Gezilecek Yerler

Kapalı Çarşı
Döngköwrük Pazarı
Kanas Gölü
Buğda Gölü
Kızıl Dağ
Kapalı Çarşı

Yeni yapılmış olan bu kapalı çarşı daha çok Müslümanlara hitap edecek şekilde İslami motiflerle süslenmiş ve şehrin en hareketli yerlerinden birisidir. Kapalı çarşıda Türkiye’ye ait Türk markaları ve etrafta duvarlara ve vitrinlere yapıştırılmış ünlü Türk artistlerinin posterlerini bulunmaktadır.

Döngköwrük Pazarı

Bölgeye ait en büyük pazar yeri Döngköwrük Pazarı olmaktadır. Her türlü ürünün satıldığı özellikle de ucuz Çin malı ürünlerinin her türlüsü bulunmaktadır. Urumci’ye yakın olmasından dolayı alışveriş olanağının bol olduğu bu Pazar çok kalabalık bir Pazar yeri olarak bilinir.

Kanas Gölü

Çin’in Moğolistan ile Kazakistan sınırında yer alan Kanas Gölü harika bir doğa güzelliğine sahiptir. Sıcak günlerde iyi vakit geçirmek için en uygun yerlerden birisi bu Kanas gölüdür. Gölün etrafındaki Moğol köyleri ve köy hayatını görmek isteyenler için son derce mükemmel bir gezi yerlerinden birisi olarak tavsiye edilmektedir.

Buğda Gölü

Urumçi'ye çok yakın olan doğa harikası müthiş bir yer. Yazın kentin yoğunluğundan ve bunaltıcı sıcak havasından kaçmak isteyenler için ideal bir göl. Bu gölün etrafı çam ormanları ile kaplı gölün çevresinde ise çadırlarda konaklayan Uygur Türleri’ni bulunmaktadır.

Kızıl dağ

Hong Shan ismini verdikleri Kızıldağ’a 68-7-9-10 numaralı belediye otobüsleri yolcu taşıyor. Bu kızıl dağın eteklerinde balık tutulan göller bulunmaktadır. Ayrıca balık tutmaya gelenler için eğlence merkezleri de var. Sonra dağa gelen turistler dağa doğru tırmanarak doğanın tadını çıkartıyorlar. Dağın tepesine ulaşan misafirler zirveden şehrin manzarasını seyrediyorlar. Burada Uygur enstüramanları ile küçük konserler yapan gruplar misafirleri eğlendiriyor. Zirvede müze tarzında yapılmış güzel bir Çin binasının içerisinde Urumçi şehrine ait fotoğraflarının sergilenmektedir bu sergiye giriş ücretlidir.

Urumçi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızartılmış Erişte
Kızartılmış Pirinç Kekleri
Xiaolong Bao
Karides
Urumçi Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Kızartılmış Erişte

Urumçi’nin mutfak kültürü açısından son derece önemli bir besin olan erişte, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Urumçi uçak bileti olanakları ile sadece erişte yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır. Urumçi’de değişik tatlar denemek isteyenler için Türk damak tadına daha yakın olan kızartılmış erişte denemeleri tavsiye edilmektedir. Urumçi’ye özgü en önemli yemeklerin başında Shanghai cu chaomian isimli yemek yani kızarmış erişte gelir. Kızarmış erişte bizim bildiğimiz hamurdan yapılan eriştenin kızartılmış ve farklı soslarla lezzetlendirilmiş olup kızartılmış olarak servis edilen bir yemektir.

Kızartılmış Pirinç Kekleri

Pirinç Çin’de olduğu gibi Urumçi mutfağının da olmazsa olmazı olan bir yemek malzemesidir. Urumçi’de Pirincin çok çeşitli yemekleri yapıldığı gibi tatlısı da yapılmaktadır. Pirinç tatlılarından biriside kızartılmış pirinç kekleridir.

Xiaolong bao

Urumçi’de popüler yemeklerinden birisi de Xiaolong bao yemeğidir. Bu yemek hamur işi yemeklerden olup bizim mantıya benzemektedir. Hazırlanan hamur karelerinin içine kırmızı et konulur. Hazırlanan bu mantılar buharda pişirilir. Sonra da yöreye ait özel soslarıyla servis edilir.

Karides

Karides çeşitleri Urumçi mutfağında çok ünlüdür. Shuijing xiaren adı verilen saydam karidesler yöre halkı tarafından çok sevilir. Karidesin pişirilme teknikleri ve kullanılan özel sosları bu yemeği farklı bir lezzet vermektedir.

Dousha Subing

Bu yemeğin tarifini vermek gerekirse tam olarak içeriği pastanın içerisinde kırmızı fasulye ezmesi olmasıdır. Urumçi mutfağı kuru fasulyeye bazı malzemeler ekleyerek pasta haline getirmişlerdir. Fasulyelerin kestaneye benzer bir tat vermesi bu pastayı yiyenlerin kestane yediklerini zannetmelerine yol açmaktadır.

Konaklama İçin Urumçi Otel Seçenekleri

Ucuz Urumçi uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Urumçi'ye giden ziyaretçiler konaklama konusunda oldukça çok seçeneklere sahiptirler.

Grand Mercure Hotel Hualing
Bu otel beş yıldızlı otellerin sağladığı bütün olanaklarını bünyesinde barındırmaktadır.
No.109 East Xihong Road, Xinjiang, P. R. China , 830063 Ürümqi, Çin
Wanda Vista Hotel Urumqi
Ken meydanına yakınlığından dolayı çok tercih edilen bir otal olmaktadır.
No.777 Xuanwu Lake Road,Xinshi District., 830000 Ürümqi, Çin
Mirage Hotel
Bu otelin olanaklarından ve bulunduğu konumundan dolayı kente gelen misafirler tarafından tercih edilmektedir.
No. 305 North Xinhua Road, Tianshan District, 830002 Ürümqi, Çin

Urumçi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Urumçi 4.764,69 TL 17 Saat 15 Dakika
Pekin - Urumçi 4.583,58 TL 28 Saat 30 Dakika
Guangzhou - Urumçi 5.751,08 TL 7 Saat 30 Dakika
Shenzhen - Urumçi 5.763,08 TL 12 Saat 35 Dakika

Urumçi Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Urumçi uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Astana, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Urumçi yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Urumçi varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Pekin - Urumçi olup, bilet fiyatı 4.583,58 TL'dir.
 • Urumçi şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Urumçi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İzmir’de Mutlaka Kahvaltı Yapmanız Gereken 12 Mekan
İzmir’de Mutlaka Kahvaltı Yapmanız Gereken 12 Mekan
28 Eylül 2020
Ege’nin kalbi İzmir’i ziyarete gelen gezginlerin en çok merak ettiği konulardan birisi de kahvaltı yapılacak mekanlardır. Binlerce kafe ve restoranın bulunduğu bu şehirde yerel lezzetlerin hangi mekan
Kocaeli’nde Gezilecek Yerler: Kocaeli’nde Nereye Gidilir?
Kocaeli’nde Gezilecek Yerler: Kocaeli’nde Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2020
Marmara bölgesinin sanayi şehirlerinden birisi olan Kocaeli, her yıl binlerce yeni kişi tarafında ziyaret ediliyor. Gerek turizm gerekse ticari nedenlerden ötürü bu şehre gelen birçok kişi Kocaeli gez
Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
14 Ağustos 2020
Kimi zaman fotoğraflarına baktığımızda dünyanın en ilginç yerleri ya da dünyanın en güzel yerleri diyebilirsiniz. Hatta aksiyon isteyip keşke bu manzaranın fotoğraflarını çekip arşivime ekleyebilsem d
Engelsiz Seyahat: Engelliler için Seyahat İpuçları
Engelsiz Seyahat: Engelliler için Seyahat İpuçları
19 Şubat 2020
Sakın umutsuzluğa kapılma! Bu yazımızla, engel olarak düşündüğünüz şeyler için birlikte çözümler üretip, önerilerimizi sizin için sunacağız. Şimdi başlayalım. Önceden planlayın. Bir seyahat için de

Urumçi Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (51)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
84 Değerlendirme
B*** B***
6 Eylül Cuma
Yurt içi yurt dışı çok fazla yer gördüm burası gerçekten diğerlerinden farklı geliyor bana
Z*** E***
21 Haziran Cuma
pek istemeyerek gitmiştim ama şimdi bana ayrı bir güzel geliyor bura
K*** D***
15 Ekim Pazartesi
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi ,herşey için teşekkür ederiz
F*** E*** B***
29 Ağustos Çarşamba
İçecekler konusunda sınıfta kalacak bir ülke aç kaldık desek yeridir
İ*** S***
23 Ağustos Perşembe
Herşey çok güzeldi tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekkür ederiz herşey için
2
9
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Urumçi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.10.2020 03:17:26 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Urumqi, (URC)
URC
CN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=99707
/ True
99707