1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Seattle

Seattle Uçak Bileti

Seattle Para Birimi
ABD Doları (USD)
Seattle Zaman Dilimi
GMT -8
Seattle Şehri En İyileri
Uçak Müzesi, Seattle Akvaryumu, Kalamar, Karides
Seattle Hava Durumu (15 Ağustos) 27°C Güneşli
Seattle Hava Durumu (16 Ağustos) 34°C Güneşli

En Ucuz Seattle Varışlı Uçak Seferleri

Los Angeles - Seattle
Delta Air Lines
30 Ağu 2020
New York - Seattle
Delta Air Lines
12 Eyl 2020
Vancouver - Seattle
Delta Air Lines
02 Eyl 2020
İstanbul - Seattle
Delta Air Lines
06 Eyl 2020
İzmir - Seattle
Deutsche Lufthansa
16 Ağu 2020
Frankfurt - Seattle
Delta Air Lines
04 Eyl 2020
Bakü - Seattle
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020
Antalya - Seattle
Türk Hava Yolları
02 Eyl 2020
Kayseri - Seattle
Türk Hava Yolları
15 Ağu 2020
Ankara - Seattle
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Pekin - Seattle
China Eastern Airlines
26 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Seattle Kalkışlı Uçak Seferleri

Seattle - San Francisco
Delta Air Lines
10 Eyl 2020
Seattle - Vancouver
Air Canada
08 Eyl 2020
Seattle - New York
Delta Air Lines
12 Eyl 2020
Seattle - Londra
Deutsche Lufthansa
05 Eyl 2020
Seattle - İstanbul
United Airlines
04 Eyl 2020
Seattle - İzmir
United Airlines
30 Ağu 2020
Seattle - Antalya
Alaska Airlines
22 Ağu 2020
Seattle - Ankara
United Airlines
12 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Seattle Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Seattle Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Seattle Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Seattle Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,75 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 USD

Seattle’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Seattle uçak bileti kullanarak Seattle'a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim yaz aylarıdır. Kış aylarında ortalama sıcaklığı 5 derece olduğundan gezmek için pek uygun görünemeyebilir ancak şehrin karla kaplı manzarası da oldukça hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

Seattle Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Seattle uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 USD

Havalimanından Seattle kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi de otobüsleridir. Seattle-Tacoma Uluslararası Havalimanı’na inen tüm uçuşlardan bir süre sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs, şehrin birçok farklı bölgesine gitmekte olup, ortalama fiyat 5 USD civarındadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 USD

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Taksi ile ulaşım süresi yaklaşık 25 dakikadır.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tamamlayabilmektedir.

Seattle Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Seattle’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Seattle-Tacoma Uluslararası Havalimanı’dır. Seattle uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Seattle-Tacoma Uluslararası Havalimanı şehir merkezine olan uzaklığı 22 km olduğu için havalimanından kent merkezine 30 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Seattle’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Seattle uçak bileti avantajlarından yararlanarak Seattle’a gitmek aynı zamanda şehrin karşı konulamaz doğasını da görmek demektir.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş yerlerden en önemlisi ünlü Boeing uçaklarının yapıldığı ilk yerlerden biri olmasıdır. Bu uçakların ilk kez yapıldığı yerleri içeren bir müze bulunmaktadır.
 3. Space Needle civarlarındaki Experience Music Project binası, ilginç ve fütüristik tasarımıyla birçok turisti kendisine çekmektedir.
 4. Seattle insanları için bile görülesi bir yerdir. Oldukça açık görüşlü olan insanları, Amerika Birleşik Devletleri’nin en sola yatkın insanları olarak bilinmektedir.

Seattle Hakkında

Seattle, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeybatısı kısmında yer alan bir şehirdir. Şehir, Washington eyaletinin King County yönetim bölgesin bağlıdır ancak ülkenin başkenti olan Washington DC ile karıştırılmaması gerekir. Şehrin adının kökeni, daha önce burada yaşayan ve göç ettirilen Kızılderili Duwamish ve Suquamish kabilelerin önderi Şef Seattle’dan gelmektedir.

Seattle, ülkenin uzak bir kısmında yer almasına karşın, en büyük onuncu şehir olma unvanını taşır. Zamanında Kaliforniya eyaletinde bulunan altın avcıları, Kanada’da altın rezervlerinin bulunduğunun anlaşılmasıyla oraya göç etmeye başlarlar. Ancak Kanada, altın avcılarının tam teşekküllü olmasını zorunlu tuttuğundan ve Seattle da Kanada’ya girişten önceki son şehir olduğundan şehir bu şekilde kalkınmıştır.

Seattle, soğuk ve yağmurlu bir şehir olmasına rağmen oldukça renkli ve hareketli bir şehirdir. Dünya çapında markalar yaratmayı başarmıştır. Aynı zamanda birçok ünlü müzik grubu da Seattle şehrinden çıkmıştır. Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden gibi özellikle grunge gruplar Seattle eyaletinde doğmuştur.

Seattle Nerede?

Seattle Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 USD
Taksi
1,75 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Seattle’da birçok toplu taşıma aracı kullanılmakta olup bunlardan biri de monoraydır. Monoray, şehir merkezi ile Centre Alışveriş Merkezi arasında belli rotalarda hizmet verir. Bu monoraylar oldukça tarihi olup genelde şehir merkezindeki kısa mesafeli yolculuklar için önemli bir olanak sunmaktadır. 23.00’a kadar hizmet veren monoray, her on bir dakikada diğer yöne sefer düzenlemektedir. Monoraylarda “ORCA KART” geçer. Bu kart, şehirdeki diğer toplu ulaşım araçlarında da kullanılan manyetik bir karttır. Bu kart ile monorayda 12 yaş altı ve 65 yaş üstü yolcular 1 USD karşılığında seyahat edebilirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Otobüsler şehir merkezindeki 9 farklı noktaya seferler düzenlemektedir. Monorayda olduğu gibi ORCA Kart kullanılmaktadır ancak ücret çok az farklılık gösterir. Otobüs güzergâhları hakkında bilgi almak için Google Maps hizmeti kullanılabilir. Normal tek kullanımlık bilet 2,5 USD, 12 yaş ve 65 yaş üstü 1 USD olup, 12-18 yaş arası 1.5 USD’dir.

Seattle Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Seattle’de Gezilecek Yerler

Seattle Akvaryumu
Pioneer Meydanı
Union Gölü
Jimi Hendrix Heykeli
Fremont Roketi
Güzel Bir Eğlence Merkezi: Seattle Akvaryumu

1977 yılında açılan Seattle Akvaryumu, deniz hayatı hakkında birçok önemli sergi içermektedir. 12 kategoriye ayrılan akvaryumda her kategorinin farklı bir ekosistemi vardır. Yılda 1 milyona yakın ziyaretçinin geldiği akvaryumda, düzenli olarak dalış gösterileri de yapılmaktadır. Akvaryum, özellikle çocuklu aileler için zaman geçirmede iyi bir yer olabilir.

Alışveriş mi? Pike Place Market

1906’dan beri hizmet veren Pike Place Market, Amerika’nın en eski gıda ve çiftçilik pazarı olması ile de öne çıkmaktadır. 11 ile 17 saatleri arası hizmet veren mekânda, gıda ürünleri, hediyelik eşyalar ve el yapımı ürünler bulunmaktadır. Ayrıca içinde orijinal bir Starbucks kahve dükkânını da bulundurur. Çevresinde birçok sokak sanatçısı da hünerlerini sergilemektedir.

Pioneer Meydanı

Seattle şehrinin en tarihi mekânlarından olan bu meydan, Seattle’a ilk yerleşen göçmenler tarafından kurulmuştur. Yapıların çoğu tarihi ve ahşaptır. Daha sonra yağından dolayı binalar betona çevrilmeye başlamıştır. Şu anda ise meydanın çevresindeki evlerin mimari yapısı Romanesk tarzındadır. Ayrıca bu yer ABD hükümeti tarafından ulusal miras listesine de alınmıştır.

Doğa Harikası Union Gölü

Union Gölü, bir tatlı su gölüdür. M.Ö. 10.000 yılında buzul erozyonu tarafından oyulan bir yerde oluşmuştur. Zamanında Kızılderililerin yaşadığı mekânlardan olan göl, şimdilerde su sporu meraklıların mekânı haline gelmiştir. Gölün üzerinde bulunan yüzen evler ise şehre gelen turistlerin en çok ilgisini çeken noktalardan birisidir.

Jimi Hendrix Heykeli

Usta ses sanatçısı ve Seattle’ın “en sevdiği oğlu” olarak nitelendirilen Jimi Hendrix, şehir merkezinde bir heykele sahiptir. 1997’de yapılan heykel, Pine ve Broadway caddelerinin birleştiği noktalarda bulunur. Sanatçının hayranları tarafından ona bir saygı göstergesi olarak mum ve çiçek bırakılmaktadır. Dudaklarının arasına yanmış sigara bırakmakta görülen saygı gösterileri arasındadır. Bu heykel, özellikle müzikseverler tarafından görülmesi gereken mekanlardandır.

Seattle’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Starbucks Kahvesi
Kalamar, Karides
Kırmızı Et
Seattle Denince İlk Akla Gelen: Starbucks

Seattle ekonomisinin en önemli markası hiç şüphesiz ki dünya çapında bir marka olan Starbucks’tır. Kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen Starbucks Kahve Dükkânları, aynı zamanda Seattle şehrinin simgelerinden biri haline gelmiştir. İlk Starbucks dükkânı da Seattle’da bulunmaktadır.

Denizden Ne Çıksa Yerim

Seattle deniz mahsulleri bakımından önemli bir şehir olup, şehrin ekonomisinin dayanak noktalarındandır. Karides, kalamar, ıstakoz, yengeç, levrek ve midye gibi çok çeşitli deniz ürünleri avlanır. Bu deniz ürünleri soslanarak yemek olarak sunulur.

Konaklama İçin Seattle Otel Seçenekleri

Ucuz Seattle uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Seattle’a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Sheraton Seattle Hotel
Sixth Avenue, Seattle Central Business District bölgesinde bulunan otel, şehrin en iyi otelleri arasındadır. Şehir merkezinde yer alan otel, konaklama dışında birçok seçeneği de müşterilerine sunmaktadır. Fitness ve spa salonu, kapalı havuz, toplantı odaları, vale hizmetleri bunlar arasındadır. Toplamda 1236 oda bulunmakta olup, klimalıdır. Ayrıca otelin hem restaurantı hem de lounge bar kısmı bulunmaktadır. Şehirdeki önemli noktalara yürüme mesafesinde olan otel, muhteşem bir manzaraya sahiptir.
1400 Sixth Avenue, Seattle Central Business District, Seattle, Amerika Birleşik Devletleri
Mediterranean Inn
Seattle şehir merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan otel, şehrin en iyi otelleri arasında yer almaktadır. Otelde ücretsiz kablosuz internet ağı (Wi Fi) mevcuttur. Elliot Bay Marina manzarasına sahip olan otel, şehir dolaşmak isteyen yabancı turistler için çok iyi bir lokasyon da bulunmaktadır. Tüm odaları klimalıdır. Ayrıca her odada buzdolabı ve mikrodalga fırın içeren geniş bir mutfak bulundurmaktadır. Ayrıca yemeğini dışarıdan yemek isteyenler için de otelin çevresinde birçok restaurant ve kafe bulunmaktadır.
425 Queen Anne Avenue North, Lower Queen Anne, Seattle, Amerika Birleşik Devletleri

Seattle Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Seattle 1.966,84 TL 28 Saat 40 Dakika
İzmir - Seattle 2.885,29 TL 18 Saat 5 Dakika
Antalya - Seattle 5.893,98 TL 30 Saat 30 Dakika
Kayseri - Seattle 6.690,81 TL 24 Saat 40 Dakika
Ankara - Seattle 7.291,53 TL 30 Saat 52 Dakika
Los Angeles - Seattle 553,20 TL 2 Saat 26 Dakika
New York - Seattle 757,35 TL 5 Saat 57 Dakika
Vancouver - Seattle 786,54 TL 56 Dakika

Seattle Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Seattle uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Alaska Airlines, American Airlines, Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Seattle yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Seattle varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Los Angeles - Seattle olup, bilet fiyatı 553,20 TL'dir.
 • Seattle şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Seattle ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Zamanı Seyahat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Koronavirüs Zamanı Seyahat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
26 Mart 2020
Son zamanlarda ortaya çıkan Koronavirüsü tüm dünyanın gündeminde olan ve toplum sağlığını tehdit eden bir virüs. Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan bu virüs maalesef dünyaya hızla yayılmış ve insanl
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
13 Şubat 2019
Televizyon ve sinema sektöründeki ünlülerin büyük çoğunluğu Los Angeles ve New York'ta yaşamaktadır ancak bunların büyük çoğunluğu o şehirlerde büyümedi. Amerika’nın tüm şehirlerini ve oranın en ünlü
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
Kamp Severler için Üretilmiş 6 Teknolojik Araç
21 Kasım 2018
Genellikle şehir dışı bir yerde doğa ile iç içe olmak amacıyla yapılan kampın insan vücuduna ve psikolojisine birçok yararı vardır. Şehrin gürültüsünden ve günlük hayatın yoğunluğundan uzaklaşmak, bol
2017 Müzik Şenlikleri İçin Seyahat Edilecek Yerler
2017 Müzik Şenlikleri İçin Seyahat Edilecek Yerler
14 Nisan 2017
Biraz araştırma yaparak ve ilgi göstererek sıradan gibi görünen bir müzik festivalini tam anlamıyla dolu dolu bir tatile dönüştürmek sizin elinizde. Montreal'in kalbinde caz hitlerini dinlemek, Güney

Seattle Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (10)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
84 Değerlendirme
Ö*** F*** B***
22 Ekim Pazartesi
Herşey çok güzeldi, tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekküler.
E*** A***
6 Ağustos Pazartesi
Burada güzel biir zaman geçireceğimizi düşünüyorum, haftasonu oraya gideceğiz.
Ö*** S*** S***
19 Temmuz Perşembe
Biz çok keyif aldık, ailecek gitmiştik güzel bir yer babam bulmuştu burayı
O*** K*** E***
9 Haziran Cumartesi
Bayram da bir yerlere kaçmak istiyorsanız kesinlikle gitmeniz gerekmekte
V*** K***
12 Eylül Çarşamba
İnsanları biraz ürküttü beni ama yine de güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Seattle Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.08.2020 04:23:00 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Seattle, (SEA)
SEA
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531