1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Ottawa

Ottawa Uçak Bileti

Ottawa Para Birimi
Kanada Doları (CAD)
Ottawa Zaman Dilimi
GMT +5
Ottawa Şehri En İyileri
Oduncu Kahvaltısı, Ottawa Ulusal Galeri, Jigg'in Akşam Yemeği
Ottawa Hava Durumu (24 Ekim) 18°C Parçalı Bulutlu
Ottawa Hava Durumu (25 Ekim) 6°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Ottawa Varışlı Uçak Seferleri

16 Kas 2020
Tampa - Ottawa
Air Canada
04 Kas 2020
İstanbul - Ottawa
Türk Hava Yolları
31 Eki 2020
İzmir - Ottawa
Deutsche Lufthansa
31 Eki 2020
Antalya - Ottawa
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Ankara - Ottawa
Deutsche Lufthansa
13 Kas 2020
Belgrad - Ottawa
Lot Polish Airlines
24 Eki 2020
Adana - Ottawa
Türk Hava Yolları
17 Kas 2020
Van - Ottawa
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Diyarbakır - Ottawa
Türk Hava Yolları
07 Kas 2020
Gaziantep - Ottawa
Türk Hava Yolları
21 Kas 2020
Doha - Ottawa
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Ottawa Kalkışlı Uçak Seferleri

13 Kas 2020
Ottawa - Tampa
Air Canada
17 Kas 2020
27 Eki 2020
Ottawa - İzmir
Air Canada
21 Kas 2020
Ottawa - Ankara
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
Ottawa - Malatya
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Ottawa - Sidney
Air Canada
12 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Ottawa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Ottawa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Ottawa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CA
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce-Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
3,45 CAD
Yemek Fiyatı
15 CAD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 CAD

Ottawa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Ottawa uçak bileti kullanarak Ottawa'ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan birisi de turistlik ve yolculuk için en uyumlu zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal koşullarda şehrin güzelliklerini yaşamak için en uyumlu mevsim sonbahar ayları olarak bilinir. Çünkü Ottawa karasal iklime sahiptir. Yazları çok sıcak, kışları oldukça serttir. Bu yüzden Ottawa'ya kışın gidilmesi önerilmez.

Kışın Ottawa'ya gidilecek ise, -10 gibi sıcaklıkların göz önünde bulundurulup, hazırlıklı gidilmesi gerekebilir.

Ottawa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ottawa uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 2,75 CAD

Havalimanından Ottawa kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi metrolardır. Macdonald Cartier Uluslararası Havalimanı'na inen bütün yolcular metro ile şehir merkezine rahat bir biçimde gidebilirler.

Havalimanı Servisleri

Toplu taşıma ile havalimanından Ottawa şehir merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler, havaalanı servisinden faydalanarak da havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havaalanı servisi şirketinin adı ise Yow Airporter Shuttle'dır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 USD

Havalimanından kent merkezine gitmek adına toplu taşıma vasıtalarından faydalanmak istemeyen yolcuklar, daha refah ve daha konforlu bir biçimde ulaşım sağlayabilmek için taksilerden faydalanabilirler. Havaalanında taksi hizmetleri günün her saati mevcuttur.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilmiş olan ulaşım alternatiflerinin yanında havalimanında inen yolcular, havaalanının iç ve dış hatlar terminali içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından arzu ettikleri aracı kiralayabilirler. Ancak bireyde ehl

Ottawa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Ottawa'da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Macdonald Cartier Uluslararası Havalimanı'dır. Ottawa uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Macdonald-Carter Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 10 km olduğundan ötürü havalimanından şehir merkezine 20 dakika gibi ufak bir vakitte ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve rastoran bulunmaktadır.

Ottawa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Ottawa uçak bileti avantajlarından yararlanarak Ottawa'ya gitmek için en önemli sebeplerden birisi de şehrin değişik lezzetlerini tadıp, farklı atmosferlerin içerisinde bulunmaktır.
 2. Şehrin güzelliklerini yansıtan görkemli yapılardan birisi olan Parlamento Binası, görülmeye değer olan başyapıtlardan sayılmaktadır. Ayrıca Parlamento Binası'nın tepesinden bakarak, Ottawa şehri gözlemlenmelidir.
 3. Kanada Savaş Müzesi, yalnızca Ottawa şehrine özel değil, tüm Kanada'yı temsil eden bir müzedir. Tarihe ışık tutan bu müzenin içerisindeki tarihi eserleri gözlemlemek gerekir.
 4. Ottawa Ulusal Galeri'de, Ottawa'ya gitmek için nedenler arasında yer alabilir. Ottawa Ulusal Galeri'nin dışarıdan görünen görümü, bireyde muazzam bir etki bırakacaktır. Bu galeri Kanada'da bulunan galerilerin en büyüğüdür.
 5. Değişik tatlarda yapılan yemekleri tatmak için Ottawa'yı ziyaret etmek faydalı olacaktır. Damak tadına değecek olan farklı lezzetler bireyi büyüleyecektir.

Ottawa Hakkında

Ottawa şehri, Kanada'nın başkentidir. Bununla beraber Kanada'nın en büyük dördüncü şehri olması ile bilinir. Kanada'nın entelektüel ve kültürel merkezi olarak bilinen Ottawa, oldukça fazla sayıda müze, üniversite, sanat galerisi ve tiyatrolara sahip bir şehirdir.

Ottawa Irmağı kıyısında bulunan Ottawa Vadisi üzerinde kurulmuş olan şehir, ayrıca ülkenin parlamentosunu da bünyesi içerisinde barındırmaktadır.

Ottawa şehrini, Kanada'nın başka kentlerinden ayıran bir hususiyet, şehir içerisinde iki değişik resmi dilin olmasıdır. Fransızca ve İngilizce Ottawa şehrinin resmi dilleri arasında bulunmaktadır. Her saha içerisinde bu çift dilin etkisini görmek mümkün ve kesindir.

Parkları ve müzeleri ile ün salan Ottawa şehri, turistlerine doğa ve sanatın en iyi örneklerini sunmaktadır. Kentin her yerinde değişik bir atmosfer bulmak kesindir. Bu da Ottawa şehrinin her kültürden insan çekmesine yardımcı olmaktadır.

Ottawa Fotoğraf Galerisi

Ottawa Nerede?

Ottawa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,45 CAD
Taksi
1,85 CAD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Ottawa'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrodur. Kentin bütün noktalarına seyahat eden metrolar, ucuz ulaşım sayesinde de oldukça tercih edilmektedir. Aynı zamanda bisiklet severler için bisiklet yolları da bulunmaktadır. Bisiklet kiralayarak da ulaşımı sağlayanlar bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen otobüsler ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilir. Otobüs biletlerinin maliyet açısından metroya oran ile biraz daha pahalı olduğunu söylemek mümkün. 3,75 Dolar ile otobüs aracılığıyla seyahat edilebilir.

Ottawa Vize Şartları

Kanada Vize İstiyor mu?
Evet
Kanada Vize Ücreti
100 CAD
Kanada Vize Detayları
Kanada vizesi başvurularınızı Ankara veya İstanbul’daki konsolosluklarına giderek yapabilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizin hepsinin ingilizceye çevrilmiş olmasında fayda vardır.

Ottawa’da Gezilecek Yerler

Ottawa Ulusal Galeri
Kanada Yüksek Mahkemesi
Rideau Binası
Gatineau Parkı
Rideau Kanalı
Galerilerin En Büyüğü: Ottawa Ulusal Galeri

Bu galeri, Kanada'daki en büyük sanat galerileri arasında yer alır. İçerisinde birçok heykel, tablo, türlü çizimler ve fotoğraflar barındıran bu galerinin geçmişi oldukça köklüdür. Ottawa Ulusal Galeri, 1880 senesinde Kanada Valisi John Douglas Sutherland Campbell açısından kurulan bir galeridir. Sanat sever ziyaretçilerin burayı görmeden gitmemeleri gerekir.

İhtişamlı Görünüm: Kanada Yüksek Mahkemesi

İhtişamlı görüntüsü ile insanda büyü etkisi bırakan bu mahkeme, Kanada hukuk tertibatının en üst kuruluşu olup, başkent içerisinde bulunmaktadır. Art Deco mimarisine sahip olan bu mahkeme, mimarinin en güzel örneğini taşımaktadır. Klasik görüntüsü ile görülmesi ve fotoğraflanması gereken mekanlar arasındadır.

Halk Arasındaki Adı Kanada Evi: Rideau Binası

Halk arasında Kanada Evi şeklinde bilinen Rideau Binası, Ottawa'nın en mühim siyasi yapılarındandır. Kanada Valisi tarafından kullanılan bu binanın dışarıdan görüntüsü muazzamdır. Oldukça önemli bir bina olmasına karşın, ziyaretçilere açık bir mekandır. Bu sayede de ücretsiz biçimde binayı gezmek mümkündür.

Fotoğraf Gibi: Gatineau Parkı

Doğa aşığı olan herkesin bu parkı gezip görmesi şiddetle tavsiye edilir. Kentin kuzeyinde bulunan bu park, 36 bin hektarlık alanda kurulmuştur. Yeşilliği, temiz havası ile huzur sağlayan bu parkta, doğa yürüyüşleri, bisiklet sürüşleri gibi birçok sporu yapmak mümkündür. Plajlarda yüzmek serbest olup, kano gibi etkinliklere katılmak da ayrı bir keyif olacaktır.

Ottawa'nın Sembolik Gölü: Rideau Kanalı

Ottawa Nehri'nden Ontaria Gölü'ne dek uzanan 200 km'lik bu kanal, Ottawa'nın sembolik ve en renkli yeridir. Yazın etrafı yeşillenen bu kanal içerisinde kano, tekne turları gibi etkinlikler gerçekleştirilir. Kışın ise oldukça düşük sıcaklıktan ötürü buz pistine dönüşen bu kanalda kayak yapmak mümkün olmaktadır.

Ottawa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Oduncu Kahvaltısı
Jigg'in Akşam Yemeği
Rosto Sığır Eti
Yorkshire Pudingi
Ottawa'ya Özgü: Oduncu Kahvaltısı

Ottawa'ya özgü olan bu kahvaltı içerisinde, salam, üç adet yumurta ve sosis kullanılan bir omlet ve yanında servis ediliyor olan mini krepler bulunmaktadır. Doyurucu olan bu kahvaltı, tadılması gerekenler arasında bulunur.

Protein Yemeği: Jigg'in Akşam Yemeği

Bu yemeğin de Ottawa şehrine özgü olduğunu söylemek mümkündür. Yemek, tuzlu bir biftek ile yapılmakta olup, sote edilmiş kabak, paprika ve bezelye püresinden yapılmaktadır.

Kanada Denince Akla Gelir: Rosto Sığır Eti

Kanada denildiği zaman akla gelen ilk yiyeceklerden birisi sığır etidir. Ottawa kısmında hususi baharatlar ile pişirilen bu yemek Yorkshire Pudingi ile servis edilmektedir.

Pudingin Değişik Versiyonu: Yorkshire Pudingi

Pudingin değişik hali olan Yorkshire Pudingi, kızartılmış olan ve ortası delik hamurdan yapılan bir tür tatlı olarak bilinir.

Konaklama İçin Ottawa Otel Seçenekleri

Ucuz Ottawa uçak bileti ile gerek iş amacı, gerek ise gezme amaçlı Ottawa'ya giden yolcular konaklama açısından geniş alternatiflere sahiptirler.

Barefoot Hostel Women Only
Ücretsiz internet erişimi ve terastan faydalanılacak olan bu otel, Ottawa'da sadece kadınlara açık konaklama birimi sunmakta. Otel bünyesinde bulunan hususi otoparktan günlük ilave ücret karşılığında faydalanılabilir. Otel içerisinde ortak mutfak vardır.
455 Cumberland St, Ottawa, ON K1N 7J8, Kanada
ByWard Blue Inn
Bu otel, Byward Market kısmında, Ottawa Ulusal Galerisi'ne yürüme mesafesindedir. Otel içerisinde odalarda mikrodalga, mini buzdolabı bulunmaktadır. ByWard Blue Inn'de gün içerisinde kahvaltı ve ikindi çayı servisi yapılır. Odalarda ücretsiz internet erişimi de bulunmaktadır.
157 Clarence St, Ottawa, ON K1N 5P7, Kanada
Swiss Hotel
Orijinal sanat eserleri ve parke ile döşenmiş olan, her oda içerisinde düze ekran TV bulunmaktadır. Bütün banyolarda, duş ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca saç kurutma makinesi de bulunur. Kimi odalar içerisinde şömine veya spa küveti vardır.
89 Daly Ave, Ottawa, ON K1N 6E6, Kanada

Ottawa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Ottawa 2.008,16 TL 31 Saat 23 Dakika
İzmir - Ottawa 2.439,92 TL 52 Saat 36 Dakika
Antalya - Ottawa 4.021,64 TL 16 Saat 57 Dakika
Ankara - Ottawa 4.177,39 TL 18 Saat 9 Dakika
Adana - Ottawa 5.555,36 TL 17 Saat 36 Dakika
Van - Ottawa 5.625,21 TL 49 Saat 3 Dakika
Diyarbakır - Ottawa 5.743,41 TL 42 Saat 42 Dakika
Gaziantep - Ottawa 5.997,61 TL 43 Saat 53 Dakika

Ottawa Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Ottawa uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Canada, Deutsche Lufthansa, Klm, Lot Polish Airlines, Türk Hava Yolları, Westjet.
 • Ottawa yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Ottawa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Los Angeles - Ottawa olup, bilet fiyatı 1.106,06 TL'dir.
 • Ottawa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Ottawa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
04 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Balıkesir Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 5 Saat Ege Ekspresi Nedir? Ege Ekspresi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından işletilmekte
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
04 Aralık 2019
Her geçen senede olduğu gibi, yılbaşının yaklaşması ile plan yapma baskısını üzerimizde hissetmeye başladık. Birinci çinko, ikinci çinko, tombala! Eğer bu kelimeler sizi heyecanlandırmıyorsa işte yurt
Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
07 Kasım 2019
Siz fenomenleri dinlemeyin, en iyi seyahatler en iyi planlanmış olanlardır! Arkadaşlıkların bitmemesi, akıl sağlığının yorulmaması için yola çıkmadan önce biraz efor sarf etmeniz ve plan yapmak için z
Elmadağ Kayak Merkezi
Elmadağ Kayak Merkezi
02 Kasım 2019
Elmadağ Kayak Merkezi Hakkında Elmadağ kayak merkezi Ankara’nın 17 kilometre güneydoğusunda yer almaktadır. Elmadağ’ın kuzey yamacına kurulan kayak merkezi ilçe olan Elmadağ ile karıştırılmaktadı

Ottawa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%65
%35
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
98 Değerlendirme
M*** A***
13 Kasım Salı
Haftasonu kaçamak olsun diye gittik, güzel bir yer internetten bulmuştuk
N*** İ***
10 Temmuz Salı
Tur ile gitmiştik, biz çok keyif aldık gerçekten güzeldi teşekkür ederiz
K*** A***
30 Haziran Cumartesi
Gerçekten güzel gizemli bir havası var o havayı solurken içiniz ürperiyor
S*** M*** S*** D***
11 Haziran Pazartesi
Gidip gezilesi yerler bu kadar keyifli yerler olamaz ya yeminle.
M*** O*** Ö***
24 Haziran Pazar
Herşey çok güzeldi tur rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürer.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ottawa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 24.10.2020 04:39:54 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Ottava, (Tümü)
YOWT
CA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293