1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Johannesburg

Johannesburg Uçak Bileti

Johannesburg Para Birimi
Güney Afrika Randı (ZAR)
Johannesburg Zaman Dilimi
GMT +2
Johannesburg Şehri En İyileri
Zıt Mevsimler, Top of Africa, Bredies
Johannesburg Hava Durumu (22 Ekim) 28°C Açık
Johannesburg Hava Durumu (23 Ekim) 31°C Açık

En Ucuz Johannesburg Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Johannesburg
Ethiopian Airlines
07 Kas 2020
Cape Town - Johannesburg
South African Airways
11 Kas 2020
Lusaka - Johannesburg
Ethiopian Airlines
10 Kas 2020
Ankara - Johannesburg
Qatar Airways
02 Kas 2020
Adana - Johannesburg
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Adıyaman - Johannesburg
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Bakü - Johannesburg
Türk Hava Yolları
08 Kas 2020
Conakry - Johannesburg
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Johannesburg Kalkışlı Uçak Seferleri

Johannesburg - Lusaka
Kenya Airways
17 Kas 2020
Johannesburg - Cape Town
South African Airways
04 Kas 2020
Johannesburg - Luanda
Ethiopian Airlines
31 Eki 2020
Johannesburg - Hong Kong
Ethiopian Airlines
04 Kas 2020
Johannesburg - Ankara
Türk Hava Yolları
06 Kas 2020
Johannesburg - Kayseri
Türk Hava Yolları
01 Kas 2020
Johannesburg - Antalya
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Johannesburg - Dalaman
Qatar Airways
25 Eki 2020
02 Kas 2020
Johannesburg - Gaziantep
Qatar Airways
24 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Johannesburg Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Johannesburg Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Johannesburg Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Johannesburg Havaalanları
Ülke Kodu
ZA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce-Yerel Diller
Toplu Taşıma Fiyatı
15 ZAR
Yemek Fiyatı
120 ZAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
12 ZAR

Johannesburg’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Ucuz Johannesburg uçak bileti alan gezginlere en güzel yüzünü Türkiye'de kış yaşanırken gösterecektir. Ne de olsa farklı yarım kürelerde olduğundan dolayı aynı anda bu güzel şehirde yaz mevsimi yaşanacaktır. Buna ek olarak Johannesburg'un en güzel mevsimi Türkiye için kış olduğundan dolayı bu şehrin en ziyaret edilesi mevsiminde en ucuz Johannesburg uçak bileti bulunabilecektir. Ancak mesafe çok uzun olduğundan dolayı fiyatların da nispeten yüksek olacağı unutulmamalıdır. Buna ek olarak bilet fiyatları ne kadar önceden rezervasyon yapılırsa o denli ucuz olacaktır.

Johannesburg Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Johannesburg uçak bileti almış olan yolcuların havalimanında şehir merkezine ulaşmalarını sağlayacak olan çok sayıda seçenek mevcuttur.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 125 ZAR

Havalimanından şehir merkezine sağlanan hızlı tren hizmeti hem en çabuk hem de en rahat ulaşım yöntemlerinden bir tanesidir. Ancak hızlı tren ve otobüs gibi toplu ulaşım seçeneklerinde hırsızlık ve benzeri vakıalara karşı her zaman için dikkatli olunmasında yarar vardır. Bu yolculuk yaklaşık olarak yirmi beş dakika sürecektir.

Taksi

Johannesburg Havalimanı terminalinin hemen dış kısmında çok sayıda taksi yer almaktadır. Her ne kadar taksilerde dolandırıcılık olaylarına pek sık rastlanmıyor da olsa dikkatli olunmasında ve taksimetre kullanımına özen gösterilmesinde yarar vardır. Buna ek olarak taksi ile ulaşım yarım saatten biraz daha fazla sürecektir.

Araç Kiralama

Johannesburg Havalimanı ile şehir merkezi arası ulaşımda araç kiralama hizmeti de son derece makuldür. Hem ücret bakımından şehir gezisinde fazla külfetli olmayacak hem de rahat ve güvenli olacaktır. Kısa süre içerisinde şehre ulaşım olanağı sunması ise cabasıdır.

Johannesburg Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Johannesburg Havalimanı, şehir merkezine oldukça uzak bir noktada yer almaktadır. Hal böyle olunca da Johannesburg uçak yolculuğu yapmış olanların bir miktar uzun yolculuk yapmaları icap ediyor.

Ancak Johannesburg küçük bir şehir olmadığından dolayı ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanması söz konusu değil.

Bunun yanı sıra havalimanında çok sayıda imkan mevcut. Bu imkanlar arasında lokanta, kafe, büfe ve döviz bozdurma büroları da yer alıyor.

Nihayetinde araç kiralama ofisleri sayesinde bu ulaşımı Johannesburg uçak bileti alan gezginlerin çok daha kolay hale getirmesi mümkün olabiliyor.

Johannesburg’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Johannesburg uçak bileti kullanmak için birçok sebep bulunuyor. Johannesburg, her ne kadar pek çok kişiyi şaşırtsa dahi dünyadaki en temiz sokaklara sahip şehirlerden bir tanesi olarak bilinir. Öyle ki sokakları ABD ve Avrupa'nın pek çok kentinden bile çok daha temizdir. Bu durum da kuvvetle muhtemel Johannesburg uçak bileti almış olan gezginlerin fazlasıyla dikkatini çekecektir.
 2. Johannesburg, Afrika kıtasında ziyaret edilmeye en çok değecek şehirler arasında yer almaktadır. Öyle ki bu güzel şehir kocaman yapısı ile bir insana yaşamak için ihtiyaç duyduğu her şeyi sunacaktır. Kentte müzelerden alışveriş merkezilerine kadar her türlü imkan mevcuttur.
 3. Türkiye'den Johannesburg'a neredeyse her gün direkt uçuş bulunmaktadır. Bu uçuşlar yaklaşık dokuz saat kadar sürmektedir. Bu sayede vakit kaybı yaşamadan ya da herhangi bir şekilde aktarma yapmak durumunda kalmadan şehre ulaşım mümkündür.
 4. Johannesburg, Akdeniz ikliminin yaşandığı yerler arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca da kış mevsiminde belirgin bir soğuk ile karşılaşılması söz konusu olmayacaktır. Buna ek olarak yaz mevsiminde de çöl iklimi etkisi altında kalınmayacaktır.
 5. Johannesburg, güney yarım kürede yer alan bir kenttir. Hal böyle olunca da bu kentte Türkiye'nin tam olarak zıt iklimi yaşanmaktadır. Söz misali Türkiye yazı yaşarken, Johannesburg'da kış yaşanacaktır. Yani kış mevsiminde ziyaret edilmesi halinde sıcak bir yaz iklimini özleyen gezginler bu güzel şehri rahatlıkla ziyaret edebilirler. Johannesburg uçak bileti satışları, sitesinde en uygun fiyatlar ile satışa sunulmuştur.

Johannesburg Hakkında

Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika'nın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Bilhassa on dokuzuncu yüzyılın sonlarına doğru altın madenlerinin keşfedilmiş olması ile bu gelişim bir anda ivme kazanmıştır. Buna ek olarak Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en gelişmiş şehri de Johannesburg'dur. Johannesburg, sadece Güney Afrika'nın değil; Afrika kıtasının da 2011 yılına dek en büyük şehridir.

Ancak en son dönemde Kahire ve Lagos'un ardından üçüncü sıraya gerilemiş gibi görünüyor. Buna ek olarak halen daha beş milyona yaklaşan nüfusu ile Afirka'nın en büyük metropollerinden bir tanesi olmasının yanı sıra dünyadaki en büyük elli metropol arasında da son derece sağlam bir yeri bulunmakta.

Buna ek olarak Johannesburg, Güney Afrika'da tarih, kültür, turizm ve sanayi yönünden de son derece önemli bir yere sahip. Aynı zamanda bu güzel şehir temiz sokakları ile de ün kazanmıştır. Nihayetinde metrekare başına düşen ağaç miktarı ile de son derece önemli bir yere sahiptir. Ancak ne var ki bu güzel şehirde suç oranı da oldukça yüksektir ve ciddi manada güvenlik sorunları ile Johannesburg karşı karşıyadır.

Johannesburg Nerede?

Johannesburg Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 ZAR
Taksi
15 ZAR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bu şehrin en popüler toplu taşıma seçeneği tartışmasız otobüslerdir. Ancak otobüs ulaşımı turistlere pek de tavsiye edilen bir yöntem değildir. Zira zaman zaman güvenlik sorunları yaşanabilmektedir ve hırsızlık olayları otobüslerde sıklıkla yaşanmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Johannesburg şehrindeki diğer ulaşım seçeneklerinden bir tanesi ise hızlı trenlerdir. Bunun yanı sıra şehirde her ne kadar en popüler toplu taşıma aracı otobüsler olsa dahi ağırlıklı olarak özel araçlar ile ulaşım yaygındır. Hal böyle olunca da turistler arasında en sık tercih edilen ulaşım seçeneklerinden bir tanesi olarak taksi ulaşımı ve araç kiralama rahatlıkla ifade edilebilir. Araç kiralama hizmeti havalimanından da alınabilir.

Johannesburg Vize Şartları

Güney Afrika Vize İstiyor mu?
Hayır
Güney Afrika Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Güney Afrika Vize Detayları
Pasaport kontrol sırasında ülkeden çıkış yapmak zorunda olduğunuz tarih pasaportunuza yazılıyor, verilen tarihten sonra çıkarsanız ceza ödemeniz gerekir.

Johannesburg’da Gezilecek Yerler

Lion Park
Top of Africa
Johannesburg Art Gallery
Mandela Family Museum
Vahşi Doğayı Keşif Hiç Bu Kadar Keyifli Olmamıştı: Lion Park

Burada çok sayıda aslan ve kedigillerin nefesini hissetmek dahi mümkündür. Esasında bir doğal yaşam parkı olarak bilinen Lion Park'ta aslanlar ile insanlar arasında pek çok zaman sadece tek bir tel olmaktadır.

Johannesburg'a Tepeden Bakmak: Top Of Africa

Burası hem gezilecek yerler arasında başı çeken hem de Johannesburg şehrinin simge yapıları arasında yer alan yapılardan bir tanesi. Şöyle ki, bu yapının üstünden tüm şehri izlemek mümkün. Üstelik bu kule akşam yediye kadar da hizmette.

Johannesburg Art Gallery

Burası sadece Johannesburg ya da sadece Güney Afrika Cumhuriyeti'nin değil, tüm Afrika kıtasının en büyük sanat galerisi. Aynı zamanda bu sanat galerisinde çok sayıda ilgi çekici eser de ziyaretçiler ile kavuşmayı bekliyor.

Mandela Family Museum

Bu müzede Mandela ailesinin ilk yaşadığı evi görmek mümkün. Bu müze aslını muhafaza etmiş nadir mekanlardan. Aynı zamanda yakın tarihe damgasını böylesine vurmuş bir kimsenin yaşadığı yeri görmek de ciddi manada heyecan verici bir deneyim.

Johannesburg’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Vahşi Doğayı Keşif Hiç Bu Kadar Keyifli Olmamıştı: Lion Park Burada çok sayıda aslan ve kedigillerin nefesini hissetmek dahi mümkündür. Esasında bir doğal yaşam parkı olarak bilinen Lion Park'ta aslanlar ile insanlar arasında pek çok zaman sadece tek bir
Biltong
Potjekos
Dumpling
Kurutulmuş Et: Bredies

Bu güzel şehrin belki de en ilgi çekici yemeklerinden bir tanesi Bredies adı verilen kurutulmuş et. Gerçekten Güney Afrika Cumhuriyeti halkı et ile hazırlanan her türlü şeye yoğun bir hayranlık duyuyor. Hal böyle olunca da Bredies Güney Afrika mutfağında çok önemli bir yer tutmayı hak ediyor. Johannesburg uçak bileti almış olan yolcuların muhakkak denemesi gereken tatlar arasında yer alıyor.

Kırmızı Etin Farklı Biçimi: Bitlong

Bitlong da yine kırmızı et ile hazırlanan başka bir Afrika yemeği. Ancak bu yemeğe etin yanı sıra birtakım sebzeler de konuluyor. Bu yemeğin içerisinde en çok sevilen sebze türü ise bezelye.

Yine Bir Et Yemeği: Potjekos

Yine başka bir et yemeği ise Potjekos. Potjekos esasında sıradan bir et yemeği gibi görünse dahi güveçte pişmesi onu farklı kılıyor. Pek çok sebzenin ve etin bir araya gelmesi ile hazırlanıyor.

Halkın Sevdiği Lezzet: Dumpling

Dumpling ise bir hamur tatlısı. Esasında yerel halk tarafından çok da tutulan bir yemek değil. Ancak bölgedeki İngilizler bu tatlıya hayran. Aynı zamanda turistlerin de yoğun bir şekilde bu tatlı ilgisini çekiyor.

Konaklama İçin Johannesburg Otel Seçenekleri

Ucuz Johannesburg uçak bileti almış olan gezginlere her bütçeden hitap edecek olan çok sayıda otel seçeneğine bu şehirde rastlamak mümkündür.

Radisson Blu Sandton
Bu tesis, dünyaca ünlü Radisson zincirinin Johannesburg'da yer alan şubesidir. Bu otel daha ziyade konfor ve lüks için yüksek bedeller ödemeyi gözden çıkarmış olanların tercihidir ancak parasını da her kuruşuna kadar hak eden bir tesis olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Tesis beş yıldıza sahiptir ve merkezden yaklaşık on kilometre kadar uzakta yer almaktadır.
Rivonia Rd & Daisy St, Sandown, Sandton, 2146, Güney Afrika
The Michelangelo Hotel
Beş yıldız konforunda misafirlerine hizmet sunmakta olan bu tesis ise ağırlıklı olarak yemeklerinin lezzeti ve odalarının temizliği ile ön plana çıkmıştır. Konaklama deneyimlerinde lüksü vekonforu elden bırakmak istemeyenler için son derece ideal bir tercihtir.
135 West St, Sandown, Sandton, 2146, Güney Afrika
Westpoint Executive Suites
Bu tesis de şehirdeki dört yıldızlı oteller arasında yer almaktadır. Daha önceden ağırlamış olduğu misafirler pek çok değerlendirme sitesinde otelin konforunu çok beğendiklerini ifade etmişlerdir. Ancak aynı isimde, daha ziyade çok benzer isimlerde iki ayrı tesis bulunduğu da unutulmamalıdır.
89 Grayston Dr, Sandown, Sandton, 2031, Güney Afrika

Johannesburg Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Johannesburg 2.000,40 TL 11 Saat 55 Dakika
Gaziantep - Johannesburg 2.040,90 TL 21 Saat 5 Dakika
Dalaman - Johannesburg 2.664,78 TL 23 Saat 20 Dakika
Ankara - Johannesburg 3.626,59 TL 14 Saat 45 Dakika
Antalya - Johannesburg 3.763,26 TL 19 Saat 55 Dakika
Muş - Johannesburg 3.963,32 TL 21 Saat 40 Dakika
Adana - Johannesburg 4.036,96 TL 19 Saat 30 Dakika
Ordu - Johannesburg 4.053,63 TL 19 Saat 30 Dakika

Johannesburg Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Johannesburg uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Egyptair, Ethiopian Airlines, Klm, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Johannesburg yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Johannesburg varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Johannesburg olup, bilet fiyatı 2.000,40 TL'dir.
 • Johannesburg şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Johannesburg ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Ünlü Filmlerin Çekildiği Ünlü Lokasyonlar
Ünlü Filmlerin Çekildiği Ünlü Lokasyonlar
20 Temmuz 2020
Gişede milyonlarca kişi tarafından izlenen filmlerin çekildiği yerleri hiç merak ettiniz mi? Günümüzde birçok kişi filmlerin çekildiği mekanlar konusunda büyük araştırmalara girip o bölgelerde fotoğra
2017 Müzik Şenlikleri İçin Seyahat Edilecek Yerler
2017 Müzik Şenlikleri İçin Seyahat Edilecek Yerler
14 Nisan 2017
Biraz araştırma yaparak ve ilgi göstererek sıradan gibi görünen bir müzik festivalini tam anlamıyla dolu dolu bir tatile dönüştürmek sizin elinizde. Montreal'in kalbinde caz hitlerini dinlemek, Güney
Futbol Severlerin Kesinlikle Gezmesi Gereken 10 Dünya Takımının Stadı
Futbol Severlerin Kesinlikle Gezmesi Gereken 10 Dünya Takımının Stadı
12 Temmuz 2016
1. Camp Nou  / İspanya Resmi ismi Estadi del Futbol Club Barcelona olan Kamp Nou, FC Barcelona takımın kullandığı stadyumdur. 99.300 seyirci kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük stadyumudur. Ayrıca
Gurmeler İçin Dünyadaki En İyi Seyahat Rotaları
Gurmeler İçin Dünyadaki En İyi Seyahat Rotaları
28 Mart 2016
“Hiç seyahat etmemiş kişi yalnızca annesinin iyi bir aşçı olduğunu düşünür.”  der bir Kenya Atasözü. Annelerin en iyi aşçılar olduğunu kabul etsek de, bir seyahatten geldiğiniz zaman, büyük ihtimal

Johannesburg Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (84)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
99 Değerlendirme
C*** G*** K***
30 Eylül Pazar
Biz çok keyif aldık, şiddetle öneriyoruz, kesinlikle ilk fırsatta gidin
A*** F*** S***
4 Ağustos Cumartesi
Sakin ve bol yeşillikli bir yer arıyorsanız burası tam size göre gerçekten çok güzel bir doğası var
N*** G***
2 Temmuz Pazartesi
Tur ile gittik, gerçekten güzeldi. İkramlar falan on numaraydı
M*** A***
28 Haziran Perşembe
Farklı yerler görmeyi seviyor ve araştırmacı bir kişilikseniz kesinlikle buraya gidin ve görün
M*** E*** M***
11 Haziran Pazartesi
Tur ile gitmiştik, birbirinden farklı yer gördk gezdik dolaştık.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Johannesburg Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 03:30:18 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Johannesburg, (Tümü)
JNBT
ZA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961