1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

İsrail Uçak Bileti

İsrail Nüfusu
8 Milyon 500 Bin
İsrail Başkenti
Tel Aviv
İsrail Resmi Dili
İbranice ve Arapça
İsrail Zaman Dilimi
GMT +3
İsrail Para Birimi
Yeni İsrail Şekeli (ILS)
Ortama Yemek Fiyatı
45 ILS
İsrail Telefon Kodu
+972
Ortama İçecek Fiyatı
7 ILS
İstanbul - Tel Aviv Uçuş Süresi
2 Saat 30 Dk
İstanbul - Tel Aviv Uçuş Mesafesi
1.193 Km

En Ucuz Türkiye - İsrail Uçak Seferleri

İstanbul - Tel Aviv
Aegean Airlines
17 Mar 2020
05 Mar 2020
29 Şub 2020
12 Mar 2020
11 Mar 2020
29 Şub 2020
21 Mar 2020
04 Mar 2020
14 Mar 2020
03 Mar 2020
16 Mar 2020
24 Mar 2020
Sivas - Tel Aviv
Türk Hava Yolları
20 Mar 2020

En Ucuz İsrail Kalkışlı Uçak Seferleri

Tel Aviv - İstanbul
Aegean Airlines
23 Mar 2020
15 Mar 2020
Tel Aviv - Bükreş
Türk Hava Yolları
14 Mar 2020
10 Mar 2020
Tel Aviv - Tiflis
Aegean Airlines
20 Mar 2020
Tel Aviv - İzmir
Aegean Airlines
16 Mar 2020
10 Mar 2020
10 Mar 2020
24 Mar 2020
08 Mar 2020
18 Mar 2020
Tel Aviv - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
20 Mar 2020
Tel Aviv - Taşkent
Aeroflot Russian Airlines
21 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

İsrail’e Nasıl Gidilir?

İsrail’e, İstanbul’daki her 2 havalimanlarından toplam 32 firma tarafından aktarmalı ve direkt olarak günlük ortalama 43 sefer yapılıyor. İstanbul - İsrail arası uçuş yapan popüler havayolu şirketleri; Tarom, Royal Jordanian, Azal, Egyptair, Aegean, British Airways, Türk Hava Yolları, Alitalia ve Atlas Global olarak sayılabilir.

İsrail’den Türkiye’ye gelecek yolcular ise Biletall.com’a girerek İsrail Türkiye uçak seferleri ile ilgili bilgilere ulaşabilir. İsrail’in uluslararası havalimanlarından, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı rotasında sefer yapan havayolu şirketleri ile İsrail Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

İsrail’e uçak ile yolculuk yapmak isteyenler, İsrail uçak bileti almak için Biletall.com’a girerek biletlerini alabilirler. Biletall.com’da ayrıyeten İsrail uçak bileti rezervasyon işlemi de yapılabilir.

İsrail’e uçak ile seyahat etmek isteyenler İsrail Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunun cevabını Biletall.com’dan öğrenebilir. Biletall.com’da, İsrail Türkiye uçak saatleri ile ilgili tüm bilgilere de anında ulaşılabilirsiniz.

İsrail Türkiye arasında uçuş yapacak yolcular için en ucuz İsrail Türkiye uçak bileti fiyatları da Biletall.com’da bulunuyor. Bu istikamet için en uygun İsrail Türkiye uçak bileti Biletall.com’dan alınabilir.

 

İsrail Vize Şartları Neler?

İsrail Vize İstiyor mu?
Evet
İsrail Vize Ücreti
Ücretsiz
İsrail Vize Şartları

İsrail’e seyahat edecekler, vize uygulamaları hakkında önceden bilgi edinmelidir. İsrail ile Türkiye arasında yapılan anlaşma ile birlikte ‘’Vize Muafiyeti’’ (bordo pasaportlar hariç) getirilmiştir. Bordo renk pasaport sahipleri, İsrail’e giriş yapabilmek için vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

İsrail, Türkiye’den gelecek ziyaretçilerden sadece bordo renk pasaport sahipleri için vize uyguluyor.

İsrail, turistik seyahatler için vize ücreti almamaktadır. 

İsrail’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Biletall.com’da çok ucuz İsrail uçak bileti fiyatları ile İsrail’e seyahat edecekler için en uygun mevsim yaz olarak tavsiye edilmektedir.

İsrail Hakkında Bilgiler

İsrail, Orta Doğu'da, Lübnan, Suriye, Ürdün ve Mısır tarafından sınırlanan, Akdeniz'in doğu sahil şeridinde yer almaktadır. İsrail, Akdeniz'in güneydoğu kıyısındaki küçük, dar, yarı kurak bir Yahudi ülkesidir. Ülkenin arazi alanının yaklaşık yarısı yarı kuraktır. İsrail'in bitki ve hayvan yaşamının zengin çeşitliliği, coğrafi konumunun yanı sıra çeşitli topografya ve iklimi yansıtır. Sınırları içinde 500'den fazla kuş türü, yaklaşık 200 memeli ve sürüngen türü ve 2.600 bitki çeşidi (150'si İsrail'e endemiktir) bulunur.

İsrail sanayisi, öncelikli olarak teknolojik yeniliklere dayanan yüksek katma değerli ürünler üretmeye odaklanmaktadır. Bunlar arasında tıbbi elektronik, agro teknoloji, telekomünikasyon, bilgisayar donanımı ve yazılımı, güneş enerjisi, gıda işleme ve ince kimyasallar bulunmaktadır. İsrail'in tarımsal başarıları, sert ve olumsuz koşullara karşı uzun süreli bir mücadelenin ve az miktarda su ve tarıma elverişli arazinin kullanılmasının sonucudur. Ülkenin tarihi bölgeleri, kutsal mekanları ve doğal güzellikleri turizm açısından en önemli gelir kaynaklarındandır.

İsrail’in Başkenti

İsrail’in başkenti Tel Aviv’dir.

İsrail Nüfusu – İsrail Resmi Dili

İsrail’in nüfusu 8,5 milyon civarındadır. Ülkenin resmi dilleri İbranice ve Arapça’dır.

İsrail Para Birimi

İsrail’in para birimi Yeni İsrail Şekeli’dir.

İsrail’de Saat Kaç?

Türkiye, İsrail ile aynı zaman dilimindedir ve İsrail Türkiye saat farkı yoktur.

İsrail’de Ne Ucuz? İsrail’den Gelirken Ne Getirilir?

İsrail’den Hamsa'nın amuleti sembolü olan anahtarlıklar (nazar için kullanılan) çok uygun fiyata alınabilir.

 

 

İsrail Nerede?

İsrail’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Tomb of Jezus Christ
• Al-Aqsa Mosque
• Dead Sea
• Macera
• İsrail Mutfağı
  1. Hz. İsa’nın mezarı Kudüs’teki Kutsal Kabir Kilisesi'nde bulunduğu kabul edildiğinden, özellikle milyonlarca Hristiyan tarafından ziyaret edilmektedir.
  2. El-Aksa camii, Müslümanlar tarafından kutsal olarak kabul edilen bir bölgededir ve buraya tüm dünyadan oldukça fazla kişi ibadet etmek için gelmektedir.
  3. Dünyada Ölü Deniz gibi başka bir yer yoktur. Her şeyden önce yeryüzünde en alçak noktadır ve göl o kadar tuzludur ki yüzülemez.
  4. Macera sevenler için ülkede düzenlenen ATV turları, sıcak hava balonu gezileri, tekne gezileri, doğa yürüyüşleri, su sporları, kanyon geçişi ve daha pek çok imkan bulunuyor.
  5. Ülkeye gelindiğinde, İsrail lokanta ve restoranlarında Arap ülkelerinden çoğunun meşhur yemeklerini bir arada yeme imkanı bulunabilir.  

İsrail’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan indirimli İsrail Türkiye uçak biletleri ile İsrail’e gidecek yolcular için ülke hakkındaki önemli bilgilere Biletall.com’dan ulaşılabilir.

Eilat

Ülkenin en güneydeki şehri olan Eilat, İsrail'in tartışmasız tatil başkenti olarak kabul ediliyor. Coğrafi olarak, Eilat Körfezi, Arap Yarımadası'nı ve Sina Çölü'nü ayıran uzun ve dar bir harabenin kenarında yer almaktadır. Kızıldeniz kıyısında bir vaha olarak Eilat, dağlık çöl manzarası, güzel bir koy ve yıl boyunca parlayan yaz güneşi ile İsrail'in en eşsiz şehirlerinden ve dünyanın en seçkin tatil beldelerinden biridir. Şehir, yılda 2,8 milyon civarında ziyaretçi çekmektedir.

Şehir onlarca otel, restoran, alışveriş merkezi, bar ve kulüplere ev sahipliği yapmaktadır. Her türlü tatile yönelik çeşitli cazibe merkezleri sunmaktadır. Özellikle dalış meraklıları için, muhteşem bir mercan kayalığı ve sualtı vahşi yaşamı ile dünyadaki en güzel dalış yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Eilat'ın toprakları yaklaşık 87.000 hektardır ve yaklaşık 60 bin kişiye ev sahipliği yapmaktadır. 10.000'den fazla yatağı olan düzinelerce otel ve konukevi ile şehir turizm açısından önemli bir istihdam merkezidir.

Haifa

Haifa, kuzeybatı İsrail'de modern bir şehirdir, büyük bir sanayi merkezidir ve yaklaşık 300.000 nüfusa sahiptir. Ülkenin ana limanı, Akdeniz'e bakan Hayfa Körfezi boyunca uzanmaktadır. Kent, körfezdeki liman bölümü haricinde, Karmel Dağı'nın kuzey yamaçlarında yer almaktadır.

Konut ve iş bölgeleri yamaçlarda, daha iyi konutlar dağın tepesinde yer alır ve şehirler bir yeraltı demiryolu ile bağlanmıştır. İngiliz mandası altında geliştirilen derin su limanı 1933'te açıldı ve İsrail devletleştikten sonra genişledi. Bölgedeki başlıca endüstriler arasında çelik dökümhaneleri, gıda işleme, gemi yapımı (küçük deniz araçları, balıkçı tekneleri) ve kimyasallar, tekstil ve çimento üretimi yer alıyor. Haifa’daki kültür ve turizm merkezi, şehrin kendi Alman Kolonisindeki Ben Gurion Bulvarında yer almaktadır.

Tel Aviv

Tel Aviv (Yafa), Kudüs'ün 60 km kuzeybatısında Akdeniz kıyısında yer alan, İsrail'in önemli bir ekonomi merkezidir. Tel Aviv, hiç durmayan, hoşgörülü, canlı, modern, dinamik ve çok kültürlü bir şehir olarak karakterize edilen, aynı zamanda materyalist ve hedonist bir şehir olarak tasvir ediliyor.

Tel Aviv, yaz ve kış mevsimleri ve daha az belirgin ara mevsimler ile tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Hava doğaldır, büyük doğal tehlikeler yoktur. Tel Aviv, Habima Ulusal Tiyatrosunun yanı sıra İsrail Filarmoni Orkestrası, Yeni İsrail Operası ve İsrail'in dans şirketlerinin çoğu gibi ülkenin tiyatrolarının çoğuna da ev sahipliği yapmaktadır. İsrail'in ana ulaşım merkezi olan Tel Aviv, geniş bir otobüs sistemi de dahil olmak üzere büyük ölçüde motorlu taşıt taşımacılığına bağlıdır.

İsrail’de Gezilecek Yerler

İsrail’e, Biletall.com’dan özel indirimli İsrail uçak bileti alarak gidenler için her türlü faaliyete imkan veren çok fazla yerleşim ve turistik bölge bulunuyor.

İsrail’de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

İsrail deniz turizminden önemli bir gelir elde etmektedir. Ülke dünyaca ünlü plajlara sahiptir, bunların başlıcaları; Tayelet, Bograshov Beach, Frishman Beach ve Ein Bokek Beach olarak sıralanabilir.

İsrail’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Ülkenin önemli alışveriş yerleri Tel-Aviv ve Eilat bölgesinde bulunuyor. Genellikle fiyatların pahalı olmasına rağmen hediyelik eşyalar (nazar sembolleri) oldukça uygun fiyattadır.

İsrail’in Doğal Güzellikleri

İsrail’de görülmesi gereken doğal güzelliklerin başında; ölü deniz, Bahai bahçeleri, Garden of Gethsemane ve The Grottos at Rosh HaNiqra bölgeleri gelmektedir.

İsrail’de Gezilecek Tarihi Yerler

Ülkenin en önemli tarihi yerleri ise; Ağlama Duvarı, Theatre at Caesarea, Masada Fortress ve Magdala olarak sayılabilir.

İsrail Gezi Rehberi

Seyahatlerinizde, ister toplu taşıma araçları kullanıyor olun, ister kendi aracınızla seyahat edin veya araba kiralayın, İsrail'de dolaşmayı kolaylaştıran mükemmel bir ulaşım ağı bulunuyor. Ülke, büyük şehirler arasında tren ve otobüs ile modern bir yol ağına sahiptir. İsrail'deki taksiler ve Sherutlar, birçok Batılı ülkeye kıyasla ucuzdur.

Taksiler şehirde mantıklı olsa da, İsrail'de özel transferler sedan otomobillerden tam boy otobüslere kadar çok çeşitli araç tipleri ile şehirden şehre ulaşmak için ideal bir yoldur. Böylece grup boyutu ne olursa olsun bu araçlar kullanılabilir.

Dünyanın en büyük ikinci otobüs şirketi olan Egged, İsrail’deki otobüs hizmetini yürütmektedir. Sadece şehirleri değil, kırsal yerleşimleri de birbirine bağlayan ülke çapında 1.000'den fazla rota işletiyorlar.

İsrail'deki trenler, özellikle hava alanına, Hayfa‘ya, Tel Aviv'e ve ara şehirlere bağlanmak için rahat olan, çok kullanışlı ve uygun fiyatlı bir hizmettir.

Ülkede bulunan iki hava alanından iç hat seferleri de yapılmaktadır. Sonuç olarak İsrail’de gezilecek tüm bölgelere gidebilmek için değişik ulaşım alternatifleri mevcuttur.

İsrail’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Falafel
Hummus
Shwarma
Jachnun

İsrail’e Biletall.com’da ki indirimli İsrail uçak bileti fiyatları ile ülkeyi ziyaret edenler, yöresel Afrika ve Asya yemeklerinin tadına bakabiliyorlar.

Mısır’dan Gelen Lezzet, Falafel

Nohut ve favadan yapılan lezzetli Falafeli, özellikle büyük şehirlerde neredeyse her caddede bulabilirsiniz. Fiyatlar, parça başına 10-15 şekel kadar düşük.

Lübnan’ın Milli Yemeği, Hummus

Ülkemizde de yapılan humus, İsrail’de de sevilerek ve sıkça tüketiliyor. Nohuttan yapılan bu lezzet, meze veya ana yemek olarak da yeniyor.

Bizdeki Döner, Shwarma

Ülkemizde de yapılan dönerin aynısı olan Shwarma, et veya tavuktan yapılıyor. Genellikle lavaş ekmeğe sarılı olarak sunulan bu yemeğin yanında da genellikle Falafel ikram ediliyor.

Zahmetli Bir Hamur İşi, Jachnun

Cumartesi sabahı servis edilen yaklaşık olarak 12 saat pişirilen hamurla yapılan geleneksel bir Yemenit yemeğidir.

Bizdeki Şakşuka İle İlgisi Yok, Shakshooka

Domates, soğan, bol miktarda sarımsak ve tatlı kırmızı biber ile baharatlardan yapılan bu karışım, genellikle aynı tavada haşlanmış yumurta ile yapılıyor.

İsrail’de Yenecek En Güzel Yemekler

Birçok ülkenin geleneksel yemeklerinden oluşan İsrail mutfağında, herkesin damak tadına uyabilecek peynir ve yumurtadan yapılan Khachapuri adlı sandviçin yenmesi tavsiye ediliyor.

İsrail Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Bükreş - Tel Aviv 438,04 TL 5 Saat 40 Dakika
Amsterdam - Tel Aviv 452,46 TL 17 Saat 15 Dakika
İstanbul - Tel Aviv 479,79 TL 9 Saat
İzmir - Tel Aviv 512,99 TL 13 Saat 15 Dakika
Moskova - Tel Aviv 598,90 TL 9 Saat 45 Dakika
Antalya - Tel Aviv 599,90 TL 1 Saat 20 Dakika
Kayseri - Tel Aviv 681,95 TL 8 Saat 35 Dakika
Atina - Tel Aviv 695,24 TL 2 Saat
Ankara - Tel Aviv 702,90 TL 5 Saat 5 Dakika
Konya - Tel Aviv 719,73 TL 14 Saat 25 Dakika
Gaziantep - Tel Aviv 720,65 TL 12 Saat 25 Dakika
Erzincan - Tel Aviv 724,73 TL 6 Saat 50 Dakika
Bodrum - Tel Aviv 727,90 TL 11 Saat 35 Dakika
Ordu - Tel Aviv 764,73 TL 12 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek İsrail ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
09 Ekim 2019
Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı. Biletall, Avrupa, Or
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
Vegan Turizmi Başladı: İşte Vegan Dostu Şehirler!
27 Mayıs 2019
Hepimiz yurt dışına çıktığımızda yediklerimizin içeriğine dikkat ederiz. Veganlar için bu seçim birkaç sene öncesine kadar sadece salata ve meyvelerle sınırlı olmasına rağmen günümüzde veganlar için s
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
10 Kasım 2017
Yüzlerce yıllık geçmişi olan bir ülke, karşılaştığı en büyük krizle yüz yüze kaldığı sırada liderlik görevini üstlenmişti Atatürk. Öyle bir lider olmuştu ki Türk halkına, tüm dünyanın saygısını kazanm

İsrail Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

K*** K***
25 Eylül Salı
Tel Aviv
Birbirinden farklı şehir ve sokak görmek gerçekten çok güzel
D*** Z*** Y***
16 Eylül Pazar
Tel Aviv
Yemekleri güzeldi, içeceklleri çok güzeldi. Ben çok keyif aldım. Memnun kaldım.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İsrail Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.02.2020 11:33:10 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Tel Aviv, (Tümü)
TLVT
IL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415