1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Duşanbe Uçak Bileti

Duşanbe Para Birimi
Tacikistan Somonisi (TJS)
Duşanbe Zaman Dilimi
GMT +5
Duşanbe Şehri En İyileri
Ekstrem Sporlar, Rudaki Park, Plov
Duşanbe Hava Durumu (1 Ekim) 18°C Açık
Duşanbe Hava Durumu (2 Ekim) 19°C Güneşli

En Ucuz Duşanbe Varışlı Uçak Seferleri

Almatı - Duşanbe
Air Astana
30 Eki 2020
Aktau - Duşanbe
Air Astana
20 Eki 2020
İstanbul - Duşanbe
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Moskova - Duşanbe
Utaır Avıatıon Jsc
25 Eki 2020
Ankara - Duşanbe
Türk Hava Yolları
20 Eki 2020
Antalya - Duşanbe
Air Astana
01 Eki 2020
Taşkent - Duşanbe
Utaır Avıatıon Jsc
04 Eki 2020
Tahran - Duşanbe
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Trabzon - Duşanbe
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
Kayseri - Duşanbe
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Gaziantep - Duşanbe
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Bakü - Duşanbe
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
Cezayir - Duşanbe
Türk Hava Yolları
10 Eki 2020
Sao Paulo - Duşanbe
Swiss International Air Lines
30 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Duşanbe Kalkışlı Uçak Seferleri

Duşanbe - Bişkek
Air Astana
28 Eki 2020
Duşanbe - Taşkent
Air Astana
18 Eki 2020
27 Eki 2020
Duşanbe - Moskova
Utaır Avıatıon Jsc
27 Eki 2020
Duşanbe - Antalya
Air Astana
01 Eki 2020
Duşanbe - Ankara
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Duşanbe - Aşkabat
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Duşanbe - Bodrum
Air Astana
07 Eki 2020
13 Eki 2020
30 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Duşanbe Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Duşanbe Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Duşanbe Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
TJ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Tacikçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,70 TJS
Yemek Fiyatı
30 TJS
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5,20 TJS

Duşanbe’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Duşanbe uçak bileti kullanarak rahatlıkla seyahat edebilmektedirler. Ancak, seyahatlerin gerçekleşebilmesi için dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yolculuk işlemleri ya da yolculuğun yapılması için gereken zamanın hangisi olduğunun bilinmesidir.

Duşanbe kentinin tüm doğal güzelliklerini tam anlamıyla fark edebilmek için yaz aylarının tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle kültürel ve doğal yapıların, bu aylarda daha çok ziyarete açık oldukları ve daha iyi gözlemlenebildikleri bilinmektedir. Ancak, kış aylarında şehri ziyaret etmek isteyenleri de bir çok avantaj beklemektedir. Duşanbe şehrinde bulunan kayak merkezleri ve dağ sporları, kış turizmini tercih edenlerin ilgisi çekmektedir. Bu açıdan, Duşanbe şehrinin hem yaz, hem de kış aylarında ziyaret edilebilen şehirden biri olduğu söylenebilmektedir.

Bunların yanı sıra, Duşanbe şehrini sonbahar aylarında ziyaret etmek isteyenler, farklı festivallerle de karşılaşabilmektedirler. Ekim ayında yapılan Didor Film Festivali ve Falak Festivali, Eylül ayında düzenlenen Yemek Festivali, bu festivallerden bazılarıdır.

Duşanbe Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Duşanbe uçak bileti ile seyahat etmek isteyen yolcular, havaalanından şehir merkezine gitmek üzere farklı ulaşım araçlarını tercih edebilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4 TJS

Duşanbe havaalanından şehir merkezine gitmek için tercih edilebilecek ilk ulaşım araçlarından biri şehir içi otobüs hizmetleridir. Kurgon Tyube havaalanına inen uçuşlardan 15 dakika sonra şehir merkezinin birçok yerine hareket eden otobüs seferleri yapılmaktadır. Şehir merkezinden havaalanına ve havaalanından şehir merkezi istikametine doğru hareket eden Duşanbe otobüs hizmetlerinin kalkış saatleri, havaalanının çeşitli noktalarında bulunan panolardan takip edilebilmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 6 TJS

Duşanbe havaalanından şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri de Asian Expres taksileridir. Bu taksileri, diğer ticari taksilerden ayıran en büyük özellik, fiyat bakımından cazip olmalarıdır. Havalaanına iniş yapan yolcuların tercihlerine göre şehir her noktasına ulaşım imkanı sağlanmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olan Asian Expres taksileri, kişiye özel kiralanan taksiler olmaktan ziyade, taksi bazında ancak yolcu sayısı tamamlanınca hareket eden ulaşım araçlarıdır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 20 TJS

Duşanbe havaalanına iniş yapan ve toplu ulaşım araçlarını kullanmak istemeyen kişiler için, şehrin her yerine ulaşım imkanı tanıyan taksi hizmetleri de bulunmaktadır. Oldukça konforlu ve rahat bir seyahat imkanı sunan bu taksiler, 24 saat boyunca havaalanı önünde bulunan duraklardan hareket etmektedir. Yolcu sayısına bakılmaksızın, düşük bir bütçe ile ve konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşmak isteyenler taksi hizmetlerinden yararlanabilmektedirler.
Araç Kiralama
Belirtilen ulaşım seçeneklerinin dışında, havaalanına iniş yapan kişiler, iç ve dış hatlarda çok sayıda bulunan araç kiralama ofislerinden istedikleri modelde ve özellikte araç kiralama imkanına da sahip olabilmektedirler. Günlük ya da saatlik olarak kir

Duşanbe Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Duşanbe'ye havayolu ulaşımı için tercih edilebilecek en yakın havalimanı Kurgon Tyube Havaalanı'dır. Duşanbe uçak bileti avantajlarından büyük ölçüde yararlanarak havayolu üzerinden Duşanbe'ye seyahat etmek isteyen kişiler ve daha farklı noktalara uçmak isteyen kişiler bu havaalanını kullanmaktadırlar.

Duşanbe Kurgon Tyube Havalanı'nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 76 kilometre olduğu için, havaalanından şehir merkezine 1 saat gibi bir sürede ulaşım sağlanmaktadır.

Duşanbe şehrine en yakın havaalanı olan Kurgon Tyube Havalanı, dış hatlar ve iç hatlar olmak üzere iki farklı birime sahiptir. Kurgon Tyube dış hatlar terminali farklı sayılarda sağlık üniteleri, büfeler, zengin menülü restaurantlar ve araç kiralama ofislerini bulundurmaktadır.

Duşanme Kurgon Tyube Havaalanı'nın iç hatlar terminalinde ise yolcular için cafeler, araç kiralama ofisleri, büfeler, emanet eşya birimleri ve sağlık ünitelerini bulundurmaktadır.

Duşanbe’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Duşanbe uçak bileti avantajlarından en uygun şekilde yararlanarak Duşabe'ye gitmek için önemli nedenlerden biri de şehrin kültürel ve yöresel lezzetlerini tatmaktır.
 2. Zengin bir yemek menüsüne sahip olan Duşanbe, "Plov" yani pilavı ile meşhurdur. Plov, Duşanbe'nin ulusal yemeği olarak kabul edilir. Duşanbe uçak seyahati yapan kişiler bu yemeği geldiklerini mutlaka tadacaklardır. Bilinen pilavlardan farklı olarak, daha değişik ve farklı lezzetleri barındıran Duşanbe Plov yemeğini tatmak için bile Duşanbe'yi ziyaret etmeye değer.
 3. Çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan Duşanbe, birçok farklı kültürü izlerini barındırıyor. Kültürel miras olarak kabul edilen bu yapıların restorasyon işlemleri düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Yabancı turistlerin yoğun ilgisi çeken bu yapılar, Rus ve Özbek kültürünü yansıtmaktadır.
 4. 2011 yılında bağımsızlığının 20. yılını kutlayan Tacikistan, 165 metre uzunluğunda ve Guinnes Rekorlar Kitabına girmeye hak kazanan bir bayrak direği dikmiştir. Mutlaka görülmesi gereke bu bayrak direği, Duşanbe şehrinin her yerinden net olarak görünmektedir. Direkte asılı buluna bayrağın boyu 60 metre, eni ise tam olarak 30 metredir.
 5. Duşanbe şehrinin bir diğer dikkat çeken noktası, 1960 yılında kurulmuş olan Duşanbe Hayvanat Bahçesi'dir. 1970'li yıllarda 1000'in üzerinde farklı hayvana ev sahipliği yapsa da, şuan bu sayının 600 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Duşanbe Hakkında

Duşanbe, Tacikistan ülkesinin başkenti ve aynı zamanda da en büyük şehridir. Hızla gelişmekte olan Duşanbe, bir gezi noktası olarak bilinir. Özellikle şehir meydanının ağaçlarla çevrili olması, Sovyet dönemlerinden kalan Neo klasik yapılar ve müzeler, çok uygun bütçeler ile son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgini çekmektedir.

Duşanbe, kelime anlamı olarak Tacikçe'de Pazartesi manası taşır ve M.Ö 5. yüzyıla kadar dayana bir şehir geçmişi bulunur. Şehir, Özbeklerin ve Bolşeviklerin egemenlikleri altında uzun yıllar kalmıştır. Şu sıralar, Taciklerin dışında Rusların ve Özbeklerin de yoğun olarak yaşadığı, kültürel açıdan zengin bir şehirdir.

Duşanbe şehri ekonomik olarak çok fazla gelişen bir şehir değildir. Ancak, son yıllarda bu şehri keşfeden turistlerin sayısal olarak fazla olması, şehre bir hareketlilik kazandırarak ekonomik açıdan gelişmesine katkı sağlamaktadır. Özellikle bahar aylarında, Duşanbe şehrine büyük turizm seferleri düzenlenir.

Duşanbe Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 TJS
Taksi
3 TJS/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Duşanbe' şehir içi ulaşım için yaygın olarak kullanılan araçlar otobüslerdir. Şehrin hemen hemen tüm merkezlerine ulaşım imkanı tanıyan bu araçlar, Duşanbe halkı tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Duşanbe, mevcut otobüslerin dışında troleybüsler ile de çalışmaktadır. Birçok hatta sahip olan sarı minibüsler ve Asian Expres firmasının taksileri de kısa mesafeli yolculukları için oldukça uygun fiyattadır. Yerli ve yabancı turistler için Duşanbe şehrinin ulaşım konusunda oldukça cazip seçenekler barındırdığı söylenebilmektedir.

Duşanbe Vize Şartları

Tacikistan Vize İstiyor mu?
Evet
Tacikistan Vize Süresi
45 Gün
Tacikistan Vize Ücreti
50 USD
Tacikistan Vize Detayları
Ülkeye gitmeden önce E-vize başvurusu yapabilirsiniz. Duşanbe havalimanında bulunan Tacikistan Dışişleri Konsolosluk bürosundan da vize alabilirsiniz.

Duşanbe’de Gezilecek Yerler

Rudaki Park
İsmail Somoni Anıtı
Tacikistan Ulusal Müzesi
Ulus Sarayı
Tacikistan Bayrağı ve Bayrak Direği
Rudaki Park

Rudaki Park'ı, günün her saatinde doludur. Parkta, birçok çiçek çeşidi bulunmaktadır. Özellikle güller, parkın kokusunu değiştirerek ziyaretçilerin gül kokuları ile gezinti yapmalarına imkan vermektedir. Bisiklet ve yürüyüş yolları bulunan Rudaki Park'ı, huzur ve sessizlik arayan kişiler için oldukça ideal bir yerdir.

İsmail Somoni Anıtı

İsmail Somoni Anıtı, Sasani'lerin en büyük hükümdarlarından biri olan Ebu İbrahim İsmail İbn Ahmed anısına yaptırılmıştır. İsmail Somoni, Tacikistan halkının milli bir kahramanı olarak kabul edilir. Anıtın arkasında kapı olarak tabir edilen bir yapı ve iki yanında da aslan figürleri yer almaktadır. Ortada ise İsmail Somoni'nin 7 yıldızlı bir meşaleyi kaldırdığı heykeli yer almaktadır.

Tacikistan Bayrağı ve Bayrak Direği

Tacikistan'ın en önemli sembollerinden biri olan ve rekorlar kitabına konu olan bu bayrak direği, başkent Duşanbe ile özdeşleşmiş bir yapıdır. 3.5 milyon dolara mal edilen bayrak diğeri, Duşanbe ziyaretinde bulunacak kişilerin görmeleri gereken bir yapı olarak tavsiye edilmektedir.

Tacikistan Ulusal Müzesi

Oldukça mükemmel bir mimariye sahip olan bu müze, kültürü ve tarihi birarada tutan özelliktedir. 22 salonu bulunan ve etnografik, arkeolojik eserleri barındıran Tacikistan Ulusal Müzesi, meşhur Buda Heykeli'ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Ulus Sarayı

Tacikistan'ın en önemli yapıtlarından biri olan Ulus Sarayı, Duşanbe şehrinin en önemli gezi yerlerinden biridir. Sarı kubbesi ve kolonların ahengi, görsel bir şölen şeklini alır. Ulus Sarayı'nın içi ziyarete kapalıdır. Şehri ziyaret edeler, Ulus Sarayı'nı dışarıdan ziyaret ederek fotoğraf çekebilmektedirler.

Duşanbe’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Plov
Kefir
Kefir Kültürel Bir Lezzet: Plov

Duşanbe mutfağı, Özbet, Afgan ve Rus mutfaklarından ileri derecede etkilenmiştir. Plov yemeği, ulusal bir yemek olarak piriç, şalgam, havuç ve koyun etinden oluşan geleneksel bir lezzettir. Tüm yemeklerde olduğu gibi, Plov da bazlama ile servis edilir. Duşanbe uçak bileti olanaklarından faydalanan kişiler bölgeye geldiklerinde bu lezzetten faydalanabilir.

Kahvaltılardaki Lezzet: Kefir

Genellikle çay içmeyi yemeklerden sonraya bırakan Tacikistan halkı, kahvaltılarda kefir tüketirler. Özel olarak yapılan Tacikistan Kefiri, ülkenin en önemli lezzetlerinden biridir.

Konaklama İçin Duşanbe Otel Seçenekleri

Ucuz Duşanbe uçak bileti kullanan kişiler bölgede bulunan birçok otelde konaklama seçeneğine sahip olurlar.

Hotel Sarvar
3 yıldızlı bir otel olan Sarvar Hotel, havaalanına ücretsiz servis, restaurant, internet odaları, spor salonu ve kitap okuma salonlarını barındırarak oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır.
Bukhoro Street, 2, 734001 Dushanbe
Taj Palace Hotel
3 yıldızlı olan Taj Palace Hotel, bilardo salonu, ücretsiz servis imkanları, spar merkezi ve sauna imkanlarını sunan gözde bir hoteldir. Ücretsiz otopark ve WiFi erişimi sunulmaktadır.
Mirzo Tursunzade Street, 21b, 734025 Dushanbe
Twins Hotel
Duşanbe'nin 4 yıldızlı otellerinden biri olan Twins Hotel, oldukça konforlu bir yapıda olarak havaalanına ücretsiz servis imkanı da sunmaktadır. Hotelde yer alan restaurantta yöresel tüm lezzetleri tatmak mümkündür.
Adkhamova Street, Proezd 1, Building 21, 734024

Duşanbe Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Duşanbe 1.582,82 TL 4 Saat 35 Dakika
Ankara - Duşanbe 2.085,03 TL 28 Saat 20 Dakika
Antalya - Duşanbe 2.859,58 TL 19 Saat 5 Dakika
Trabzon - Duşanbe 3.519,28 TL 27 Saat 50 Dakika
Kayseri - Duşanbe 3.521,48 TL 28 Saat 50 Dakika
Hatay - Duşanbe 3.609,62 TL 26 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Duşanbe 3.610,63 TL 11 Saat 45 Dakika
Almatı - Duşanbe 953,43 TL 1 Saat 55 Dakika

Duşanbe Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Duşanbe uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Astana, Swiss International Air Lines, Türk Hava Yolları, Utaır Avıatıon Jsc.
 • Duşanbe yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Duşanbe varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Almatı - Duşanbe olup, bilet fiyatı 953,43 TL'dir.
 • Duşanbe şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Duşanbe ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Hangi Maske Tipi Ne İşe Yarar? Hangisini Ne Zaman Takmalıyız?
Hangi Maske Tipi Ne İşe Yarar? Hangisini Ne Zaman Takmalıyız?
03 Eylül 2020
Pandemi dönemi devam ederken, seyahatlerimizde, sosyal hayatlarımızda ve çalışma hayatlarımızda vazgeçilmezimiz haline gelen ve Hijyen + Sosyal Mesafe ile birlikte en önemli üç kuraldan biri olan Mask
Bu Yıl Kurban Bayramı'nı Değerlendirebileceğiniz En İyi Rotalar
Bu Yıl Kurban Bayramı'nı Değerlendirebileceğiniz En İyi Rotalar
16 Temmuz 2020
Kurban Bayramı'na sayılı günler kalmışken birçok kişinin hem bayram hem de tatil planları ile boğuştuğunu görüyoruz. Her ne kadar bu yıl hiç istemediğimiz gibi gitse de bayramda yapacağımız iyi planla
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
14 Şubat İçin Aşk Dolu Yurt İçi Rotalar
05 Şubat 2020
14 Şubat Sevgililer Günü yaklaştı, sevgilinizi romantik bir tatil ile şaşırtmaya ne dersiniz? Türkiye’nin en romantik yerlerinden birinde akşam yemeği yiyip muhteşem gün batımını izlemeye kim hayır de
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Duşanbe Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (46)
İyi (38)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%55
%45
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
84 Değerlendirme
Y*** H***
30 Ağustos Perşembe
Bizim kültürümüz ile uzaktan yakından alakası yok ama çok güzel geçti tatilimiz
N*** E***
24 Ağustos Cuma
Bir daha gider miyim oralara bilmiyorum ama iyi ki gitmişim diyorum
A*** K***
31 Temmuz Salı
Birbirinden farklı kuş türü gördük, Türkiye de göremiyoruz böyle canlıları
A*** B***
2 Haziran Cumartesi
Herşey için teşekkürler, yemekleri ve insanları çok farklı ve güzel
E*** P***
30 Ağustos Perşembe
Paramı kaybetmeme rağmen yine de çok güzeldi keyif aldım
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Duşanbe Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 1.10.2020 04:44:00 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Duşanbe, (DYU)
DYU
TJ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961