1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Air Europa Air Europa
Uçak Bileti

"Your travel companion"
Kuruluş Tarihi
1986
Firma Merkezi
Llucmajor
Firma Kısaltması
AEA
IATA Kodu
UX
Uçak Sayısı
53
Uçtuğu Şehir Sayısı
29
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,9/5
Air Europa

Air Europa Popüler Uçak Seferleri

Madrid - Dusseldorf
Uçak Bileti
29 Eki 2019
Barselona - Madrid
Uçak Bileti
30 Eki 2019
Madrid - Barselona
Uçak Bileti
19 Eki 2019
Madrid - Amsterdam
Uçak Bileti
09 Kas 2019
Londra - Münih
Uçak Bileti
15 Eki 2019
Dusseldorf - Frankfurt
Uçak Bileti
06 Kas 2019
Sevilla - İstanbul
Uçak Bileti
05 Kas 2019
Malaga - İstanbul
Uçak Bileti
02 Kas 2019
Vigo - İzmir
Uçak Bileti
28 Eki 2019
İstanbul - Sevilla
Uçak Bileti
03 Kas 2019
Havana - İstanbul
Uçak Bileti
21 Eki 2019
İstanbul - Caracas
Uçak Bileti
08 Kas 2019
İstanbul - Medellin
Uçak Bileti
09 Kas 2019
Bogota - İstanbul
Uçak Bileti
10 Kas 2019
İstanbul - Guayaquil
Uçak Bileti
15 Eki 2019
Medellin - İstanbul
Uçak Bileti
31 Eki 2019
19 Eki 2019
İstanbul - Bogota
Uçak Bileti
24 Eki 2019
Havana - Ankara
Uçak Bileti
23 Eki 2019
İstanbul - Quito
Uçak Bileti
15 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air Europa Hakkında

1986 yılında kurulan hava yolu firması, İspanya'nın üçüncü büyük hava yolu şirketi olmuştur. 53 uçaklı filosu ile hizmet veren Air Europa Lineas Aereas 19 ülkede tarifeli rota oluşturmuştur. Hızlı ve güvenilir yapısı ile hem yerel halkın hem de turistlerin, sürekli olarak kullandığı hava yolu şirketi 2007 yılının basında Sky Team' a üye olarak başarılı bir adım atmıştır. Merkezi Llucmajor şehrinde olan Air Europa Lineas Aereas, özel hava yolu şirketidir.

Air Europa Online Check - in

Online check-in işlemleri, ABD uçuşlarında 24 saat öncesinde başlar ve uçuşa 1 saat kala sona erer. Diğer tüm uçuşlarda ise check-in işlemi yapacak yolcular, 48 saat öncesinde açılan ve 2 saat kala sona eren check in işlemlerini yapabilirler.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in işlemleri ile beraber koltuk seçimi ve yemek siparişi vermek isteyen yolcular, 48 saat öncesinde online işlemler bölümünden kısa sürede koltuk seçimi ve yemek siparişi vermektedirler.

Air Europa Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Güvenli uçuş için Air Europa Lineas Aereas tercih edilebilir.
 2. Yaz dönemlerinde İspanya'ya gitmek isteyenler Air Europa Lineas Aereas ile uçabilir.
 3. Promosyonlu uçak biletleri ile yılın her döneminde 19 ülkeye seyahat etmek Air Europa Lineas Aereas ile mümkündür.
 4. Uzman personeller ile uçak seyahatleri keyifli hale gelir.
 5. Flying Blue lovalty programı sayesinde, sıklıkla uçak seyahati yapanlar, bir sonraki uçuşlarını bedavaya getirebilir.
 6. Lezzetli yemek menüleri, aperatifler ve uçuş boyunca devam eden ikramlardan dolayı Air Europa Lineas Aereas tercih edilebilir.
 7. Bagaj politikası ve hızlı yer ekibi ile işlemler kısa sürede gerçekleşir. Uçuş saatlerindeki aksamalar giderilir. Air Europa Lineas Aereas'dan bilet alan yolcular, yolculukları keyifli geçer.

Air Europa Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Bagaj teslimi sırasında etiketlenmiş kargo bagajları ile kabine alınan el bagajları olmak üzere iki çeşit bagaj hakkı bulunur.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Bagaj: Economy class için kontrol edilmiş bagaj hakkı, 23 kg, 2 parça ve 158 cm geçmeyecek şekilde belirlenirken, business class koltuk sahipleri için 32 kg 3 parça 158 cm geçmeyecek şekilde belirlenmiştir.

Kabin/ El Bagajı: Economy class için 10 kg tek parça, business class için ise 15 kg tek parça şeklinde kabin bagajı hakkı bulunur.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Fazla bagajı bulunan yolcuların hava yolu şirketinin internet adresinden bagaj hakkı satın alma imkanı vardır. Air Europa Lineas Aereas paketler halinde, fazla bagaj hakkı ücret karşılığı verir.

Yurtiçi: Yurt içi fazla bagaj hakkı, 5 kg için 20 € olarak belirlenmiştir.

Yurtdışı: Yurt dışı fazla bagaj almak isteyen Air Europa Lineas Aereas yolcuları, 5 kg paket için 30 € ödemeleri gerekir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Amerika Birleşik Devletleri, hava sahasını kullanan ve havalimanlarına inan tüm hava yolu şirketlerine uyguladığı bagaj kuralları; elektronik cihazlarla ilgilidir. Tablet, laptop, elektronik sigara, powerbank ve cep telefonları uçağa alınmadan önce mutlaka güvenlik güçlerinin kontrolünden geçmelidir. Çalışır durumda olan tüm cihazlar uçak kabininde taşınmalıdır. Elektronik cihazların, havalimanına gelmeden önce şarj edilmesi gerekir. Bagaj sınırlaması, ABD uçuşları için el bagajları; economy class 15 kilogram, business class 18 kilogram olarak belirlenir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp, hasarlı ve eksik teslim edilen ve mağdur olan yolcuların, havaalanlarından ayrılmadan bagaj tespitlerini yapmaları ve bagaj etiketleri ile bagajlarını kontrol etmeleri gerekir. Bagajları kayıp olan yolcuların yer ekiplerine durumu bildirmeleri gerekir. Gerekli işlemlerin havalimanında iken yapılması ve rapor tutturulması önerilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Havacılık kuralları gereği, uçağa silah, bıçak gibi yaralama ve öldürme özelliği olan aletler alınmaz.

Air Europa Yiyecek, İçecek ve İkram

 • Economy Class İkramlar

Economy Class koltuklarında seyahat gerçekleştiren yolculara, kısa mesafe seyahatlerinde, hafif aperitif menüler, plastik tabaklarda servis edilir. Menülerin yanında içecek verilir.

 • Business Class İkramlar

İkramlar ile başlayan yolculuk, mesafeye göre 2 ya da 3 öğün olarak servis edilir. Business class yolcularına sürekli olarak özel servisler yapılır.

 • Özel Yemek Servisi

Glütensiz, diyet, vejetaryen ve vegan yemek isteyen yolcuların, uçuştan 48 saat önce check-in sırasında sipariş vermeleri gerekir. Yolcuların isteğine göre özel yemek menüleri servis sırasında yolculara ikram edilir.

Air Europa Lineas Aereas Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class Yolcuları daha rahat ve konforlu seyahat etmeleri için dizayn edilmiş özel koltuklarda; diz mesafesi 86 santimetre olarak ayarlanmıştır. Çift kişilik ve tek kişilik koltuklar yatak olarak kullanılabilirler.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek içecek ve ikramlar tamamen ücretsiz olup uçuş suresini uygun vakitlerde servis edilir. 8 saatten fazla süren uçak seyahatlerinde iki öğün yemek servisi yapılırken; 12 saat ve üzeri yolculuklarda üç öğün yemek servisi yapılır

 • CIP Salon / VIP Lounge

CIP Salonlar, business class yolcularına ücretsiz olarak hizmet verir. Anlaşmalı havalimanlarında, Air Europa Lineas Aereas yolcuları, bunalımlarda uçuş saatine kadar dinlenebilir.

 • Diğer Özellikler

Uzun yolculuklarda, terlik, battaniye, çarşaf, yastık, göz bantların, sabun ve diş fırçası yolculara, kabin ekibi tarafından verilir.

Air Europa Lineas Aereas : Flying Blue

Flying Blue uçuş programını kullanan hava yolu şirketi, aynı programı kullanan, KLM Hava Yolları ve Air France Hava Yolları ile anlaşmalıdır. Bu program sayesinde, uçuş milleri kazanmak ve bir sonraki uçuşlarda bu miller ile uçak bileti almak mümkündür. Gold ve Platinum üyeler daha fazla mil kazanabilir ayrıca VIP Lounge ücretsiz olarak kullanabilir. Miller KLM ve Air France uçuşlarında da kullanılabilir.

Air Europa Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Air Europa Lineas Aereas, online işlemlere açık hava yolu şirketlerinden biridir. Düşük maliyetli biletleri ilk olarak piyasaya koyan şirketlerden biri olan Air Europa, internet üzerinden işlem gerçekleştirme hakkını yolcularına sağlamıştır.

Air Europa Lineas Aereas Seferi: 43 tarifeli uçuşun yanında, charter uçuşlar ile özellikle yaz aylarında sefer noktasını arttırmıştır.

Air Europa Lineas Aereas Rezervasyon: Düşük ücretler karşılığı rezervasyon yapma fırsatı verir.

Air Europa Lineas Aereas Bilet Al: Biletall.com'dan online olarak veya Biletall.com çağrı merkezi aracılığı ile bilet almak mümkündür.

Air Europa Bilet İptal/İade Prosedürü

Hava yolu şirketleri, özellikle promosyonlu biletlerde değişim yapılmasına izin vermezler. Bilet iade/iptal işlemleri, promosyonlu bilet sigortalı ise yapılır. Promosyonlu biletlerin saat değişimi ek ücretler alınarak yapılır fakat rota değişikliği kesinlikle yapılmaz. Esnek ve business class biletlerinde, bilet ücretleri kesintiye uğrayarak, iade, değişim ve iptal işlemleri yapılır. %10 ile % 20 arasında alınan kesinti işleminden sonra yolcular bilet ile ilgili istedikleri değişimi yapabilirler.

Air Europa Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Koltuk özellikleri standart olan hava yolu şirketinin, yeni uçaklarında ve uzun menzilli uçaklarında tv bulunmaktadır. Uçak içi eğlence olarak adlandırılan bu sistemlerde müzik, film, belgesel ve gezi rehberleri bulunur. Koltuk diz mesafesi 60 cm, koltuk enleri ise 47 cm olarak standart ölçüye uygun yapılmıştır. Acil çıkış kapısının yanındaki koltuklar, aranılan özelliklere sahip kişilere verilir. Uçak kalkmadan önce kabin ekipleri tarafından kapılarla ilgili bilgi verilir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

0-24 aylık bebekler ebeveyn refakati ile seyahat edebilirken, 2 yaş ve 11 yaş çocuklar koltuk alma hakkına sahiplerdir. Bebeği olan yolcular bebek arabası ile uçağa kadar gelebilirler. Bebek arabaları da ücretsiz olarak kargo bölümünde taşınır. Bebeklere uygun menüler, mama siparişleri verilebilir. Refakatçisi olmayan çocuk yolcuların teslim işlemi için havalimanına erken gelmeleri önerilir. Uçuş esnasında kabin ekibinin gözetiminde olan çocuk yolcular, seyahat bitiminde kendilerini karşılayacak olan akrabalarına, kimlik ibrazı ile teslim edilir.

 • Hamile Yolcular

Hamilelik döneminde, düşük riski olan yolcuların uçağa binmemeleri önerilir. 34. Hafta ve üzerinde olan hamile yolculara seyahat izni verilmez. 28. Haftadan sonraki dönemlerinde büyük risk taşıdığı düşünülerek, bu dönemdeki hamile yolculardan doktor raporu almaları istenir. Raporda mutlaka "yolculuk yapabilir" ibrazı olmalıdır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta, engelli ve yaşlı yolcular için havalimanlarında özel hizmet almak mümkündür. Air Europa Lineas Aereas yolcuları, havaalanlarındaki şirket görevlilerinden yardım almak istediklerinde, online olarak yardim istediklerini belirtebilir. Havalimanında, hasta ve engelli yolcular refakatçileri ile beraber en önce uçağa özel araçlar ile alınırlar. Tekerlekli sandalyesi olan yolcuların, bu araçları ücretsiz olarak uçağın kargo bölümüne alınır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanları ile seyahate olumlu bakan hava yolu firması, hayvanlar için üretilmiş kafeslerde, kabin içinde yolculuk izni verir. Özel durumların olması sebebi ile kargo bölümünde de uçuş yapabilen evcil hayvanlardan sadece, balık, kuş, köpek ve kedilere izin verilmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Sky Team üyelerinin genelde anlaşma sağladığı Travel Guard sigorta şirketi ile 2007 yılından bu yana anlaşma yapmıştır. Air Europa Lineas Aereas filosunda bulunan bütün uçaklar, yolcular ve bagajlar bu sigorta tarafından garantiye alınmıştır.

Air Europa Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Sevilla - Madrid 159,41 TL 1 Saat 30 Dakika
Madrid - Dusseldorf 288,31 TL 2 Saat 35 Dakika
Barselona - Madrid 358,24 TL 1 Saat 30 Dakika
Madrid - Barselona 370,54 TL 1 Saat 25 Dakika
Casablanca - Frankfurt 425,09 TL 6 Saat 40 Dakika
Malaga - Madrid 450,80 TL 1 Saat 25 Dakika
Madrid - Amsterdam 450,87 TL 2 Saat 45 Dakika
Barselona - Frankfurt 471,04 TL 11 Saat
Lizbon - Marrakeş 471,26 TL 9 Saat 35 Dakika
Madrid - Brüksel 498,53 TL 2 Saat 25 Dakika

Air Europa İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (20)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%87
%13
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
23 Değerlendirme
Ş*** H***
11 Kasım Pazar
Firmayı ben severek tercih ediyorum, olumsuz bir tarafını görmedim ben şahsen.
O*** S***
11 Kasım Pazar
Firma bence çok iyi olumsuz yorum yapanları anlayamıyorum.
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Europa sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Europa Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.10.2019 09:51:20 )

Havana, (HAV)
HAV
CU
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=13317
/
13317