1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Washington Uçak Bileti

Washington Para Birimi
ABD Doları (USD)
Washington Zaman Dilimi
GMT -7
Washington Şehri En İyileri
Dünya Mutfağı, Beyaz Saray, Cheese Steak
Washington Hava Durumu (15 Eylül) 22°C Açık
Washington Hava Durumu (16 Eylül) 24°C Güneşli

En Ucuz Washington Varışlı Uçak Seferleri

New York - Washington
Delta Air Lines
19 Eyl 2020
İstanbul - Washington
Delta Air Lines
22 Eyl 2020
Ankara - Washington
Deutsche Lufthansa
17 Eyl 2020
İzmir - Washington
Deutsche Lufthansa
29 Eyl 2020
Delhi - Washington
American Airlines
24 Eyl 2020
Gaziantep - Washington
Türk Hava Yolları
23 Eyl 2020
Konya - Washington
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Malatya - Washington
Türk Hava Yolları
24 Eyl 2020
Adana - Washington
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Şanlıurfa - Washington
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
Kayseri - Washington
Türk Hava Yolları
11 Eki 2020
18 Eyl 2020
Van - Washington
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Erbil - Washington
Türk Hava Yolları
20 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Washington Kalkışlı Uçak Seferleri

Washington - New York
American Airlines
27 Eyl 2020
Washington - Toronto
United Airlines
21 Eyl 2020
Washington - İstanbul
United Airlines
20 Eyl 2020
Washington - Ankara
Deutsche Lufthansa
06 Eki 2020
Washington - Adana
Türk Hava Yolları
08 Eki 2020
Washington - Beyrut
Qatar Airways
21 Eyl 2020
Washington - Malatya
British Airways
15 Eyl 2020
Washington - Tokyo
Delta Air Lines
08 Eki 2020
Washington - Bişkek
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Washington - Gaziantep
Türk Hava Yolları
24 Eyl 2020
Washington - İzmir
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Washington - Antalya
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Washington - Konya
Türk Hava Yolları
08 Eki 2020
Washington - Kayseri
United Airlines
05 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Washington Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Washington Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Washington Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Washington Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,75 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 USD

Washington’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Washington uçak bileti kullanarak Washington’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Washington’da doğudan batıya doğru iklim koşulları değişmektedir. Doğuda okyanus ilkim, batıda karasal iklim yaşanmaktadır. Kışın sisli, bulutlu bir gökyüzü vardır. Uzun yağışlı yağmurlar görülür.

Bu yüzden Washington’a eylül ve haziran aylarında gitmek en doğrusudur. Şehirde bu aylarda hareketlilik vardır.

Washington’da birçok film festivali düzenlenmektedir. Deneysel Müzik Festivalleri ve Bite of Seattle vardır. Ayrıca temmuz aylarında yemek festivalleri ve sokak festivalleri şehre canlılık katmaktadır.

Washington Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Washington uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 80 USD

Havalimanından Washington kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Washington Flyer otobüsleridir. Dulles Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 30 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şehir merkezine de ulaşım yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Metrobüs

Ortalama Fiyatı: 100 USD

Toplu taşıma ile havalimanından Washington şehir merkezine gitmek isteyen yolcular metrobüslerden yararlanarak da havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. 2 farklı metrobüs hattını kullanarak Washington Flyer otobüslerine göre daha uzun sürede havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanmaktadır. Yolculuk yaklaşık bir saat sürmektedir. Havalimanından ortalama süre: 60 dakika Havalimanından uzaklık: 50 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 140 USD

Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak fiyat daha fazla yükselmektedir.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havalimanına iniş yapan ziyaretçiler havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak

Washington Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Otel

Washington'da üç havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan en büyüğü ve uluslararası olan Dulles Uluslararası Havalimanı’dır. Washington uçak bileti avantajlarından yararlanarak havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Washington Dulles Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 50 km olduğu için havalimanından kent merkezine yaklaşık 45 dakika gibi uzun bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı, uluslararası ve büyük olduğu için yılda milyonlarca yolcu gelmektedir. Yorgun ve uzun yolculuk yapmış yolcular için havaalanı otelleri bulunmaktadır.

Yabancı para birimleri için, yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için birçok döviz bozdurma ofisleri bulunmaktadır.

Arabalı yolcular için de ücretli otopark bulunmaktadır. Teknolojik cihazlar için de şarj doldurma makineleri bulunmaktadır.

Havalimanı uluslararası olduğu için farklı dinlerden yolcular gelmektedir. Yolcuların ibadetlerini rahatlıkla yapabilmeleri için ibadethaneler bulunmaktadır.

Washington’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Washington uçak bileti avantajlarından yararlanarak Washington'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi Beyaz Saray’dır. Halkın ücretsiz olarak ziyaret edebileceği tek başkanlık konutudur.
 2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de kahvedir. Kahve, Washington’da çok tüketilen bir içecektir. Starbucks gibi büyük kahve markalarının merkezi bu şehirdir.
 3. Dünya mutfağından her yemeği Washington da bulabilirsiniz. Büyük bir ülkenin mutfağı olduğu için her ülkenin restoranlarını bulmam mümkündür.
 4. Lincoln Anıtı, Amerikan’ın en gözde eserlerinden biridir. Bu anıt, Amerika Birleşik Devletleri’nin en sevdiği başkanlardan biri olan Abraham Lincoln anısına yaptırılmıştır.
 5. Alışveriş delisi iseniz, Washington’a kesinlikle gitmelisiniz. Dünya markalarının merkezleri ya da şubeleri bu şehirde bulunmaktadır.

Washington Hakkında

Washington, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentidir. Bağlı olduğu devletten dolayı, Dünya’nın en güçlü şehirlerinden biridir. Diplomasinin tavan yaptığı, devlet otoritesinin ve askeri teşkilatın olduğu bir şehirdir. Küreselleşmenin merkezidir.

Dünya’nın en iyi markaları, en büyük mağazaları ve restoranları bu şehirde bulunmaktadır. Beyaz Saray bu şehirde bulunmaktadır ve yılda binlerce ziyaretçisi bulunmaktadır.

Şehir adını, Başkan George tarafından almıştır. Şehir hiçbir eyalete bağlı değildir. Hem doğal güzellikler hem de kültürel açıdan zengindir.

Gemi ve uçak sanayi, ormancılık ve turizm açısından önemli bir şehirdir. Balıkçılık popülerdir.

Şehir, Amerika Birleşik Devletleri’nin en geniş, dünyanın da 3. geniş feribot ağına sahiptir.

Washington Fotoğraf Galerisi

Washington Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,55 USD
Taksi
1,34 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Washington'da şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı metrobüstür. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği ve trafikte öncelikli olduğu için Washington halkı diğer ulaşım araçlarına göre metrobüsü tercih etmektedir. Havalimanına inen yolcular iki hatlı metrobüsü kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Metrobüs 2,75 dolar

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha düşük olduğu gibi konfor alanında da metrobüse göre daha konforsuzdur.

Washington Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Washington’da Gezilecek Yerler

Lincoln Anıtı
Beyaz Saray
Amerikan Kongre Binası
National Mall
Smithsonian Enstitüsü
Lincoln Anıtı

Lincoln Anıtı, Abraham Lincoln anısına yapılmıştır. Bu yüzden Amerika halkı tarafından çok değerlidir. 13,4 m yüksekliğindedir. Toplam 36 sütunu vardır. 36 sütun olmasının sebebi Lincoln zamanında 36 eyalet olmasıdır.

İçerisindeki Lincoln heykelinin yüksekliği ise 6 metredir. Ağırlığı 175 tondur. Hem heykelde hem de anıtta mermer kullanılmıştır. İnşaata 1914 yılında başlanmıştır. Ancak anıt 1922 yılında halka açılmıştır. Anıt adaleti, hoşgörüyü ve kararlılığı temsil etmektedir.

Anıt 25 Aralık hariç diğer günler 24 saat açıktır.

Beyaz Saray

Dünyaca, ‘The White House’ adıyla bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletleri başkanlarının ikamet ettikleri yerdir. Washington’daki birçok resmi binadan en önemli olanıdır.

Binanın her yeri beyaz renktedir. Başkanlık sarayının büyük bir parkı ve bu park içinde 6 hektar arazi bulunmaktadır. Sarayın yüksekliği 52,5 metredir. Eni 25,5 metredir. Bina 2,5 katlıdır. Binanın merkez kısmında ve orijinal yerlerinde Wirjinya kumu kullanılmıştır.

Amerikan Kongre Binası

Amerikan demokrasisin simgelerinden biridir. Birleşik Devletler Kongresi’nin koltuğudur. Yapı 1800 yılında tamamlanmıştır. Ancak devasa kubbe gibi eklemeler yapılmıştır.

Binada özel metro ağı bulunmaktadır. Giriş ücreti yoktur. Ancak daha önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

National Mall

Washington’da bulunan bir milli parktır. Ulusal Park Hizmeti tarafından güvenliği sağlanmaktadır ve yönetilmektedir. Her yıl yaklaşık 24 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Smithsonian Enstitüsü

Amerika Birleşik Devletleri tarafından yönetilmektedir. Müze ve araştırma merkezidir. 1846 yılında kurulmuştur. Bilgiyi artırmak ve yaymak amaçlanmıştır. İçinde 137 milyon nesne bulunmaktadır.

Washington’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cheese Steak
Kahve
Hamburger
Half Smoke
Chese Steak

Washington’un ekonomisi açısından son derece önemli bir besin olan cheese steak, kentin dünyaca ün yapmış lezzetlerinden birisidir. Washington uçak bileti olanakları ile sadece cheese steak yemek ve satın almak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi bulunmaktadır.

Kahve

Kahve, Washington halkının en çok tükettiği içecektir. Dünya genelinde de çok tercih edilmektedir. Kahve denilince akla gelen ilk yer Starbucks’tır. Starbucks’ın merkezi de bu şehirdedir.

Hamburger

7’den 70’e herkesin çok sevdiği hamburgerin merkezi bu şehirdir. Dünyaca ünlü hamburger markalarının şubeleri bulunmaktadır.

Half Smoke

Izgara sosisinden yapılmaktadır. Üzerine chili sos dökülmektedir. Sandviç ekmeğinin içinde servis edilmektedir. Müze tezgahlarında çokça bulunur.

Konaklama İçin Washington Otel Seçenekleri

Ucuz Washington uçak bileti ile gerek iş, gerekse gezi amaçlı Washington'a giden ziyaretçiler konaklama konusunda da geniş seçeneklere sahiptir.

Avenue Suites Georgetown
Modern bir oteldir. Geniş oturma odası vardır. Foggy Bottom İstasyonu’na 7 dakika uzaklıktadır. Odalarda düz ekran televizyon, çalışma köşesi ve tam donanımlı mutfak bulunmaktadır. Fitness salonu vardır. İş merkezinde faks ve fotokobi hizmeti verilmektedir. Çamaşır yıkama imkanı bulunmaktadır. Lokantada kahvaltı verilmektedir.
2500 Pennsylvania Avenue Northwest, Washington, DC 20037,ABD
Cambria Hotel Washington, D.C Convention Center
Kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu vardır. Kongre merkezine 750 metre uzaklıktadır. Ücretsiz Wifi bulunmaktadır. Her odada TV ve klima bulunmaktadır. Buzdolabı ve banyo vardır. Çamaşır yıkama ve otopark hizmeti bulunmaktadır. Havalimanına 52 km uzaklıktadır.
899 0 Street Northwest, Northwest, Washington, DC 20001, ABD
State Plaza Hotel
Wifi bulunmaktadır. Dünya Bankası’na 800 metre uzaklıktadır. Odalarda mini mutfak, giyinme alanı, çalışma masası, kasa ve düz ekran TV bulunmaktadır. İş merkezi vardır. Müşterilerine spor salonu, restoran, bilgisayar istasyonu ve toplantı odaları gibi özellikler sunan otel Washington uçak seyahati ile kente giden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
2117 E Street NW, Northwest, Washington, DC 20037, ABD

Washington Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Washington 2.498,36 TL 18 Saat 45 Dakika
Ankara - Washington 3.532,64 TL 17 Saat 45 Dakika
İzmir - Washington 3.569,58 TL 29 Saat 11 Dakika
Bodrum - Washington 4.254,34 TL 35 Saat 55 Dakika
Gaziantep - Washington 4.401,79 TL 27 Saat 5 Dakika
Konya - Washington 4.581,84 TL 26 Saat 5 Dakika
Dalaman - Washington 4.626,14 TL 28 Saat
Trabzon - Washington 5.300,56 TL 24 Saat 5 Dakika

Washington Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Washington uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Qatar Airways, Tap Air, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Washington yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Washington varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu New York - Washington olup, bilet fiyatı 666,56 TL'dir.
 • Washington şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Washington ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Güzel Kütüphanelerini Görmeye Ne Dersiniz?
Dünyanın En Güzel Kütüphanelerini Görmeye Ne Dersiniz?
07 Ağustos 2020
“Dünyadaki kütüphaneleri görmek isterdim” diye illa ki hepimiz bir kere iç geçirmişizdir. Bu kütüphanelerin göz alıcı mimarisi ve organizasyonları içerdikleri bilgileri gördüğünüzde sizleri heyecanlan
Covid-19 Döneminde Evinizden Gezebileceğiniz, 360° Sanal Tur İmkanı Veren Dünyaca Ünlü Müzeler
Covid-19 Döneminde Evinizden Gezebileceğiniz, 360° Sanal Tur İmkanı Veren Dünyaca Ünlü Müzeler
03 Nisan 2020
Dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle birçoğumuz seyahat planlarını iptal etmek ya da ertelemek zorunda kalmış olabilir. Elbette müze gezmek için o ülkeye seyahat etme planınız olmasına gerek yo
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
Amerika’nın En Ünlü 5 Eyaletinin En Ünlü 5 Oyuncusu
13 Şubat 2019
Televizyon ve sinema sektöründeki ünlülerin büyük çoğunluğu Los Angeles ve New York'ta yaşamaktadır ancak bunların büyük çoğunluğu o şehirlerde büyümedi. Amerika’nın tüm şehirlerini ve oranın en ünlü
ABD Vizesi Nasıl Alınır? Ve Kısıtlamalar Neleri Kapsıyor?
ABD Vizesi Nasıl Alınır? Ve Kısıtlamalar Neleri Kapsıyor?
14 Ekim 2017
Türkiye - Amerika Vize Süreci Türkiye’den Amerika’ya vize almak, hep bir soru işareti olmuştur. "Nasıl vize alınır, seyahat için vize alabilmek mümkün mü, şartlar neler?” Normal şartlarda sorular uza

Washington Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (31)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
96 Değerlendirme
E*** M*** Y*** G***
13 Ekim Cumartesi
Yolculuk güzeldi şehirde öyle iş sebebiyle erken dönüş yaptık
İ*** K***
2 Eylül Pazar
Haftaya buraya gidiyoruz, bakalım nasıl olacak inşallah güzel geçer
E*** M*** Ş***
27 Temmuz Cuma
Sevgilim dil eğitimi için orada ve bu hafta bende yanına gideceğim bakalım nasıl biryer
İ*** O***
6 Ağustos Pazartesi
Kamp yapmak için gitmiştik sevgilim ile birlikte güzeldi
E*** G***
17 Temmuz Salı
Tur hocamız çok ilgiiliydi teşeekkürler
2
5
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Washington Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:30:27 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Washington, (Tümü)
WAST
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363