1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Tekirdağ (Çorlu)

Tekirdağ (Çorlu) Uçak Bileti

Tekirdağ (Çorlu) Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Tekirdağ (Çorlu) Zaman Dilimi
GMT +3
Tekirdağ (Çorlu) Şehri En İyileri
Su Sporları, Rakoczi Müzesi, Tekirdağ Köftesi
Tekirdağ (Çorlu) Hava Durumu (2 Ağustos) 28°C Parçalı Bulutlu
Tekirdağ (Çorlu) Hava Durumu (3 Ağustos) 27°C Güneşli

En Ucuz Tekirdağ (Çorlu) Yurtiçi Uçak Seferleri

Tekirdağ (Çorlu) Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Tekirdağ (Çorlu) Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Tekirdağ (Çorlu) Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Tekirdağ (Çorlu) Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,60 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Tekirdağ’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Tekirdağ uçak bileti kullanan ziyaretçiler, Tekirdağ’ın sahil kıyıları ile Akdeniz iklimi iç bölgeleri itibariyle ise step iklimine sahip olduğunu bilmelidirler. Kışları eşsiz kar manzarası, yazları ise sıcak sahilleri ile insanların stres atabilmesine olanak sağlamaktadır. Şehir bu niteliğiyle dört mevsim insanların keyif alabileceği bir yapıdadır.

Tekirdağ (Çorlu) Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tekirdağ uçak bileti olanlar için Çorlu Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek çeşitli araçlar bulunmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 108 TL

Tekirdağ Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım taksi ile ortalama 52 dakika sürmektedir. Bu yolculuğun karşılığında verilecek miktar ise 108 TL'dir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Tekirdağ il merkezi bünyesinde hizmet veren belediye otobüsleri ile standart bir yolcu 2,5 TL karşılığında havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Otobüs

Tekirdağ il merkezi bünyesinde hizmet veren belediye otobüsleri ile standart bir yolcu 2,5 TL karşılığında havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Tekirdağ (Çorlu) Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Tekirdağ Havalimanı şehre bağlı en büyük ilçe olan Çorlu'da bulunmaktadır. Tekirdağ uçak bileti kullananlar için içerisinde iç hatlar, dış hatlar ve kargo terminali bulunan havalimanından Türkiye'nin ve Dünya'nın birçok şehrine kısa sürede ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı 1998 yılında kurulan havalimanı Trakya'da bulunan tek havalimanıdır. Çorlu ilçe merkezine uzaklığı 15 kilometre olan havalimanı, hem sivil hem de askeri faaliyetlerde hizmet vermektedir. Tekirdağ Havalimanı'nın yıllık yolcu ağırlama kapasitesi yaklaşık 600 bindir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı, Antalya Havalimanı, Muğla Milas Bodrum Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Adana Şakirpaşa Havalimanı, Diyarbakır Havalimanı, Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ve Trabzon Havalimanı'na ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Tekirdağ’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Tekirdağ uçak bileti kullanan kişilerin bilmesi gereken bir konu bir zaman Namık Kemal gibi bir üstada ev sahipliği yapmış olan Tekirdağ'da bulunan birçok müze ile kültürel anlamda doyurucu bir gezi yapmak mümkündür.
 2. Bir Trakya şehri olan Tekirdağ; samimi ve medeni insanları, yaşanabilir bir il olması ile mutlaka ziyaret olması gereken bir şehirdir. Rakı deyince ilk akla gelen şehir olan Tekirdağ'da her türlü insan yaşamaktadır lakin insanlar birbirine karışmamakta, birilerine karışan insanlar ise diğerleri tarafından yadırganmaktadır.
 3. Tekirdağ, bir büyükşehir olmasına rağmen çok büyük olmaması, diğer ilçelere ya da çevre şehirlere ulaşımının cep yakmaması ile ideal bir şehirdir. Üstelik il ve ilçelerinde bulunan alışveriş merkezleri, şehirde bulunan büyük mağazalar gibi bir şehirde aranan her türlü imkana sahiptir.
 4. Tekirdağ'ın Şarköy başta olmak üzere, birçok ilçesinin denize kıyısı vardır. Üstelik denize kıyısı olmayan bu ilçeler de bir sürü halk ve özel plaj bulunmaktadır. Halk plajları özel plajları aratmaması, özel plajları ise diğer şehirlerde bulunan plajlarda olduğu gibi cep yakan bir özellikte olmaması ile ucuza tatil yapabilmek için ideal şehirdir.
 5. Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi Uçmakdere mahallesinde bulunan Ganos Dağı'nda yamaç paraşütü yapabilmek mümkündür. Bu niteliğe sahip olan Tekirdağ, macera tutkunları için de ideal bir yapıdadır.

Tekirdağ (Çorlu) Hakkında

Tekirdağ tarih boyunca birçok medeniyete sahiplik yapmıştır. Öyle ki bu il, 1900'lü yıllara kadar Bizans Tekfurları'ndan mütevellit Tekfurdağı denmiştir. Fakat esas il olması Kurtuluş Savaşı akabinde çıkarılan Teşkilat-ı Esasiye kanunuyla olmuştur.

Teşkilat-ı Esasiye kanunu ile il olan Tekirdağ'ın resmen bir il merkezi olduğunun kabul edilmesi ise 15 Ekim 1923 tarihinde olmuştur. İl merkezi olarak kabul edilen il bugünkü adı olan Tekirdağ adını almıştır. Atatürk, Harf Devrimi sonrasında Tekirdağ'da yazı dersleri vermiştir. Bu yazı dersleri her yıl 23 Ağustos tarihinde Tekirdağ'da Harf İnkılabı Yıldönümü olarak kutlanmaktadır.

2018 yılı itibariyle Türkiye'nin büyükşehir illerinden biri olan Tekirdağ buna ek olarak ülkenin en fazla nüfusa sahip yirmi üçüncü şehridir. 2016 itibari ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde barınan insan sayısı toplam 972.875'tir. Tekirdağ Marmara Denizi ve Çanakkale'ye komşu olmakla birlikte, batısından Edirne'ye, kuzeyinden Kırklareli'ye ve kuzeydoğusundan Karadeniz'e sınırı vardır. 2012 yılından itibaren bünyesinde barınan insan sayısı 750 bini aşan 14 şehir Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen yasa doğrultusunda büyükşehir sıfatını kazanmıştır. Bunlardan biri olmaya hak kazanan Tekirdağ, bugün itibariyle Türkiye'nin 30 büyükşehir belediyesinden biridir. Tekirdağ, 30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrasında resmen büyükşehir belediyesi politikaları ile yönetilmeye başlamıştır.

Tekirdağ (Çorlu) Fotoğraf Galerisi

Tekirdağ (Çorlu) Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tekirdağ'da ulaşım genel olarak otobüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Şehrin kendine özel kent kartı vardır. Kent kart ilgili bayiliklerden temin edilebilmektedir. Belediye otobüsleri ve minibüsler ile şehrin hemen hemen her noktasına ulaşım sağlanabilmektedir. Şehrin metro hattı yoktur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tekirdağ içerisinde dileyen kişiler araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirler. Bu araç kiralama hizmetleri Türkiye geneline göre gayet hesaplı olmasıyla birlikte firmadan firmaya değişiklik söz konusu olabiliyor.

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler

Tekira Alışveriş Merkezi
Orion Alışveriş Merkezi
Namık Kemal Evi
Rakoczi Müzesi
Namık Kemal Heykeli
Trakya'nın Nabzı Burada Atıyor: Tekira Alışveriş Merkezi

Bünyesinde birçok markayı, sinema, oyun parkı, yemek yenilebilecek yerler ve otopark barındıran Tekira Alışveriş Merkezi, bugün itibariyle Trakya'nın en büyük alışveriş merkezi unvanına sahiptir. Tekirdağ'ın merkez ilçesinde yer alan alışveriş merkezi, Aydoğdu Mahallesi Hükümet Caddesi Numara 34 adresinde hizmet vermektedir.

90lardan Kalma Bir Alışveriş Merkezi: Orion Alışveriş Merkezi

Trakya'nın ilk alışveriş merkezi Orion AVM, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yer almaktadır. 1999 tarihinde açıldığı günden bugüne epey değişim gösteren alışveriş merkezi, her ay yüz binlerce alışveriş tutkununa ev sahipliği yapmaktadır.

Vatan Şairi'nin Barındığın Yer: Namık Kemal Evi

Türk edebiyatının yenileşme yılları Tanzimat döneminde unutulmaz eserler veren Vatan Şairi mahlaslı Namık Kemal 1840'ta doğup 1888'de hayata gözlerini yummuştur. Yaşadığı yıllar boyunca Türk Edebiyatı'na birçok katkısı bulunan Namık Kemal Tekirdağ'da dünyaya gelmiştir. Namık Kemal evi ise Namık Kemal'in doğduğu eve çok yakın bir noktada 1993 yılında Namık Kemal Derneği tarafından yaptırılmış 1994 yılında ise Türk halkına kazandırılmıştır. Namık Kemal Evi bugün itibariyle Orta Cami Mahallesi Namık Kemal Caddesi'nde Namık Kemal'in eşyalarını ve el yazısı eserlerini görmek isteyenlere haftaiçi her gün 08:00'dan 17:00'a hizmet vermektedir.

Bir Macar Yapıtı: Rakoczi Müzesi

Macar Prensi II. Frenc Rakoczi'nin 15 yıl yaşadığı bina, Macaristan Hükümeti tarafından alınıp müzeye dönüştürülmüştür.

Namık Kemal Heykeli

Namık Kemal Heykeli, usta şair anısına 1949 yılında Namık Kemal'in memleketi Tekirdağ'da yaptırılmıştır.

Atatürk Ormanı

İl merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan orman, her hafta sonu binlerce piknik severi ağırlayan bir mesire alanıdır.

Trakya'da Bulunan Fransız Mimarisi: Hora Feneri

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi Hoşköy beldesinde bulunan yapı 1896'da Fransızlar tarafından yaptırılmıştır. Fener tam 96 kristalden meydana gelmektedir.

Muhteşem Süleyman'dan Kalma Tarihi Yapı: Süleymaniye Camii

Tekirdağ'ın en kalabalık ilçesi Çorlu'da bulunan cami, 16. yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından kesme taştan yaptırılmıştır. Caminin önünde caminin yapılışı ile ilgili bilgileri barındıran bir kitabe yer almaktadır.

Yılların Hezimetine Uğrayan Bir Tarihi Eser: Rüstempaşa Camii

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi merkezinde bulunan cami, 1554 senesinde Sadrazam Damat Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Yapıldığı günden beri epey yıkım altında kalan yapı, 1965 yılında Tekirdağ Valiliği tarafından restore edilmiştir.

Eski Cami

Tekirdağ'ın Ertuğrul Mahallesinde bulunan yapı, 19. yüzyılda Zahire Nazısı Ahmet Ağa tarafından inşa ettirilmiştir. Caminin minaresi 1912 yılında yıkılsa da Cumhuriyet'in ilanından sonra yeniden yaptırılmıştır.

Doğayla İç içe Bir Sit Alanı: Çamlıköy Kastro Sahili

Sit alanı olan Çamlıköy Kastro Sahili, bu özelliğinden mütevellit çevresinde konaklamak için bir tesis barındırmamaktadır. Çamlıköy Kastro Sahili'nin yakınında Konaklama tesisi bulunmasa da yemyeşil alanlarda kamp yapmak mümkündür.

Macera Tutkunlarını Kucaklayan Bir Belde: Uçmakdere

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı bir mahalle olan Uçmakdere, Ganos dağları bünyesinde bulunan bir vadi olduğundan macera tutkunlarının yamaç paraşütü yapma imkanı sağlamaktadır.

Tekirdağ’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tekirdağ Köftesi
Hayrabolu Tatlısı
Cizleme
Burma Sucuğu
Tekirdağ Köftesi

Genellikle Akçaabat köftesi ile kıyaslanan köfte, lezzet itibariyle Akçaabat köftesinden epey ayrı bir tada sahiptir. Üç aşamalı olarak yoğrulan köfte içerisinde irmik barındırmaktadır. İçerisine konulan domatesten hazırlanmış acı sosuyla esas formuna ulaşan Tekirdağ köftesi, Tekirdağ uçak bileti ile Tekirdağ’a gidenlerin mutlaka yerinde yemesi gereken enfes bir tariftir.

Hayrabolu Tatlısı

Tat olarak Kemalpaşa tatlısını andıran tatlı, boyut olarak Kemalpaşa tatlısından epey büyüktür. Hayrabolu tatlısı üzerine tahin ve dondurma koyularak servis edilmektedir.

Cizleme

Şekil olarak krep (yöreye göre akıtma da denilmektedir) ile karıştırılan cizleme, krepten pişirilme aşamasında çıkan baloncukların kapatılmaması ile ayrılan bir Tekirdağ yöresel yemeğidir.

Burma Sucuğu

Burma sucuğu, Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı bir mahalle olan inecikte üretilmektedir. Diğer sucuklardan farkı dana eti değil teke ve oğlak eti kullanılmasıdır.

Sini Mantısı

İçine kıyma yerine et parçaları koyulan mantı türü, sini denilen yuvarlak geniş tepsilerde pişirilmektedir. Diğer mantılar gibi üzerine yoğurt ve sos dökülerek servis edilmektedir.

Damat Paçası

Tavuk suyu ile ıslatılan yufkaların üzerine parçalanmış tavuk etlerinin dizilmesiyle pişirilmesiyle oluşan yöresel Tekirdağ lezzetidir.

Çeneçarpan Çorbası

İçinde süt ve taze açılmış yufka bulunan bir çorba türüdür.

Şaraşura

Taze sebzelerle pişirilen yöresel bir yemektir.

Konaklama İçin Tekirdağ (Çorlu) Otel Seçenekleri

Ucuz Tekirdağ uçak bileti olan kişilerin bilmesi gereken şeylerden bir tanesi de konaklama ve otel seçenekleridir.

Ramada Tekirdağ
Şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunan otel bünyesinde açık havuz, kapalı havuz, fitness center bulunmamaktadır. Otelin bütün odalarından deniz manzarası görülmektedir.
Malkara Yolu 2.km, 59100 Tekirdağ
Rodosto Hotel
Tekirdağ merkezde yer alan hotel Tekirdağ Tekir AVM'ye 1 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Otelin odalarında minibar, banyo, uydu yayını, duş, klima, LCD TV, merkezi ısıtma, kablosuz internet, telefon ve çalışma masası imkanları yer almaktadır
Ertuğrul Mahallesi, İskele Cd. No:34, 59100 Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yayoba Hotel
Tekirdağ merkezde yer alan otelin fitness center, otopark, spa, vale, açık ve kapalı havuz olanakları mevcuttur.
Nusratlı Mahallesi, Malkara Yolu'na yaklaşık 5 kilometre No:4 Merkez/Süleymanpaşa/Tekirdağ

Tekirdağ (Çorlu) Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Tekirdağ (Çorlu) 126,99 TL 1 Saat 10 Dakika
Antalya - Tekirdağ (Çorlu) 253,98 TL 8 Saat 15 Dakika
İstanbul - Tekirdağ (Çorlu) 300,99 TL 4 Saat 25 Dakika
İzmir - Tekirdağ (Çorlu) 407,98 TL 6 Saat 45 Dakika

Tekirdağ (Çorlu) İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

05:00 4-5 Saat
Çanakkale - Tekirdağ (Çorlu)
Otobüs Bileti
45 TL
İncele 03 Ağu 2020
09:30 2-3 Saat
İstanbul - Tekirdağ (Çorlu)
Otobüs Bileti
58 TL
İncele 03 Ağu 2020
14:30 17-19 Saat
Adana - Tekirdağ (Çorlu)
Otobüs Bileti
260 TL
İncele 03 Ağu 2020
19:01 15-17 Saat
Tokat - Tekirdağ (Çorlu)
Otobüs Bileti
180 TL
İncele 03 Ağu 2020
21:00 8-9 Saat
Ankara - Tekirdağ (Çorlu)
Otobüs Bileti
130 TL
İncele 03 Ağu 2020
23:59 9-10 Saat
İzmir - Tekirdağ (Çorlu)
Otobüs Bileti
120 TL
İncele 03 Ağu 2020

Tekirdağ (Çorlu) Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Tekirdağ (Çorlu) uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Pegasus.
 • Tekirdağ (Çorlu) yurt içi uçak bileti ne kadar?

  Tekirdağ (Çorlu) varışlı popüler yurt içi uçak seferlerinden en ucuzu Ankara - Tekirdağ (Çorlu) olup, bilet fiyatı 126,99 TL'dir.
 • Tekirdağ (Çorlu) şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Tekirdağ (Çorlu) ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Erciyes Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Erciyes Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
04 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Kayseri Rota Uzunluğu: 320 Km Yolculuk Süresi: 5 Saat 30 Dakika Erciyes Ekspresi Nedir? Erciyes Ekspresi, İç Anadolu bölgesi ile Akdeniz bölgesini birbirine bağ
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
Biletall Deloitte Technology Fast 500 EMEA’da
09 Ekim 2019
Global olarak en hızlı büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği programlardan olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan ‘Deloitte Technology Fast 500 EMEA’ listesi açıklandı. Biletall, Avrupa, Or
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
Amasya'da Gezilecek Yerler: Amasya'da Nereye Gidilir?
03 Ekim 2019
Amasya Anadolu'nun eski yerleşim alanlarından biridir. Hititlerden başlayarak çeşitli uygarlıkların merkezi olmuştur. Amasya’da gezilecek bir sürü yer var. Amasya’da gezilmesi gereken yerlere bir göz
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
30 Ağustos Zafer Bayramı Resmî Tatil Mi? 30 Ağustos'ta Gidilebilecek Yerler?
26 Ağustos 2019
Atatürk başkomutanlığında yapılan Büyük Taarruz’ un başarıyla sonuçlanmasından sonra 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birlikleri ülkeyi dah

Tekirdağ (Çorlu) Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (56)
İyi (37)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%60
%40
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
93 Değerlendirme
A*** A*** D***
14 Ekim Pazar
Farklı yerler görmeyi seviyor ve araştırmacı bir kişilikseniz kesinlikle buraya gidin ve görün
D*** T***
2 Eylül Pazar
Sevgilim bana sürpriz yapmak için gelmişti gerçekten güzeldi, keyifli zaman geçirdik
E*** S*** A***
17 Temmuz Salı
eğlenceli insanları ve herkeze kucak açan kalpleriyle bu şehir bir bütün
T*** İ***
28 Ağustos Salı
Herşey çok güzeldi bol bol alkol tüketebiliyorsunuz şehirde
O*** T***
23 Eylül Pazar
Kültürü , sokakları herşeyi çok farklı imkanlar çok güzel
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Tekirdağ (Çorlu) Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.08.2020 03:33:55 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Tekirdağ, (TEQ)
TEQ
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163