1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Sudan Uçak Bileti

Sudan Nüfusu
30 Milyon
Sudan Başkenti
Hartum
Sudan Resmi Dili
Arapça, İngilizce
Sudan Zaman Dilimi
GMT +2
Sudan Para Birimi
Sudan Sterlini (SDG)
Ortama Yemek Fiyatı
42 TL
Sudan Telefon Kodu
+249
Ortama İçecek Fiyatı
10 TL
İstanbul - Hartum Uçuş Süresi
3 Saat 59 Dk
İstanbul - Hartum Uçuş Mesafesi
2.620 Km

En Ucuz Türkiye - Sudan Uçak Seferleri

İstanbul - Hartum
Fly Dubaı
06 Eki 2020
Hatay - Hartum
Türk Hava Yolları
19 Eyl 2020
Ankara - Hartum
Qatar Airways
08 Eki 2020
Gaziantep - Hartum
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Kayseri - Hartum
Türk Hava Yolları
27 Eyl 2020
İzmir - Hartum
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Adana - Hartum
Türk Hava Yolları
04 Eki 2020
Antalya - Hartum
Türk Hava Yolları
29 Eyl 2020
Samsun - Hartum
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2020
Konya - Hartum
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Trabzon - Hartum
Türk Hava Yolları
29 Eyl 2020
Şanlıurfa - Hartum
Türk Hava Yolları
17 Eyl 2020
Ordu - Hartum
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020
Lefkoşa - Hartum
Türk Hava Yolları
14 Eki 2020

En Ucuz Sudan Kalkışlı Uçak Seferleri

Hartum - İstanbul
Fly Dubaı
06 Eki 2020
Hartum - Beyrut
Fly Dubaı
03 Eki 2020
Hartum - Tahran
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Hartum - Dakar
Türk Hava Yolları
15 Eyl 2020
Hartum - İzmir
Türk Hava Yolları
22 Eyl 2020
Hartum - Adana
Türk Hava Yolları
20 Eyl 2020
Hartum - Hatay
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2020
Hartum - Kayseri
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Hartum - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Hartum - Ankara
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Hartum - Hargeisa
Ethiopian Airlines
15 Eyl 2020
23 Eyl 2020
30 Eyl 2020
Hartum - Saraybosna
Ethiopian Airlines
23 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sudan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Sudan Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Sudan'a Nasıl Gidilir?

Sudan'a gitmek için Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçakları kullanmak uygun olacaktır. Havalimanından Sudan'a birçok uçuş firması sefer düzenliyor. Doğru şekilde bilet takibi yapılırsa Sudan ucuz uçak bileti elde edilebilir. Uçuş seferi düzenleyen firmalar arasında Egyptair, Türk Hava Yolları, Saudi Arabian Hava Yolları, Kenya Airways, Lufthansa, Aegean, Ethiopian Airways, Royal Jordanian yer alıyor. Bu firmalar arasında kişi kendi beklentilerini karşılayan hava yolu firmasından bilet alabilir. Böylece Sudan'a Sudan en ucuz uçak bileti temin ederek seyahatini gerçekleştirir.

Ancak genelde uçuşlarda tercih edilecek firmaların başını Türk Hava Yolları çeker. Türk Hava Yolları sık sık kullanılan ve bilet aratılan bir firmadır. Biletall.com’da Sudan uçak bileti THY kelime grubu aratılarak Sudan'a yapılan THY seferlerinden uygun bilet temin edilebilir. Çıkan bilet seçenekleri arasında Sudan uçak bileti fiyatları da sıralanmaktadır. Erken bilet almak daha uygun fiyatlı bilet alma imkanını beraberinde getirir.

Uçuşlarda tercih edilen uçuş firmalarından biri de Pegasus'tur. Pegasus'a ait olan biletler hakkında yeterli bilgi edinebilmek için Biletall.com internet sitesinden Sudan uçak bileti Pegasus şeklinde aratma yapılabilir. Sonrasında bilet hakkında tüm ayrıntılar öğrenilebilir mesela uçuşun saati, uçuş yeri, uçuşun fiyatı gibi genel bilgiler elde edilebilir. Sudan uçak bileti rezervasyon hızlı şekilde yapılması ve biletlerin ayrıntılarını öğrenmek için Biletall.com tercih edilecek bir seçenektir. Böylece Sudan'a hızlı ve kolay bir ulaşım sağlamanın keyfini çıkarırsınız.

Sudan Vize Şartları Neler?

Sudan Vize İstiyor mu?
Hayır
Sudan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Sudan Vize Şartları

Sudan'a gitmeden önce vize konusunda yeterli bilgi edinilmesi gerekir. Sudan Türkiye uçak bileti almadan önce vize hakkında genel bilgi sahibi olunmalı daha sonra bilet alınması önerilir.

Vizesiz gezilebilecek yerlerden biri olan Sudan, hangi pasaport olursa olsun Türk vatandaşlarından vize talep etmez. Süresiz şekilde 30 gün gezme hakkı bulunur. Ancak bu 30 günü aşacak durumlar için gerekli vize başvurusunun yapılması gerekir. Aksi takdirde sorun oluşabilir.

Sudan vize talep etmeyen bir ülke olduğu için vize ücreti konusunda da bir durum söz konusu değildir.

Sudan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Şubat

Sudan bir Afrika ülkesi olduğu için yazları oldukça sıcak oluyor. Hatta temmuz ağustos aylarında sık sık kum fırtınaları söz konusu oluyor. Sıcaktan ve kum fırtınalarından rahatsız olacaklar kış aylarını tercih edebilir.

Sudan Hakkında Bilgiler

Ülkede ekonomi pamuk yetiştiriciliği ve ihracatına dayanır. Ancak modern olmayan ekonomi de ise genelde hayvancılık ve tarım daha yaygındır. Susam, mısır, hurma, yulaf, pirinç, kahve ülkede üretilen tarım ürünleri arasındadır. Ayrıca orman ürünleri ve balıkçılık turizmi de burada yaygındır.

Sudan'ın Başkenti

Gezilecek, zaman geçirmeye uygun olan Hartum aynı zamanda Sudan'ın başkentidir.

Sudan Nüfusu - Sudan Resmi Dili

Sudan'ın nüfusu 30 milyondur. Ülkede kullanılan 2 resmi dil vardır. Bunlar İngilizce ve Arapça'dır.

Sudan Para Birim

Sudan'ın para birimi Sudan Sterlinidir.

Sudan'da Saat Kaç?

Sudan'da saat 11.00 Türkiye'de 12.00'dır. Yani Sudan Türkiye saat farkı +1'dir. Türkiye'nin saati Sudan'dan 1 saat ileridir.

Sudan'da Ne Ucuz? Sudan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Sudan'da alışveriş yapmak isteyen kişiler Hartum'da kurulan sokak pazarlarını tercih edebilir. Ayrıca Hartum'da iki büyük alışveriş merkezi bulunur. Burada alışveriş yapılabilir ve ürünler satın alınabilir. Alınacak hediyelik eşyalar arasında el yapımı ürünler ağırlıkta bulunur. Özellikle Türkiye'de yetişmeyen ancak Sudan'da yetişen tarım ürünleri satın alınabilir. Hurma ağırlıklı olarak getirilen hediyeler arasındadır.

Sudan Nerede?

Sudan’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Sudan Mutfağı
• Sudan Kültürü
• Sudan Festivalleri
• Sudan National Museum
• Etnografya Müzesi
 1. Sudan'ın kendine özgü mutfağı olsa da İngiliz sömürgesi altında olduğu için zaman içerisinde İngilizler'den de etkilenmiştir. Ülkede etli yemekler çok yaygındır. Özellikle kuzu ve tavuk eti sık sık tüketilir. Pirinç de sık sık yenilir. En sık tüketilen içecek ise Türkiye'de de olduğu gibi çaydır.
 2. Sudan maddi anlamda kötü bir ülkedir. Bunun dışında tembel sayılabilecek şekilde rahat ve telaşsızdırlar. İzinsiz fotoğraf çekilmesine izin vermezler. Ya fotoğraflar silinir ya da karşılığında para ödenir. En önemlisi ise inatçı kişiliğe sahiptirler ve karşılarındaki insanlara kolay kolay güvenmezler.
 3. Sudan'da bir tane büyük bir festival yapılır. Her yıl nisan ayında gerçekleştirilen bu festivalde sergi, eğlence programları, konserler ve birbirinden çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Yolu düşenin gitmesi tavsiye edilen festivallerdir.
 4. Eski çağlardan kalan birçok kalıntıyı sergileyen bu müze içerisinde iki farklı tapınak bulunuyor. Tarih kokan ulusal müze mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.
 5. Sudan kültürünü yakından tanımaya yardımcı olan bir müzedir. Bu müze içerisinde mutfak eşyaları, müzik aletleri, kıyafetler sergilenir. Küçük ancak anlamlı bir müzedir. En ucuz Sudan uçak bileti alındıktan sonra gezilebilir birçok bölge sizleri bekliyor olacak.

Sudan’ın En Güzel Şehirleri

Çoğu kişiler, Sudan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu sormaktadır. 4 saate yakın bir sürede Sudan'a ulaşım sağlanır. Sonrasında ise Sudan'a ait olan şehirler keyifle gezilebilir.

Hartum

Sudan'ın başkenti olan Hartum, aynı zamanda gezilecek birçok bölgeye sahip olan yerlerden biridir. Keyifli ve farklı bir şehirdir. Çoğu alışveriş merkezi ve gezilecek alan Hartum'da yer alır. Arapça da fil hortumu anlamına gelmektedir. Eski tarzda evlere sahip olan Hartum'da müzeler bulunur. Gezilmesi gereken yerlerdir. Başkent olduğu için yüksek katlı binalara ve tesislere de sahiptir. Ekonomisi gelişmiş olan bir bölgedir. Nil Caddesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Müzesi, Etnografya müzesi gezilecek bölgeler arasındadır.

Juba

Güney Sudan'da bulunan bir şehir olan Juba, Beyaz Nil Nehri'nin kıyısında kurulmuştur. Kendini geliştirmeye çalışan bir bölgedir. 2016 yılında burada film festivalleri yapılmaya başlanmış, şehir hayatı canlandırılmaya çalışılmıştır. 2011 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Burada yer alan gezilecek yerler Juba Hristiyan Merkezi, Nil Nehri ve köprüsü, John Garang Mozolesi gezilecek yerlerdendir.

Port Sudan

Port Sudan da Kızıl Deniz bölgesi olarak adlandırılan yerdedir. Ana liman kenti olarak bilinen bir şehirdir. Sudan'ın en modern kentlerine alternatif olarak kurulmuştur. Sudan Türkiye uçak seferleri ile Hartum'a gidip oradan Port Sudan'a ulaşım da sağlanabilir. Ancak kurak ve sıcak bir iklime sahip olduğu için mutlaka mevsimin daha ılıman olduğu bir zamanda buraya gidilmelidir. Sudan'ın ekonomisi ve denizciliği gelişmiş bir bölgesidir.

Sudan’da Gezilecek Yerler

Farklı ve anlamlı bir yer arayanlar Sudan Türkiye uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yapıp bu ülkeye gidebilir. Ülke oldukça farklı ve gezilecek birçok alana sahiptir.

Sudan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Sudan, Kızıl Deniz'e kıyısı olan bir ülkedir. Balıkçılık ve deniz ekonomisi gelişmiş bir ülkedir ancak deniz tatilciler için kullanılmaz. Yani deniz turizmi yaygın değildir. Port Sudan'a giderek Kızıl Deniz'i görmek, keyfine varmak mümkündür. Ancak tatil için kumsallar, plajlar hazır değildir. Ülke bu konuda da hızla gelişmeye çalışmaktadır.

Sudan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Sudan'ın başkenti olan Hartum'da iki büyük alışveriş merkezi bulunur. Bunlar dışında her daim pazar kurularak kişilerin alışveriş yapması sağlanır. Alınabilecek hediyelik eşyalar genelde el yapımı ürünlerdir. Ayrıca tarım ürünleri de gelirken getirilebilir. Özellikle hurma çok fazla getirilen bir meyvedir.

Sudan'ın Doğal Güzellikleri

Sudan, Nil Nehri ve Kızıl Deniz'e sahip olan bir ülkedir. Nil Nehri ile Kızıl Deniz'in keyfine varmak isteyenler bu bölgelere gidebilir. Ayrıca Nil Nehri'nin iki kolu arasında bulunan Tuti Adası da sakin ve uğranması gereken yerler arasındadır. Meroe Piramitleri de farklı ve doğal güzellikler arasında yer alır. Sevakin Adası'na da uğranılmalıdır.

Sudan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Sudan müze bakımından zengin bir ülkedir. Sudan Doğal Tarih Müzesi, Etnografya Müzesi, Omdurman, Sudan Ulusal Müzesi Al Kabir Camii gezilecek yerler içerisindedir. Mutlaka bu müzelere gidilmelidir. Hem Sudan hem de Afrika tarihi hakkında genel bilgiler elde edilebilir.

Sudan Gezi Rehberi

Sudan'da gezilecek yerler genelde Hartum'da yer alır. Gezi yaparken araç kiralaması yapmak tavsiye edilir. Her ne kadar otobüs, minibüs tarzı ulaşım yolları olsa da bu ulaşım yolları herkese göre değildir. Çok kalabalık olabilir, kişiler rahatsızlık duyabilir. Taksi kültürü de çok fazla yaygın değildir. Sudan Türkiye uçuş süresi tamamlandıktan sonra ülke kısa bir gezi programı ile tadı çıkarılır.

Sudan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Ful Medames
Kissra
Bisbos
Yahni

Kişiler Sudan Türkiye uçak saatleri konusunda yeterli bilgiyi aldıktan sonra ülkeye giriş yapmalıdır. Gittikten sonra ise ülkeye ait olan geleneksel yemekler tüketilmelidir.

En Geleneksel Yemek Ful Medames

Fasulye yemeği olarak bilinen Ful Medames oldukça ünlü bir yemektir. Bol sarımsak, soğan ve baharat kullanılarak yapılır. Neredeyse her önemli günde bu yiyecek yapılarak sunulur.

Bir Ekmek Türü Kissra

Kissra yulaf unu ile yapılan ancak normal ekmekten daha farklı ve lezzetli bulunan bir ekmektir. Sudanlılar yemekleri çatal kaşık yerine ekmekle yediği için çeşitli ekmekleri burada bulmak mümkündür.

Tatlı Severlere Bisbos

Bir çeşit kek türü olan Bisbos, tatlı ihtiyacını karşılar. Genelde ülkede en sık tüketilen içecek olan çayla birlikte tüketilir. Bu kek çeşitli şekillerde yapılabilir ancak genelde ekmek görünümüne sahiptir.

Bol Etli Yahni

Eti seven Sudanlılar yahniyi de sık sık tüketir. Yulafla süslenen bu yahni türünde genelde kuzu eti kullanılır. Besleyici bir yiyecektir.

Yemen'den Gelen Bir Tat Mokhbaza

Muz ezmesi olarak da adlandırılır. Yemen'den alınan bir tatlı türüdür. Muz ezilerek içerisine farklı şeyler katılır ve tüketilir.

Sudan'da Yenecek En Güzel Yemekler

Sudan mutfağında et ve ekmek ağırlıklı olarak tüketilir. İçecek olarak çay tüketilir. Ülkede alkol satışı ve alkol kullanımı kesinlikle yasaktır. En sık yenilen yemekler arasında yahni, ful medames bulunur. Soğuk çay da yaygın şekilde tüketilir. Bunları meyve ile karıştırarak sunarlar. Tabaldi, Aradib, Karkadai gibi soğuk çaylar çöl sıcaklarında bol bol tüketilen içeceklerdir.

Sudan Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dubai - Hartum 1.422,86 TL 11 Saat 20 Dakika
Kahire - Hartum 1.909,58 TL 2 Saat 25 Dakika
Riyad - Hartum 2.232,23 TL 3 Saat 55 Dakika
İstanbul - Hartum 2.347,27 TL 24 Saat 55 Dakika
Amman - Hartum 2.347,63 TL 24 Saat 25 Dakika
Beyrut - Hartum 2.596,47 TL 20 Saat 50 Dakika
Erbil - Hartum 2.713,60 TL 15 Saat 30 Dakika
Cezayir - Hartum 2.734,96 TL 28 Saat 35 Dakika
Hatay - Hartum 3.063,53 TL 30 Saat 35 Dakika
Ankara - Hartum 3.162,78 TL 13 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Hartum 3.214,98 TL 33 Saat 35 Dakika
Kayseri - Hartum 3.297,03 TL 33 Saat 45 Dakika
İzmir - Hartum 3.317,19 TL 28 Saat 35 Dakika
Stockholm - Hartum 3.474,45 TL 12 Saat 35 Dakika

Sudan Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Sudan uçak bileti ne kadar?

  Sudan varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Hartum olup, bilet fiyatı 2.347,27 TL'dir.
 • Sudan uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Egyptair, Emirates, Ethiopian Airlines, Fly Dubaı, Saudi Arabian Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Sudan ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Hartum arası 3 Saat 59 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Sudan ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.
 • Sudan başkenti neresidir?

  Başkent Hartum şehridir.
 • Sudan para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Sudan Sterlini (SDG)
 • Sudan nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 30 Milyon kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sudan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Teknoloji İle Çözebileceğiniz 6 Seyahat Sorunu
Teknoloji İle Çözebileceğiniz 6 Seyahat Sorunu
16 Ağustos 2019
Seyahatler genellikle hayatımızın en mutlu günlerini oluşturur, ancak bazı anlar vardır ki evde kalmış olmayı isteyebilirsiniz. Çözümü aslında çok kolay olabilecek bazı problemler, tatilimizi bozabili
Yaz Sofralarının Ferahlatan İçeceği Limonata Hakkında 7 Bilgi
Yaz Sofralarının Ferahlatan İçeceği Limonata Hakkında 7 Bilgi
20 Ağustos 2017
Limonata, en basit tarifiyle limon suyu, şeker ve sudan yapılan bir içecek.  Geçmişten gelen lezzet, günümüzde de ferahlık vermeye devam ediyor. Klasik tarifi değişse de doğal ve sağlıklı şekilde seri
İstanbul'dan İran'a Otobüs İle Nasıl Gidilir?
İstanbul'dan İran'a Otobüs İle Nasıl Gidilir?
03 Mayıs 2017
Son yıllarda İran izlediği dışa açılma politikalarıyla, turistler için de cazip bir ülke haline geldi. Öncesinde tanıyoruz sandığımız ama tanımadığımız, kapalı bir kutu olan İran’la ilgili bir film iz

Sudan Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

N*** S***
26 Ekim Cuma
Hartum
Sevgilim ile gitmiştik gerçekten çok güzeldi, yağmurun altında ıslanmak bile keyifli geliyor insana
İ*** D***
7 Ekim Pazar
Hartum
Birbirinden güzel insan tanıdım yolculuk boyunca güzel ve keyifli bir haftasonu oldu benim için
A*** B***
16 Haziran Cumartesi
Hartum
Rengarenk bir şehir, kesin gidin görün bizim izmirden farksız
T*** K***
7 Kasım Çarşamba
Hartum
Sevgilim ile kamp yapmaya gitmmiştik gerçekten çok güzüeldi
Y*** D***
25 Ağustos Cumartesi
Hartum
Eğlencemizi sonuna kadar yaşadık, bu bize bir sene yeter
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sudan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:37:41 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hartum, (KRT)
KRT
SD

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363