1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Havana Uçak Bileti

Havana Para Birimi
Küba Pezosu (CUP)
Havana Zaman Dilimi
GMT -4
Havana Şehri En İyileri
Sokak Gezintileri, Eski Havana, Küba Kahvesi
Havana Hava Durumu (22 Ekim) 29°C Sağanak Yağmur
Havana Hava Durumu (23 Ekim) 28°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Havana Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Havana
British Airways
05 Kas 2020
Viyana - Havana
Iberıa
13 Kas 2020
Adana - Havana
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
Antalya - Havana
Aeroflot Russian Airlines
28 Eki 2020
Londra - Havana
American Airlines
10 Kas 2020
Cancun - Havana
American Airlines
11 Kas 2020
Gaziantep - Havana
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
İzmir - Havana
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Kayseri - Havana
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Erzurum - Havana
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Münih - Havana
Aeroméxico
08 Kas 2020
Diyarbakır - Havana
Türk Hava Yolları
19 Kas 2020
Ankara - Havana
Qatar Airways
19 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Havana Kalkışlı Uçak Seferleri

Havana - Ankara
Iberıa
09 Kas 2020
Havana - Tiflis
Air Canada
04 Kas 2020
Havana - Male
American Airlines
22 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Havana Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Havana Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Havana Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CU
Priz Voltajı ve Tipi
110v / 220v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,40 CUC
Yemek Fiyatı
5 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 CUC

Havana’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Unutulmamalıdır ki Havana'da tropikal iklim hakimdir. Yani belirgin bir kış ya da yaz mevsimi yoktur. Ancak yağışa karşı hassasiyeti olan gezginler yaz aylarından yana tercihini kullanmamalıdır. Her ne kadar Havana'ya gitmek için en güzel mevsimlerden bir tanesi de olsa yağışsız bir mevsim tercih edilmesi adına bu tercihin kış aylarından yana kullanılmasında ucuz Havana uçak bileti alan gezginler adına fayda vardır.

Havana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1 CUC

Ucuz Havana uçak bileti alan yolcuların uçaklarının üç numaralı terminale indiğini bilmelidir. Terminal üç çıkışında turistler tarafından ulaşımda kullanılan şehir içi otobüs bulunmadığından dolayı tek çare ağırlıklı olarak yerel halk tarafından kullanılan bu otobüsü kullanmak. Bu otobüs genelde her yarım saatte bir hareket etmekte.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1 CUC

Belediye otobüslerinin hareket noktası terminal 2. Buraya ulaşım için de yaklaşık iki kilometrelik bir yol kat etmek gerekiyor. Yürüyerek bu yolun kat edilmesi mümkün olduğu gibi pekala taksi de kullanılabilir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 CUC

Taksiler ile genelde pazarlık usulü olarak anlaşılıyor. Ancak yalnız gidilmeyecek ise pek çok zaman taksi kullanımı avantajlı kabul edilebilir.

Havana Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Havana Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım son derece kolay. Ancak ulaşım tüm terminallerden aynı şekilde icra edilmiyor. Örnek vermek lazım gelirse bir terminalde taksi bulunurken, başka bir terminalde sadece otobüs ulaşımı yer alıyor.

İşte aşağıda izah edilmiş olan havalimanından şehre ulaşım konusuna da azami dikkat sarf edilmesi icap ediyor. Havalimanı binası içerisinde de kafe, lokanta, büfe gibi yeme içme ihtiyaçlarının karşılanmasını mümkün kılan çok sayıda yer mevcut.

Buna ek olarak araç kiralamak için pek çok firmanın bulunduğu ofisler de Havalimanı terminali içerisinde yer alıyor. Ancak bilinmesi gerekir ki bu ülkede Amerika kökenli ya da herhangi bir şekilde ABD ile ilişkili araç kiralama firmaları yer almıyor.

Aynı zamanda havalimanı içerisinde yer alan kafe, büfe ve lokantalarda ve yine Küba'nın genelinde olduğu gibi ATM'lerde ABD menşeili ya da ABD ile ilişkili kredi ve banka kartları kullanılamıyor. Ucuz Havana uçak bileti almış olan gezginlerin mağduriyet yaşamaması adına bu duruma muhakkak dikkat etmesi icap ediyor.

Havana’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Havana ziyaretlerinin belki de en ilgi çekici yanlarından bir tanesi bölge halkı olacaktır. Bilhassa sadece gezmek için değil, bunun yanı sıra keşfetmek için de gidilmekte ise bu durum çok daha bariz şekilde anlaşılacaktır. Hatta sırf bu bölgenin halkı ile iletişim kurabilmek adına Havana uçak bileti alan gezginlerin yanlarında sabun, kalem ve buna benzer küçük hediyeleri götürmeleri faydalı olacaktır. O bölgede kiralanan evin sahibine ya da herhangi şekilde samimiyet kurulmuş birine dahi bunlardan bir tanesi hediye edildiği zaman mutlulukları her şeye değecektir.
 2. Havana'nın en güzel yanlarından bir tanesi de sokaklarındaki orijinal mimariyi seyre dalarak amaçsız ve uzun yürüyüşler yapmaktır. Gerçekten sırf bu sokak gezintilerinden dolayı dahi Havana'nın gezmek için değil keşfetmek için gidilecek bir şehir olduğu anlaşılabilir. Aynı zamanda Havana'nın gezmeye en çok değecek yerlerinden bir tanesi de eski şehir olarak da adlandırılan merkez bölgesidir.
 3. Havana, Karayipler bölgesinde yer alan bir şehirdir. Esasında Küba böyledir ve Havana da bilindiği üzere Küba'nın başkentidir. Gerçekten hem denizi, hem arazi yapısı hem de yeşili ile Havana dünyanın bambaşka bir yüzünü gezginlere göstermeyi çok iyi bilecektir.
 4. Havana gerçek manada tarih kokan ve tarih ile iç içe yaşayan bir şehirdir. İşte bu güzel şehirdeki hemen her binanın dahi apayrı bir hikayesi vardır. Ne de olsa Küba kendi yağında kavrulan, kendi küllerinden doğan bir ülkedir. Hal böyle olunca da bu güzel ülkenin başkentinin her sokağında ve bu sokakların her bir köşesinde bambaşka yaşanmışlıklar, bambaşka hayatlar gizlidir.
 5. Müze ziyaretleri denildiği zaman da muhakkak ki akla Küba Devrim Müzesi gelecektir. Tarihe kısa bir yolculuk yapmak isteyenler için Havana adeta bir biçilmiş kaftandır. Her ne kadar Stockholm kadar zengin bir müze potansiyeli bulunmasa dahi müzelerin dış görüntüsü dahi görülmeye değerdir.

Havana Hakkında

Havana, Küba'nın başkenti ve aynı zamanda dünyanın en büyülü, nevi şahsına münhasır şehirlerinden bir tanesidir. Gerçekten bu büyülü orijinallik sona ermeden ve gerek Küba, gerekse bu güzel şehir halen daha saflığını muhafaza ederken ziyaret edilmesinde yarar vardır.

Aynı zamanda bu şehrin en güzel yönlerinden bir tanesi de sıcakkanlı bölge halkıdır. Küba halkı, küçük şeylerle dahi mutlu olmasını bilir ve her daim hayata olumlu pencerelerden bakar. Bu olumlu ruh hali de doğal olarak turistlere yansır.

Aynı zamanda bu şehir açısından turizm çok önemli bir gelir kaynağı olduğu için de turistler tabiri caizse krallar gibi karşılanacaktır. Tüm bunların yanında Küba'nın çok güzel ve ciddi manada kendine hayran bırakıcı bir doğası da vardır. Ne de olsa bu güzel şehir bir Karayipler ülkesidir. Yani tek başına denizi dahi bir insanı büyülemek adına fazlasıyla yeterli gelecektir.

Nihayetinde bilinmesi icap eder ki, Havana'da iki ayrı para birimi mevcuttur. Bunlardan bir tanesi yerel halkın kullandığı; bir diğeri ise turistlerin ve yabancı kimselerin kullandığı değiştirilebilir para birimidir. Her ikisinin de kur farkı aynı olmayabilir. Bir şeyin fiyatı hakkında bilgi alınırken Havana uçak bileti almış gezginlerin buna her zaman için dikkat etmesinde yarar vardır.

Havana Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,14 CUP
Taksi
0,50 CUP/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Havana'da otobüs ulaşımı ve otobüs ağı son derece gelişmiş olduğundan şehrin hemen her yerine bu araçlar ile ulaşım sağlanması mümkündür. Buna ek olarak Havana'da otobüsler vasıtası ile Havalimanı'na da ulaşılabilir. Ancak bu otobüsler genelde Havalimanı personeli tarafından kullanılan otobüslerdir ve yarım saatte bir hareket eder.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Havana şehrinde taksiler ve üç tekerlekli coco adındaki motosikletler ile de ulaşım mümkündür. Aynı zamanda taksilerin pek çoğu ellili yıllardan kalma araçlar olduğundan dolayı son derece keyifli olacaktır.

Havana Vize Şartları

Küba Vize İstiyor mu?
Evet
Küba Vize Ücreti
150 TL
Küba Vize Detayları
Vizenizi Ankara’daki Küba Büyükelçiliği veya anlaşmalı olan bazı tur şirketlerinden alabilirsiniz. Yeşil,Gri ve Diplomatik Pasaport sahipleri Küba Vizesi almak zorunda değiller.

Havana’da Gezilecek Yerler

Eski Havana
Küba Devrim Müzesi
Morro Kalesi
La Cabana
Havana'nın Tarih Kokan Merkezi: Eski Havana

Her ne kadar adı eski Havana da olsa, bu şehir halen daha başkentin merkezidir. Havana birbirinden belirli ölçütler ile ayrılmış on beş belediyeden oluşur. Eski Havana da bunlardan bir tanesidir ve Eski Havana'nın sokakları gerçekten gezilip görülmeye, mimarinin keşfedilmesine değerdir.

Tarihe Kısa Bir Yolculuk: Küba Devrim Müzesi

Küba Devrim Müzesi de yine tarih meraklıları için eşsiz bir seçenek olacaktır. Ne de olsa bu müzede Küba'yı gerçekten Küba yaban çok sayıda öğe mevcuttur. İşte bu öğeler arasında liderlerin balmumu heykelleri de yer alır. Aynı zamanda bu geçiş sürecinde yaşanan pek çok olay objektif ve gerçekçi bir şekilde yansıtılmak istenmiştir. Buna ek olarak balmumu heykelleri son derece gerçekçidir ve doğrudan doğruya gerçekçi boyutlardadır.

Görülmeye Değer Bir Mimari: Morro Kalesi

Havana uçak yolculuğu yaptıktan sonra görülmesi gereken ilk yerlerden bir tanesi de bu güzel kaledir. Aynı zamanda sadece bir kale değil deniz feneri olarak da işlev görür. Tarihi geçmişi ise on altıncı yüzyıla dek uzanır. Aynı zamanda şehrin simge yapılarından bir tanesidir.

On Sekizinci Yüzyıldan Kalma Bir Miras: La Cabana

La Cabana da Havana'nın en önemli tarih ve turistik yerlerinden bir tanesidir. Bu bölge 18. yüzyılda İspanyol Kralı tarafından inşa ettirilmiştir. Havana Limanı'nın girişinde yer alır.

Havana’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tropikal Meyveler
Küba Kahvesi
Küba Kahvaltıları
Congri
Tropikal iklimin nimetlerinden: Meyveler

Küba, tropikal iklim kuşağında yer aldığından dolayı adı dahi duyulmamış çok sayıda meyveyi bu ülkede bulmak mümkün. Aynı zamanda bu ülkede meyveler son derece lezzetli, yani tropikal kuşakta yer almayan ülkelerde satılan tropikal meyvelere benzemiyor. Muhakkak bu taze ve lezzetli meyvelerin tadına bakılmalı.

Yumuşak İçimli Bir Lezzet: Küba Kahvesi

Havana uçak yolculuğu yapıldıktan sonra ertesi gün eşsiz lezzete ve son derece yumuşak içime sahip bir Küba kahvesi ile uyanmak gibisi yoktur. Bu kahve ne çok küçük, ne de çok büyük fincanlarda servis edilir. Aynı zamanda bu kahvenin yanına puronun da çok yakıştığını söyleyenler azımsanmayacak miktardadır.

Türkiye'yi Aratmayan Kahvaltı: Küba Kahvaltısı

Küba kahvaltıları da bölgesel anlamda son derece meşhurdur. Her ne kadar otellerde alınan kahvaltılar pek farklı olmasa da pansiyon tarzı evlerde misafirlere sunulan kahvaltıların ciddi manada eşi benzeri olmadığı rahatlıkla söylenebilir.

Her Yemeğin Yanına Yakışan Lezzet: Congri

Congri her ne yenirse yenilsin muhakkak yemeklerin yanında servis ediliyor. Bu aslında siyah fasulyeli pilav, tıpkı Türkiye'deki nohutlu pilavı andırıyor. Ancak rengi fasulyeden olacak, iyiden iyiye siyaha çalıyor.

Konaklama İçin Havana Otel Seçenekleri

Hotel Nacional de Cuba
Bu tesis, Küba'nın en lüks ve en konforlu otellerinden bir tanesidir. Aynı zamanda pek çok değerlendirme sitesinde de konuklardan yüksek puan almıştır. Beş yıldız konforunda hizmet veren Hotel Nacional de Cuba, merkeze iki buçuk kilometre uzaklıkta yer almaktadır.
Vedado, Postal Code: 10400, Cuba, Calle 21, La Habana, Küba
Sercotel Lido
Sercotel Lido da hem temiz ve konforlu hem de uygun fiyatlı konaklama yapmak isteyenler adına birebirdir. Gerçekten bu tesiste Küba'nın en uygun fiyatlarını bulmak mümkündür. Ayrıca Sercotel Lido, pek çok rezervasyon sitesinde gezginlerden büyük talep görmektedir.
Consulado No 210 entre Animas y Trocadero, Old Havana, 10400 Havana, Küba
Hotel Capri
Hotel Capri de Havana'nın en lüks ve nezih konaklama tesisleri arasında yer alır. Bu tesis dört yıldıza sahiptir ve merkeze uzaklığı yaklaşık iki kilometre kadardır.
Calle 21, La Habana, Küba

Havana Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Havana 1.836,73 TL 38 Saat 10 Dakika
Adana - Havana 3.738,82 TL 16 Saat 30 Dakika
Antalya - Havana 4.306,61 TL 26 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Havana 7.009,10 TL 16 Saat 30 Dakika
İzmir - Havana 7.588,13 TL 16 Saat 10 Dakika
Erzurum - Havana 7.849,58 TL 19 Saat 55 Dakika
Kayseri - Havana 7.849,58 TL 16 Saat 10 Dakika
Diyarbakır - Havana 9.181,61 TL 35 Saat 46 Dakika

Havana Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Havana uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Canada, Air France, American Airlines, British Airways, Klm, Türk Hava Yolları.
 • Havana yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Havana varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Havana olup, bilet fiyatı 1.836,73 TL'dir.
 • Havana şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Havana ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
30'lu Yaşlarda Gezmeniz Gereken Yurt Dışı Rotaları
11 Aralık 2019
Seyahat zevklerinizin, önceki yıllara göre geliştiği 30'lu yaşlar otantik bir tatil yapmak için en güzel zamanlar! 20'li yaşlara göre bütçeniz daha fazla, 40'lı yaşlara göre de enerjiniz! Bu sebeple h
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
26 Haziran 2019
1. Galápagos Adası Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin'in görüşlerine göre
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
Atatürk Anıtının Olduğu 10 Ülke
10 Kasım 2017
Yüzlerce yıllık geçmişi olan bir ülke, karşılaştığı en büyük krizle yüz yüze kaldığı sırada liderlik görevini üstlenmişti Atatürk. Öyle bir lider olmuştu ki Türk halkına, tüm dünyanın saygısını kazanm
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Havana Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (46)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%54
%46
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
85 Değerlendirme
M*** S***
28 Ağustos Salı
Böyle yerlerde gezmek gerçekten insanın ufkunu açıyor ve genişletiyor
Z*** İ***
18 Temmuz Çarşamba
Önümüzdeki ilk tatilde bir daha gideceğim yerler arasında
B*** E***
31 Temmuz Salı
Herşey çok güzel ve keyifli geçti herşey muazzam güzeldi
A*** B***
7 Haziran Perşembe
Herşey çok güzeldi, biraz fazla para harcadık ama deydi!
E*** A***
13 Eylül Perşembe
Herşey için teşekkür ederiz tur rehberimiz çok ilgiliydi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Havana Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 03:20:37 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Havana, (HAV)
HAV
CU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961