1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Calgary Uçak Bileti

Calgary Para Birimi
Kanada Doları (CAD)
Calgary Zaman Dilimi
GMT +3
Calgary Şehri En İyileri
Doğal Güzellikler, Dinosaur Provincial Park, Poutine
Calgary Hava Durumu (21 Ekim) -2°C Açık
Calgary Hava Durumu (22 Ekim) -6°C Bulutlu

En Ucuz Calgary Varışlı Uçak Seferleri

Toronto - Calgary
Air Canada
23 Eki 2020
Varşova - Calgary
Delta Air Lines
18 Kas 2020
İstanbul - Calgary
Delta Air Lines
27 Eki 2020
Antalya - Calgary
Türk Hava Yolları
06 Kas 2020
Moskova - Calgary
Lot Polish Airlines
19 Kas 2020
İzmir - Calgary
Deutsche Lufthansa
12 Kas 2020
Gaziantep - Calgary
Türk Hava Yolları
21 Eki 2020
Ankara - Calgary
Türk Hava Yolları
18 Kas 2020
Diyarbakır - Calgary
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Adana - Calgary
Türk Hava Yolları
11 Kas 2020
Konya - Calgary
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Kayseri - Calgary
Türk Hava Yolları
14 Kas 2020
Aşkabat - Calgary
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Calgary Kalkışlı Uçak Seferleri

Calgary - Tahran
Air Canada
30 Eki 2020
Calgary - Stuttgart
Air Canada
08 Kas 2020
Calgary - Adana
Air Canada
25 Eki 2020
Calgary - İzmir
Air Canada
23 Eki 2020
Calgary - Ankara
Air Canada
01 Kas 2020
Calgary - Konya
Air Canada
31 Eki 2020
Calgary - Trabzon
Deutsche Lufthansa
31 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Calgary Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Calgary Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Calgary Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CA
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce-Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
2 CAD
Yemek Fiyatı
15 CAD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 CAD

Calgary’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Calgary uçak bileti ile avantajlı yolculuk yaparak şehre gelecekler, kış aylarının çok çetin ve sert geçtiğini hesap ederek tatil zamanlarını buna göre ayarlamalıdır.

Calgary Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Calgary uçak bileti fırsatlarını kullanarak şehir merkezine gitmek isteyenler için değişik ulaşım vasıtalarının hizmetleri bulunuyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 CAD

Şehir merkezine gitmek için 100, 300 ve 430 numaralı üç adet otobüs seferi bulunuyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 CAD

Fiyatı diğer ulaşım araçlarına nazaran çok pahalı olan taksiler de şehir merkezine ulaşım maksadı ile kullanılabiliyor.

Araç Kiralama

Uluslararası hava limanı olduğundan, bir çok araç kiralama şirketi, geniş hizmet yelpazesi ile ulaşım imkanı sunuyor.

Calgary Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Otel

Calgary uçak bileti avantajları ile şehrin uluslararası hava limanına gelen yolcular, buradaki kaliteli tesislerden alışveriş dahil her türlü gereksinimlerini karşılayıp, yaklaşık yarım saatlik yolculukla şehir merkezine gidebiliyorlar.

Calgary’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Calgary uçak bileti indirimleri ile şehre gelenler, özellikle batının tarihini ve dinozorların dönemini yaşayarak öğrenebiliyorlar.
 2. Şehrin neredeyse her bölgesi doğal güzelliklere sahip ve misafirler bu bölgeleri gezebilmek için tatillerini uzun tutmak zorunda kalıyorlar.
 3. Tatil için aranan her şeyi fazlası ile barındıran şehir, tatil geçirmek için de oldukça fazla misafir konuk ediyor.
 4. Yaz ve Kış sporlarının tamamının yapılmasına olanak sağlayan şehir, kayak merkezlerine yakınlığı ile de turist çekmektedir.
 5. Eğlence maksadı ile şehre gelenler, uluslararası festivaller döneminde geldiklerinde, aradıkları eğlence fırsatlarını katlamış oluyorlar.

Calgary Hakkında

Kanada’nın Alberta eyaletinin en büyük şehri olan Calgary, 1 milyonun üzerinde nüfusa sahiptir. Şehir güneyindeki Yay nehri ve Elbow nehrinin kesiştiği yerde, Kanada kayalıklarının yaklaşık 80 km doğusunda yer almaktadır.

Calgary, Kanada'daki diğer büyük şehirlerden daha fazla güneş ışığına sahiptir bu da şehrin imkanlarını daha çok artırır. Sıcak yaz havaları, kışın daha soğuk hava sıcaklıkları ve sonbahar ile ilkbaharda bir yaz ve kışın karışımı hava koşulları şehirde hakimdir.

Ekonomisi de oldukça gelişmiş olan şehir, tam bir turizm merkezidir. Geniş ve konforlu ulaşım ağı ise şehre gelen misafirlerin yorulmadan şehri gezmesine olanak tanır.

Calgary Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,30 CAD
Taksi
1,50 CAD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Calgary halkı hızlı ve ucuz ulaşım vasıtası olan ve şehrin her noktasında istasyonu bulunan raylı sistemi ilk tercihleri olarak kullanıyorlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Belediye otobüsleri de şehir de sıklıkla kullanılmakta, taksiler ise zaman kısıtlaması ve özel olarak ihtiyaç olduğunda tercih edilmektedir.

Calgary Vize Şartları

Kanada Vize İstiyor mu?
Evet
Kanada Vize Ücreti
100 CAD
Kanada Vize Detayları
Kanada vizesi başvurularınızı Ankara veya İstanbul’daki konsolosluklarına giderek yapabilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizin hepsinin ingilizceye çevrilmiş olmasında fayda vardır.

Calgary’da Gezilecek Yerler

Dinosaur Provincial Park
Dinosaur Provincial Park
Calgary Tower
Calgary Hayvanat Bahçesi
Prens Ada Parkı
En Güzel, Dinazor parkı

Özellikle güzel manzaralarına ek olarak, Alberta'nın Badlands eyaletinin kalbinde yer alan Dinosaur Provincial Park, Sürüngenlerin Çağından yapılan en önemli fosil keşiflerinin bazılarını, özellikle de yaklaşık 35 dinozor türünü sergileyerek, 75 milyon yıl öncesine dönüş hissi veriyor. Dinozor İl Parkı, Dünya tarihinin “Dinozor Çağı” döneminden keşfedilen en önemli fosil örneklerinden bazılarını içermektedir. Bugüne kadar, 75-77 milyon yıl öncesine dayanan 44 cins dinozor ailesini temsil eden yüksek kaliteli örneklerin sayısı ve çeşitliliği açısından eşsizdir. Park, olağanüstü nehir kıyısı yaşam alanı özellikleri ve olağanüstü estetik değere sahip şehir görünümünü de içerir. Park, yarı kurak bozkırlarda başlıca jeolojik süreçlerin ve akarsu erozyon paternlerinin mükemmel bir örneğidir. Bu bölge, 26 kilometrelik yüksek kalitede ve neredeyse hiç bozulmamış nehir kıyısı yaşam alanı boyunca uzanır, ancak çarpıcı ve olağanüstü doğal güzelliğe sahip bir manzara sunar.

Batının Tarihini Keşfedin, Heritage Park Historical Village

Bugün Kanada'nın en büyük yaşayan tarih müzesi olan Heritage Park Historical Village'e, 127 hektarlık bir araziye yayılan 180'in üzerinde serginin yanı sıra bilgili kostümlü tercümanların da anlatımları ile 1860'lardan 1950'lere kadar yaşanan tarihi hayata geçiriyor. Burada batının gerçekten yaşanan tarihi tüm açıklığı ile gösteriliyor. Tarihi kasabada, antika buharlı trene biniliyor, kır kasaba halkı ile eski moda dondurma yapılıyor, ilk Milletler koleksiyonundaki bir şiltenin yapılmasına yardımcı olunuyor, antik ortamda tur atılıyor ve fırından taze fırında pişirilmiş yiyeceklerin tadı çıkarılabiliyor. Ayrıca, otomobil tarihi keşfedilip, canlı sokak tiyatrosu izleniyor, Kuzey Batı Polis komutanlığı ile yürüyüş yapılıyor, atlı vagon yolculuğuna çıkılıyor ve her gün farklı aktivitelerin tadını çıkarılabiliyor, kısacası sanki o zamanlarda yaşanıyor.

Cesaretin Ölçüldüğü Kule, Calgary Tower

Yılın her günü (Noel hariç) açık olan bu kule, şehrin en yüksek noktasıdır. 191 metrelik gözlem güvertesinden Calgary'nin 360 derecelik bir görünümü için kuleye gelenler, şehri çevreleyen dağları ve yemyeşil çayırları izleme imkanı buluyor. Kulenin akşam vaktindeki manzarası ise gündüzünden çok daha harika oluyor. Kulenin üzerinde bulunan SKY 360 bölümünde ise muhteşem yemekler ve yıllanmış şaraplar bulunuyor. Çocuklar zirveye ulaştıklarında heyecanlanırlar ve Calgary Tower çok sayıda harika öğrenme fırsatı sunar. Calgary Tower’ın cam zemini üzerinde misafirler, cesaretlerini ölçebilirler.

Bu Kadar Çok Çeşitte Vahşi Hayvanı Hiçbir Yerde Göremezsiniz, Calgary Hayvanat Bahçesi

Beş kıtadan 120'den fazla türü temsil eden 900'den fazla hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesine yapılan her ziyaret hem hayvanat bahçesinde hem de vahşi hayvanlarda nesli tükenmekte olan hayvanları korumaya yardımcı oluyor. 120 dönümlük hayvanat bahçesi, farklı bölgelerle düzenlenmiştir: Kanadalı Wilds, Destination Africa, Lemurlar Ülkesi, Penguen Dalgası, Dorothy Harvie Botanik Bahçeleri ve ENMAX Konservatuarı (kelebek bahçesi dahil), Avrasya ve Prehistorik Park. Burada lemurlarla yürüyebilir, dört dev pandaya ev sahipliği yapacak olan yeni inşa edilmiş bir Panda Passage habitatı yaşanabilir. Calgary Hayvanat Bahçesi, Alberta'nın en eski kayıtlı yardım kuruluşu olan ve koruma araştırması için dünyadaki en iyi hayvanat bahçelerinden biri olarak tanınan, kar amacı gütmeyen bağımsız bir kuruluş olan Calgary Zoological Society tarafından işletilmektedir.

Bir Parktan Çok Daha Fazlası, Prens Ada Parkı

1950'lerde bir park olarak açılmasından bu yana, Prens Ada Parkı bir kentsel vaha olarak kabul edilmiştir ve Calgarian için kültürel ve eğlence yaşam kalitesine önemli bir katkıda bulunur. Parkın özellikleri; bir çok festival ve etkinliğe ev sahipliği yapması, piknik ve oyun alanları, yürüyüş ve spor parkurları, çiçek bahçeleri, Chevron Öğrenme Yolu, muhteşem ahenkte fiskiyeler, kros kayağı alanı, paten ve buz pateni imkanı (kış mevsiminde), cafe ve restoranlar ile dinlenme yerleri olarak sıralanabilir. Yazın bir çok aktivitenin yaşandığı parkın, kış aylarındaki güzelliği ve yapılabilecek faaliyetler daha çeşitli ve değişik olarak gerçekleşmektedir.

Calgary’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Poutine
Ginger Beef
Pate Chinois
Halifax Donair
Patates Kızartması Sevenlere, Poutine

Calgary uçak bileti indirimleri sayesinde şehre gelen ziyaretçiler, lor peyniri ve gravy sosun patates kızartmasının üzerine dökülmesi ile oluşan ve lavaş ekmekle ikram edilen ve sokaklarda dahi satılan bu yemeği tatma zevkine varabiliyor.

Bir Biftek Yemeği Ancak Bu Kadar Güzel Olabilir, Ginger Beef

Şehrin neredeyse milli yemeği olan Ginger Beef, bifteğin ince dilimler halinde kesilip değişik sebzelerle ve börülce ile susamlı sosla birlikte kızartılmasından sonra, sıcak olarak tüketiliyor. Hem çıtır hem de sulu bir et lezzeti olana bu yemek mutlaka tadılmalı.

Börek Gibi Yemek, Pate Chinois

Kremalı mısır, kıyma ve patatesin birleşiminden oluşan bu yemek böreğe benziyor ve oldukça değişik bir lezzete sahip.

Döner Sevenlere Uygun bir Tat, Halifax Donair

Domates, sarımsak sos ve soğanla hazırlana kızarmış dana etinin lavaş ekmeğe sarılarak satıldığı bu yemek, ülkemizdeki dönere çok benziyor.

Kat Kat lezzet, Nanaimo Bars

Bu muhteşem tatlının birinci katında cevizli kek, ikinci katında erimiş çikolata ve ortasında ise krema bulunuyor.

Konaklama İçin Calgary Otel Seçenekleri

Ucuz Calgary uçak bileti avantajları ile şehre gelen misafirler, değişik konaklama imkanları bulabiliyorlar.

Sheraton Suites Calgary Eau Claire
Calgary uçak bileti indirimlerinden faydalanarak şehri ziyaret edenlerin en çok tercih ettiği, Eau Claire Pazarı’nın bitişiğindeki bu 15 katlı 4 yıldızlı şehir oteli, çok sayıda Calgary mağazası ve işletmesine hava köprüsü ile bağlanmaktadır. Otel ayrıca konukların koşu ve yürüyüş yolları, su çeşmeleri ve bisiklete binme ve rafting gibi birçok boş zaman aktivitesi bulabilecekleri Prens Adası Ada Parkı ve Bow Nehri'ne birkaç adım mesafededir. Otelde, çocuklar için eğlenceli bir pazar, sığ havuz ve sıçrama parkı da mevcuttur. Kapalı havuz, SPA merkezi ve fitness salonu ile hizmet veren otel, süit ve normal odalarındaki konfor ile de çok beğeniliyor.
55 Barclay Parade SW
The Westin Calgary
Westin Calgary şehir merkezinde, şehrin ana iş merkezine ve Calgary'nin açık hava aktivitelerine, kaliteli restoranlara, alışveriş mekanlarına ve müzelere kolay erişim imkanı sunan 4 yıldızlı bir oteldir. Otelin tamamı yakındaki nehir ve pazarın muhteşem manzarasına sahiptir ve kapalı yüzme havuzu ile bitişik bir fitness salonuna sahiptir, soyunma odalarında ise saunalar bulunuyor. Otel bünyesindeki 525 konuk odası, batının özel Heavenly yatak ve banyoları, bornozları, dizüstü bilgisayar uyumlu kasaları, buzdolapları, ve hızlı internet erişimi sunmaktadır.
320 4 Ave SW
Sandman Hotel Calgary City Centre
Calgary şehir merkezinin kalbinde konforlu ve elverişli bir ortam sağlayan 3 yıldızlı otelin odaları, oldukça geniştir, bazı odalarda küçük bir mini mutfak bile bulunmaktadır. Otel bünyesindeki Moxie’s Classic Bar & Grill’i rahat bir ortamda yemek yenilebilir ve Mbar Lounge’da ise içeceklerin tadı çıkarılabilir. Otel, konaklama mekanları arasındaki uygun fiyatı ile de çok ilgi görmektedir.
888 7 Ave SW

Calgary Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Calgary 3.755,55 TL 29 Saat 55 Dakika
Antalya - Calgary 4.234,91 TL 17 Saat
İzmir - Calgary 4.881,38 TL 32 Saat 41 Dakika
Gaziantep - Calgary 5.631,27 TL 34 Saat 12 Dakika
Mardin - Calgary 5.709,60 TL 49 Saat 8 Dakika
Sivas - Calgary 5.709,60 TL 47 Saat 3 Dakika
Lefkoşa - Calgary 5.749,62 TL 33 Saat 23 Dakika
Ankara - Calgary 5.891,48 TL 21 Saat 15 Dakika

Calgary Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Calgary uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Canada, Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Calgary yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Calgary varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Toronto - Calgary olup, bilet fiyatı 777,61 TL'dir.
 • Calgary şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Aralık ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Calgary ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Denizin Derinlerine: Türkiye'deki En Güzel 8 Dalış Noktası
Denizin Derinlerine: Türkiye'deki En Güzel 8 Dalış Noktası
01 Temmuz 2020
Aramızda deniz sevmeyen var mı, hatta şöyle soralım, şu anda bulunduğu yerden denize ışınlanmayı tercih etmeyecek biri var mı aramızda? İşte sizi huzurlu ve kültür dolu bir güne ışınlayacak Türkiye’ni
Hatay’da Gezilecek Yerler: Hatay’da Nereye Gidilir?
Hatay’da Gezilecek Yerler: Hatay’da Nereye Gidilir?
22 Mayıs 2020
Aklınız hayalinizin duracağı onlarca medeniyete el sahipliği yapmış olan Hatay, Türkiye’nin en güneyinde, Akdeniz’in doğu kıyılarında yer almaktadır.  Araştırmalara göre M.Ö. 40000 ile 10000 yılları a
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
28 Şubat 2020
2020 yılının özellikle ilkokul öğrencileri tarafından en çok merak edilen soruları Sömestr Tatili ve “Nisan Ara Tatili ne zaman olacak?”. 2020 Nisan Ara Tatili, 6 Nisan – 12 Nisan tarihleri arasına de
Dünyanın En Doğal 10 Parkı
Dünyanın En Doğal 10 Parkı
26 Ağustos 2017
Birbirinden güzel olan ve farklı görsel şölen sunan milli parkları ziyaret ederek, doğanın harikalarına şahit olabilirsiniz. Zion Milli Parkı, Utah – ABD Kaya oluşumlarını görünce kendinizi başk

Calgary Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (29)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
92 Değerlendirme
E*** Ö***
11 Ekim Perşembe
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz herşey için tur rehberimiz çok ilgiliydi
S*** C*** A***
13 Temmuz Cuma
Balayı tatili için tercih etmiştik, güzel bir şehir farklı bir yapısı var
A*** Y***
17 Eylül Pazartesi
Birbirinden farklı yapıyı inceledik gezdik dolaştık.
T*** K***
24 Eylül Pazartesi
Sevgilim ile kaçamak yapmak için buraya gitmiştik
A*** M*** K***
25 Ağustos Cumartesi
Gerrçekten çok güzeldi herşeyi ile farklı biryer
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Calgary Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.10.2020 06:32:18 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Calgary, (Tümü)
YYCT
CA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961