1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Antananarivo Uçak Bileti

Antananarivo Para Birimi
Madagaskar Doları (MGA)
Antananarivo Zaman Dilimi
GMT +3
Antananarivo Şehri En İyileri
Kültürel Miras, Rova, Tropik Meyveler
Antananarivo Hava Durumu (26 Şubat) 23°C Bulutlu
Antananarivo Hava Durumu (27 Şubat) 25°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Antananarivo Varışlı Uçak Seferleri

Daressalaam - Antananarivo
Ethiopian Airlines
28 Şub 2020
Ankara - Antananarivo
Qatar Airways
14 Mar 2020
Paris - Antananarivo
Ethiopian Airlines
09 Mar 2020
Kayseri - Antananarivo
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Samsun - Antananarivo
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Trabzon - Antananarivo
Türk Hava Yolları
09 Mar 2020
İzmir - Antananarivo
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Tiflis - Antananarivo
Qatar Airways
05 Mar 2020
Frankfurt - Antananarivo
Ethiopian Airlines
25 Mar 2020
Bakü - Antananarivo
Qatar Airways
24 Mar 2020
Bişkek - Antananarivo
Türk Hava Yolları
26 Şub 2020
Gaziantep - Antananarivo
Türk Hava Yolları
27 Şub 2020
Erzincan - Antananarivo
Türk Hava Yolları
20 Mar 2020
Lefkoşa - Antananarivo
Türk Hava Yolları
24 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Antananarivo Kalkışlı Uçak Seferleri

Antananarivo - İstanbul
Ethiopian Airlines
08 Mar 2020
Antananarivo - İzmir
Kenya Airways
27 Şub 2020
Antananarivo - Amsterdam
Ethiopian Airlines
17 Mar 2020
26 Şub 2020
Antananarivo - Adana
Türk Hava Yolları
12 Mar 2020
Antananarivo - Erzincan
Türk Hava Yolları
05 Mar 2020
Antananarivo - Ankara
Kenya Airways
15 Mar 2020
Antananarivo - Quito
Türk Hava Yolları
02 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Antananarivo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Antananarivo Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Antananarivo Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MG
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Fransızca-Malgaşça
Toplu Taşıma Fiyatı
900 MGA
Alkolsüz İçecek Fiyatı
600 MGA

Antananarivo’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Antananarivo İstanbul ucuz uçak bileti fırsatlarına şehrin en ucuz olduğu mevsimde ulaşabilirsiniz. Antananarivo İstanbul uçak bileti fırsatları genel olarak Ağustos aylarında bulunmaktadır. Çünkü bu aylarda kentte soğuklar etkisini göstermekte ve şehre gelen turist sayısı azalmaktadır. Türkiye'den Antananarivo kentine giden Qatar, Lufthansa ve Airfrance havayolları firmaları mevsimlere göre bilet satış fiyatlarını da belirlemektedir.

Kent mayıs ayından itibaren soğuk bir havaya bürünmektedir. Ekime kadar devam eden bu havalar oldukça soğuk ve kurak geçmektedir. Bu mevsimlerde kente gelen turist sayısı da oldukça azalmaktadır. Kasım ayından sonra ise havalar ısınır ve Antananarivo kentine gelen turist sayısı da artış gösterir. Bu mevsimde uçak bilet fiyatları da artmaktadır.

Antananarivo Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Antananarivo uçak bileti rezervasyon işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanı ve şehir merkezi ile ilgili ulaşım hizmeti almak da oldukça önemlidir. Havalimanına iniş yapan yolcular kent merkezine ulaşmak için farklı ulaşım araçlarını tercih edebilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 900 MGA

Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler genel olarak minibüs şeklindedir. Çok yeni ve gelişmiş bir ulaşım ağı yoktur. Bu nedenle, şehir merkezine ulaşım sağlayan araçlar düşük konfora sahiptir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 5.000 MGA

Antananarivo havalimanına iniş yapan yolcular havalimanının çıkış nizamiyesinde bekleyen taksileri de kullanabilirler. Gidilen güzergaha göre fiyatlandırılan taksi hizmeti genel olarak eski araçlarla yapılmaktadır.
Araç Kiralama

Ortalama Fiyatı: 7.000 MGA

İnternet üzerinden havalimanı bilgilerine ve araç kiralama hizmetlerine de ulaşabilirsiniz. Havalimanı iç kısımlarında bulunan araç kiralama hizmetleri ile konforlu şekilde merkez istikametlere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antananarivo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Antananarivo Havalimanı ile şehir merkezi arası toplamda 25 kilometre mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine havalimanından ulaşmak için çeşitli ulaşım araçları kullanılabilir. Fakat Antananarivo kentinde trafiğin düzensizliği ve dar sokaklar dikkate alınarak, ulaşım hakkında önceden bilgi alınmalıdır.

Gün içerisinde Antananarivo Havalimanı’na farklı ülkelerden ortalama 5 kez uçak iniş yapmaktadır. Türkiye'den Antananarivo uçak bileti Emirates havayolu firmasından temin edilebilir. Türkiye'den en ucuz Antananarivo uçak bileti alımlarına dikkat ederek, Antananarivo kentine aktarmalı olarak uçuş fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda süre yaklaşık olarak 13 saat kadar sürmektedir. En ucuz Antananarivo uçak bileti fırsatlarını yakaladıktan sonra kente iniş yaparak, şehir merkezine doğrudan ulaşım sağlayan farklı vasıtaları kullanmak, bütçeniz açısından daha uygun olacaktır.

Antananarivo’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Antananarivo ucuz uçak bileti fırsatlarından şimdiden yararlanarak, şehrin yerel alışveriş geleneklerini yakından görebilirsiniz. Şehirde genellikle zoma denilen sokak alışverişleri oldukça ünlüdür. Pazar şeklinde düzenlenen bu yerler Antananarivo kentinin kültürel dokusunu da yansıtmaktadır.
  2. Antananarivo ucuz uçak bileti fırsatlarını öncelikli olarak Antananarivo kentinin gece hayatı için değerlendirebilirsiniz. Göl kenarına konumlandırılan gece kulüpleri, adanın serin havasını oldukça keyifli bir hale getirmektedir. Espace Dera ve Pandora Station en ünlü mekanlardandır.
  3. Antananarivo kentinde farklı mevsimlerde pek çok festival düzenlenmektedir. Özellikle, festivallerin çok olduğu zamanlarda Antananarivo uçak bileti için Qatar Airways firmasının fiyatları da artış göstermektedir. Dania Festivali, Hira Gasy Festivali, Müzik Festivali mayıs ve ekim aylarında yapılmaktadır. Bu aylarda kent çevresinde yoğunluk olduğu için Antananarivo uçak bileti fiyatları da artış gösterir.
  4. Şehir kültürel miras ve doğal güzellik açısından oldukça zengindir. Antananarivo kenti çoğu kez ziyaretçilere bakımsız ve kirli gelebilir. Fakat bu duruma rağmen her yıl Antananarivo uçak bileti fiyatları ziyaretçilerin geliş durumuna göre artmaktadır.
  5. Antananarivo kentinde en fazla tüketilen yiyecek pirinçtir. Bu nedenle, şehirdeki yöresel lezzetlerin birçoğu pirinç ile yapılmaktadır. Türk mutfağına çok uzak gelmeyen yiyecekler, kentin yöresel lezzetlerini denemek için iyi bir fırsat olabilir.

Antananarivo Hakkında

Madagaskar'ın başkenti ve en gelişmiş şehri olan Antananarivo kenti, bölgede en fazla turist çeken yerlerden birisidir. Antananarivo uçak bileti fırsatlarını yakından takip ederek, bölgenin en fazla turist çeken zamanlarında ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Antananarivo şehri adanın tam ortasında bulunmakta ve eşsiz bir manzaraya sahip olmaktadır. Ayrıca, kısaca Tana olarak bilinen şehir bölgenin en fazla nüfusa sahip alanlarından birisidir. Antananarivo uçak bileti imkanlarını kullanarak, bölgenin tarihinden ve eşsiz manzarasından sizler de yararlanabilirsiniz.

Antananarivo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
900 MGA
Taksi
500 MGA/Km
Tramvay
800 MGA
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Antananarivo kentinde en popüler ulaşım aracı genellikle toplu taşımalardır. Özellikle, eski modellerdeki minibüsler şehir içi ulaşımında en fazla tercih edilen vasıtalar arasındadır. Hem uygun fiyatlı olması hem de karışık trafiğe önlem olarak belediye otobüsleri tercih edilmektedir. Antananarivo kentinde trafik düzeni pek bulunmaz. Bu nedenle trafikte konfor ve bütünlük sağlanamaz. Uygun fiyatlı olarak ulaşım sağlamak isteyenler ise genellikle 900 - 1000 MGA arası değişen otobüs ücretleri ile toplu taşıma hizmetlerinden faydalanabilirler. Şehirde metro ağı olmasa da toplu taşıma hizmetlerinde tramvaylar son zamanlarda aktif olarak çalıştırılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşımda tercih edilen diğer ulaşım araçları taksilerdir. Taksiler gidilen güzergaha göre fiyat belirledikleri için özellikle turist olarak kente gelen kişiler, mutlaka önceden pazarlık yapmalıdır. Taksi hizmetleri şehrin her noktasında bulunmakla birlikte genellikle eski model araçlarla sağlanmaktadır. Bu nedenle, taksiler de konfor ve rahatlık açısından çok büyük bir hizmet sağlamazlar. Gidilecek yere göre fiyatlar değişmekle birlikte genel olarak taksilere ödenen ücretler 3000 ile 6000 MGA arasında değişmektedir. Otelinizden havalimanına ya da turistik diğer noktalara ulaşmak için en iyi çözüm taksiler olmaktadır.

Antananarivo’da Gezilecek Yerler

Rova
Andafivaratra Müzesi
Anosy Gölü
Soarano Garı
Kraliyet Sarayı
Tana'nın Zirvesi: Rova

Antananarivo İstanbul uçak biletleri genellikle şehirde sıcak iklimin hakim olduğu zamanlarda yoğunlaşmaktadır. Bu zamanlarda şehre gelen kişiler Tana'nın en yüksek tepelerinde kurulu olan Rova Sarayı'nı mutlaka ziyaret etmelidir. Saray, Kraliçe 1. Ranavalona için James Cameron tarafından inşa ettirilmiştir. Sarayın çevresi yüksek surlarla çevrilidir. Görsel olarak oldukça ihtişamlı gözüken bu yapı kentin en fazla ziyaretçi alan yerlerinden birisidir.

Kişisel Eşyalar Müzesi: Andafivaratra

Eski zamanlardan itibaren şehrin önde gelen bilim ve siyaset adamlarının eşyalarından oluşan Andafivaratra Müzesi, borak mimarisiyle şehrin en gözde yapılarından birisidir. Ayrıca, şehrin yapısını ve geleneksel dokusunu da yansıtan müze daha önceleri bir başbakanın ikametgah adresi olarak kullanılmıştır. Şimdi ise şehre gelen turistleri karşılayan değerli bir alan olarak haftanın her günü ziyaretçileri ağırlamaktadır.

Şehrin Aşk Bahçesi: Anosy Gölü

Yapay bir gölet olarak oluşturulan Anosy Gölü, kalp şeklinde yapıldığı için şehrin aşk bahçesi olarak da bilinmektedir. Göletin tam ortasında bir ada ve adanın ortasında da savaşta hayatını kaybedenler için bir anıt bulunmaktadır. Özellikle, Antananarivo İstanbul uçak bileti fiyatları en uygun olduğu zamanlarda farklı ülkeler görmek isteyen kişiler, Antananarivo kentine gelerek, anılarına bir yenisini daha ekleyebilirler.

Tren Garı: Soarano

Çok eski zamanlarda bir tren garı olarak kullanılan Soarano, artık bir alışveriş merkezi haline dönüştürülmüş. İç kısımlarında çeşitli hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu gar, eski ama görkemli haliyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir.

Küçük ama Güçlü Yapısıyla Kraliçe Sarayı

1788 yılında yapılan Kraliçe Sarayı oldukça küçük bir yapıdadır. Sarayın yapımında 16 milyon yumurtanın kullanıldığı tahmin edilmektedir. Genel olarak kum ve tuğladan oluşan saray, bölgenin en geleneksel yapılarından birisidir.

Antananarivo’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Samosa
Romazava
Ravitoto
Acı Soslu Karides

Antananarivo en ucuz uçak bileti ile kentin en önemli yerlerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Antananarivo'ya gelenlerin tatmadan dönmemesi gereken en önemli lezzetler şunlardır:

Antananarivo Böreği: Samosa

Samosa, bir Madagaskar böreği olarak bilinmektedir. Kıymalı olarak yapılan bu börek, Türk usulü bir muska böreği olarak sunulmaktadır. Ayrıca, deniz ürünleri ile harmanlanan Samosa, kentte oldukça fazla tercih edilen lezzetler arasındadır.

Sebze Yemeklerinden Romazava

 Romazava, kentin en ünlü sebze yemekleri arasındadır. İçerik olarak anamalaho adındaki hafif anestetik etkiye sahip olan bir ot ve tere ile pişirilmektedir. İçerisine zebu eti de eklenerek, derin tencerelerde pişirilmektedir.

Antananarivo Et Yemeği: Ravitoto

Hindistan cevizi ile etin harmanlanması sonrasında sofraları süsleyen Ravitoto, kentin en önemli yemekleri arasındadır. Genellikle önemli günlerde yapılan bu yemek, şehrin önemli restoranlarında da bulunmaktadır.

Deniz Kokulu Acı Soslu Karides

Denizden çıkan taze karidesler özel acı soslar ile birleştirilerek, pişirilmektedir. İsteğe bağlı olarak deniz yosunları da karides içerisine katılmakta ve deniz kokusu karideslere verilmektedir.

En Ünlü Pirinç Yemeği: Laoka

Bölgenin en ünlü yemeklerinden olan pirinç yemeği, pişirilmiş sebzelerin pirinç üzerinde servis edilmesiyle yapılmaktadır. Farklı sebzeler özellikle bölgeye özgü çeşitli soslarla servis edilmektedir.

Konaklama İçin Antananarivo Otel Seçenekleri

Antananarivo İstanbul uçak seferleri ve otel seçeneklerine uygun fiyatlı olarak ulaşıp tatilinizi daha uygun bütçe ile tamamlayabilirsiniz. Antananarivo İstanbul uçuş süresi de dik

Central Hotel Tana
Bar, restoran ve çocuk oyun alanlarının da bulunduğu otel merkez noktalara ortalama 1 kilometre mesafede bulunmaktadır. Antananarivo İstanbul uçak saatleri dikkate alınarak, otelinizde dilediğiniz gibi rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca, kış mevsiminde otel fiyatları oldukça uygun olmaktadır. Otelde standart odaların fiyatı ise ortalama 8000 MGA olarak belirlenmiştir.
Antananarivo 101, Madagaskar
Green Club Vontovorona
Şehrin en konforlu otellerinden olan Green Club Vontovorona özellikle çocuklu turistler için oldukça büyük imkanlar sunmaktadır. Şehir merkezine otelden ayarlanan transfer hizmetleri ile ulaşabilirsiniz. Otel içerisinde ihtiyacınız olan her türlü imkan bulunmaktadır. Odaların günlük ücreti ise 7000 MGA kadardır.
Antananarivo 101, Madagaskar
Sole Hotel
Şehir merkezine oldukça yakın mesafede bulunan otel, hizmet açısından şehrin en iyi otelleri arasında bulunmaktadır. Düşük bütçe ile tatil yapmak isteyen turistlerin tercih ettiği otellerden birisidir. Antananarivo kenti çok gelişmiş bir kent değildir. Bu nedenle, otelle ilgili fazla bir beklenti içerisinde olmamalısınız. Günlük fiyatlar ise genel olarak 1000 ile 2000 MGA olarak değişebilir.
Rue Jean Jaures, Antananarivo, Madagaskar

Antananarivo Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Antananarivo 3.605,67 TL 18 Saat 55 Dakika
Kayseri - Antananarivo 3.795,34 TL 16 Saat 25 Dakika
Samsun - Antananarivo 3.795,34 TL 15 Saat 55 Dakika
Trabzon - Antananarivo 3.796,40 TL 18 Saat 35 Dakika
İzmir - Antananarivo 3.806,40 TL 16 Saat 20 Dakika
Hatay - Antananarivo 3.898,52 TL 22 Saat 55 Dakika
Gaziantep - Antananarivo 13.448,64 TL 30 Saat 30 Dakika
Elazığ - Antananarivo 13.675,68 TL 27 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Antananarivo ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
25 Ekim 2019
Aydın planı yapıyorsanız çok şanslısınız çünkü bu şehir görülecek tarihi ve doğa güzellikleri açısından çok şanslı! Aydın’da gezilecek yer çok! Aydın’da gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
Eylülde Deniz Başkadır! İşte Eylülde Denize Girebileceğiniz En Güzel Yerler
Eylülde Deniz Başkadır! İşte Eylülde Denize Girebileceğiniz En Güzel Yerler
06 Eylül 2019
Yaz bitti diye deniz dönemi bitti mi sandınız? Belki de daha denize giremediniz ya da doyamadınız? O zaman eylül denizi sizi bekliyor! Eylül ayında denize girilir mi demeyin, işte eylülde muhteşem bir
Seyahatlerin Gizli Harcamaları ve Seyahatlerin Harcamalarını Kısma Yöntemleri
Seyahatlerin Gizli Harcamaları ve Seyahatlerin Harcamalarını Kısma Yöntemleri
02 Eylül 2019
Otel rezervasyonları tamam, biletler alındı, bavullar hazır, gitmeye hazırsınız, hiçbir şey kalmadı, değil mi? Değil. Eğer siz de bizim gibiyseniz bütçeyi kullanmak kısmı gezinin en önemli detaylarınd
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
12 Nisan 2019
Dünyadaki en inanılmaz yerlerden biri olan Antarktika kıtasına gidenlerin aktardığına göre burası, yaşadığınız duyguları kelimelere dökmenin imkansız olduğu bir yer! Yedi kıta arasında ulaşılması b

Antananarivo Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (1)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
1 Değerlendirme
L*** P***
20 Ekim Pazar
aklınızı başınızdan alacak bir yer
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Antananarivo Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 26.02.2020 16:44:54 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Antananarivo, (TNR)
TNR
MG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=97415
/
97415