Eindhoven Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Eindhoven Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Eindhoven Hakkında Bilgiler

Eindhoven kenti Hollanda ülkesinin Kuzey Brabant bölgesinde bulunan bir kenttir. Nüfusu çok fazla olmadığı için sakin ve huzurlu bir kenttir. En büyük 5. şehir olan Eindhoven ayrıca Kuzey Brabant bölgesinin en gelişmiş ve en şehirleşmiş bölgelerinden biridir. Buradaki azınlık nüfusunun %4,5'lik kısmını ise Türkler oluşturuyor.

Tam anlamı ile kültür ve sanat şehri olan Eindhoven müzeleri ile ilgi çekiyor. Turistleri ve gezginleri kendine çeken bir kenttir. Şehirde üniversite olduğu içim öğrencilerin akın ettiği bir kenttir. Yani kentin bir kısmını üniversite öğrencileri oluşturuyor. Genç nüfusu oldukça fazladır. Eindhoven'da ilgi çeken en önemli özelliklerden biri ise ulaşımda bisikletin sık sık kullanılmasıdır. Bu durum yaşayanların sağlığına olumlu etki oluşturduğu gibi ulaşım sorununu da hafifletmektedir. Resmi dili ise Flemenkçe'dir.

Modern mimarisini ve kültürünü görmek isteyen kişiler direkt olarak Eindhoven'a ulaşım sağlayamaz. İlk olarak uçak ile Amsterdam'a oradan trenlerle ya da farklı ulaşım araçları ile Eindhoven'a gitmek mümkündür. Şehir, festivalleri, gece hayatı, mutfağı ve alışveriş alışkanlığı ile oldukça ünlü bir şehirdir. ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken alanlardan biridir.

flight
ba-favicon-white