Lübnan Uçak Bileti

Lübnan Hakkında Bilgiler

Lübnan, Ortadoğu ülkeleri arasında çok turistik potansiyel barındıranlardan bir tanesidir.

Lübnan'a gitmek içerisinde bulunulan dönemde son derece kolaydır. Pek çok hava yolu firmasının her gün çok sayıda seferi mevcuttur. Bu seferlerin tamamı başkent Beyrut'a icra edilir. Bu ülkeye Lübnan uçak bileti satan firmalar ise kısaca Türk Hava Yolları ve MEA şeklinde özetlenebilir. öte yandan bazı zamanlarda Lübnan ucuz uçak bileti arayışı içerisinde olanların charter seferleri takip etmesi ve İstanbul dışındaki şehirlerden de direkt olarak Beyrut'a uçması mümkün olabilir. Biletall.com'da tüm bu hava yolu firmalarına ait biletler satışa sunulmuştur.

Türk Hava Yolları da bazı zamanlarda özel kampanyalar düzenlemektedir. Sizde bu kampanyalara ulaşmak için Lübnan uçak bileti THY araması ile erişebilirsiniz. Bu aramaların tamamında gezginler uçuş saatleri, fiyatları ve uçuş süresine de ulaşabilirler.

Gezginler Lübnan ucuz uçak bileti satın almadan evvel vize şartlarını elbette incelemelidir. Ne de olsa planlı bir gezi vizede çıkan zorluklardan dolayı adeta zehir olabilir.

Lübnan Cumhuriyeti, Türk Vatandaşlarından vize istemiyor. İki ülke arasında imzalanan anlaşma gereği Lübnan'a girişler her türden pasaport ile mümkün olmak ile beraber Türkiye'den geçiş yapmak istemesine rağmen Türk vatandaşı olmayan kimselerin kendi ülkelerinde bulunan ya da yoksa Türkiye'deki Lübnan Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nde vize işlemlerini halletmesi mümkündür. Elbette bu durum Lübnan'ın vize uyguladığı kimseler açısından geçerli olacaktır.

Gezginlerin her şeyden önce göz önüne almaları icap eden husus Lübnan'ın sıcak bir ülke olduğudur. Bu nedenle yaz aylarında yapılacak bir Lübnan seyahati bunaltıcı sıcak dolayısıyla yeteri kadar güzel geçmeyebilir. ucuz gün ise hafta ortası olarak değerlendirilebilecek olan çarşamba günüdür. Ancak bu ülkede sıcak ayları yaşamak isteyenler ya da yaz tatilinde gidilecek bir yer arayanlar elbette Lübnan uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaz ayları için yapabilirler.

Her ne kadar bir dönemler iç savaştan büyük zarar görmüş olsa dahi bu savaşın izleri çok çabuk silinmiştir. Aynı zamanda Beyrut gerek tarih gerekse de gezip görülecek doğal güzellikler açısından adeta bir ömre bedeldir.

Lübnan'ın Başkenti

Lübnan'ın başkenti, her yanı tarihi izler ile dolu olan Beyrut'tur.

Lübnan Nüfusu - Lübnan Resmi Dili

Lübnan'ın son sayımlar itibariyle yaklaşık altı milyon nüfusu vardır. Aynı zamanda Lübnan'ın resmi dili Arapçadır.

Lübnan Para Birimi

Lübnan'ın para birimi Lübnan Lirası'dır.

Lübnan'da Saat Kaç?

Lübnan Türkiye saat farkı mevcut değildir. Saat Türkiye'de 22.00 ise aynı anda Lübnan'da da 22.00'dır.

Lübnan'da Ne Ucuz? Lübnan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Lübnan'da ilk olarak tekstil ürünleri ön plana çıkar. Beyrut'ta bu alanda çok sayıda seçenek mevcut olacaktır. Aynı zamanda bakırdan imal edilmiş ürünler ve tavla setlerinin de gelirken getirilmesi cazip olacaktır.

Lübnan, aranan her şeyin rahatlıkla bulunabileceği ve pek çok güzel hatıranın biriktirilebileceği ülkelerden bir tanesidir. Her gün çok sayıda gerçekleşen Lübnan Türkiye uçak seferleri de bunu mümkün kılar.

Beyrut'un güzel yerlerinden bir tanesi olan sahil şeridi muhakkak uzun yürüyüşlerin yapılması ve deniz manzarasının hatta gün batımının izlenmesi eşsiz hatıralar biriktirmeye yardımcı olacaktır.

Lübnan'a gitmek için herhangi bir vize almaya gerek yoktur. öyle ki kapı vizesi alınması dahi gerekmeyecektir. Dolayısıyla gezginler geçerli bir pasaportları olması şartıyla Lübnan'a rahatlıkla giriş yapabilirler. Ancak bazı ülkelere karşı ambargo uygulanması söz konusu olabilir. Bundan dolayı Lübnan'ın pasaportlarda hangi ülkenin mühürleri bulunduğu takdirde girişlere yasak koyduğunu bilmek lazımdır.

Gezginler, bir buçuk saat olan Lübnan Türkiye uçuş süresi sonunda Beyrut Havalimanı'na inmiş olacaktır. İşte bu kadar kısa bir sürede farklı bir ülkeye seyahat edebilmek de Lübnan'ı cazip hale getiren bir diğer önemli noktadır.

Lübnan ile Türkiye arasında çok geniş bir yemek kültürü benzerliği vardır. Elbette bu durum ülkeler arasındaki mesafenin yakın olmasından da kaynaklandığı da söylenebilir. örnek olarak kuskus ve bazı et yemekleri bunlara örnektir.

Pek çok iç savaşın ve çekişmelerin izlerini taşıyan, aynı zamanda dünyadaki ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Beyrut'un istisnasız her köşesi görülmeye değerdir.

Lübnan'ın görülmeye değer şehirlerine yolculuk yapılırken, Lübnan Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna verilecek olan cevap bu şehirlere göre değişkenlik arz edecektir. Ancak direkt olarak yalnızca Beyrut'a uçmak mümkündür. Biletall.com'da bu şehre bilet bulunabilir.

Beyrut

Lübnan'ın güzel şehirlerinden bir tanesi hatta tartışmasız güzeli Beyrut'tur. Beyrut, Ortadoğu'nun Paris'i olarak da ifade edilebilir. Beyrut'un tarihi yerleri ve yemekleri için üç günlük bir süre yeterli olacaktır. Aynı zamanda Akdeniz ikliminin hâkim olduğu şehir Türkiye'nin güneyinde yer alan iller ile de bu alanda benzerlik arz eder.

Beyrut'ta sahil yürüyüşleri de oldukça güzel olacaktır. Ne de olsa Beyrut bir körfezin kıyısında yer alır. Körfez manzarasının izlenmesi de bu güzel şehrin güzel sahil yolundan bir başka güzel olacaktır.

Sur

Lübnan'ın tarihi şehirlerinden bir tanesi olan Sur, bir liman kentidir. Antik liman kentleri arasında gösterilen bu şehir, Akdeniz iklimi görülmesi ve kültürü bakımından Beyrut'a benzer. Beyrut gezisi sonrası ülkeyi daha iyi tanımak adına Sur iyi bir seçenek olabilir. Sur, Lübnan'ın pek çok yerinde mevcut olduğu gibi pek çok Fenike kolonisine ev sahipliği yapan bir şehirdi. Akdeniz kıyısında yer aldığını da bilmekte yarar vardır.

Sayda

Sayda da Fenikeliler döneminden kalma bir liman kentidir. Tarih boyunca ismi pek çok defa değişmiştir. çok sayıda tarihi izin yer aldığı bu şehir de Lübnan'ın görülmeye değer yerleri arasında bulunur. Bu şehirde de tıpkı Beyrut'da olduğu gibi Akdeniz iklimi mevcuttur. Beyrut'un güneyinde yer alan bu şehir, bir dönem Osmanlı hakimiyeti altında da bulunmuş ve Osmanlı hakimiyetine Yavuz Sultan Selim döneminde geçmiştir. Biletall.com üzerinden Beyrut bileti alındıktan sonra Sayda'ya geçilebilir.

Kampanyalar takip edildikten sonra en ucuz Lübnan uçak bileti satın alınırsa muhteşem bir Beyrut tatili için hazırlıklara başlanabilir. Bu ülkede gezip görülmeye değer çok sayıda yer vardır.

Lübnan'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Lübnan'da deniz turizmi için gidilebilecek başlıca iki şehir vardır. Bu şehirlerden bir tanesi Beyrut, bir diğeri ise Biblos'tur. Her iki şehirde de oldukça güzel plajlar ve sahil otelleri vardır. Bu deniz turizmi alanlarında bazı su sporlarının yapılması da mümkündür. Ancak buna rağmen Lübnan esasında deniz turizmi için gidilecek bir ülke değildir.

Lübnan'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Lübnan'dan alınacak çok sayıda hediyelik eşya vardır. İlk olarak klasik yabancı ülke hediyeleri arasında yer alan magnetler ve kupalar uygun fiyatlardan bulunabilir. Aynı zamanda gezginlerin Beyrut'tan uygun fiyata baharat satın alması da mümkündür. Nihayetinde Lübnan'da tekstil ürünleri, bakır ürünler ve tavla setleri de son derece ünlüdür. ülkenin kültürünü yansıtan bu eşyalar da hediyelik olarak getirilebilir.

Lübnan'ın Doğal Güzellikleri

Esas olarak Lübnan, doğal güzelliklerinden ziyade tarihi güzellikleri ile tanınan bir ülkedir. Ancak buna rağmen Lübnan'ın doğal güzellikleri de hafife alınacak türden değildir. Bunlardan bir tanesi de Beyrut'un kıyısında yer aldığı eşsiz körfezdir. Buna ek olarak başkent Beyrut'un yaklaşık olarak yirmi kilometre uzağında yer alan Jeiata mağarası da ziyaret edilmesi icap eden doğal güzellikler arasında yer alır.

Lübnan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Lübnan, her yanı tarih ile dolu bir ülkedir. öyle ki bu ülkede Roma uygarlığından kalma izler dahi vardır. Bu izleri görmek isteyenler Baalbeck Harabeleri'ni ziyaret edebilirler. Buna ek olarak yakın tarihe ilgi duyanlar da şehir esasında son derece güvenli olmasına karşın iç savaşın izlerini binalar başta olmak üzere pek çok yerde görebilirler. Nihayetinde gezginler Beyrut'taki Old Town bölgesini de gezebilirler.

Lübnan Gezi Rehberi

Lübnan gezilerine Türkiye'den direkt uçuş icra edilen tek şehir olduğundan dolayı her zaman için başkent Beyrut'tan başlanır. Lübnan Türkiye uçak saatleri çok çeşitli olduğundan dolayı gezginler kendilerine uygun olan seferi bulabilirler. Beyrut Havalimanı'ndan dolmuşlar olduğunu havalimanı personeli dahil hiç kimse bilmez. Ancak otoparka gelmeden evvel yaklaşık bir dolara şehir merkezine dolmuşla gitmek mümkündür. Aksi halde şehir merkezine sadece taksi ya da Uber araçları ile gitmek mümkün olabilecektir.

Lübnan'da neredeyse yerli para biriminden daha çok Amerikan Doları kullanılır. Bundan dolayı yanında Dolar bulunanlar zorluk çekmeyecektir. öte yandan gezginlerin ellerindeki parayı Lübnan Lirası'na çevirmesi de mümkündür. Şehirde yaygın ulaşım aracı taksidir. öyle ki paylaşımlı taksiler dahi kullanılmaya başlanmıştır.

Beyrut'un gezilmesi ve lezzetli yemeklerin tadılması adına sadece üç gün yeterli olacaktır. Tarihin izlerini taşıyan eski şehir bölgesi ve kentin göbeğinde yer alan sahil ilk olarak gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Aynı zamanda gezginler old town ya da eski şehir bölgesini de gezebilirler. Beyrut'tan sonra ise gezginlerin Sur ve Sayda gibi şehirleri görmesi önerilir. Ancak bu şehirlerde izah etmeye değer çok fazla özellik mevcut değildir. Gerçekten Lübnan pek çok zaman sadece Beyrut ile tanınır. Biletall.com adresinde Beyrut biletleri çok sayıda satışa sunulmuştur.

Lübnan'da çok sayıda tadına bakmaya değer yemek vardır. Bu yemeklerin her biri damaklarda bambaşka bir tat bırakacaktır.

Mamul Kurabiyesi Nohut Bir Başka Güzel

Falafel, her ne kadar Lübnan menşeili bir yemek olsa dahi dünyanın pek çok yerinde sevilmiş ve benimsenmiştir. öyle ki Avrupa dahi bunların arasında yer alır. öte yandan falafelin içerisinde yer alan baharatlar da ayrıca keyif verecektir. Bu yemeği bir nevi nohut köftesi olarak özetlemek de mümkündür.

Nohutun Farklı Bir Tonu

Nohudun haşlandıktan sonra ezilmesi ve bazı baharatlar ile çok daha lezzetli hale getirilmesi ile hazırlanan humus, etli de hazırlanabilir. Humus da pek çok ülkede meşhur hale gelmiş olan bir yemektir.

Tabbule Salatası

Bu yemek, Türkiye'deki kısıra da benzer. Bu salata oldukça fazla baharat ile hazırlanır. Aynı zamanda içerisinde çeşitli sebzeler de yer alır. Haşlanmış bulgur kullanılması da bu yemeğin kısıra benzediğini teyit eder.

Pita

Bu yemek de Türk mutfağında aşina olunan pidenin benzer bir halidir. üzerinde bol miktarda bulunan çörek otu da bu yemeği lezzetlendiren detaylardan bir tanesidir.

Mamul Kurabiyesi

Bu kurabiye, pek çoğunun aksine hamur ile yapılmaz. Yapımında irmik kullanılır. öte yandan mamul kurabiyesine yapımında kullanılan tarçın da çok büyük lezzet verir. Lübnan Türkiye uçak bileti fiyatları da bu kurabiyeden yenince fazlasıyla kendisini amorti edecektir.

Lübnan'da Yenilecek Güzel Yemekler

Lübnan'da eşsiz lezzete sahip yemekler çok sayıda olmakla beraber Falafel, Humus, Tabbule Salatası, Pita ve Mamul Kurabiyesi muhakkak tadılmalıdır. Lübnan Türkiye uçak biletleri alınır alınmaz bu yemeklerin güzel nerede yeneceği araştırılmaya başlanabilir.

Lübnan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Lübnan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Rafic Hariri Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white