Macaristan Uçak Bileti

Macaristan Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Macaristan Hakkında Bilgiler

Macaristan Avrupa sınırları içerisinde olan dünyanın popüler olan 15 turistik ülkeden birisidir.

Macaristan'a kişisel arabanızla gidebileceğiniz gibi hava yolu ile de gidebilirsiniz. Yol uzun olacağı için ve uçak yolculuğu araba ile olan yolculuğa göre çok kısa olması nedeniyle uçakla gitmeniz daha uygun olacaktır. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Macaristan'a her gün uçak seferleri olmaktadır. Yaklaşık olarak İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Macaristan'a 1 haftada aktarmalı uçuşları da sayarsak 400'den fazla uçuş gerçekleşmektedir ve aktarmasız olan uçuşlar 1 saat 25 dakika sürerken aktarmalı olan uçuşlar duruma göre değişiklikler gösterebilmektedir. Vize konusunda ise Schengen vizeniz olması gerekmektedir.

Macaristan Türkiye uçak seferleri Adria Airways, Aegean Airlines, Aeroflot, AtlasGlobal, Austrian, Blue Air, British Airways, Egyptair, KLM Royal Dutch Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Olympic Air, Tarom, Turkish Airlines, Ukraine Intl Airlines hava yolu şirketleri ile gerçekleştirilmektedir. Siz de Avrupa'ya seyahat etmek hatta Macaristan uçak bileti almak istiyorsanız Biletall.com sitesinin avantajlarından yararlanarak uygun bileti alabilirsiniz.

Siteden Macaristan uçak bileti rezervasyon işlemleri ile biletinizi seyahatinizden çok daha önce alıp daha da uygun fiyata Macaristan'a uçabilirsiniz. Macaristan Türkiye uçuş süresi 1 saat 25 dakika civarındadır ve Macaristan Türkiye saat farkı 1 saat olduğu için Macaristan'a gittiğiniz zaman saatle ilgili fazla bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Avrupa'nın ve ülkemizin iyi hava yolu firmasının ayrıcalığı ile uçmak isteyen yolcuların, Macaristan uçak bileti THY firmasından alabilir. Yolcuların THY'nı tercih etmesi hem kalitesi hem de yıllardan beri olan deneyimleridir. Siz de Biletall.com sitesinden Macaristan uçak bileti fiyatları içinden uygun olan bileti alarak Macaristan'a seyahat edebilirsiniz.

ülkemizden Macaristan'a gidecek olan pek çok kişinin tercihi THY olmazsa tercih ettikleri 2. havayolu şirketi Pegasus olmaktadır. Macaristan uçak bileti Pegasus araması yaparak Biletall.com sitesindeki Pegasus uçuşlarını bulabilecek olan yolcular buradan istedikleri uçuşu seçerek Macaristan'a gidebilirler. Macaristan Türkiye uçak saatleri güne dağıtılmıştır. Böylece günün her saatinde seyahat etmek isteyen yolcular için İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ancak uçuş saatine göre Macaristan Türkiye uçak bileti fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Macaristan seyahati yapmak isteyen bireyler Macaristan uçak bileti almadan önce Macaristan vizesi almaları gerekmektedir.

Macaristan'a gitmek için Macaristan vizesi çıkarttırmak gerekmektedir. Eğer Schengen vizeniz varsa bu vizenizin geçerliliği süresince Macaristan'a rahatlıkla gidebilirsiniz.

Macaristan'da 4 mevsim de yaşanmaktadır ancak yaz aylarında aniden fırtınalı yağmurlar yağabilmektedir. Yaz ayları 35 derece üstünde sıcaklıklar görülebilirken kışları çok soğuk geçmemektedir ve kış sporları oldukça yaygındır.

Macaristan kış aylarında kış sporları ile pek çok turisti kendisine çekmektedir yaz aylarında ise tarihi binaları ve ilginç mimarileri ile turistleri kendisine çekmektedir.

Macaristan'ın Başkenti

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'dir. Her yıl pek çok turistin ziyaret ettiği şehir Macaristan'ın kuzeyine yakın bir yerde konumlanmıştır.

Macaristan'ın Nüfusu - Macaristan'ın Resmi Dili

Nüfus olarak ülkemize göre çok az bir nüfusa sahip olan Macaristan'ın nüfusu yaklaşık 10 milyondur.

Macaristan'ın Para Birim

Macar forinti kullanmalarına rağmen AB ülkesi oldukları için uluslararası işlemlerde EURO kullanmaktadırlar.

Macaristan'da Saat Kaç?

Macaristan Türkiye saat farkı 1 saattir. Macaristan ülkemizden 1 saat geridedir.

Macaristan'da Ne Ucuz? Macaristan'dan Gelirken Ne Getirilir?

Macaristan yakınlarınıza hediyeler almak için çok uygun bir ülkedir. Macaristan'dan annelerinize veya eşinize çok ünlü firmaların porselen takımlarını çok uygun fiyatlara alabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için de çok ilginç ve eğlenceli pek çok oyuncak alabilirsiniz. özellikle tahta oyuncakların meşhur olduğu Macaristan'da çocuklar için hem sağlıklı hem de çok eğlenceli oyuncaklar yapılmaktadır.

Macaristan ülkemize oldukça yakındır ancak uçak ile uçuşun süresini bilmediği için yolcular internette Macaristan Türkiye arası uçakla kaç saat aramasını yapmaktadırlar. Uçuş süresi oldukça kısadır ve 1 buçuk saat civarındadır. Siz de en ucuz Macaristan uçak bileti için arama yapıyorsanız Biletall.com sitesinin çeşitli avantajlarından yararlanarak uygun bir bilet alabilirsiniz.

Heviz Gölü oldukça büyük bir göl olup dünyanın büyük 2. gölüdür. Yeşilin ve mavinin bütün tonlarının iç içe geçtiği bu gölde şifalı su tedavisi de yapılmaktadır.

Sanatçılar şehri olarak da adlandırılan Szentendre Kasabası size İzmir'i anımsatabilir. Sanatçılar şehri denilmesinin sebebi tarihte burada yaşamış olan sanatçılardan dolayıdır. Sokaklarını gezdiğiniz zaman o kadar güzel manzaralar ve mimariler ile karşılaşacaksınız ki sanatçıların neden burayı seçtiğini ve neden buradan ilham aldığını anlayacaksınız.

Şehirdeki sayısız katedralden birisi olan Szeged katedrali oldukça ilginç iç ve dış mimarisinden dolayı turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir.1930 yılında açılmış olan katedral tarihi bir katedral olma özelliği taşımaktadır.

Debrecen şehri Macaristan'ın büyük 2. şehridir. Unesco Dünya Mirası listesine girmiş olan Hortobagy ulusal parkı, deri müzesi, büyük Protestan kilisesi ve daha pek çok tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan şehir ayrıca üniversitesi ile de ün yapmış bir şehirdir.

Csarna vadisi ormanlarla kaplanmış olan bir vadidir. Bu vadide yapacağınız yürüyüş size doğanın eşsiz güzelliklerini görme fırsatı sunacaktır ve bol bol fotoğraf çekme fırsatı yakalayacaksınız.

Biletall.com üzerinden Macaristanen ucuz uçak bileti ile Avrupa'nın güzel ülkelerinden birisi olan Macaristan'a gidebilir ve buradaki pek çok güzelliği keşfedebilirsiniz.

Budapeşte

Her yıl dünyanın 4 bir yanından turistin geldiği Budapeşte dünyada çok turist çeken 15 şehir arasındadır. Doğal güzellikleri, kültürel değerleri ve mimarisi ile dikkat çeken şehir restoranlarındaki lezzetler ile de turistleri büyülemektedir.

Pecs

Macaristan'ın büyük 5. şehri olan Pecs şehri ortaçağ döneminde ülkenin eğitim açısından gelişmiş ve eğitimin merkezi olarak görülmekteydi. Bu yüzden de 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir. ülkedeki Müslümanlık ve Hristiyanlığa dair yapılar turistlerin dikkatini çekmektedir.

Debrecen

Macaristan'ın büyük 2. şehri olan Debrecen üniversitesi ile nam salmış ve üniversitesi oldukça başarılı olan bir şehirdir. Şehirde pek çok öğrenci bulunmaktadır. üniversitenin tarihi binası da turistlerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca şehirdeki Büyük Kilisede turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği noktalardan birisidir.

Biletall.com üzerinden bulabileceğiniz ucuz Macaristan uçak bileti ile oldukça ekonomik bir fiyata Macaristan'a gelebilirsiniz ve buradaki eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz.

Macar Pişisi, Langos

Türk mutfağında genellikle kahvaltılarda tükettiğimiz pişiye çok benzeyen langos Macar halkı tarafından çok sevilmektedir. Sokakta gezerken pek çok yerde bulabileceğiniz bu yemeği Macarlar üzerine sarımsak, çiğ krema ve bazı zamanlarda da peynir ekleyerek tüketiyorlar.

Etli Pilavın Adı, Tokany

Bizdeki etli pilav yemeğini andıran tokany pek çok restoranda halk tarafından ana yemek olarak tüketilmektedir. Etinin hazırlanış ve pişirilme şekliyle daha da lezzet kazanan yemek turistlerin de beğenisi toplamaktadır.

Beyaz Ete Paprika Lezzeti, Chicken Paprika

Macarlar kırmızıbiberi çok sevmektedirler. Onların dilinde kırmızıbiber paprikadır ve özellikle tavuk ve et yemeklerini paprika ekleyerek tüketmektedirler. Beyaz et üzerine krema ve paprika ekledikleri zaman ise bu yemeğe paprikas demektedirler.

Baharatların Dansı, Gulaş

Gulaş pek çoğumuzun duyduğu ancak nasıl olduğunu bilmediği bir yemektir. Görünüş olarak çorbayı andıran gulaşın içinde büyük et parçaları, soğan, sarımsak, biber, patates ve çeşitli baharatlar bulunmaktadır. Doyurucu özelliğe sahip olan bu yemek halkın sevdiği yemeklerden birisidir.

5 Katlı Tatlı, Dobos Torta

Pek çok kafede veya restoranda görebileceğiniz bir tatlı çeşidi olan dobos torta 5 katlı bir tatlıdır. Her katında çikolata ve üzerine de karamel sosu konulmaktadır. Bu tatlı hem yerli halk tarafından hem de turistler tarafından çok sevilmektedir.

Macaristan'da Yenecek Güzel Yemekler

Biletall.com sitesindeki Macaristan Türkiye uçak biletleri içinden sizin için uygununu seçip Macaristan'a gittiğiniz zaman tatmanız gereken pek çok enfes yemek vardır. Palançinka, gulaş, tokany, turos csusza,langos bunlardan sadece birkaçıdır. Palançinka bir krep çeşididir ve Macaristan'da sıklıkla tüketilmektedir. özellikle turistlerin çok sevdiği bir lezzet olan palançinkanın cevizli, fındıklı, çikolata soslu ve daha pek çok çeşitlisini Macaristan'da özellikle de Budapeşte'de tadabilirsiniz. Ayrıca makarnaya bayılan Macarların kendilerine öz turos csusza makarnası bulunmaktadır. Görünüş olarak peynirli makarnayı andıran bu yemek kıyma ve süzme peynir ile hazırlanmaktadır ve Macaristan mutfağının ünlü lezzetlerinden birisidir.

Macaristan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Macaristan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ferihegy Havalimanı
Debrecen Havalimanı
Sarmellek Havalimanı
Gyor-Peri Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pecs-Pogany Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Miskolc Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white