Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf Hakkında Bilgiler

Dusseldorf, Almanya'nın kentlerinden biridir. Almanya'da bulunan Kuzey Ren- Vestfalya eyaletinin de başkenti konumundadır. Bunun yanında Dusseldorf eyaletinin de merkezi olarak görülüyor. Dusseldorf Ren Nehri'nin kenarında kurulmuş bir şehirdir. Ayrıca fuar ve moda şehri olarak görülüyor.

Dusseldorf, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra çok zarar gören kentlerden biridir. Şehrin neredeyse tamamı harabeye dönmüştür. Ancak kısa zamanda toparlamış ve modern bir kent haline getirilmiştir. Uluslararası iş ve finans merkezi olan Dusseldorf Almanya'nın büyük 7. şehri olarak görülüyor. çoğu kişi tarafından Almanya'nın Paris'i benzetmesi de alınabilir. Ayrıca 2011 yılında Eurovision yarışması Dusseldorf'ta yapılmıştır. Ayrıca çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan bir yerdir.

Dusseldorf'ta gezilecek birçok nokta bulunuyor. Eski bir şehir olmasından dolayı turist çeken bir kenttir. Mutlaka herkesin Almanya'ya gittiğinde görmesi gereken bir mekandır. Gece hayatından hoşlanan kişiler gidebilir, çeşitli alışveriş yapmak isteyen kişiler şehre başvurabilir. Yani şehirde kişileri birçok imkan bekliyor.

Düsseldorf Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Düsseldorf Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Düsseldorf Havalimanı
Mönchengladbach Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white