Sırbistan Uçak Bileti

Sırbistan Hakkında Bilgiler

Sırbistan'ın başkenti ve büyük şehri olan Belgrat Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada nehir kenarına kurulmuş olup köklü geçmişini yansıtan tarihi yerleri, doğa güzelliği ile ünlü bir kenttir.

Sırbistan'a, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan çeşitli hava yolu şirketlerinin düzenlediği günlük yaklaşık olarak 54 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı'ndan, Sırbistan'a çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Sun Express, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Tarom, Lufthansa ve Air France olarak sıralanabilir. ülkeye, havayolu ile seyahat yapmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Sırbistan uçak bileti için havalimanına gitmeden Biletall.com üzerinden kolayca bilet temin edebilirler. Biletall.com'da istenilen havayolu şirketi için kolayca Sırbistan uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olanlar, popüler havayolu şirketi olan THY ile uçuş yapmak istediklerinde arama motorlarına Sırbistan uçak bileti THY yazdıklarında, Biletall.com'a ulaşabilirler. Bunun yanı sıra yolcular Sırbistan Türkiye uçak seferleri hakkında tüm bilgileri de görebilirler.

Biletall.com üzerinden tüm havayolu şirketlerinin, Sırbistan Türkiye uçak bileti fiyatları listelenebilir ve verdiği hizmetlerle mukayese edilerek kendilerine uygun olanı seçebilirsiniz.

Ayrıca, Sırbistan uçak bileti Pegasus olarak yapılan aramalarda da bu havayolu şirketinin yaptığı uçuşlarla ilgili tüm detaylara (uçuş saati, yeri ve fiyatları gibi) ulaşılabilir. Biletall.com'da, Sırbistan Türkiye uçak saatleri de ayrıntılı olarak mevcuttur.

Sırbistan'a en ucuzSırbistan uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir.

Sırbistan'a değişik amaçlarla seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Sırbistan vizesi uygulanmamaktadır. Söz konusu vize sadece umumi pasaport sahipleri için istenmektedir.

Sırbistan'a kış mevsimi, çok soğuk ve ülkenin yüksek kesimlerinde şiddetli kar yağışı oluyor. Bu yüzden Biletall.com'dan Sırbistan Türkiye arası uçakla kaç saat sürer bölümünden bakarak bilet almaları gerekmektedir. Kayak yapmak için Sırbistan gitmek isteyenler Sırbistan'a gitmek için ocak ayını seçmeleri önerilir.

Sırbistan'a, Biletall.com'un sunduğu en ucuz Sırbistan uçak bileti ile havayolu üzerinden gelecek misafirler hem hızlı hem de ekonomik bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

Balkanlar'ın hatta Avrupa'nın güzel gece hayatı yaşanana şehirlerinden birisi Belgrat'tır, Old Town bölgesinde Tuna nehri üzerinde yüzen gece kulüpleri ve barlarda sabahın erken saatlerine kadar süren eğlenceler ülkeye gelen misafirlerin uğrak yerlerindendir. üstelik bu eğlence mekanların da her türlü içeceğin çok uygun fiyatlarda olması ülkeye bir hayli turist çekiyor.

Sırbistan'ın dünyaca ünlü olan gece mihajlova caddesi kesinlikle gezip görülmesi gereken yerler arasında ilk sırayı alıyor. Bur caddede bulunan butik dükkânlar ile sevimli ara sokaklar tam resim çekilecek bir bölgedir. Belgad'a gelen misafirler bu caddeyi ziyaret ederek ve hatıra fotoğrafı çekmeden kesinlikle dönmemelidirler.

Dünyanın meşhur sanatçılarının önemli ve tanınmış eserlerinin bulunduğu Sırbistan Ulusal Müzesi'nde dünyaca ünlü Picasso, Gustav, Van Gogh gibi önemli sanatçıların eserleri sergileniyor.

ülkenin yemek kültürü oldukça Türk yemek kültürüne çok yakındır. Sırp mutfağında bulunan Türk yemeklerine benzerlik taşıyan bizde kebap olup Sırplar'da Cevapi (Cevapcici)ismini almış. Ayrıca sarma ve musakka da bizim yemeklerimize benzeyen yemeklerdendir.

Sırbistan'ın her bir köşesinde Osmanlı izlerini taşıyan tarihi eserlerin bulunuyor.

Biletall.com üzerinden ulaşabileceğiniz Sırbistan ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun uçak biletleri ile birlikte Sırbistan'ı ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulunur.

Belgrat

Balkanlar'ın yıldızı parlayan olarak bilinen şehri Sırbistan'ın başkenti Belgrat'tır. özelliklede gece hayatı ile çok konuşulan Belgrat her daim canlı olan caddeleri ile ünlü olup Balkan diğer ülkelerinden bu yönüyle öne çıkıyor. Belgrat'a gezmeye gelen misafirler şehre ilk adım attıklarında bile şehrin ne kadar eski ve tarih kokan bir şehir olduğunun farkına varıyorlar. Belgrat geçmişinde pek çok kez Keltler, Romalılar ve Hunlar tarafından işgal edilmiş bir şehir olarak. Sonrasında 2. Dünya Savaşı'nda bombalamalara maruz kalmış ve NATO tarafından hava saldırısına uğramış ancak bütün bu olumsuzluklara karşı direnmiş ve ayakta kalmayı başarmış bir kettir.

Novi Pazar

Belgrat şehrinin 290 kilometre güneyinde bulunan Novi Pazar şehri Sırbistan'ın çok Türk vatandaşının yaşadığı kenttir. Şehir halkının yarısı Boşnak yarısıda Türk kökenli vatandaşlardan oluşuyor. Novi Pazar şehrinde Osmanlı'dan kalan eserleri ile dikkati çekiyor. Bu eserlerin önemlileri Emir Ağa Hanı Ve Altun Alem Camii oluyor. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Novi Pazar'ın Sırbistan'ın eski başkentidir. Bu etkileyici şehir Kültürel yanı ve köklü tarihi geçmişiyle şehre gelen misafirleri kendine hayran bırakıyor. Novi Pazar'a ziyarete gelenlerin görmesi gerekenler arasında bulunan diğer güzellikler ise Sopocani Manastırı, Djurdjevi Stupovi Manastırı ile orta çağ dönemlerinden kalan Stari Ras işaret edilir.

Novi Sad

Sırbistan'ın başkenti Belgrat'tan sonraki ikinci büyük şehri olan Novi Sad, Tuna Nehri'nin iki yanında kurulmuş olup yazın, Balkanlar'ın büyük müzik festivallerinin yanı sıra tiyatro ve sinema festivallerinin de düzenlendiği güzel bir şehirdir. Kent meydanına özgürlük Meydanı ismi verilmiş. Bu meydanın bir yanında Meryem Ana Roman Katolik Kilisesi diğer yanında ise Belediye Binası yer alıyor. 1826-1901 yılları arasında yaşayan şehrin saygı duyduğu belediye başkanı ve aynı zamanda gazeteci olan Svetozar Miletic'in beş metrelik bronz heykeli de bu şehrin özgürlük meydanında bulunuyor. Meydanın çevresinde bulunan çay bahçeleri ve kafeler günün her saatinde yoğunluk yaşıyor.

ülkeye, Sırbistan ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, beklentilerinin çok üstünde bir manzara ile karşılaşacaklar. Ayrıca, Sırbistan Türkiye saat farkı sebebinden dolayı kısa sürede Sırbistan'da olup olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit edecekleri bir Sırbistan gezisi olacağını garanti edebiliriz.

Sırbistan'da Kış Turizmi için Nerelere Gidilir?

Sırbistan'ın gece eğlenceli barları ve gece kulüpleri ne kadar ünlü olsa da Sırbistan'ın güneyindeki kayak merkezi için ülkeye daha çok kış sporları yapmayı seven turistler geliyor. Kopaonik Kayak son yıllarda gelişmeler ve düzenlemeler yapılması ile Sırbistan'ın popüler kış sporu noktalarından birisi olma özelliğine sahip oluyor. Başkent Belgrat ile 4 saat mesafede bulunan kayak merkezi çok sayıda telesiyeji, modern otelleri ve her seviyeye uygun olan kayak pistleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek kış aylarında dolup taşıyor.

Sırbistan'da Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Sırbistan'da alışveriş denilince ilk akla gelen Belgrat caddeleri geliyor. Belgrat'ın beş büyük caddesi trafiğe kapatılmış olup caddeler boyunca birçok büyüklü küçüklü mağazalar bulunuyor. Belgrat'ta önemli olan alışveriş caddesi de Knez Mihajlova Caddesidir. Bu caddede alışveriş yapmak için turistlerin ilgisini çekecek pek çok yöresel kıyafetler ve yöreye ait el işleri ile el sanatları ile yapılmış farklı eşyalar bulunuyor. çok da fiyatları çok uygun olan el işlemeli cam bardaklar satılıyor. Bu caddede alış veriş yapanlar için mola verecekleri çok güzel çiçeklerle bezenmiş çay bahçeleri ve kafeler de bulunuyor.

Sırbistan'ın Doğal Güzellikleri

Sırbistan'ın doğal güzellikleri sergileyen Tara Milli Parkı Avrupa'nın iyi korunmuş hali ile bakımlı milli parklarından birisidir. Parkın içerisinde pek çok hayvan türünün de barındığı bu parkta ziyaretçilerin görebilme fırsatını yakaladığı hayvanlar arasında Ayılar, kurtlar, kartallar ve şahinler başta olmak üzere birçok tür yabani hayvan ve kuş türledir. Tara Dağ'ını 1372 metre kare yerleşim alanında doğanın güzelliği ile baş başa olup ve Zaovine Gölü'nü keşfetmek için uygun yer Kalu?erske Bare'dir.

Sırbistan'da Gezilecek Tarihi Yerler

Sırbistan'da gezilmesi gereken çok fazla tarihi yer bulunuyor. Bun tarihi mekanların başında orta çağ kalesi olan Stari Ras, Osmanlı mirası olanlardan Altun Alem Camii ile Emir Ağa Hanı, Djurdjevi Stupovi Manastırı, St. Marks Kilisesi, Gardoş Kulesi gelmektedir. Sırbistan'a gelen misafirler tarihi yerleri gezerlerken özellikle Osmanlıdan kalan eserlerini görmeleri önerilmektedir.

Sırbistan Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekâna ev sahipliği yapan Sırbistan da ulaşım imkânı da oldukça gelişmiş durumdadır. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm tarihi ve turisttik bölgelere rahatlıkla ulaşım aracı bulabilirsiniz. Sırbistan da ulaşım; otobüs, tramvay ve taksiler olmak üzere üç ana seçenekten oluşmaktadır. Ulaşım için tek kullanımlık bilet bulunduğu gibi günlük kullanım içinde bilet bulabilirsiniz. Şehirde taksilerde de yaygın olarak kullanılıyor.

Sırbistan'ın ünlü şehri olan Belgrat'a ulaşmak için birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz. Sırbistan'ın herhangi bir kentinden, direkt olarak Belgrat'a uçak ile ulaşım sağlanabilir. Ulaşım için niş havaalanı bulunuyor. Bu sayede kolaylıkla Belgrat'a ulaşım sağlayarak rahat bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

Sırbistan'da nehir olmadığı için nehir ulaşımı da bulunmuyor. Tarihi mekanları gezmek için ülkeye gelen misafirler katlı şehir otobüslerini, taksileri ve tramvay ya da tren gibi ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanabilirler.

Sırbistan'ın önemli şehirlerinden biri tarihi zenginliği olan Novi Pazar şehrinde de ulaşım için oldukça fazla seçenekler mevcuttur.

Sırbistan'da şehirlerarasında ulaşımı sağlayabileceğiniz oldukça geniş bir tren ağı bulunuyor. Sırbistan'da şehirlerarasında ulaşım tramvay ile oldukça rahat sağlanıyor. Gün içinde pek çok yere tramvay ile kısa sürede ulaşım sağlayarak pek çok yer görmeniz mümkün olmaktadır.

Sırbistan'ın tüm şehirlerini rahatlıkla gezmek için iyi seçenek ise kiralık araçlardır. Harika yolları ve birbirinden şahane şehirleri, Sırbistan araç kiralama seçeneği ile daha kolay keşfedebilirsiniz. Bu kiralık araç şirketleri uygun fiyatları ile ülkeye rahat ve konforlu ulaşım hizmeti vermektedir.

Belgrat'ta ulaşım adına herhangi bir sorun yaşamadan gezmeniz mümkündür. Sırbistan küçük bir ülke olduğundan ulaşım yapmak için çok para harcamadan gezi yapabileceğiniz güzel bir ülkedir. Sırbistan'ın büyük kentlerinde katlı otobüsler ve şehir içinde çalışan tramvay sistemi ile kolay ve rahat ulaşım sağlayabileceğiniz gibi taksilerde hızlı ulaşım aracı olarak tercih edilebilir.

Mutfağı dünyaca ünlü olan ülkeye Sırbistan Türkiye uçak bileti alarak gelenlerin, tatları damağında kalacak birçok yemek çeşidi bulunuyor. özellikle de bizim ülkemizden Sırbistan Türkiye uçak biletleri daha ucuz olup ülkenin vize uygulaması olmaması büyük avantajdır. Türkiye'den giden yolcular için diğer bir avantajda Sırbistan Türkiye saat farkı açısından Türkiye'ye daha yakın olmasıdır.

Kırmızı Etin Güzel Hali, Pljeskavicay

Sırp mutfağında ünlü olan kırmızı et yemeği Pljeskavica farklı baharatlar ile hazırlanan yassı hamburger köftesine benzer tarzda pişirilen bir çeşit köftedir. Bu yemek yanında kaymak, çeşitli mezeler ve salatalar ile servis edilir.

Bu Salatada her Şey Var, Urbenes

Urbenes isimli bu yemek farklı şekillerde tüketilen bir salata ya da sos çeşidi olarak da tüketilebilir. Beyaz peynir, kırmızıbiber, tuz ve yöreye ait farklı baharatlar ile hazırlanıyor. İsteğe göre içine sarımsakta eklenen bu salata oldukça kırmızı renkte oluyor.

Sırp mutfağının paprika biberinin bol kullandıkları için bu salata hem biraz acı hem de çok kırmızı oluyor.

Et Yemeyenler İçin, Becka Snicla

Kırmızı et yemeyenler ve hatta tanıdık bir tat arayanlar için güzel bir seçenek olarak Becka Snicla öneriliyor. Sırplar ünlü Viyana şnitzelini yeniden adlandırarak benimsemişler ve bu yemeği çok severek tüketiyorlar. Hatta Sırplara göre şnitzelin çıkış noktası Sırbistan olduğunu savunuyorlar.

Böylesini Denemediniz, Ajvar

Sırp mutfağının olmazsa olmazı olan bu yemek patlıcan, sarımsak ve paprika biberi ile hazırlanır. Her öğün sofrada olan Ajvar yemeğinin acılığı arzuya göre ayarlanarak hazırlanır. Ajvar ana yemeklerin yanında meze veya sos olarak tüketilir.

Dünyanın Güzel Balık Yahnisi

Riblji Paprikas isimli Sırp mutfağından olan bu yemek yöresel bir yemektir. Tuna ve Sava Nehri'nin güzel şehri Belgrat'a gelip de bir balık yemeği yemeden dönmek olmaz. Yöre de geleneksel olan balık yemeklerinden olan Fish Paprikas'ı deneyebilirsiniz. Domates sosu ve paprika biberleri ile pişirilen balık yahnisi, yörenin favorileri yemeklerinden birisidir.

Sırbistan'da Yenecek Güzel Yemekler

Sırbistan'da yenecek güzel yemekler deniz ürünleri ve et yemeklerinden oluşmaktadır. Bu yemeklerin bazıları ise Türk mutfağından alıntı yemeklerdir. Bizim yemeklerimize benzerliği olan yemeklerin başında sarma, kebap, köfte ve baklava gelmektedir. Sırbistan'a seyahat etmeyi düşünen yolcuların Biletall.com'dan Sırbistan Türkiye uçak bileti alarak gelmeleri tavsiye edilir. Yolcuların avantaj olarak düşünmeleri gereken diğer bir husus da Sırbistan Türkiye uçuş süresi mesafesinin çok kısa olmasıdır. Bunun yanı sıra diğer bir avantajı ise Sırbistan uçak bileti fiyatları diğer ülkelere göre daha uygun olmasıdır.

Sırbistan Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Sırbistan Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Nis Havalimanı
Belgrad Havalimanı
PonikveHavalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kraljevo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white