Çin Halk Cumhuriyeti Uçak Bileti

Çin Halk Cumhuriyeti Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Çin Halk Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

çin Halk Cumhuriyeti kısa adıyla çin, teknoloji ve ekonomi bakımından gelişmiş Uzakdoğu ülkesidir. 9,596,961 kilometre karelik yüz ölçümüne sahiptir.

çin'e seyahat edebilmek için öncelikle pasaport ve vize işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. ülkeye giriş için vize işlemlerini hallettikten sonra, çin'e hava yolu ile ulaşmak için çin uçak bileti alınması gerekmektedir. çin ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan İstanbul kalkışlı çin'in başkenti Pekin'e ve Şangay, Guangzhou, Guang Yuan gibi şehirlerine seferleri listeleyip, uçuş düzenleyen firmaları inceleyerek en ucuz çin uçak biletini satın alabilirsiniz.

çin'e, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan veya İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan bir aktarma ile gidebilirsiniz. Yabancı ve yerli uçuş firmalarının ortaklaşa olarak düzenlediği günlük 30'dan fazla uçuş ile seyahat edebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı'ndan, çin'e çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Emirates, Türk Hava Yolları, Air China, Lufthansa ve China Eastern Airlines olarak sıralanabilir.

çin Türkiye uçuş süresi yaklaşık olarak Pekin şehrine direkt uçuşlarda 9 saat kadar sürmektedir.

çin'e uygun uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek seyahat etmek isteyenler, taşıdıkları tip pasaporta göre değerlendirilmektedirler.

çin'e gitmek isteyen vatandaşlar taşıdıkları pasaport rengine göre vize alabilmektedir. Yeşil ise 30 güne kadar vize istenmemektedir. Gri, siyah ve bordo için vize uygulanmaktadır. çin vizesi eski tip pasaportla alınamamaktadır.

çin kurak topraklara, muson ormanlarına, çöllere, tropik sava ve karasal olmak üzere oldukça çok farklı iklime sahiptir. Yazın görülen aşırı sıcaklar ve fırtınalardan dolayı yazın gitmek çok tercih edilmemelidir.

Dünyanın kalabalık ülkesi olan çin için 2020 yılında dünya ekonomisinin birincisi olması beklenmektedir.

çin'in Başkenti

çin'in başkenti, tarihi geçmişiyle beraber anılan dünyanın kalabalık üçüncü şehridir.

çin Nüfusu - çin Resmi Dili

çin Halk Cumhuriyeti'nin nüfusu 1.3 milyardır. Resmi dil olarak çince konuşulmaktadır.

çin Para Birimi

çin para birimi kendine özgü olan Yuan'dır.

çin'de Saat Kaç?

çin Türkiye saat farkı +8'dir. ülkemizden tam 8 saat ileridedirler.

çin'de Ne Ucuz? çin'e Gelirken Ne Getirilir?

çin teknoloji ve sanayi bakımından çok ileride olsa da fiyatlar çok uygun değildir. çin'den alınacak güzel hediye çay ve çay bardağı setidir. çin kültürünü tamamıyla yansıtan çay fiyatları oldukça uygundur. Hediyelik eşya dükkanlarından yerel kıyafetler ve fenerler alınabilir.

çin Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevap olarak 9 ile 10 saat arası değişmektedir. çin Türkiye uçak bileti indirimli olarak uygun fiyatlara alınabilir.

çin'e, Biletall.com'un sunduğu en ucuz çin uçak bileti ile oldukça rahat ve konforlu bir seyahat yapabilirsiniz.

çin'e, her mevsim olan uçuşlar ile vakit geçirmeye ve yeni bir kültürü tanımaya gidilebilir.

Tarih sayfalarında Hunlar'a karşı yapılan çin Seddi devasa görünümü ve muhteşem sağlamlığıyla adeta tarihe meydan okumaktadır.

çok eski bir tarihi olan çin birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır. ülke içerisinde sayısız tarihe ve sanatsal alan bulunmaktadır.

çin Halk Cumhuriyet Kültür gereği yıl boyunca festival ve kutlamalar ile geçmektedir. çin Yeni Yıl kutlamalarına dünyanın dört bir yanından insanlar gelmektedir.

Tarihi geçmişiyle oldukça fazla hanedanlık ve imparatorluk gören çin bu alanda çok yaşayan kültürler arasındadır.

Biletall.com çin ucuz uçak bileti fırsatları ile sizlere uygun ve ucuz bilet imkanını sunmaktadır. çin Türkiye uçak biletleri uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Pekin

Pekin dünyanın kalabalık üçüncü şehri olması ün kazanmıştır. Doğu Asya dilinde Kuzey Başkent olarak anılmaktadır. Dünyanın eski yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Tarih boyunca birçok devlet tarafından istila edilmiş ve kültürleri günümüze kadar taşınmıştır. çin devleti tarafından oldukça önemli inovasyonlara imza atılmıştır.

Şangay

çin Halk Cumhuriyeti'nin modern yüzü olan şehirdir. önemli liman kenti olan şehir oldukça gelişmiş bir sanayi bölgesidir. çin'in büyük şehridir. Doğu çin Denizi ile kıyısı olan şehir balık ticaretine oldukça önem verilmektedir. Son yıllarda çok gelişen şehirlerarasındadır. Puxi müzeleri oldukça ünlü ve hayvanat bahçesi milyonlarca insanı ağırlamaktadır.

Hong Kong

Uzun ve gerçek adı Hong Kong özel İdari Bölge olan şehir çin hükümetinin önemli şehirleri arasındadır. İngiliz yönetimi etkisinde uzun süre kalmıştır. Kültürel etkinlikleri ve festivalleri ile yılın her zamanı turist akınına uğramaktadır. çin kültürüne iyi yansıtan şehirlerarasındadır. önemli alış veriş merkezleri sayesinde çin ekonomisine katkısı oldukça büyüktür. Asya'nın büyük limanı ve turizm merkezi konumundadır.

ülkeye, çin ucuz uçak bileti ile indirimli ve uygun olan biletlerden yararlanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri ile oldukça çok turist ağırlamaktadır.

çin'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

çin turizm sıralamasında son yıllarda atak yaparak üst sıralara kadar tırmanmaktadır. 1998 yılındaki geliri ile 2016 yılı geliri arasında dünya sıralamasında 18 basamak yükselerek sıralamada 7. sırayı almıştır. Şangay ve Hong Kong şehirleri çok deniz ticareti ve turizmi yapılan şehirleridir. ünlü otellere ev sahipliği yapan şehirler eşsiz manzaraları ile misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

çin'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

çin'de her türlü ürün üretilmekte ve yerli pazar içerisinde satılmaktadır. uygun alınacak hediye çay ve çay bardakları seti olmasıyla birlikte kültürel olarak çin devletini iyi yansıtan hediye olacaktır. ülkenin her alanında hediyelik eşya dükkânları bulunmaktadır. Yerel kıyafetler ve fenerler satılmaktadır. Fener kültürü çin için oldukça önemli bir yere sahiptir.

çin kültürüne ait olan yemek çubukları ülkenin simgesi olup lokantaları oldukça ünlü ve eşsizdir. Aynı zamanda ejderha simgeli ürünler her yerde satılmaktadır. ülkede bulunan enva çeşit porselen ve biblolar ülkede oldukça çok tercih edilen turistiktik hediyeler olmaktadır.

Şangay, Hong Kong ve Pekin bölgelerinde birçok büyük ve önemli alış veriş merkezleri bulunmaktadır. Yerel halkın kullandığı pazarlarda oldukça güzel ürünler bulunabilir.

çin'in Doğal Güzellikleri

çin'in eşsiz doğal güzellikleri her yöresinde ayrı bir hava katmaktadır. Dağlar, şelaleler, ender bulunan bitki ve hayvan türleri çin'in güzelliklerine güzellik katmaktadır. UNESCO tarafından çin deki 29 eser Dünya Mirası listesine alınmıştır. Bu kültürel eserlerden dördü doğal güzelliklerdir. Chanbai dağı, Jiangxi eyaleti, Sarı nehir deltası, Tujia köyü ve Guilin dağ ve ırmakları doğal güzellikleri olan önemli ve güzel yerlerdir.

çin'de Gezilecek Tarihi Yerler

çin ülkesi oldukça büyük bir alana sahiptir. ülke nüfusu oldukça fazla olmasına rağmen tarihi yerlere ve eserlere oldukça önem verilmiş ve sahip çıkılmıştır. çin seddi, Toprak askerler, Yasak şehir, Cennet tapınağı, Huangshan, Jiuzhaigou, Potala Sarayı, Tiannanmen meydanı, Batı gölü, Eski yaz sarayı ve Sanqing ulusal parkı çok turist ağırlayan tarihi yerleridir.

çin Gezi Rehberi

çin Halk Cumhuriyeti oldukça fazla olan nüfusundan dolayı ulaşım bazı noktalarda sıkıntılı olarak yaşanmaktadır. Karayolları ulaşımı çok tercih edilen ulaşım türüdür. ülke içinde toplu taşıma sistemi gelişmiş olup tercih edilmektedir.

çin Halk Cumhuriyeti yüzey alanı çok fazla olan ülkede havayolu taşımacılığı oldukça gelişmiştir. Yerli ve yabancı şirketler tarafından havayolu taşımacılığı oldukça uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Liman şehirlerine balıkçılık gelişmiş olup deniz taşımacılığı da yapılmaktadır. çin'in gelişmiş şirketleri tarafından üretilen deniz araçları turizm açısından misafirler arasında çok tercih edilen ulaşım imkanları arasındadır.

çin Halk Cumhuriyeti'nde bir gezi yapacaksanız kesinlikle bir festivale denk gelirsiniz. Kutlamalar ve festivaller yıl boyunca farklı bölgelerde devam etmektedir.

çin'de tren ile taşımacılık tercih edilebilen bir yöntemdir. ülkede ulaşım ücretleri uygun olup herkes tarafından kullanılabilir. çeşitli bilet ve kart kullanımı yanı sıra nakit para da kullanılmaktadır.

çin Halk Cumhuriyeti sanayisi her alanda üretim yapan gelişmiş bir sanayidir. Yerli üretim araçlar her kesim tarafından tercih edilmektedir. Araç kiralama imkanları oldukça fazla olan ülkede yakıt ücretleri ve kiralama ücretleri uygundur. Araç kiralayarak gezi planı yapmak daha farklı bölgelere gönlünüzce gitmek için bir ulaşım tercihi olabilir. çin Türkiye uçak bileti fiyatları 3,000 TL ile 20,000 TL arasında değişmektedir.

Dünyaca ünlü çin mutfağı için en ucuz çin uçak bileti alıp bölgeye geldikten sonra çin lokantalarında çubuklu yemek yemek oldukça zevkli ve farklı bir tecrübe olacaktır.

Meşhur Pekin ördeği

Bütün halde pişirilir ve tamamıyla servis edilir. Tadı ve lezzeti ile oldukça meşhurdur.

İstiridye deniz ürünleri

Canlı olarak pişirilip servis edilen yiyecek çin kültürüne özgüdür.

Pirinç ve iki çubuk

çin'de fazla tüketilen yemek türü pilavdır. Yağsız ve tuzsuz olarak pişirilip iki çubukla beraber servis edilir.

Denizden gelene lezzet Mürekkep Balığı

Izgarada yapılan bu deniz ürünü sadece uzak doğuda bulunur. Tadı oldukça farklı olan bu lezzeti tatmadan sakın gezinizi bitirmeyin.

Dimsun, hamur ve etin lezzet birleşimi

İçi et veya deniz ürünleri ile doldurulan hamur kaynatılarak haşlanır ve servis edilir. İsteğe bağlı olarak kızartılmış olarak da tercih edilebilir.

çin'de Yenecek Güzel Yemekler

çin uzak doğunun tüm lezzetlerini sizler için sunmaktadır. Her damak zevkine hitap eden lezzetler sokaklarda veya ünlü restoranlarda tercihe göre tadılabilir. güzel yemekleri olarak; Dimsun, Pekin ördeği, üzüm şiş, pilav, Mürekkep balığı, ıstakoz, deniz yosunu, civciv kızarma, kabuklu karides, çiğ yengeç, soğuk çorba, kurutulmuş balık ve her türlü ızgara çeşitleri.

Çin Halk Cumhuriyeti Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Çin Halk Cumhuriyeti Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Gunsa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lhasa-Gonggar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aksu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhongwei Xiangshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xinzheng Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhanjiang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yinchuan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yichun Mingyueshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yancheng Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xining Caojiabu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhuhai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xianyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gaoqi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changzhoudao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wuxi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tianhe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wuhai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Weihai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Binhai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wusu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shijiazhuang Daguocun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Baoan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wai Sha Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hongqiao Havalimanı
Pudong Havalimanı
Phoenix Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Quanzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shanhaiguan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Liuting Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wuxu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lukou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changbei Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kangding Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bailian Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhongchuan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lanzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wujiaba Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiujiang Lushan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jingdezhen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jinan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Luogang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xiaoshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changzhi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Meilan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Longdongbao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Liangjiang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Baiyun Havalimanı
Ganzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changle Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Enshi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiangbei Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shuangliu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Capital Havalimanı
Beijing Nanyuan Havalimanı
Anqing Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tongliao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shenyang Taoxian Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qiqihar Sanjiazi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jixi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiamusi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Baita Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Taiping Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chifeng Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changchun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xuzhou Guanyin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lianyungang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dongshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Huanghua Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lishe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Laishan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qingshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kashi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hotan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Diwopu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhoushuizi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lijiang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dali Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yibin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dongying Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Luoyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiuzhaigou Huanglong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dunhuang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Datong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Baotou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ulanhot Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xilinhot Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Beihai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changde Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dayong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Meixian Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nanyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xiangfan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yichang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ankang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Golmud Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hanzhong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qingyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yan'an Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yulin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Diqing Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mangshi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Simao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhaotong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Quzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Huangyan Luqiao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shubuling Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tunxi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Weifang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nanping Wuyishan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wenzhou Yongqiang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yiwu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhoushan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qamdo Bangda Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dachuan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guangyuan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Luzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mianyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nanchong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nyingchi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Wanxian Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Qiemo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kuqa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Korla Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Karamay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yining Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Heihe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jinzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yanji Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Zhangxiao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiayuguan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Dandong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ordos Ejin Horo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Panzhihua Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chaoyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tacheng Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hami Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tongren Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jinggangshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xi'An Xiguan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fuyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Baoshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lincang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tengchong Tuofeng Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yushu Batang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Huai An Lianshui Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Kanas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hebei Handan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shigatse Peace Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sannvhe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yangzhou Taizhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tianshui Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Turpan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guyuan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Changhai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Yading Daocheng Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gannan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nalati Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Macau Uluslararası Havalimanı
Hong Kong Uluslararası Havalimanı
Changbaishan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Saertu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fuoshan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hengyang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Huizhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jining Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiang Men Ferry Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jilin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jinghong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jiuquan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lanzhoudong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lianping Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ling Ling Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
ManzhouliHavalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mudanjiang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sha He Kou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shanzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Shashi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Suzhou Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xingtai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white