Tayland Uçak Bileti

Tayland Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Tayland Hakkında Bilgiler

Tayland Uzak Doğu'nun cenneti olan, birbirinden güzel şehirlere sahip Asya'nın güzel ülkelerinden biridir.

Tayland'a, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile beraber çok sayıdaki havayolu şirketinin düzenlemiş olduğu günlük ortalama 6 ile 10 arası uçuş bulunmaktadır. Tayland Türkiye uçak seferleri arasında çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Emirates, Air Astana, Türk Hava Yolları, Pegasus olarak sıralanabilir.

Tayland Türkiye uçak bileti alarak seyahat etmek isteyenler, havalimanına gitmeden online olarak Biletall.com üzerinden erişim sağlayabilirler. Ayrıca Biletall.com'da bulunan, havayolu şirketleri için kolayca Tayland uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Tayland'a seyahat edecek kişiler, ülkeye ulaşımı sağlamakta olan popüler havayolu şirketlerinden birisi THY ile uçuşlarını gerçekleştirmek istedikleri takdirde Biletall.com internet sitesinden Tayland uçak bileti THY yazdıkları takdirde, online bilet satın alımı yapabilirler. Tayland Türkiye uçak biletleri için Biletall.com'dan uçuş gerçekleştirmekte olan havayolu şirketlerinin, Tayland uçak bileti fiyatları hızlıca listelenerek verdiği hizmetleri sunar. Mukayese ederek kendinize uygun bileti buradan seçebilirsiniz.

Tayland'a ucuz imkanlar dahilinde Tayland Türkiye uçak bileti fiyatları ile gitmek isteyen kişilerin, seyahatleri sırasında herhangi bir problemle karşılaşmamaları için seyahat öncesinde serbest dolaşım sürelerini araştırmalarında fayda bulunuyor.

Tayland'a gerçekleştirilmekte olan turistik seyahat gibi durumlarda ülke sizlerden Tayland vizesi istememektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise pasaportunuzun az 6 aylık geçerlilik süresinin olmasıdır.

Tayland'da yaz mevsimi, muson yağmurlarının etkisi altında olabiliyor. Bu yüzden seyahat etmek isteyenlere öncelikli olarak Kış mevsimini tercih etmeleri önerilmektedir.

Sanayi ve teknoloji hızla gelişmekte olan Tayland, özellikle turizm, kültür ve sanat ile Asya'nın cezbedici ülkeleri arasında yer almaktadır.

Tayland'ın Başkenti

Tayland'ın başkenti, Tayca dilinde "Melekler Şehri" anlamına gelmekte olan Bangkok'tur.

Tayland Nüfusu - Tayland Resmi Dili

Tayland'ın nüfusu 68 milyondur. ülkenin resmi dili ise Tayca'dır.

Tayland Para Birimi

Tayland'ın para birimi, Tayland Bahtı'dır.

Tayland'da Saat Kaç?

Tayland Türkiye saat farkı +4'dür yani ülkemizden dört saat ileridedir. Türkiye'de saat 12:00 iken Tayland'da 16:00'dır.

Tayland'da Ne Ucuz? Tayland'dan Gelirken Ne Getirilir?

Tayland'da turizm son derece gelişmiş olduğu için ziyaretiniz sırasında çok sayıda turistik hediyelik eşya bulabilmeniz mümkündür. Ziyaretiniz sırasında dini inançların simgelerinden oluşan biblolar çok uygun fiyatlardan, ileriki yıllarda Tayland tatilinizi hatırlatacak simgelerden oluşmaktadır.

Tayland'a, Biletall.com'un sunmuş olduğu en ucuz Tayland uçak bileti ile havayolunu kullanmakta olan seyahat severler hem hızlı hem de uygun fiyatlardan bir seyahat gerçekleştirmiş olacaktır.

ülkeye her yıl milyonlarca sayıda turist gelmektedir. Muson iklimi sebebi ile çoğunlukla güzel havaların olduğu bu ülkede, Pattaya, Puket gibi bölgelerde beyaz kumlarla çevrili berrak denizler ve eşsiz koylar bulunuyor.

Som altından yapılmış olan dünyanın büyük Buda Heykeli Bangkok'ta bulunuyor. ülkeye ziyaretiniz sırasında çok sayıdaki dini inançla karşılaşmanız sizleri son derece şaşırtacaktır.

Bir diğer Asya ülkesi olan Hindistan gibi Tayland da sinemada önemli yatırımlar yapmış olup, sanata verdiği değeri bizlere göstermektedir. Sadece Tay filmleri değil Hollywood sineması bile Bangkok, Pattaya gibi eşsiz şehirleri filmlerinde kullanmaktadır.

Tayland'da yemek kültürü seyahat severleri şaşırtacak boyutta oluyor. çok sayıda yerel, yöresel tadı bulunmakta olan ülkenin, çok fazla turist çekmesi sebebi ile de dünya mutfaklarının birçoğunu çok lüks restoranlarda sunduğu görülüyor.

Tayland, Muson iklimi altında olması sebebi ile kasım, aralık, ocak, şubat aylarında bile yaz mevsimini güzel haliyle misafirlerine sunuyor.

Biletall.com üzerinden gerçekleştirilmekte olan Tayland ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, ekonomik fiyatlardaki uçak biletleri ile birlikte Tayland'ı ziyaret etmek isteyen seyahat severler için tüm bilgilere ulaşılması mümkündür.

Bangkok

Tayland'ın başkenti olan Bangkok, Tayca dilinde melekler şehri anlamını taşımaktadır. 14 milyonluk nüfusu bulunan şehir, dünyanın kalabalık başkentleri arasında bulunuyor. çok sayıda dini, kültürel ve şık mimarilerden tasarlanmış yapılar şehirde yer alıyor.

Bangkok'un bir diğer özelliği de gece hayatıdır. Son derece eğlenceli gece hayatı sayesinde her hedef kitleden kişiye hitap etmekte olan şık, güzel mekanlar burada ucuz fiyatlardan misafirlerini ağırlamayı başarıyor.

Pattaya

Tayland'ın çok ziyaret alan şehirlerinden birisi Pattaya'dır. Pattaya son derece eğlenceli, ünlü bir tatil şehridir. Ayrıca Pattaya sadece Tayland'ın değil, Güney Asya'nın da çok turist aldığı şehirlerden biri olmaktadır. Bangkok'un 168 km güney doğusunda bulunan Pattaya, Tayland Körfezi kıyısında yer almaktadır. Pattaya'da hayat son derece eğlenceli olmakla beraber, burada hayat da son derece ucuzdur. Pattaya'nın kelime anlamı ise Güney Batı Muson Rüzgârı anlamını taşımaktadır.

ülkeye, Tayland ucuz uçak bileti avantajlarından faydalanarak seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler, Tayland'dan son derece mutlu döneceklerdir. Seyahat severleri ülkede birbirinden güzel çok sayıda yer ziyarete kapılarını açmış beklemektedir.

Tayland'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Tayland'ı Tayland yapılan bilinir özelliklerinden birisi kesinlikle turizmidir. özellikle eşsiz güzellikte olan adaları ve plajları misafirlerini burada beklemektedir. Tayland'ın bilindik ve güzel adası, Phi Phi Adası olmaktadır. çok sayıda filmin çekilmiş olduğu bu adayı bu derece ünlü hale getiren ise The Beach filmidir. Leonarda Di Caprio'nun başrolünde oynadığı bu filmde neredeyse tüm dünya adaya hayran kalmıştır. Ayrıca James Bond Adası, Puket, Samui Adası ve daha çok sayıda ada ve plaj ülkeyi son derece ünlü hale getirmeyi başarmıştır

Tayland'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Tayland'a gerçekleştirilen ziyaretler sırasında Bangkok, Phuket ve Pattaya gibi turistik bölgelerden yararlanılabilmektedir. Alışveriş severler için bu bölgeler adeta cennet olmaktadır. Hemen her bütçeye uygun olan çok sayıdaki hediyelik eşya ve mağazalar ziyaretçilerini bekliyor. özellikle Tay ipeğinden yapılmış olan kıyafetler bu bölgelerde turistlerin göz bebeği konumundadır. Kıyafet dışında, Buda Heykelleri, tik ağacından oyularak yapılmış olan süs ve biblolar da son derece popülerdir.

Tayland'ın Doğal Güzellikleri

Tayland'ın hemen her bölgesi doğal güzellikleri ile doludur. Saklı birçok cenneti bulunan ülkede özellikle Bangkok, Pattaya ve Phuket turları ve bunların dışında ülkenin Kuzey'inde bulunan şehirlerde eşsiz doğal güzellikler sizleri bekliyor. ülke yeşil, mavi ve beyazın güzellikleriyle bir avuçta toplanmış bir vaziyette bulunuyor.

Tayland'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tayland'a ziyarette bulunan kişileri beklemekte olan çok fazla tarihi yer bulunuyor. ülkenin tarihi son derece geniş bir tarihten oluşuyor. Wat Mahathat, Wat Phra That Doi Kham, Sukhothai Historical Park, Wat Yai Chai Mang Khon gibi çok sayıda tarihi, kültürel, eski kalıntıların bulunduğu dini ve tarihi öğelerin yer aldığı önemli yapılar mevcuttur.

Tayland Gezi Rehberi

Gezilecek, keşfedilecek ve görülecek çok sayıda bölgesi bulunan Tayland'da ulaşım ağı son derece gelişmiştir. özellikle büyük şehirlerde otobüs, tramvay, metro, taksi, bisikleti deniz taşımacılığı, hava taşımacılığı kolayca kullanılabiliyor. Bangkok'un son derece dikkat çekici özelliklerinden birisi de geceleri çok sayıda taksinin ücretsiz olarak hizmet vermesidir. Eğlence hizmetinde bulunan firmalar, aralarında anlaşarak geceleri şehirde kendilerine ait olan taksilerin ücretsiz olarak misafirlerine hizmet vermeleri kararını almışlardır.

Tayland'ın büyük ve gelişmiş şehri olan Bangkok'da hemen her ulaşım türünü kullanabilme imkânı bulabiliyorsunuz. Bangkok'un çok fazla turist alması sebebi ile de havayolu son derece gelişmiş olmaktadır. Bu şehirden dünyanın herhangi bir bölgesine havayolu ulaşımını kullanarak gidebilmeniz mümkündür.

Phuket, Tayland'ın çok ziyaretçi alan, sıra dışı bir bölgesi olarak karşınıza çıkıyor. Doğa ve Vahşi Yaşam Alanları bulunan burada, Gibbon Rehabilitation, Monkey Hill, KokChang Safari Elephant Trekking gibi eşsiz deneyimleri bulabilmeniz mümkün oluyor. Ayrıca dünyaca ünlü olan Phuket Adası da turistlerin göz bebekleri haline gelmiştir.

Tayland nüfusu ve turistik bir ülke olması sebebi ile ulaşım ağları gelişmiş olan Asya ülkelerinden birisi olmaktadır. Şehir içinde ve şehirler arası ulaşımda tren, metro, otobüs gibi sıklıkla gerçekleştirilmekte olan tren ve kara yolu ulaşımları bulunmakta olup, son derece de popüler olmaktadırlar.

Dünya'da ulaşım konusunda son yıllarda daha da gelişmiş bir sektör haline gelmiş olan araç kiralama sektörü Tayland'da da hizmet veriyor. Dünyaca ünlü kurumsal rent a car firmaları Tayland'da turistlerin sık tercih etmekte oldukları ulaşım türlerinden birisi oluyor.

Tayland'ı ziyaretiniz sırasında özellikle Bangkok gibi büyük şehirlerinde, herhangi bir ulaşım problemi yaşamanız neredeyse olanaksızdır. Son derece gelişmiş olan ulaşım ağlarından herhangi birini kullanarak ülkede seyahatlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dünya'nın lezzetli 10 mutfağından biri olarak gösterilen Thai Mutfağı en ucuz Tayland uçak bileti alarak gelen misafirlerin, damaklarında leziz tatların kalmasını sağlamaktadır.

En Güzel çorba, Tom Yum Goong

Baharatların tam ayarında kullanıldığı Tom Yum Goong çorbası ülkenin meşhur ve leziz çorbasıdır. Baharatların ve karidesin kullanılarak hazırlandığı bu çorba bizlerin de damak tadına benzerlik göstermektedir.

Tayland'ın Sigara Böreği, Spring Roll

Bizim sigara böreği ile neredeyse birebir aynı olan Spring Roll, içerisine isteğe göre fazlaca malzemenin konulduğu, bizim sigara böreğinden biraz daha büyük olan Thai sigara böreğidir.

Lüks Salata, Som Tam

Taylandlı aşçıların çok sayıda versiyonunu oluşturmayı başardıkları Som Tam Salatası'nın orjinal halinde yengeç kullanılmakta olup, özellikle lüks restoranlarda gözde bir yiyecek haline gelmiştir.

En Gözdesi, Pad Thai

Tayland mutfağının bilinen, sevilen ana yemeklerinden birisi Pad Thai olmaktadır. Farklı et şekillerini hatta karides ve yengeç gibi deniz ürünleri bu yemeğinizde ayrıca tercih edebilmeniz mümkündür.

Tayland'da Yenecek Güzel Yemekler

Tayland'da çok sayıda yemek sizlerin damak tadına uygun olabilecektir. Ancak özellikle yemek olarak; Pad Thai, çorba olarak; Tom Yum Goong, salata olarak; Som Tam ve hamur işi olarak bizden bir şeyler diyebileceğimiz; Spring Roll dünyaca ünlü bu mutfağın gözdeleri arasında yer alıyor.

Tayland Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Tayland Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Trang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mae Sot Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tak Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Surat Thani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sukhothai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hua Hin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Phuket Havalimanı
Nakhon Si Thammarat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mae Hong Son Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lampang Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Krabi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chumphon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chiang Rai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chiang Mai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Udon Thani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ubon Ratchathani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Trat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sakon Nakhon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Roi Et Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Phrae Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Phitsanulok Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Phetchabun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pattani Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Narathiwat Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nakhon Ratchasima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nakhon Phanom Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Loei Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Don Muang Havalimanı
Suvarnabhumi Havalimanı
Khon Kaen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
U Taphao Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Samui Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hat Yai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Buri Ram Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pai Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Udorn Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Pattaya Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ranong Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white