1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Faisons Bouger Les Lignes."

Volotea Volotea Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2011
Firma Kısaltması
Volotea
Firma Merkezi
Barselona
IATA Kodu
V7
Çağrı Merkezi
+34 931 220 717
Uçak Sayısı
30
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Volotea Hakkında

Volotea, küçük ve orta büyüklükteki Avrupa şehirlerine kesintisiz uçuşlar sağlayabileceğiniz bir havayolu firmasıdır. Gidilecek destinasyonlara göre varış saatlerinin belirlenmesi sayesinde, hızlı ve rahat bir seyahat gerçekleştirmeniz firma bünyesinde sağlanabilmektedir. Birçok destinasyon, kesintisiz uçuşlar, bütçeye uygun fiyatlar, mantıklı uçuş zamanları, destinasyonlardaki en iyi havalimanları, düşük maliyetlerle iyi servisler gerçekleştiren bir havayolu firması olarak tanımlanabilmektedir.

Volotea uçak bileti ile firmanın ağındaki farklı büyük ve küçük pek çok noktaya uçabilmektesiniz. Ayrıca düşük maliyetli uçuş fırsatlarının Biletall.com'daki indirimli seçeneklerle birleştirilmesi durumunda, bütçenize uyan bir tatil planlamanız çok da zor olmayacaktır.

Volotea uçak bileti fiyatları için rezervasyonlar alınabilecek biletler ile mümkün olabilmektedir. Bu nedenle Volotea havayolu firmasını tercih etmeyi düşünüyorsanız, Türkiye'den satış kanalı olarak yalnızca Biletall.com'dan hizmet bulabilirsiniz.

Volotea firması, Alaeo S.L firmasının bir kuruluşudur. Barselona merkezli kurularak Alaeo S.L şirketinin bünyesinde varlığını sürdürmektedir. Firmanın ismi İspanyolca kökenli olan 'Revolotear' kelimesinden gelmektedir ve bu kelime uçuşlar anlamını taşımaktadır. 2011 senesinde kurularak kısa zamanda faaliyet alanını büyüten Volotea, 2012'deki ilk uçuşunu Venedik Marco Polo havalimanına gerçekleştirmiştir. Bu tarihten sonra istikrarlı bir büyüme yaşamış ve yolcularını her sene itibariyle arttırmıştır. Düşük maliyetli yaptığı seferler bu büyümenin anahtarı olmuştur.

Volotea uçak bileti rezervasyon ile dünya çapındaki büyük ve küçük birçok destinasyona uçabileceksiniz. Filosunu büyüten ve bu nedenle 79 uçuş noktasına ulaşım sağlayabilen Volotea, her geçen günle birlikte bu ağı daha geniş bir kapsama ulaştırmaya çalışmaktadır. İtalya, Albania, İrlanda, Malta, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti gibi rotalara uçma konusunda Volotea'yı tercih edebilirsiniz. Ülkelerde iniş gerçekleştirilen onlarca havaalanı rotasına yer verilebildiği için, gideceğiniz rotalara bilet bulmak son derece kolaydır.

Volotea en ucuz uçak bileti ile uçabileceğiniz farklı rotalara yer verilmektedir. Ayrıca günlük onlarca farklı sefer düzenlendiği için, bilet arama işlemlerinizde firmanın birçok farklı uçuşunu bulabileceksiniz. Planlı yapılan uçuşlar sizin gideceğiniz rotaya hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacağından, direkt ve aktarmasız birçok uçuş yapılmaktadır. Örneğin sonbahar ve Noel dönemlerine ilişkin indirimli fiyatlar Volotea tarafından müşterilere sunulmaktadır.

Volotea Online Check - in

Volotea, internetten yapılabilecek kolay check in işlemlerine yer verilmektedir. Volotea uçak bileti fiyatları incelemeleri müşteriler için check in hizmetlerine ulaşabilmeyi sağlamaktadır. Eğer koltuğunuzu henüz ayırtmadıysanız, uçuştan en erken 4 gün ve en geç 2,5 saat öncesine kadar bu işlemi yapma imkanınız Volotea check in işlemlerinde mümkündür. Ayrıca koltuk seçebilirsiniz, böylelikle havalimanında koltuk ayırtmak için ekstra ücret ödememiş olursunuz. Eğer online check in yapmazsanız ve havalimanında koltuk ayırtma seçeneğini tercih ederseniz, ödeyeceğiniz ücret 30 Euro olacaktır.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Ön sipariş sayesinde Volotea check in işlemlerinde menü siparişinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bu fiyatlar internette yapılacak check in işlemlerine özel olduğu için, uçmadan önce seçiminizi mutlaka yapmalısınız. Fiyat tabloları dahilinde menülerin içeriklerine ve detaylarına yer verilmektedir. Menüyü uçuştan 24 saat öncesine kadar seçebilme hakkınız bulunur. Ayrıca check in kapsamında koltuğunuzu da mutlaka kendinize tahsis etmeyi unutmamalısınız. Yoksa Volotea uçuş durumuna göre sizi boş bir koltuğa yerleştirebilir veya havalimanında 30 Euro koltuk ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Volotea Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Büyük ve küçük birçok kente gitme imkanı sağlamaktadır.
 2. Yemek siparişinizi menü içeriklerini inceleyerek verebilirsiniz.
 3. Uçuşları geniş bir ağa sahip olmasından ötürü her gün bulunabilmektedir.
 4. Düşük maliyetli olduğu için seferlerde az ücret ödersiniz.
 5. Filoları gelişmiş teknolojili uçaklardan oluşturulmuştur.
 6. Emniyetli uçuşlar sunmaktadır.
 7. Economy Class olarak gerçekleştirilen bütün uçuşlarda eğlenceli ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Volotea Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Volotea, standart politikalarda bagaj taşıma hizmeti vermektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Volotea'nın ücretsiz olarak taşıyacağı bagajlarda maksimum 20 kg ağırlık taşınmasına izin verilmektedir. Ayrıca aşan her öğede talep edilen maliyet parça başına 60 Euro olacağı için, belirtilen ölçüleri geçmemeniz tavsiye edilmektedir. Bavulunuz 55 santim yükseklik, 40 santim genişlik ve 20 santim derinliğe sahip olabilir.

KABİN/EL BAGAJI: Kabin içerisinde taşınabilecek bagajlar koridor kısmının açık tutulabilmesi açısından, ön koltuğun alt kısmında taşınmalıdır. El bagajlarının taşınabilecek boyutları 36x20x20 maksimum boyutlara yer verebilir. El çantası, evrak çantası gibi bagajlar bu kapsamda değerlendirilmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurt dışına gerçekleştireceğiniz uçuşlarınız için, ücretsiz bagaj hakkınız bavullarda 20 kg'dır. Aşan parçaların başına 60 Euro ödeme talep edilmektedir. Ayrıca Volotea ile yapacağınız seyahatlerde taşıyabileceğiniz ekstra bagaj sayısı 5 parça olmalıdır ve toplamdaki ağırlık maksimum 50 kg olabilir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Vardığınız havalimanında bagajınızın kaybolduğunu veya hasar gördüğünü tespit ettiğinizde, havalimanında bulunan Volotea ofislerine başvurmanız gerekmektedir. Ofislerde Volotea temsilcileri tarafından alınan bilgiler dahilinde bagajınızın sistemde araması gerçekleştirilir. Eğer kaybolan bagaj havalimanına ulaşmanızdan sonraki 7 gün içerisinde bulunamazsa, bu durumda zararınız firma tarafından tazminat ödemesi kapsamında karşılanacaktır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Yanıcı maddeler, korozivler, kimyasal veya toksik maddeler, sivri uçlu silahlar, keskin nesneler, ateşli silahlar, sıkıştırılmış gazlar ve radyoaktif malzemeler Volotea havayollarıyla taşınmamaktadır.

Volotea Yiyecek, İçecek ve İkram

Ön siparişli yemek servisi yapılabilmektedir. Ayrıca ücretli ve ücretsiz alabileceğiniz birçok ikramlığa Volotea'da yer verilmektedir.

Economy Class İkramlar

Siyah çay, espresso ve capuccino gibi içeceklerin yanı sıra Coca Cola, Coca Cola Zera, elma ve portakal suyu gibi ikramlar bulunmaktadır.

 Business Class İkramlar

Business Class uçuşlara Volotea firmasında yer verilmediği için, bu havayolu firmasında Business uçuşlar yapılmamaktadır. Yalnızca Economy Class biletleri bulabilmektesiniz.

Özel Yemek Servisi

Volotea uçaklarında yerleşik birkaç menüye yer verilmektedir ve bütün uçuş sınıflarının bu yerleşik menülerden yararlanma hakları vardır. Check in işlemleri dahilinde 24 saat önceden sipariş oluşturulmalıdır ve fiyat tablolarıyla yer verilen menü içeriklerinden istenilen bir tanesi ayırtılmalıdır.

Volotea: Business Class

Economy Class uçuşları yapıldığından, Business Class uçuşları gerçekleştirilmemektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Volotea firmasının koltukları standart genişliklere ve standart koltuk diz mesafelerine yer vermektedir. Genişlikler 17-18 inç, koltuk diz mesafesinde ise 30-33 inç mesafe uygulanmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class mevkiinde yolculuklar Volotea havayoluyla mümkün değildir, ancak önceden menü siparişi Economy Class yolcularının tamamına açıktır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Volotea'a ile yapacağınız yolculuklar düşük maliyetli oldukları için yalnızca Economy Class uçuşları yapılmaktadır ve uçaklar da tek bir bölüme yer vermektedir. Bu yüzden firmanın özel salon imkanları yoktur.

Volotea Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışındaki bütün seyahatleriniz için Volotea havayolunu tercih edebilirsiniz. Destinasyonları büyük ve küçük birçok farklı noktaya ulaşmanızı sağlayacak şekilde geniş kapsamlıdır. Böylelikle Akdeniz kıyıları ve Avrupa'daki birçok rota Voloteria havayolunun kapsadığı rotalar arasında yer alır. Ayrıca İspanya, Fransa, Yunanistan, Çin, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İrlanda ve Almanya gibi farklı ülkelere Economy Class özellikleriyle uçabilirsiniz. Uçuşlar düşük maliyetlidir ve yalnızca Economy Class uçuşlarına katılabilirsiniz.

Volotea Seferleri

Havayolunun rotalarıyla birlikte günde onlarca uçuş düzenlenebilmektedir. Bu sayede, Volotea uçak seferleri bulabilmeniz ve yerinizi ayırtabilmeniz kolaylaşmaktadır. 79 uçuş noktasına 30 uçaktan oluşan filolar sayesinde varılabilmektedir. Bu nedenle her gün Volotea uçuşlarını bulabilirsiniz.

Volotea Rezervasyon

Biletall.com'da Volotea havayolunun farklı bilet fırsatlarını bulabilirsiniz. Ayrıca havayoluna dair biletleri bulabileceğiniz tek kanal olarak hizmet vermektedir. Misafirler istedikleri rotayı arayarak Volotea'nın uçuşlarını görüntüleyebilirler. Ayrıca biletinizi ayırtmak için yalnızca Volotea havayolunu da arayabilirsiniz. Böylelikle bütün destinasyonların ayrıntılı bir dökümünü bulabilirsiniz.

Volotea Bilet Al

Volotea havayolunun yalnızca Economy Class uçuşları bulunması nedeniyle, düşük maliyetlere uçuşlar yapma fırsatınız olacaktır. Varış noktalarının çoğuna direkt ve aktarmasız olarak yapılan uçuşlar hızlı şekilde gerçekleştirileceğinden, vaktinde varmak istediğiniz noktaya ulaşırsınız. Ayrıca biletinizi aldığınızda, Volotea havayolunun check in hizmetlerini mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Yoksa menü siparişi yapamaz veya koltuk seçme hakkından yararlanamazsınız.

Volotea Bilet İptal/İade Prosedürü

Uçuşlarda değişiklik yapmak veya uçuşu iptal etmek isterseniz, Volotea havayolu size belli politikalar çerçevesinde hizmet verecektir. Flex planı adını alan bir rezervasyon sistemine Volotea'da yer verilmektedir ve bu plana dahil olmak için kayıt yaptırmanız gerekir. Flex planı size uçuştan 4 saat öncesine kadar bilet değiştirme ve bilet iptali prosedürleri sağlayacaktır. Bu nedenle Volotea'ya bilet aldığınızda, Flex planına kaydolmayı unutmamalısınız.

Volotea Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Volotea'nın koltukları Economy Class olarak standarttır ve 17-18 inç koltuk genişliğiyle, 30-33 inç koltuk-diz mesafesi sağlamaktadır.

Bebek ve Çocuk Yolcular

7 gün ile 23 ay arasında olan bebekler ailelerinin koltuklarında seyahat edebilmektedirler. Bu nedenle bu yolcular için ekstra ücret talebi yapılmamaktadır. İtalya ve Hırvatistan sınırlarını kapsamadığı sürece, 12 yaşından büyük çocuklar tek başına uçabilmektedirler. Ancak reşit olmayan çocuklar için Volotea'da refakat hizmeti bulunmamaktadır. Bu nedenle 12 yaşından küçük çocukların yanında yetişkin bir birey olmalıdır.

Hamile Yolcular

Volotea havayolları, hamile bir bayanın 27 haftaya kadar sertifikasız uçmasına müsaade etmektedir. Ancak 28-35 hafta içerisindeyseniz, bu durumda uçmanın uygun olduğuna dair bir sağlık sertifikası temin edilmelidir. 36. haftasında ve daha ileri dönemde bulunan hamile bayanlar Volotea'yla uçamazlar.

Hasta ve Engelli Yolcular

Hareket kabiliyeti kısıtlı olan veya özel yardım gerektiren yolcular Volotea'ya 48 saat önceden iletilmelidir. Görme engelli veya işitme engelli yolcular konusunda ek hizmet talebi yapılabilmektedir. Ayrıca Volotea havayolları tekerlekli sandalye hizmetleri de sağlamaktadır.

Evcil Hayvanlar

Kedi veya köpek taşımanız Volotea ile mümkündür ancak diğer hayvanlara izin verilmemektedir. Taşıma çantalarında 50x40x20 bir kafes bulundurulmalıdır. 8 haftalıktan küçük hayvanları taşımak söz konusu olmayacaktır.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası yaptırmak uçuşa katılan yolcuların isteğine bırakılmaktadır.

Volotea Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Volotea kaç yılında kuruldu?

  2011 yılında kurulmuştur.
 • Volotea firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Barselona şehrindedir.
 • Volotea IATA kodu nedir?

  V7 uluslar arası IATA kodudur.
 • Volotea çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +34 931 220 717

Volotea Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (48)
İyi (41)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%54
%46
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
89 Değerlendirme
A*** H***
18 Eylül Çarşamba
tabak süslemelerine kadar yapılmıştı
B*** D***
15 Ekim Salı
yemeklerin harika olması şaşırtıcı
R***
25 Haziran Salı
yöresel lezzetler vardı uçakta
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Volotea sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Volotea Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 03:08:37 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158