1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Minneapolis

Minneapolis Uçak Bileti

Minneapolis Para Birimi
ABD Doları (USD)
Minneapolis Zaman Dilimi
GMT +5
Minneapolis Şehri En İyileri
Kozmopolit Yapı, Walker Art Gallery, Kırmızı Et
Minneapolis Hava Durumu (15 Eylül) 27°C Parçalı Bulutlu
Minneapolis Hava Durumu (16 Eylül) 20°C Açık

En Ucuz Minneapolis Varışlı Uçak Seferleri

Chicago - Minneapolis
Delta Air Lines
01 Eki 2020
İstanbul - Minneapolis
Delta Air Lines
15 Eyl 2020
Ordu - Minneapolis
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Ankara - Minneapolis
Deutsche Lufthansa
16 Eyl 2020
Antalya - Minneapolis
Türk Hava Yolları
23 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Minneapolis Kalkışlı Uçak Seferleri

Minneapolis - Chicago
United Airlines
09 Eki 2020
Minneapolis - İstanbul
Delta Air Lines
13 Eki 2020
Minneapolis - Ankara
United Airlines
29 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Minneapolis Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Minneapolis Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Minneapolis Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Minneapolis Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 USD

Minneapolis’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Karasal iklim etkisinde olan şehir yaz ve kış aylarını yoğun olarak yaşamaktadır. Minneapolis uçak bileti fiyatları ile ilgili araştırma yaparken mevsimsel özelliklere dikkat ederseniz, bütçenize daha uygun biletler bulabilirsiniz. Yaz aylarında ortalama sıcaklıklar 27 derece olurken, kış aylarında sıcaklık değerleri -12 dereceye kadar düşmektedir. Bu sebeple, Minneapolis uçak bileti Lufthansa ya da farklı bir firmadan temin edilirken en ideal tatil ve mevsim araştırması da yapmalısınız. Kış turizminden yararlanmak isteyen kişiler kış aylarında en ucuz Minneapolis uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek, bu bölgedeki hem kış turizminden hem de kış aylarında yapılan festivallerden yararlanabilir. Fakat genel olarak tarih ve kültür turizminden yararlanmak isteyenler Minneapolis uçak bileti rezervasyon işlemlerini ilkbahar aylarında yapmalıdır. Bu mevsimde bölge ideal sıcaklığa sahip olduğu için tatilinizi de en konforlu şekilde geçirebilirsiniz. Minneapolis en ucuz uçak bileti fırsatları ve bütçenize uygunluk içinse kış ayları daha doğru bir seçim olacaktır.

Minneapolis Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Minneapolis uçak bileti THY ya da farklı firmalardan alarak, Türkiye'den bu havalimanına iniş yapan yolcular çeşitli ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 USD

Şehirde belediye otobüslerinin durakları ve ulaşım ağı içerisindeki yeri oldukça gelişmiştir. Bu sebeple, havalimanının nizamiye kısmındaki duraklardan her yarım saatte hareket eden belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2,50 USD

Havalimanından şehir içine ulaşım için tramvay hizmeti de tercih edilmektedir. Green Line hatlarını kullanarak havalimanı ile Downtown bölgesi arasında ulaşımınızı geç saatlere kadar sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 USD

Havalimanının çıkış kısımlarında bulunan taksiler turistlerin tercih ettiği kolay ulaşım araçlarından birisidir. Özellikle, güvenilir ve konforlu taksiler ilk kez şehre gelen turistler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Kilometre başına ücret alan taksilerin, açılış ücreti ise 3.5 USD kadardır.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde 5 farklı kiralık araç firması bulunmaktadır. 24 saat boyunca hizmet veren ve havalimanının dış hatlar terminalinde bulunan rent a car firmaları ile istenilen özelliklerdeki araçlar kiralanabilmektedir.</p

Minneapolis Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Minneapolis Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 16 km uzakta bulunmaktadır. Minneapolis Uluslararası Havalimanı (MSP) batı bölgesinde yer alan en kalabalık havalimanıdır. Askeri amaçlı olarak da kullanılan bu havalimanı her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. En son araştırmalara göre yıl içerisinde 35 milyonu aşan yolcu kapasitesine sahiptir. Minneapolis Uluslararası Havalimanı’na gelen yolcular çeşitli ulaşım araçları ile şehir merkezine minimum 30 dakika içerisinde ulaşım sağlamaktadır.

Minneapolis’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Minneapolis ucuz uçak bileti imkanlarını değerlendirerek, şehre özgü pek çok lezzete yakından tanık olabilirsiniz. Özellikle, hızlı tüketim anlayışı ile birlikte gelişen fast food yemekler çeşitlerine göre ülkede önemli bir yere sahiptir.
 2. Şehirde 4 gün kalarak şehrin hem doğal güzelliklerine hem de tarihi alanlarına kısa da olsa bir ziyaret düzenleyebilirsiniz. Yeşil alanlarla dolu şehir özellikle etnik gruplara ait yapılarla da ön plandadır.
 3. May Day Parade, Twin Cities Pride, Twin Cities Black Film Festivalleri şehrin her yıl düzenlenen festivalleri arasındadır.
 4. Özellikle hafta sonları gece hayatı oldukça renkli olan şehir Northeast ve Uptown bölgelerinde yer alan ünlü gece kulüpleri ile bilinmektedir.
 5. Lake Caddesi ve Downtown bölgeleri alışveriş olanaklarının fazla olduğu yerlerdir. Bu bölgelerde hem ünlü mağazalara hem de halk pazarlarına ulaşabilirsiniz.

Minneapolis Hakkında

Minneapolis şehri Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan bir şehirdir. Ülkenin eyaletlere ayrılması ile birlikte Minneapolis şehri Minnesota eyaletinde yer almıştır. Doğusunda yer alan Saint Paul şehri ile birlikte ikiz şehir olarak anılmaktadır. Kültürel etkinliklerin fazla olduğu şehirde ticari hayatta oldukça gelişmiştir. Kozmopolit bir yapıya sahip olan şehir, farklı etnik grupları içerisinde barındırmaktadır.

Minneapolis uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek, modern yapıdaki bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Eğitim yönünden de güçlü olan şehir için Minneapolis uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, şehrin donanımlı üniversitelerinde eğitiminize devam edebilirsiniz.

Minneapolis Nerede?

Minneapolis Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 USD
Taksi
2,5 USD/Km
Tramvay
2,5 USD
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı gelişmişlik açısından belediye otobüsleridir. Otobüslerin her noktaya ulaşım sağlaması ve oldukça uygun fiyatlı olması şehirde toplu taşıma araçlarının daha sık kullanılmasını sağlamıştır. Taksiler ise genellikle yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle gece geç saatlerde havalimanına gelen turistler taksileri ulaşım için kullanmaktadır. Minneapolis İstanbul saat farkı ve uçuş süresi dikkate alındığında taksileri tercih etmek daha akıllıca olacaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde tramvay hizmeti de sıklıkla kullanılır. Şehirde bulunan Blue Line ve Green Line toplu taşıma araçlarında trafiğe takılmadan yolculuk yapılabilmektedir. Ayrıca, şehirde bisiklet kullanımı da oldukça yaygındır. Halk genel olarak yakın mesafelere bisiklet ile gitmektedir.

Minneapolis Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Minneapolis’de Gezilecek Yerler

Walker Art Gallery
Minnehaha Park
Lake Calhoun
Lake Harriet
Fabrika Şehir Müzesi
Eyaletin En Ünlü Galerisi: Walker Art Gallery

Walker Art Gallery, 1879 tarihinde kişisel bir galeri olarak açılırken daha sonralarda ülkenin ve eyaletin en önemli sanat galerisi olarak ziyaretçi kabul etmeye başlamıştır. Galeri içerisinde 13.000'den fazla değerli eser yer almaktadır. 11:00 ile 17:00 saatleri arasında açık olan galeriye giriş ücreti 9 USD kadardır.

Doğal Güzelliklerle Dolu Minnehaha Park

Minnehaha Park, ülkenin tarihi bölgelerinden birinde bulunması ve doğal güzelliklerin bir arada yer alması açısından oldukça önemlidir. Missisipi Nehri kıyısında yer alan park, pek çok doğal oluşuma da ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilliği bol bu parka giriş ise tamamen ücretsizdir.

Şehrin En İyi Gölü: Lake Calhoun

Lake Calhoun, şehrin özellikle manzara açısından en iyi gölüdür. Göl çevresinde pek çok park, yeşil alan ve tarihi oluşumlar yer almaktadır. Bisiklet sürmek, yürüyüş yapmak ve dinlenmek için ideal olan park 162 hektarlık bir alanda kuruludur.

Şehrin En Ünlü Gölü: Lake Harriet

Lake Harriet, şehrin en ünlü gölünden birisidir. Ücretsiz giriş yapılan göl hafta içi ve hafta sonu yoğun olmaktadır. Yeşil alanlarla dolu bu göl özellikle şehir merkezine yakın olduğu için her ay binlerce turisti de ağırlamaktadır.

Parktan Fabrikaya Dönüş: Fabrika Şehir Müzesi

Fabrika Şehir Müzesi, daha önceleri park olarak kullanılan bir alanın yıkılmasından ve kalıntıları ile müze haline dönüştürülmesinden elde edilmiştir. 2003 yılında inşa ettirilen bu müze, bölge tarihi ile ilgili pek çok değerli esere sahiptir. Giriş ücretleri 12 USD olup, girişler 10:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Minneapolis’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Juicy Lucy
Hotdish
Kızartılmış Biftek
Baharatlı Patates Kızartması

Deutsche Lufthansa, THY, Air France, KLM gibi hava yolu firmalarını kullanarak, şehrin hızlı tüketim alışkanlıkları ile dolu mutfağını tadabilirsiniz.

En Ünlü Lezzet: Juicy Lucy

Juicy Lucy, şehirde en ünlü lezzettir. Hızlı tüketim alışkanlıklarından birisi olan Juicy Lucy, bir çeşit soslu çizburgerdir.

Denenmesi Gereken Lezzet: Hotdish

Hotdish, şehrin beğenilen en önemli lezzetleri arasındadır. Bir çeşit güveç yemeği olan Hotdish, et, makarna, sebze ve çeşitli sosların güveçte pişirilmesi ile elde edilmektedir.

En Çok Tüketilen Yemek: Kızartılmış Biftek

Kızartılmış biftek, çeşitleri ile her sofrayı süsleyen bir yemektir. Özellikle, bifteğin kızartma olarak yapılması ve yanına ilave olarak çeşitli sebzelerin eklenmesi turistlerin ilgisini çeken bir yemek olarak şehirde tüketilmektedir.

En Kolay Lezzet: Baharatlı Patates Kızartması

Baharatlı patates kızartması, evlerde ve sokak satıcılarında bulunan bir lezzettir. Atıştırmalık olarak da tüketilen lezzet genellikle şehrin en ünlü atıştırmalıkları arasındadır. Patates üzerine yoğun şekilde ilave edilen baharat ve acı soslar patatesi daha da lezzetli hale getirmektedir.

En Hızlı Tüketim: Fast Food

Fast Food ürünler şehrin her noktasında bulunmaktadır. Genel olarak patates kızartması, soğan halkası ve hamburger çeşitlerinden oluşan bu lezzetler, fast food ürünleri olarak tabir edilmektedir. Ürünler aynı olup, isteğe göre ürün içerikleri değişmektedir. Hamburger ekmeği ya da et türü değişiklik gösterebilir.

Konaklama İçin Minneapolis Otel Seçenekleri

Minneapolis İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu genellikle otel rezervasyonlarının doğru şekilde yapılması için gerekli olan sorulardandır.

Radisson RED Minneapolis
Şehir merkezine 600 metre mesafede yer alan otel özellikle yetişkinler için pek çok imkan sunmaktadır. Spor salonundan, dünya mutfağına uzanan restoranlara, bar ve eğlence alanlarına, klima ve transfer araçlarına sahip olan otelde günlük konaklama ücreti 130 USD kadardır. Minneapolis İstanbul uçak saatleri ile ilgili otel yönetimini bilgilendirerek, odanızın önceden hazır olmasını sağlayabilirsiniz.
609 S 3rd St, Minneapolis, MN 55415, Birleşik Devletler
Graduate Minneapolis
Şehir merkezine 2 km mesafede yer alan otelde günlük konaklama ücreti 125 USD kadardır. Şehrin hemen hemen her noktasına hakim olan otelde restoran, park alanı, çocuk oyun alanı gibi hizmetleri bulabilirsiniz. Minneapolis İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yaparken, otelle ilgili internet üzerinden bilgi de alabilirsiniz.
615 Washington Ave SE, Minneapolis, MN 55414, Birleşik Devletler
Kimpton Grand Hotel Minneapolis
Şehre 100 metre mesafede bulunan otel, şehrin en konforlu otellerinden birisidir. Otel içerisinde havuz, klima, oda servisi, restoran gibi hizmetler bulunması otelin turistler tarafından ilgi görmesini sağlamaktadır. Otelde günlük oda ücreti 134 USD kadardır. Minneapolis İstanbul uçak biletleri ile ilgili araştırma yaparken, şehrin en iyi otelinde konaklama fırsatı da elde edebilirsiniz.
615 2nd Ave S, Minneapolis, MN 55402, Birleşik Devletler

Minneapolis Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Minneapolis 1.651,57 TL 20 Saat 23 Dakika
Ordu - Minneapolis 2.754,06 TL 18 Saat 48 Dakika
Ankara - Minneapolis 3.912,14 TL 22 Saat 55 Dakika
Antalya - Minneapolis 6.124,98 TL 30 Saat 33 Dakika
Chicago - Minneapolis 470,93 TL 1 Saat 31 Dakika

Minneapolis Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Minneapolis uçuşu olan firmalar hangileridir?

  American Airlines, Delta Air Lines, Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Minneapolis yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Minneapolis varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Chicago - Minneapolis olup, bilet fiyatı 470,93 TL'dir.
 • Minneapolis şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Minneapolis ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kırklareli’nde Gezilecek Yerler: Kırklareli’nde Nereye Gidilir?
Kırklareli’nde Gezilecek Yerler: Kırklareli’nde Nereye Gidilir?
10 Ağustos 2020
Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli’nin 2020 yılında 361.836 nüfusu bulunmaktadır. Bu yazımız içerisinde bu bölgeyi ziyaret etmek isteyen kişiler için Kırklareli’nde gezilmesi gereken yerler listes
Kastamonu’nda Gezilecek Yerler: Kastamonu’nda Nereye Gidilir?
Kastamonu’nda Gezilecek Yerler: Kastamonu’nda Nereye Gidilir?
09 Temmuz 2020
Tatil ve gezi denildiğinde birçok kişi aklına ya Ege ya da Akdeniz şehirleri gelmektedir. Oysa Anadolu'da binlerce yıllık tarihleri ile ayakta kalmayı başarmış birçok kentimiz bulunuyor. Bu yazımız iç
Diyarbakır'da Gezilecek Yerler: Diyarbakır'da Nerelere Gidilir?
Diyarbakır'da Gezilecek Yerler: Diyarbakır'da Nerelere Gidilir?
12 Şubat 2020
Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve ülkemizin en güzel ve en lezzetli şehirlerinden biri. Dicle Nehri kıyısında milattan önce 3000 yıllarında kurulan şehir, birçok medeniyete ev sahip
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
Bilecik’te Gezilecek Yerler: Bilecik’te Nereye Gidilir?
02 Aralık 2019
Birçok yapısında Osmanlı izleri görünen Bilecik, küçük bir şehrimiz olarak bilinse de tek günde bitirilemeyecek kadar çok önemli yapıya sahip! Bilecik’te gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce

Minneapolis Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (57)
İyi (35)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%62
%38
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
92 Değerlendirme
H*** S***
3 Nisan Çarşamba
konferansa katıldım burada gezmek için tekrar geleceğim
B*** D***
23 Haziran Pazar
Tarihi dokusu biraz daha iyi korunsaydı keşke
N*** Ç***
18 Temmuz Perşembe
çok sevdim tekrar gezmek için geleceğim
M*** S***
23 Haziran Pazar
toplantı için gittim çok sevdim
2
4
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Minneapolis Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 07:36:17 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Minneapolis/St. Paul, (MSP)
MSP
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363