1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Hargeisa Uçak Bileti

Hargeisa Para Birimi
Somali Shillingi (SOS)
Hargeisa Zaman Dilimi
GMT +3
Hargeisa Şehri En İyileri
Tarihi Yapılar, Mig jet Kutsal Yerler, Sanbus
Hargeisa Hava Durumu (27 Ekim) 27°C Açık
Hargeisa Hava Durumu (28 Ekim) 27°C Açık

En Ucuz Hargeisa Varışlı Uçak Seferleri

Addis Ababa - Hargeisa
Ethiopian Airlines
07 Kas 2020
Conakry - Hargeisa
Ethiopian Airlines
28 Eki 2020
Hartum - Hargeisa
Ethiopian Airlines
16 Kas 2020
İstanbul - Hargeisa
Qatar Airways
18 Kas 2020
Ankara - Hargeisa
Türk Hava Yolları
25 Kas 2020
Dubai - Hargeisa
Ethiopian Airlines
20 Kas 2020
Antalya - Hargeisa
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
Entebbe - Hargeisa
Ethiopian Airlines
27 Eki 2020
Sydney - Hargeisa
Air Canada
02 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Hargeisa Kalkışlı Uçak Seferleri

Hargeisa - Addis Ababa
Ethiopian Airlines
06 Kas 2020
10 Kas 2020
Hargeisa - Beyrut
Ethiopian Airlines
03 Kas 2020
03 Kas 2020
Hargeisa - Ankara
Ethiopian Airlines
19 Kas 2020
13 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hargeisa Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Hargeisa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SO
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça-Somalice
Toplu Taşıma Fiyatı
0,50 USD
Yemek Fiyatı
2 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,59 USD

Hargeisa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Hargeisa uçak bileti kullanarak Hargeisa’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Hargeisa’ya için Mayıs ayları en güzel aylardır. İki yönlü de avantajlıdır. Ne sıcağı ne de soğuğu yaşarsınız. Hafta içi güneşli iken hafta sonu sizi kuraklıktan kurtararak rahmetini verir.

Hargeisa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hargeisa uçak bileti ile yolculuk etmeyi seçen kişiler için farklı taşıma araçları kullanılabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 280 SOS

Somali’den Hargeisa hareket eden halk otobüslerini ya da dolmuşları tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 2 saat kadar arası vardır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 850 SOS

Havaalanından Hargeisa’ya ilerlemek isteyen kişiler için taksi ile ulaşım sağlamak daha konforlu ve güvenirdir. Hiç gitmeyen ve ilk kez Hargeisa’yı ziyaret edecek biri için oldukça rahat bir yöntemdir.
Araç Kiralama
taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler için araç kiralama yöntemleri de mevcuttur. Havaalanında restoran, cafe gibi araç kiralama ofisleri de mevcuttur. Bu sayede en güvenilir noktadan araç kiralamada şansına sahip olmuş olursunuz. Ödeyeceğiniz miktarın da çıkmasından dolayı şaibeli bir durumla karşılaşmazsınız.

Hargeisa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hargeisa için kullanılan hava limanı en yakın olarak Somali’den ya mogadişu’dan geçmektedir. Hargeisa uçak biletleri için uygun koşullarda sağlanabilir. Sıklıkla ve tercih durumuna göre uçuş aralıklı zamanlarla gerçekleşir.

Her havaalanında olduğu gibi iç ve dış hatlar mevcuttur. İçerisinde çeşitli büfeler ve restoranlar, taksi çağırma hizmetleri ve konaklama için öneride bulunacak noktalar mevcuttur.

Hargeisa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Hargeisa uçak bileti uygun fiyatlarından yararlanarak Hargeisa giderek çok ucuza farklı kültürlere ait alışverişte bulunabilirsiniz.
 2. Hargeisa, zorluk içinde olsa bütün halk yokluk içinde değildir. Her ülkede olduğu gibi zenginiyle fakiriyle bir bütündür. Spor alanında değişik alanlar yaratan şehir için sizde Hargeisa’ya farklı spor etkinliklerini görmek için gidebilirsiniz.
 3. Kıtlığın ve yoksulluğun önde olduğu bir yere sadece yardım eli uzatmak için bile gidilir.
 4. Sömürge zamanından kalma tarihi yapıları görebilirsiniz.
 5. Farklı şehirlerin farklı yerleşim alanları, yaşayan ve farklı kültürlere sahip insanların yaşam biçimlerinden kendinize parçalar çıkarmak istiyorsanız Hargeisa’ya gidebilirsiniz.

Hargeisa Hakkında

Hargeisa, Afrika da Somali Kuzey batıda yer alan bir diğer adı da Somaliland’a olarak geçen bölgede yer alan şehirdir. Somaliland bölgesinde bulunan şehirlerden en büyük alana sahip şehirdir. 1941 yılında Britanya Somalisi altında sömürgede olan şehir, 1960 yılından sonra Britanya Somali ve İtalya Somali birleşiminden sonra Hargeisa özgür kalmış Somaliland’ın da merkez bölgesi olmuştur.

Aynı zamanda Somaliland cumhuriyetinin de başkenti konumundadır. Hargeisa kadar büyük olan şehir ve Hargeisa’yı bir adım geride bırakan şehir ise Mogadişu’dur. Hargeisa Afrika’da olmasından dolayı kurak olarak bilinir. Fakat bazı kesimler oldukça yeşillik durumda hatta çayır çimen konumundadır. Yer yer ayrılan bu durum Hargeisa’nın farkındalığını görmek için de sizi şehrine davet eder.

Hargeisa’nın resmi konuşma dili olan ve yaygın olarak kullanılan Somalice: Hargaysa; Arapça’dır. Fakat otellerin bulunduğu noktalarda İngilizce de konuşulur.

Hargeisa halkı oldukça sıcakkanlı ve samimidir. Afrika bölgesinde olunmasından dolayı da yoksulluk ister istemez mevcuttur. Buna rağmen neşeli olan halk misafirlerine son derece naziktir ve hizmetkârdır. Somali’de meydana gelen olaylardan dolayı halk kıt kanaat geçinmektedir. Yokluk üst seviyede deyim yerinde ise yarı aç yarı tok şekilde yaşamaktadır. Kuraklık ve açlık halkı son derece olumsuz şekilde etkilemiştir. Her ülkede olduğu gibi Hargeisa’da da yöre yöre ve çevre civarlarda bu durumda değişiklik göstermektedir.

Hargeisa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
145 SOS
Taksi
577 SOS/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Yaygın olarak kullanılan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Hem uygun fiyatlı olmasından hem de halkın alım gücünün düşük olması sebebiyle belediye otobüsleri kullanılır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Hargeisa’ya da alternatif olarak sadece taksi kullanır. Bu yöntemi de halkın zengin kesimi ve durumu iyi olanlar tercih etmektedir. Bir diğer yöntemde kalabalık ailelerin yöneldiği ve şehri bilmeyenler için alternatif olan bir ulaşım şekli olan araba kiralamaktır. Kiralama bedeli kiraladığınız gün için değişmektedir. Aldığınız aracın markasını da bu durumu etkileyenler arasındadır.

Hargeisa Vize Şartları

Somali Vize İstiyor mu?
Evet
Somali Vize Süresi
30 Gün
Somali Vize Ücreti
90 USD
Somali Vize Detayları
Somali’ye seyahat edecek vatandaşlarımız pasaport ayrımı gözetmeden hepsi vizeye tabidir. Tüm vize işlemleri Anakara Somali Elçiliği tarafından yürütülmektedir.

Hargeisa’da Gezilecek Yerler

Independence Monument anıt ve heykelleri
Dhabshiil Business AVM
Mig jet Kutsal Yerler
Saryan Müzesi
Livestock Bit Pazarı
Anıt Ve Heykeller İçin: Independence Monument

Bağımsızlık anıtı olarak da adı geçen yerde tarihin dönüm noktası olduğu söyleniyor. Şehir merkezinden yaklaşık 25 dk kadardır. Gittiğinizde muhtemel olarak halk insanları etrafından oturuyor olacaktır. Yürüyerek değil herhangi bir vasıtayla ulaşım sağlamalısınız.

Alışveriş mi? Dhabshiil Business Alışveriş Merkezi

Hargeisa’da yer alan en yüksek binalardan biridir. Aynı zamanda da bir iş merkezidir. Hargeisa gittiğinizde mutlaka görmeniz gerekir. Banka, restoran, spor salonları, oteller ve yüzme havuzunun olduğu bir binadır. Lüks olarak düzenlenmiş iç mekan ve alışveriş mağazaları ile gidilesi bir nokta.

Mig Jet Kutsal Yerler

Somali ve Hargeisa halkı için gurur kaynaklı noktalardan biri. İlgi çekici bir yer olmasından dolayı olduğundan kalabalıktır. Semt pazarına yakın noktada olmasından dolayı da kalabalığı arttırmaktadır. Savaşın izlerini de taşıyan bu yapıt adından da anlaşılacağı gibi jet şeklindedir. Çeşitli resimlerinde de savaşın kalıntılarına rastlayabilirsiniz.

Adeta Bir Sanat Eseri: Saryan Müzesi

Çok büyük bir müze beklenmemeli. Tam tur dolaşma süresi tam olarak 30 dk.’dır. fiyatı oldukça makul olup 3$’dır. Savaşın izlerini ve kalıntılarını anlatan resimlere ve objelere rastlarsınız. Samimi insanları ile burada da ilgi ve alakayla karşılaşırsınız. Somali’nin geçmişi anlatan, kadın kıyafetlerinden yaşam biçimlerini anlatan ürünler sergilenmiştir.

Livestock Bit Pazarı

Pazarda genellikle büyük ve küçükbaş hayvan satımı sağlanır. Size hayvan satmak isterken paranızdan başka elinizde olan ürünlere de göz dikebilirler dikkatli olmak gerekir.

Hargeisa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sanbus
Soor
Anjero
Hargeisa Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Sanbus

Hargeisa’ya kırsal bir bölge olmasından dolayı sebze yetiştiriciliği çok azdır. Bu sebeple et ağırlıklı olarak beslenirler. Bu yüzden yapılan sebzeli yemekler özeldir. Patates, soğan ve farklı sebzelerin bulunduğu bir yemektir. İçerisinde de mutlaka et olur.

Mısır Unu ile Eşsiz Lezzet: Soor

Mısır ununun yağ ve su ile birbirine bağlanarak yapılan püre görünümlü bir sostur. Üzerine sebze ve et ağırlıklı yemek ile sunum yapılır. Lezzetlidir. Türk yemeğine benzer bir tadı vardır.

Sabah Kahvaltısı Eşsiz Lezzeti Anjero

Hargeisa’da her yerde bulabileceğiniz klasikleşmiş bir lezzet olan, kahvaltıları vazgeçilmezi Anjero yumurtasız bir kreptir. Halk tarafından da sıkça tercih edilir.

Konaklama İçin Hargeisa Otel Seçenekleri

Ucuz Hargeisa uçak bileti kullanarak kısa sürede istediğiniz noktalar uçuş sağlayabilirsiniz. Her zaman uçuş imkânı bulamadığınız Hargeisa’ya içinse de kolaylıkla bilet bulabilirsiniz.

Hargeisa Ambassador Hotel
Ulaşım noktası olarak yakın mesafededir. Ücretsiz wifi hizmeti, ücretsiz otopark, kahvaltı dâhil, restoran ve oda servisi mevcuttur. Sigara içmeyenler için düşünülmüş ayrıcalıklı bir hotel. Bunun için ayrı odalar düzenlenmektedir. Yemeklerin çok iyi olduğu müşterileri tarafından da beğenilen, oda hizmetinin kaliteli ve hızlı oluşu da artı puan olarak hanesine yazılmıştır. Önceden rezervasyon yapılması halinde fiyatlarda ekstra düşüşle karşılaşabilirsiniz. Zaten yerli halkın durumundan kaynaklı düşük fiyat içeren otel fiyatları bu yöntemle neredeyse size bedavaya denk gelecektir.
Airport Road, Hargeisa, Somaliland
Damal Hotel
Ücretsiz wifi, klima, restoran ve havaalanına ulaşım için özel araçlar mevcuttur. Çok temiz ve merkezi bir yerde olması da müşteri çeken yönlerinden biridir. Çalışan personeli güler yüzlü ve hizmet kalitesi oldukça yüksektir. En önemli artılarından biri de Mig anıtının yanında olmasıdır. Bu da size oturduğunuz yerden akıp giden hayatı izleme şansı verir. Hem keyifle kahvenizi yudumlayabilir hem de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.
Waheen Hwy 2, Hargeisa, Somalia
Safari Hotel
İnternet, Klima, Kapalı havuz, Restoran hizmetlerinin olduğu hoteldir. Odaları geniş ve manzaralıdır. Yemek ve kahvaltı olanakları iyi olup 24 saat sıcak su beklememelisiniz. Biraz bu konuda eksik kalan hotel sıcak su ihtiyacını genellikle belirli saat aralıkları ile vermektedir. Merkez konumda olan hotel, taksi ya da ulaşım konusunda da müşterilerine rahatlık sağlıyor. Her daim açık büfe ve hizmet kalitesi mevcuttur.
Hargeisa, Somalia

Hargeisa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Hargeisa 3.630,34 TL 21 Saat 40 Dakika
Ankara - Hargeisa 3.704,54 TL 17 Saat 55 Dakika
Antalya - Hargeisa 5.063,48 TL 20 Saat
Addis Ababa - Hargeisa 2.606,27 TL 1 Saat 30 Dakika
Conakry - Hargeisa 3.362,15 TL 23 Saat 50 Dakika
Hartum - Hargeisa 3.468,48 TL 12 Saat 20 Dakika
Dubai - Hargeisa 4.540,53 TL 6 Saat 10 Dakika
Entebbe - Hargeisa 5.254,22 TL 19 Saat 50 Dakika

Hargeisa Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Hargeisa uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Canada, Egyptair, Emirates, Ethiopian Airlines, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Hargeisa yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Hargeisa varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Addis Ababa - Hargeisa olup, bilet fiyatı 2.606,27 TL'dir.
 • Hargeisa şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hargeisa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler: Kahramanmaraş’ta Nereye Gidilir?
Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler: Kahramanmaraş’ta Nereye Gidilir?
15 Haziran 2020
İlk yerleşimlere üst Paleolitik döneminde başlandığı düşünülen ve daha sonra birçok uygarlığa, medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kahramanmaraş, doğal güzelliği ve tarihi yapıları ile sizi doyuracak
HES Kodu Nedir? Yurt İçi Seyahatlerde Zorunlu Mu?
HES Kodu Nedir? Yurt İçi Seyahatlerde Zorunlu Mu?
20 Mayıs 2020
İçinde bulunduğumuz Covid-19 (Koronavirüs) döneminde bir süredir seyahatler ile ilgili farklı yasaklar ve uygulamalar gerçekleştirildi. Yeni vaka ve ölüm sayıları başta olmak üzere, ista
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
03 Şubat 2020
Pamukkele travertenleri ile ünlü olan Denizli, bundan çok daha fazlasını vadediyor. Horozu, kaplıcaları, antik kentleri ve doğal güzellikleri bunlardan birkaçı sadece. Denizli’de gidilecek yerleri in
Öğretmenler Günü Ne Zaman 2020?
Öğretmenler Günü Ne Zaman 2020?
24 Kasım 2019
Öğretmenler Günü 24 Kasım tarihinde olmakla beraber, 2020 Öğretmenler Günü Pazar gününe denk gelmektedir. Dolayısıyla hafta sonu olması sebebiyle 2 günlük bir tatile denk gelmektedir. Öğretmenler Gün

Hargeisa Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
90 Değerlendirme
A*** I*** S***
11 Ekim Perşembe
Herşey çok güzeldi karım ile çok keyif aldık biz çok memnun kaldık
R*** E***
15 Eylül Cumartesi
Tur ile birlikte mahalle arkadaşım ile gitmiştik çok keyif aldık teşekkürler
P*** B***
9 Haziran Cumartesi
Maç için milli takım ile gitmiştik, 2 gün kaldık gezme fırsatım olmadı ama çok güzel gözüküyor sokakları
Ş*** E*** K***
6 Temmuz Cuma
Değişik ağaç yapıları var. Ben ağaçlara hasta kaldım.
M*** B***
26 Ekim Cuma
Ailecek tatile gitmiştik, gerçekten çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hargeisa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 27.10.2020 05:41:14 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hargeisa, (HGA)
HGA
SO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293