1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Conakry Uçak Bileti

Conakry Para Birimi
Gine Frangı (GNF)
Conakry Zaman Dilimi
GMT +1
Conakry Şehri En İyileri
Botanik Bahçeler, Atool Adaları, Gine Pilavı

En Ucuz Conakry Varışlı Uçak Seferleri

Dakar - Conakry
Hapagfly
15 Ağu 2020
İstanbul - Conakry
Ethiopian Airlines
06 Eyl 2020
Hartum - Conakry
Ethiopian Airlines
03 Eyl 2020
Tahran - Conakry
Qatar Airways
23 Ağu 2020
Dubai - Conakry
Ethiopian Airlines
04 Eyl 2020
Kuala Lumpur - Conakry
Qatar Airways
05 Eyl 2020
Adana - Conakry
Türk Hava Yolları
03 Eyl 2020
Amsterdam - Conakry
Air France
25 Ağu 2020
Hatay - Conakry
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020
Riga - Conakry
Air France
16 Ağu 2020
Beyrut - Conakry
Ethiopian Airlines
24 Ağu 2020
Ankara - Conakry
Türk Hava Yolları
23 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Conakry Kalkışlı Uçak Seferleri

Conakry - Dakar
Aero Tropics Air Services
16 Ağu 2020
Conakry - Paris
Türk Hava Yolları
28 Ağu 2020
Conakry - Cape Town
Ethiopian Airlines
10 Ağu 2020
Conakry - İstanbul
Ethiopian Airlines
04 Eyl 2020
Conakry - Johannesburg
Ethiopian Airlines
17 Ağu 2020
Conakry - Beyrut
Türk Hava Yolları
14 Ağu 2020
Conakry - Kuala Lumpur
Etihad Airways
04 Eyl 2020
Conakry - Dubai
Emirates
03 Eyl 2020
Conakry - Amsterdam
Ethiopian Airlines
19 Ağu 2020
Conakry - Tahran
Ethiopian Airlines
10 Ağu 2020
Conakry - Riga
Air France
12 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Conakry Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Conakry Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Conakry Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GW
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
20 GNF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,90 GNF

Conakry’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Aralık

Ucuz Conakry uçak bileti kullanmak isteyen kişiler mevsimlere de mutlaka dikkat etmelidir. Çünkü mevsimler Conakry'de değişiklik gösteriyor. Özellikle yaz ayları çok sıcak ve kuru oluyor. Bu nedenle yazın çok fazla turist almıyor. Sıcak sevmeyen turistler de kesinlikle buraya gitmek istemiyor.

Yazları sıcak ve fazlasıyla kuru olduğu için çoğu turist kış ve sonbaharın başını şehre gitmek için tercih ediyor. Çünkü böyle zamanlarda şehirde gezmek, hava durumlarından fazla bunalmamak daha çok mümkündür. Yapılacak turistik geziler kış aylarında Conakry için daha uygundur.

Conakry Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Conakry uçak bileti aldıktan sonra havalimanına ulaşım sağlanıyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ise birçok yolla gitmek mümkün olur.

Otobüs
Ulaşım imkanlarından biri de otobüstür. Otobüs ile havalimanından şehir merkezine gitmek için birçok hat bulunuyor. Bu otobüsleri kullanmak ve erişim sağlamak oldukça kolaydır. Ancak kişilerin dikkat etmeleri gerek. Dolandırılmaya, kapkaça karşı kişilerin dikkatli olması tavsiye ediliyor.
Araç Kiralama
Bir diğer ulaşım aracı kiralık araçlardır. Havalimanında yer alan çeşitli araç kiralama firmalarından kiralama yapılabilir. Böylece sadece havalimanından şehir merkezine ulaşım değil bütün şehri gezme durumu sağlanır. Fiyat, aracın kişi de durma süresi gibi faktörler duruma göre değişiklik gösterir. Buna kişinin karar vermesi gerekir.
Taksi
Conakry kentinde en sık kullanılan ulaşım aracı taksidir. Taksi ile her yere gidilebilir. Özellikle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanır. Ama kişilerin taksicilere, sahte taksilere dikkat etmesi gerekir.

Conakry Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Conakry uçak bileti aldıktan sonra havalimanına ulaşım söz konusu oluyor. Havalimanına gittikten sonra kişilerin birçok ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar bulunuyor. İster havalimanına inince ister dönüş uçağını beklerken birçok hizmeti almak için mekanlar bulunuyor. Bunlardan en başlıcası kafe ve restoranlar oluyor. Bir şeyler yemek ya da içmek amacıyla Conakry Havalimanında bulunan kafe ve restoranlara gidilebilir. Oldukça uygun mekanlar bulunuyor.

Alışveriş yapmak için birçok alan Conakry Havalimanında bulunuyor. Turistler gitmeden önce hem kendilerine alışveriş yapabilirler hem de sevdiklerine hediyelik eşya alma şansı yakalayabilirler. Bu açıdan alışveriş mantıklı bir seçenektir. Ayrıca acil sağlık merkezleri de havalimanında verilen hizmetlerdir. 7/24 her daim hizmet veren sağlık çalışanları bulunuyor.

Bagaj hizmetleri Conakry şehrinde verilen hizmetlerdir. Bagaj ulaşımını, kayıpları ile ilgilenme durumlarını, taşımacılığı ile Conakry Uluslarası Havalimanı ilgileniyor. Kişiler bagaj taşımacılığı konusunda sorun yaşamıyor. Havalimanında kolaylıkla iletişim kurma yolları bulunuyor. WiFi ücretsiz ve oldukça hızlıdır. Ayrıca cep telefonu olmayanlar için iletişim yolları bulunuyor. En önemlisi ise havalimanında turistlerin para problemi yaşamaması açısından çeşitli döviz imkanları bulunuyor. Kolaylıkla para çevirme işlemleri yapılabiliyor. Para çekmek için ATM ve bankalar bulunuyor. Kişiler maddi anlamda problem yaşamıyor.

Conakry’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Conakry uçak bileti aldıktan sonra şehirde gezilecek ve tur atılacak birçok yer bulunuyor. Bunlardan ikisi ise market ve pazarlarıdır. Çeşitli market ve pazarları kişilerin alışveriş yapabileceği, Conakry yerel halkı tanıyabileceği, şehir hakkında fikir sahibi olabileceği alanlardır. Conakry'de ki meşhur market ve pazarlar bu açıdan tercih edilebilir yerlerdir.
 2. Gine genel olarak gece hayatı ile ünlü bir yerdir. Özellikle Conakry kentinde birçok gece kulübü, bar tarzı mekanlar bulunuyor. Bu tarz mekanlar çoğu turistin ilgisini çekiyor. Ancak dikkat etmekte fayda vardır.
 3. Conakry'de gezilecek birtakım tarihi alanlar bulunuyor. Özellikle de müzeler, çeşitli tarzda tasarlanmış farklı binalar oldukça ilgi çekicidir. Bu açıdan Conakry mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler ile doludur.
 4. Bir diğer gezilecek nokta ise botanik bahçesidir. Botanik bahçesi çoğu turistin ilgi duyduğu doğal güzelliklere sahip bir alandır. Birbirinden farklı ve göze hitap eden yeşilliklere sahip alanlardır. Botanik bahçesi bu açıdan mutlaka görülecek yerlerdir.
 5. Atlas Okyanusu'nun kenarında olmasının yanı sıra bol dağlık alanı ve yeşil park alanları bulunuyor. Doğal ortamlardan hoşlanan, nefes almak isteyen herkesin uğraması gereken alanlar olarak görülüyor. Mutlaka bir doğa yürüyüşü yapılmalıdır.

Conakry Hakkında

Gine Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük kenti olarak bilinen Conakry oldukça ilgi çeken kentlerinden biridir. Tam olarak Atlas Okyanusunun kıyısına konumlanmış olan bu kent okyanus yanında olduğu için seviliyor ve görülmek isteniyor. Bu kent 1884 yılında Fransızlar tarafından kurulmuştur. Tombo Adası ve Kalum Yarımadası üzerine kurulmuş bir kenttir. 1893 yılında ise Conakry başkent ilan edildi. Asıl bağımsızlıklarını ise 1958 yılında kazanmıştır.

Conakry, bağımsızlığını kazandıktan sonra birçok alanda ekonomik bağımsızlığını kazanmış bir kenttir. Madencilik, sanayi, demir ve boksit ile uğraşarak ekonomi fazlası ile geliştiriliyor. Bu nedenle ekonomisi gelişmekte olan bir şehirdir. Demir ve boksit üretimi sayesinde oldukça fazla kazandığı görülüyor. Bağımsızlığı kazandıktan sonra en fazla gelişim gösteren ülkeler arasında yerini almıştır. Şehrin nüfusu da yaklaşık 2 milyona yakındır. Genellikle ulaşım direkt olarak bulunmuyor. Çoğu zaman şehre ulaşmak için aktarmalı uçuşlar tercih ediliyor.

Şehirde gece hayatı oldukça yaygın tercih ediliyor. Ancak bulaşıcı hastalıklara karşı korunmak önemlidir. Gece hayatı canlı olduğu kadar hastalıklar da fazlasıyla yaygın ve canlıdır. Bunun dışında şehirde festivaller, fuarlar bulunuyor. Alışveriş yapmak, çeşitli noktalarını gezmek mümkün olabilir.

Conakry Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Her yere uygun hatta sahip olduğu için birçok kişi otobüsü şehir içi ulaşım aracı olarak tercih ediyor. Oldukça hızlı ve kolay ulaşım sağlanabilecek bir araçtır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi de otobüsten sonra kullanılan bir ulaşım aracıdır. Kiralık araç daha çok turistler tarafından tercih edilen bir ulaşım aracı çeşididir. Bunun dışında en sık otobüs ve taksi kullanılır.

Conakry Vize Şartları

Gine-Bissau Vize İstiyor mu?
Evet
Gine-Bissau Vize Süresi
1 yıl
Gine-Bissau Vize Ücreti
350 EUR
Gine-Bissau Vize Detayları
Diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız 90 güne kadar vizeden muaftır.

Conakry’de Gezilecek Yerler

Başkanlık Sarayı
Ulusal Müze
Botanik Bahçesi
Balık Pazarı
Madina Market
Tarihi Yer: Başkanlık Sarayı

Başkanlık Sarayı tarihi yer görmekten hoşlanan kişilerin Conakry'de uğraması gereken yerler arasında bulunuyor. Başkanlık Sarayı olarak geçen bu yer çoğu kişinin uğrayıp çeşitli fotoğraf çekebileceği bir yerdir. Hoş ve farklı bir mimari yapısı vardır.

Conakry Kültürünü Tanımak İçin: Ulusal Müze

Conakry şehrini tanımak için en uygun yerlerden biri de Ulusal Müze oluyor. Ulusal Müze içerisinde yerel objeler bulunuyor. Bu objeler sayesinde kültür tanınıyor. Çeşitli sergiler, nesneler, tarihi anlamı olan birçok ürün sergileniyor. Ulusal Müze olarak ilgi çekiyor.

Yeşil Alan Severler Ve Farklı Bitki Türlerinden Hoşlananlar İçin: Botanik Bahçesi

Doğal yaşama özlemi olan kişiler için Conakry kentinde de botanik bahçesi imkanı bulunuyor. İçerisinde birbirinden farklı ağaçlar, bitkiler ve çeşitli doğal güzellikler barındıran bir bölgedir. Bu açıdan Botanik Bahçesi ilgi çeker, çoğu kişi burada kısa bir yürüyüş yapmak isteyebilir.

Balık Pazarı- Madina Market

Conakry bir okyanus kenti olduğu için balıkçılık burada oldukça gelişmiştir. Çoğu balık sever buradaki ürünleri görmek istedikleri takdirde balık pazarına uğrar. Yerel balık lezzetleri burada bulunuyor. Ayrıca Madina Market birçok ürünü barındırıyor. Çeşitli ev eşyaları, kitaplar, tekstil ürünleri, yiyecekler bulunuyor.

Tekne Turu İmkanı: Atool Adaları

Atool Adaları gezmek için en uygun yerlerdir. Atool Adaları'na gitmek buradaki ortamı görmek mümkündür. Kısa bir tekne turu ile Atool Adalarına gitmek mümkün oluyor. Çoğu kişi hem tekne turu keyfini yaşamak hem de farklı adaları görmek için buraları tercih ediyor.

Conakry’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Gine Pilavı
Balık Türleri
Patates
Mısır Gine Pilavı
Gine Pilavı

Conakry uçak bileti alıp şehre gittikten sonra tadacak birçok yiyecek bulunuyor. Genelde en yaygın şekilde et ürünleri tüketiliyor. Gine Pilavı içerisinde bile birçok et seçeneği bulunuyor. Sığır etini farklı şekilde tüketmek de mümkün olur.

Balık Türleri

Bir sahil kenti olduğu için balık türleri burada oldukça fazla tüketiliyor. Daha önce görülmeyen balık türlerini burada görmek mümkün oluyor. Balık türlerini salata ile tüketmek, farklı şekilde tüketmek Conakry'de mümkün oluyor. Kızartma, haşlama, fırınlama şekilde tüketmek mümkündür.

Patates

Et tüketmeyen kişiler için en yaygın yiyecek patatestir. Patates ile yapılan birçok yemek türünü Conakry'de bulmak mümkündür.

Mısır

Patates dışında mısır da et yemeyenler için çok kullanılan bir yiyecektir. Yaygın şekilde tercih ediliyor.

Konaklama İçin Conakry Otel Seçenekleri

Ucuz Conakry uçak bileti aldıktan sonra şehre gidildiğinde konaklayacak uygun otel aranır. Bu otelleri bulmak oldukça kolaydır.

Hotel Le Rocher
Çok iyi bulunan bir oteldir. Bu otelde havuz hizmetleri veriliyor. Havuz hizmetinin yanı sıra klimalı odalar, oda servisi, restoran bu otelde yer alıyor.
Quartier Sandervalia, Conakry, Gine
Hotel Petit Bateau
Ücretsiz WiFi hizmetleri veriliyor. Kahvaltı ve oda servisi mevcuttur. Aynı zamanda klima, havuz, restoran, havaalanına taşımacılık hizmeti veriliyor. Oldukça iyi bulunan otellerden biri olarak görülüyor.
Coronthie | Commune de Kaloum, Conakry, Gine
Hotel M'Lys
Otelde ücretsiz WiFi hizmeti almak mümkün oluyor. Bu sayede internet kolaylıkla kullanılabiliyor. Sigara içilmeyen odalar, restoran, bar ve oturma salonları, fitness merkezleri bu otelin verdiği hizmettir.
Quartier Almamya Commune de Kaloum, Conakry 001, Gine

Conakry Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Conakry 3.803,67 TL 19 Saat 25 Dakika
Adana - Conakry 5.928,57 TL 30 Saat 45 Dakika
Konya - Conakry 5.968,45 TL 17 Saat 35 Dakika
Hatay - Conakry 6.557,98 TL 18 Saat 55 Dakika
Ankara - Conakry 15.192,85 TL 20 Saat 25 Dakika
Dakar - Conakry 2.605,34 TL 7 Saat 40 Dakika
Bissau - Conakry 4.002,47 TL 11 Saat 50 Dakika
Hartum - Conakry 4.247,66 TL 15 Saat 5 Dakika

Conakry Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Conakry uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Egyptair, Emirates, Ethiopian Airlines, Royal Air Maroc, Türk Hava Yolları.
 • Conakry yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Conakry varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Dakar - Conakry olup, bilet fiyatı 2.605,34 TL'dir.
 • Conakry şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Conakry ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Kasım Ara Tatili Ne Zaman 2020?
Kasım Ara Tatili Ne Zaman 2020?
16 Kasım 2019
Bilhassa öğrenciler tarafından oldukça heyecanla beklenen Kasım Ara Tatili için en çok merak edilen soru: 2020 Kasım Ara Tatili ne zaman? Lafı hiç uzatmadan bu sorunun cevabını verelim, 2020 Kasım Ara
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
Aydın’da Gezilecek Yerler: Aydın’da Nereye Gidilir?
25 Ekim 2019
Aydın planı yapıyorsanız çok şanslısınız çünkü bu şehir görülecek tarihi ve doğa güzellikleri açısından çok şanslı! Aydın’da gezilecek yer çok! Aydın’da gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce
19 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Kaç Gün Tatil?
19 Mayıs Tatil Mi? 19 Mayıs Kaç Gün Tatil?
20 Ağustos 2019
Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışının ifade eden 19 Mayıs 1919 tarihi Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmiş olup her yıl çok büyük bir coşkuyla Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanm

Conakry Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
90 Değerlendirme
S*** E***
9 Kasım Cuma
Bir daha gitmek istemeyeceğim bir yer bir kere gittim gördüm yeter.
P*** K***
17 Temmuz Salı
Birbbirinnden farklı insan ve rengarenk sokaklar daha ne olsun
C*** B***
30 Haziran Cumartesi
Arkadaşımın ailesiinin yanına gitmiştik, çok güzeldi güzel bir haftasonu oldu
Ş*** P***
21 Ekim Pazar
Farklı insanlar farklı kültürler her zaman ilgimi çekmiştir
B*** H*** Y***
28 Temmuz Cumartesi
Rehberimiz çok bilgili ve kültürlüydü teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Conakry Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 8.08.2020 04:55:38 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Konakri, (CKY)
CKY
GN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800