1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Chicago

Chicago Uçak Bileti

Chicago Para Birimi
ABD Doları (USD)
Chicago Zaman Dilimi
GMT- 5
Chicago Şehri En İyileri
Gökdelenler, Willis Kulesi, Hot-Dog
Chicago Hava Durumu (30 Eylül) 17°C Açık
Chicago Hava Durumu (1 Ekim) 13°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Chicago Varışlı Uçak Seferleri

Minneapolis - Chicago
United Airlines
09 Eki 2020
Atlanta - Chicago
American Airlines
24 Eki 2020
Los Angeles - Chicago
United Airlines
12 Eki 2020
İstanbul - Chicago
Lot Polish Airlines
08 Eki 2020
Varşova - Chicago
Delta Air Lines
30 Eyl 2020
Ankara - Chicago
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
İzmir - Chicago
Deutsche Lufthansa
17 Eki 2020
Antalya - Chicago
Deutsche Lufthansa
26 Eki 2020
Kayseri - Chicago
Türk Hava Yolları
23 Eki 2020
Samsun - Chicago
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Adana - Chicago
Türk Hava Yolları
07 Eki 2020
Trabzon - Chicago
Türk Hava Yolları
05 Eki 2020
Bişkek - Chicago
Türk Hava Yolları
18 Eki 2020
Erbil - Chicago
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Chicago Kalkışlı Uçak Seferleri

Chicago - New York
American Airlines
22 Eki 2020
Chicago - Los Angeles
United Airlines
13 Eki 2020
Chicago - Minneapolis
Delta Air Lines
01 Eki 2020
Chicago - Washington
American Airlines
11 Eki 2020
Chicago - İstanbul
United Airlines
29 Eki 2020
Chicago - Ankara
Deutsche Lufthansa
28 Eki 2020
Chicago - Adana
British Airways
01 Eki 2020
Chicago - Erbil
Qatar Airways
25 Eki 2020
Chicago - Bişkek
Türk Hava Yolları
09 Eki 2020
Chicago - İzmir
Türk Hava Yolları
28 Eki 2020
Chicago - Antalya
Türk Hava Yolları
08 Eki 2020
Chicago - Kayseri
Türk Hava Yolları
08 Eki 2020
Chicago - Samsun
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
Chicago - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Chicago Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Chicago Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Chicago Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Chicago Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 USD

Chicago’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Ucuz Chicago uçak bileti elde ederek Chicago'ya gitmek isteyen kişilerin birtakım konularda dikkatli olması gerekiyor. Genel olarak karasal iklim özelliklerine sahip olan bir şehirdir.

Yazları nemli ve oldukça sıcak geçerken kışları ise sert ve karlı geçer. Buna rağmen en sıcak ay Temmuz'dur ve 30 dereceye kadar sıcaklıklar seyreder. Kışları ise -5, -6 derecelere indiği görülür. Bu nedenle Nisan ayı ile Ekim ayı arasında aralıkta Chicago'yu ziyaret en doğru zaman olacaktır.

Özellikle kış ayları tercih edilmemelidir. Çünkü Güneşli gün sayısı yok denecek kadar azdır. Yaz müzik festivallerine katılmak isteyen kişiler için yaz ayları uygundur.

Chicago Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Turistlerin en çok merak ettiği durumlardan biri de Chicago uçak bileti alınarak gidilen Chicago'da havaalanından yapılan ulaşımdır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,50 USD

250 ve 330 numaralı otobüsler ile havaalanından şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. 250 şehrin kuzeyine giderken 330 şehrin batı bölgesine gider. Genelde otobüs biletleri 1,5 Dolar ile 2 Dolar arasında değişiklik gösteriyor.

Havalimanı Servisleri

Havaalanı hizmetlerinden biri olan transfer tüm terminallerden kalkış gösterir. Şehrin farklı noktaları için farklı transfer otobüsleri bulunur. Bu seçenekler hakkında bilgi almak isteyenler telefon numarasından arayarak bilgi sahibi olabilir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2,25 USD

24 saat aktif şekilde çalışan raylı sistem, şehir içerisindeki ulaşımda oldukça uygun fiyatlıdır. Genelde 2,25 Dolar üzerinden fiyatlandırma söz konusu olur. Yolculuk süresi ise yaklaşık 45 dakikadır.

Araç Kiralama

Havaalanından şehir merkezine yapılacak yolculukta taksiler yaklaşık 40 Dolar talep etmektedir. Ve 35-40 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım söz konusu olur. İstenirse havaalanından araç kiralaması yapılabilir.

Chicago Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Otel

Chicago uçak bileti aldıktan sonra kişiler bulundukları konumdan Chicago O'Hare Uluslararası Havalimanına ulaşım sağlarlar. Bu havalimanı içerisinde kişileri bekleyen birçok imkan bulunur. Öncelikle iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki farklı ulaşım olanağı söz konusu olur.

Havaalanında, gelen turistlere kolaylık olması açısından ATM ve döviz mekanları bulunur. Kişilerin rahatlıkla para çekme ve yatırma işlemi yapması sağlanır. Ayrıca para birimleri arasındaki çevirmelerin de gerçekleşmesi sağlanır.

Cep telefonu olmayan veya kaybeden kişilere iletişim yolu sunulur. Ayrıca bagaj emanet etme ya da kayıp bagajları bulma konusunda imkanları söz konusu hale getirir.

Bir havaalanından kadınların en büyük beklentisi alışveriş yapma imkanlarının sunulmasıdır. Chicago havaalanında bireysel ihtiyaçları karşılamaya destek olan mağazaların ve marketlerin yanı sıra özel markalara da rastlamak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra dini görevlerini yerine getirmek isteyenler için de mabetler bulunur.

Çocukların uçağa binene kadar kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak için çocuk parkları seçenekleri sunulur. Ayrıca havaalanına yakın kalmak isteyen kişiler için de oteller söz konusudur. Chicago O'Hare Havalimanı en büyük 7. havalimanı olarak geçmektedir. 70 milyon yolcu kapasitesi bulunuyor.

Chicago’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Chicago uçak bileti alıp şehre gitmek için birçok sebep söz konusudur. Özellikle de şehrin muhteşem manzarası insanı kendisine çeken durumlardan biridir. Gökdelenlerden bütün şehri ayaklar altına almak mümkün olacaktır. Böylece harika bir dizi fotoğraf çekmek mümkündür.
 2. Yüksek gökdelenler de modern mimariden hoşlanan kişilerin tercihi olabilir. Oldukça yüksek olmaları korkutsa da aslında manzara ve görünüm açısından şıklık oluşturur.
 3. Chicago'da düzenli olarak festivaller gerçekleşiyor. Özellikle yaz aylarında sırf festivaller için bile Chicago'ya gitmeye değer. Müzik ve sanat festivalleri meraklılarını bekliyor.
 4. Fast Food kültürü ile tanınan Amerika Birleşik Devletleri aslında bu kültürü daha çok Chicago'ya borçludur. Çünkü Chicago birbirinden lezzetli, ucuz ve hızlı yapılan yiyeceklere ev sahipliği yapar.
 5. Alışveriş yapmanın en yaygın olduğu kentlerden biridir. Her ne kadar Amerika'nın başka alışveriş şehirleri olsa da Chicago'da da birbirinden zengin içerikte mağazalar bulmak mümkün olur.

Chicago Hakkında

Chicago şehri Amerika Birleşik Devletleri'nin Ilinois eyaletine bağlı olan bir şehirdir. Konum itibarı ile Michigan Gölü'nin güneybatısında yer alır.

Chicago'da yer alan her sokak rüzgar alır. Bu sebeple rüzgarın kenti anlamına gelen Chicago adı bu şehre verilmiştir. Sadece sokaklarına aldığı rüzgar değil sahip olduğu siyasi çalkantılardan dolayı da hızlı bir şehir olduğu görülür.

İlk olarak Kızılderililerin yaşamış olduğu bir şehirdi. Ancak daha sonra 2. Dünya Savaşı sıralarında ve Abraham Lincoln devrinde siyasi anlamda da önemli ve özel bir yere sahip olmuştur. Bu devirde büyük bir nüfus patlaması söz konusu haline gelmiştir. Genelde Avrupalıların ve siyahilerin göç ettiği bir yaşam alanı haline gelmiştir. İlk başlarda evsizlerinde çok fazla bulunduğu bu şehir zamanla modern hale getirilmiştir.

Finans şehri olarak da adını duyuran Chicago şehrine pek çok film sahnesinden de aşina olmak mümkündür. Çünkü oldukça fazla filme ev sahipliği yapmıştır. Manzaraları, gökdelenleri, müzikalleri, ulaşım sistemleri ile Dünya üzerinde ilgi çekici bir hale gelmiştir.

Yaklaşık 2.750 milyon nüfusa sahip olan Chicago hala göç alan ABD şehirlerinden biridir. Çoğu turist tarafından da gezilen bir seçenek olarak görülür.

Chicago Fotoğraf Galerisi

Chicago Nerede?

Chicago Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 USD
Taksi
1,40 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Genelde metro ve CAT adı verilen ulaşım aracının kullanımı daha yaygındır. Raylı sistem Chicago'da da kullanılan bir seçenektir. 12 hatlı metrolarda gidilecek mesafeye göre metro ücreti değişiklik gösteriyor. Öncesinde kısa bir araştırma yapılmalı. CTa ise yerin hem altından hem de üzerinden giderek ulaşımı sağlayan raylı sistemlerden biridir. 7 hat ve 7 renge sahip olan bu sistemde tek yön gidiş bileti 1.5 Dolar şeklinde belirlenmiştir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içinde kullanılan taksiler, taksimetrelerini 1.90 Dolar ile açıyor mil başına ise 1.40 Dolar ücret yazılıyor. Ayrıca taksi sürücüleri yolcu başına ek 50 cent ücret alıyor. Taksilere bunu bilerek binmekte fayda var. Ulaşımda çeşitli otobüslerde söz konusu oluyor. CTA'da geçerli olan kartlar Pace Suburban'da da geçerli oluyor. Tek yön ücreti ise yaklaşık 1.5 Dolardır. Hızlı ve kullanılabilir bir ulaşım seçeneğidir.

Chicago Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Chicago’da Gezilecek Yerler

Willis Kulesi
Navy Pear
Downtown
Bilim Ve Endüstri Müzesi
Sanat Enstitüsü
Gözü Yükseklerde Olanlara: Willis Kulesi

Chicago uçak bileti alıp Chicago'ya vardıktan sonra görmenin en zevkli olacağı yerlerden biri Willis Kulesi'dir. Willis Kulesi Dünya'nın en uzun gökdelenlerinden biridir. Yaklaşık 110 kata sahiptir. Birçok iş merkezine ev sahipliği yapar ancak turistik açıdan en önemli bölgesi Sky Deck katı oluyor. Bu kata çıkarak Chicago'yu 360 derece ayaklarınızın altına almanız mümkündür. Eşsiz bir görüntü sunuyor.

Eğlence Merkezi: Navy Pear

İçerisinde birçok eğlence merkezine ev sahipliği yapan Navy Pear meydanı sahil boyunca uzanan bir bölgedir. İçerisinde fast food dükkanları, konser alanları, eğlence parkları, çocuk müzesi ve Shakespeare Tiyatrosu yer alıyor.

Şehir ve İş Merkezi: Downtown

Manhattan'dan sonra Amerika'nın sahip olduğu en büyük iş ve şehir merkezidir. Oldukça büyük bir alan olan Downtown'da Chicago Nehri, şehir tiyatroları, Taste of Chicago yiyecek festivali, Lollapalooza müzik festivali gibi aktiviteler söz konusu oluyor. Chicago Katedrali'ni de bu bölge içerisinde görmek mümkün oluyor. Çoğu ziyaret edilecek mekan burada bulunuyor.

En Ünlü Müze: Bilim Ve Endüstri Müzesi

Müze gezmekten hoşlanan kişiler için Chicago'nun en ünlü ve zengin müzesine gitmek tavsiye ediliyor. Her yaştan ziyaretçi için uygun bir müze olan Bilim ve Endüstri Müzesi Hyde Park'ın yakınlarında bulunuyor. 25 ayrı salonda 2000'den fazla objeyi görmek söz konusu oluyor. Oldukça eğlenceli ve bilgilendirici bir müzedir.

Amerika'nın En Büyük İkinci Sanat Müzesi: Sanat Enstitüsü

Cam, mobilya, seramik gibi maddelerden yapılan çeşitli ürünler burada sergileniyor. Oldukça modern dokunuşlu ürünlere ev sahipliği yapan Sanat Enstitüsü gezmeye değerdir. Amerika'nın en büyük 2. sanat müzesi konumundadır. Birçok kişinin dikkatini çeker. Ayrıca müzeden çıktıktan sonra Millenium Park'ın manzarasını seyretmeye gitmek mümkün olacaktır.

Chicago pek fazla tarihi yapıya sahip olmasa bile sanata, bilime, ekonomiye verdiği önem ile ilgi çeker. Ayrıca doğal güzellikleri barındıran bir şehirdir. Kuzeyinde bulunan göl sayesinde insanlar doğal ortam ile karşı karşıya kalabilir. Alışveriş konusunda da birçok imkana sahiptir.

Chicago’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hamburger
Chicago Pizzası
Hot-Dog
Milkshake
Hamburger

Amerika kültüründe en yaygın fast food ürünlerinden biri hamburgerdir. Çok farklı şekillerde yapılarak kişilere sunulur. En ünlü restoranlarda ve fast food dükkanlarında keşfetmek mümkündür.

Chicago Pizzası

Chicago Style Pizza en yaygın ve meşhur yiyeceklerinden biridir. Kenarları normal pizzadan daha kalın yapılıyor. İçi ise farklı şekillerde yapılıyor.

Hot-Dog

Sosli sandviç ve İtalyan usulü sandviç şeklinde yapılıyor. Özellikle Chicago'da her yerde Hot-Dog arabası görmek mümkün olabilir. Farklı sosis sosları ile yapılıyor. İçerisine domates, soğan, hardal, salatalık turşusu koyuluyor. Sosisi lezzetli yapan ürün ise sığır eti oluyor. Genelde ketçabsız Hot-Dog'lara rastlamak mümkündür. Çünkü ketçapın asıl tadı bozduğu düşünülür.

Milkshake

Kişinin aklına gelebilecek her türlü meyve ile milkshake yapımına rastlanabilir. Birbirinden lezzetli olan Milkshake'ler özellikle yaz aylarında oldukça fazla tercih edilen içecekler içerisinde bulunur. Herkesin favori içeceğidir.

Chicago'dan genelde self-servis mantığı ile oluşturulan kafeler ve restoranlar bulunur. Ancak normal servisin bulunduğu restoranlarda mutlaka bahşiş bırakmak gereklidir. Aksi takdirde verilen hizmetten memnun kalınmadığı düşünülür.

Konaklama İçin Chicago Otel Seçenekleri

Ucuz Chicago uçak bileti ile şehre giden kişileri birçok otel seçeneği bekliyor. Üç yıldızdan beş yıldıza kadar otel alternatifleri Chicago'da yer alıyor.

The Peninsula Chicago
5 yıldızlı bu otelde spor salonu, sauna, otopark, kuru temizleme, çocuk aktiviteleri, spa, fitness bulunuyor. Şehir Merkezi içerisinde bulunan bu otelde geceliği 298 ile 619 Euro arasında değişiklik gösteriyor.
Four Season Chicago
5 yıldızlı otellere bir başka alternatif de Four Season'dır. Her türlü hizmeti barındıran otelde gecelik konaklama 262 Euro'dan başlıyor. Kahvaltının yanı sıra spor salonu hizmetleri de veriliyor. Ayrıca şehir merkezi içerisinde yer alıyor.
The Guesthouse Hotel
4 yıldıza sahip bir oteldir. North Clark'da yer alıyor. Fiyatları ise 167 Euro'dan başlıyor. Aile odaları, suitler ve spor salonları otel içerisinde yer alıyor.
4872 N Clark St, Chicago, IL 60640, Birleşik Devletler

Chicago Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Chicago 1.171,04 TL 34 Saat
Ankara - Chicago 2.178,25 TL 24 Saat 25 Dakika
Konya - Chicago 2.330,95 TL 30 Saat 15 Dakika
İzmir - Chicago 3.942,16 TL 14 Saat 40 Dakika
Antalya - Chicago 4.018,03 TL 19 Saat 30 Dakika
Kayseri - Chicago 4.894,36 TL 23 Saat 20 Dakika
Samsun - Chicago 4.935,40 TL 25 Saat
Adana - Chicago 5.055,31 TL 24 Saat 35 Dakika

Chicago Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Chicago uçuşu olan firmalar hangileridir?

  American Airlines, Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Qatar Airways, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Chicago yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Chicago varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Minneapolis - Chicago olup, bilet fiyatı 403,23 TL'dir.
 • Chicago şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Chicago ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın En Güzel Manzaralara Sahip Tren Rotaları
Dünyanın En Güzel Manzaralara Sahip Tren Rotaları
06 Nisan 2020
Uçakların sizi daha kısa sürede bir yerden bir yere götüreceği doğru ama hiçbir şey tren yolculuğunun sahip olduğu romantik hisse sahip değil. Hepimizin geçmişinde vardır yandan geçen manzaraları doya
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
Mimari Aşıklarını Buraya Alalım: Mimarisiyle Nefes Kesen Şehirler
24 Haziran 2019
Paris’in Eyfel’i, Mısır’ın piramitleri, Londra’nın Saat Kulesi, dünyanın en ünlü ve en çok görülmek istenen mimari eserlerinden olabilir ama bir şehri gezmek tek bir simgeden çok daha fazlasını içeriy
İstanbul Havalimanı'nda Alışveriş ve Restoranlar
İstanbul Havalimanı'nda Alışveriş ve Restoranlar
04 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla açıldı. Dünya’da büyük yankı u
En'lerde Bugün : Dünya'nın En Büyük 7 Havalimanı
En'lerde Bugün : Dünya'nın En Büyük 7 Havalimanı
22 Kasım 2018
Küresel ticaretin gelişmesinde büyük rol oynayan havayollarındaki gelişimi dünyanın en büyük havaalanlarına bakarak görebiliriz. Dünyanın en büyük 20 havalimanından bir sene içinde yaklaşık 1.5 milyar

Chicago Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (58)
İyi (25)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%70
%30
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
83 Değerlendirme
M*** E*** Ö***
23 Eylül Pazar
Biraz korkutucu gelebilir insanları ama yabancı diliniz varsa çok güzel anlaşabiliyorsunuz
E*** B***
13 Haziran Çarşamba
Hayatınızda memleketinizden başka bir yer görmediyseniz burası 2. memleketiniz olabilir
D*** B***
1 Kasım Perşembe
Herşey çok güzeldi, teşekkürler. Rehberimiz çok bilgiliydi
S*** Y***
5 Ağustos Pazar
Çok zaman geçirdik, çok güzel bir tatildi bizim için
D*** D*** Ç***
30 Ağustos Perşembe
Sevgilim ile birlikte gittik ve çok memnun kaldık.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Chicago Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 30.09.2020 14:50:22 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Chicago, (Tümü)
CHIT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961