1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Alta en el cielo"
Aerolineas Argentinas

Aerolineas Argentinas Aerolineas Argentinas Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1949
Firma Kısaltması
Aerolineas
Firma Merkezi
Arjantin
IATA Kodu
AR
Uçtuğu Şehir Sayısı
4
Çağrı Merkezi
+54 114 340
Uçak Sayısı
51
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Aerolineas Argentinas Popüler Uçak Seferleri

04 Eyl 2020
31 Ağu 2020
06 Eyl 2020
San Luis - Ankara
Uçak Bileti
03 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Aerolineas Argentinas En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Aerolineas Argentinas En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Aerolineas Argentinas Hakkında

1949 senesinde temelleri atılan şirket, 4 farklı firmanın bir araya gelmesi ile kurulmuştur. İlk uçuşunu 7 Aralık 1950 tarihinde yapan şirket, 1990 senesinde Iberia Airlines firmasının kontrolüne geçmiştir. Ardından Grupo Marmans isimli şirket, firmayı satın aldı.

2008 yılına gelindiğinde, Arjantin Hükümeti, Aerolineas Argentinas'ı hükümet kontrolüne aldı. 2008 yılından bugüne şirket, hükümete aittir. 2013 senesinde devlet malı sayılmasına karar verilmiştir. Merkezi Buenos Aires'de yer alan şirket 2012 senesinde Sky Team ortaklığına üye olmuştur. Hükümete ait dev şirket, Austral Lineas Aereas isimli şirketle kardeş şirket olarak biliniyor.

Arjantin'in en büyük havayolu şirketi olan Aerolineas Argentinas, iç hatlarda ve dış hatlarda çok sayıda düzenli seferler gerçekleştirmektedir.

Aerolineas Argentinas Online Check - in

Aerolineas Argentinas firmasına ait uçak biletinin kullanılabilmesi için belirlenen süre içerisinde check-in yapılmış olması gerekmektedir. Aksi halde, yolcular uçuşa kabul edilmezler. Uçuşları için Aerolineas Argentinas'ı tercih eden yolcular, kalkış saatinden en erken 36 saat, en geç 2 saat önce check-in işlemlerini yapmış olmalıdırlar. Chech-in işlemi havalimanında gişelerden yapılabilmektedir. Ancak zaman kazanmak ve aksilikle karşılaşmamak adına online yapılması daha avantajlı olacaktır. Online olarak bilet bilgileri ile check-in işlemi yapılabilmektedir.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Siparişi

Aerolineas Argentinas biletlerinin online check-in işlemleri sırasında, yolcuların tercih etmeleri halinde, koltuk haritasından uygun olan koltuklar arasında seçim yapmaları mümkündür. Yine bu işlemler sırasında, özel yemek talepleri iletilebilir. Bunlara ek olarak havayolu şirketi, yolcularına, check-in işlemleri sırasında, dilerlerse, gidecekleri noktada otel rezervasyonu ve araç kiralama imkanını da sunuyor.

Aerolineas Argentinas Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Aerolineas Argentinas, Arjantin devletinin kontrolünde olan ülkenin en büyük havayolu şirketidir. Her gün iç hatlarda ve dış hatlarda çok sayıda düzenli seferler yapmaktadır.
 2. Aerolineas Argentinas havayolu şirketi, gelişmiş bir filoya sahiptir. Yolcuların güvenliği ve konforu en üst seviyede tutulmaktadır.
 3. Şirket, gerek yer hizmetlerinde, gerek hava hizmetlerinde, tüm personeli ile kusursuz hizmet vermeyi hedeflemektedir. Tüm personel, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.
 4. Şirketin yıl boyunca sunduğu avantajlar ve kampanyalar, yolcularının indirimli olarak havayolu seyahatlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.
 5. Engelli ve sağlık sorunları olan yolcular için çeşitli çözümler sunan şirket, bu yolcuların konforlu ve güvenli bir uçuş yaşamalarını sağlamaktadır.
 6. Check-in işlemleri sırasında, tüm yolcular, dilerlerse gidecekleri lokasyonda bulunan otellerde, Aerolineas Argentinas şirketinin sunduğu avantajlarla rezervasyon yapabilmektedir.
 7. Aerolineas Argentinas, yolcuları için istemeleri halinde inecekleri havalimanında beklememeleri adına, araç kiralama rezervasyonlarını online check-in işlemi sırasında yapabilmektedir.

Aerolineas Argentinas Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Aerolineas Argentinas, yolcuları için bazı kurallar dahilinde farklı bagaj avantajları sunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Aerolineas Argentinas, yolcuları için check-in ve kabin bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: İç hatlarda ekonomi sınıfında uçan tüm yolcuların her birinin 1 adet 15 kg. bagaj hakkı bulunuyor. Kulüp Ekonomisi sınıfında uçan yolcular için ise 2 adet her biri 23 kg. bagaj hakkı var. Dış hatlarda ise ücretsiz bagaj hakkı, uçulacak yere göre değişiklik göstermekte. Bazı ülkeler için Ekonomi sınıfında uçan yolcuların her biri 23 kg. olmak üzere 2 bagaj hakları bulunuyor. Bazı ülkeler içinse, bu sınıfta sadece 1 adet 23 kg.'lık bagaj kabul ediliyor. Dış hatlara, Kulüp Ekonomisi ve Club Condor sınıfında uçan yolcuların, bazı bölgeler için her biri 23 kg. olmak üzere 2 adet, bazı bölgeler içinse her biri 23 kg. olmak üzere 3 adet ücretsiz bagaj hakkı bulunuyor.

Kabin / El Bagajı: Aerolineas Argentinas, yolcularına iç hat uçuşlarında Ekonomi Sınıfı için 1 adet 8 kg.'lık bagaj hakkı veriyor. Club Ekonomi sınıfı içinse bu sınır 10 kg.'a yükseliyor. Dış hat uçuşlarında ise sınıf farkı gözetilmeksizin her yolcunun 10 kg.'luk el bagajı hakkı bulunuyor.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Aerolineas Argentinas, ücretsiz bagaj haklarının aşılması durumunda, 16-23 kg. arasındaki her aşım için yurtiçi uçuşlarda 650 ARS talep etmektedir.

Yurtdışı: Bölgesel ve Uluslararası uçuşlarda, havayolu şirketi, varış noktasına göre değişen ek ücretler talep etmektedir. 24-32 kg. arasındaki ek bagaj başına ödenen bu ücretler, bölgeye göre 60-120 $ arasında değişmektedir. Şili ve Arjantin için 23 kg.'ı geçen ek bagajlar kargo ile gönderilir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Aerolineas Argentinas, ABD seyahatleri için Ekonomi sınıfındaki yolcularına check-in için 23 kg., kabin için 8 kg. ücretsiz bagaj hakkı tanımaktadır. Bu sınır, Business Class yolcuları için check-in için 32 kg. ve kabin için 10 kg. olarak belirlenmiştir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Aerolineas Argentinas, yolcularının bagaj güvenliğini en üst seviyede sağlamaktadır. Ender de olsa yaşanabilecek sıkıntılarda, yolcuların hemen şirketin Bagaj Servisi Ofisi'ne giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Tüm mağduriyetler firma tarafından giderilecektir. Kayıp bagajlar, en geç 48 saat içinde bulunmakta ve sahibine teslim edilmektedir. Ancak çok nadiren bu süre 5 güne uzayabilir. 30 gün boyunca bulunamayan bagajlar için yolcu tarafından Bagaj Alım Merkezi'nde tazminat süreci başlatılabilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Aerolineas Argentinas, yolcularının; silah mahiyeti taşıyan malzemeleri, sivri objeleri, sprey, çakmak, biber gazı, kimyasal maddeler ve para çantalarının taşınmasına izin vermez. Yasak olan maddeler haricindekileri yolcular, kayıtlı bagajları içinde taşıyabilirler.

Aerolineas Argentinas Yiyecek, İçecek ve İkram

Aerolineas Argentinas, tüm yolcuları için kaliteli yiyecek ve içecek servisi sunmaktadır. Yolculuğun başından sonuna dek, yolculuğun süresine göre çeşitli ikramlar yapılır. 1 saat 25 dakikaya kadar süren uçuşlarda ikram yapılmamaktadır. İstenmesi halinde su servisi yapılır.

 • Economy Class İkramlar

1 saat 25 dakikadan kısa süren uçuşlarda ikram bulunmaz ve istek üzerine su servisi yapılır. 1 saat 25 dakika ile 2 saat arasında süren uçuşlarda, sadece bir içecek servisi yapılır. Çay, kahve veya gazlı içecek tercih edilebilir. 2 saatten daha uzun süren uçuşlarda içecek ve atıştırmalık yiyecek servisi yapılır.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcularına, uçuşun uzunluğuna göre içecek ve yiyecek ikramları yapılır. Özel istekler olması halinde karşılanabilir.

 • Özel Yemek Servisi

Aerolineas Argentinas, yolcularının özel yemek taleplerini memnuniyetle karşılar. Yolcular uçuştan önce tercihlerine göre yemek seçimleri doğrultusunda sipariş verebilirler. Bunun yanı sıra, bebek maması ve az yağlı yemek siparişleri de kabul edilir.

Aerolineas Argentinas: Business Class

Aerolineas Argentinas, yolcularına farklı sınıflarda yolculuk etme imkanı sunmaktadır. Ancak, Business Class (Condor) sınıfta uçan yolcular için özel ayrıcalıklar bulunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class ile uçan yolcuların, seyahat ettikleri koltuklar son derece konforludur. İstenildiği takdirde yatar pozisyona getirilen koltukların diz mesafeleri de son derece rahat aralıklarla düzenlenmiştir.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Business Class yolcuları için havadayken yiyecek ve içecek seçenekleri son derece geniştir. Ayrıca yolcular, uçuş öncesi özel yemek siparişleri de verebilmektedirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Aerolineas Argentinas Business Class (Condor) yolcuları, havalimanlarında bulunan Salon Condor ve CIP salonlarında keyifle vakit geçirebilirler. Bu salonlarda; yolculara özel duşlar ve dinlenme alanları bulunmaktadır. Ayrıca çocuklar için de özel alan bulunur.

 • Diğer Özellikler

Tüm bu ayrıcalıkların yanı sıra, Business Class yolcularının bagaj hakları, Economy Class yolcularına göre daha fazladır. Aerolineas Plus üyesi olan yolculara birçok indirim ve avantaj da sağlanmaktadır.

Aerolineas Argentinas: Aerolineas Plus

Aerolineas Argentinas şirketi, müşterilerinin çeşitli avantajları yakalayabilmeleri için Aerolineas Plus hizmetini başlatmıştır. Şirketin internet sitesi üzerinden üye olunabilen bu sistemle, yolculara Aerolineas Plus Kart verilir.

Bu karta sahip yolcular, her uçuşlarından mil puan kazanırlar. Ayrıca anlaşmalı şirketlere ait kredi kartları ile ödeme yapmayı tercih eden yolcular da puan kazanır. Bu puanlarla, indirimli ve ücretsiz uçuş imkanları sunulmaktadır.

Aerolineas Argentinas Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Arjantin'in en büyük havayolu firması olan Aerolineas Argentinas, her gün iç hatlarda ve dış hatlarda birçok noktaya düzenli uçuşlar yapmaktadır.

 • Aerolineas Argentinas Seferleri: Arjantin Hükümeti'ne ait olan ve ülkenin en büyük havayolu şirketi olma ayrıcalığına sahip olan firma, 58 farklı noktaya düzenli uçuşlarını sürdürmektedir.
 • Aerolineas Argentinas Rezervasyon: Şirkete ait uçuşlar için bilet rezervasyonu Biletall.com üzerinden online olarak yapılabilmektedir.
 • Aerolineas Argentinas Bilet Al: Şirketin tüm uçuşları için bilet satın alma işlemleri, Biletall.com üzerinden yapılabilmektedir.

Aerolineas Argentinas Bilet İptal/İade Prosedürü

Aerolineas Argentinas, uçuşlardan 24 saat öncesine kadar olan iade ve iptal taleplerini kabul eder. Uçuşa 24 saatten az bir süre kalmış ise iade ve iptal mümkün olmayacaktır.

Şirket, bilet değişikliklerinde, uçuş tarihinde ve saatinde değişime izin vermektedir. Rota adına bir değişiklik yapılmasına izin verilmemektedir.

Aerolineas Argentinas Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Aerolineas Argentinas filosundaki tüm uçaklarda bulunan koltuklar, yolcuların konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Koltuklar son derece rahattır ve diz mesafeleri idealdir.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

Bebekli ve çocuklu yolcular için uçuşlarda ayrı koltuk talep edilebilir. Bunun yanı sıra, yine bebek ve küçük yolcular için özel mama ve yemek talebinde bulunulabilir.

 • Hamile Yolcular

Hamileliğinin 28. haftası ile 35. haftası arasında olan yolcular, doktor raporları olması halinde uçuş yapabilirler. İlgili doktor raporu 7 günden eski olmamalıdır ve üzerinde "Uçuş yapmasında sakınca yoktur" ibaresi mutlaka bulunmalıdır. İkiz bebek bekleyen hamile yolcular 32. haftadan itibaren uçaklara kabul edilmezler. Doktor raporu da olsa izin verilmeyecektir.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcular, belirli kurallar dahilinde, doktor raporu ile uçabilirler. Refakatçi istenen hastalar için bu gereklilik mutlaka sağlanmalıdır.

 • Evcil Hayvanlar

IATA standartlarına göre uçması yasak olmayan tüm evcil hayvanlar uçağa kabul edilir. Bir seferde 2 aynı tür hayvan kabin içinde yolculuk edebilir. Evcil hayvanların uçabilmesi için mutlaka uçuş öncesinde rezervasyon yapılmalı ve ücreti ödenmelidir. Ayrıca uçağa binecek olan evcil hayvanlar için aşı karnesi mutlaka istenmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Aerolineas Argentinas ile yolculuk eden misafirlerin, talep etmeleri halinde, anlaşmalı sigorta şirketi tarafından sigortalama işlemleri hızla ve hesaplı bir fiyata gerçekleştirilir.

Aerolineas Argentinas Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Buenos Aires - San Juan 839,62 TL 1 Saat 55 Dakika
Buenos Aires - Sao Paulo 2.160,57 TL 2 Saat 45 Dakika
Buenos Aires - İstanbul 6.525,39 TL 44 Saat 25 Dakika
San Luis - Ankara 9.454,05 TL 59 Saat 50 Dakika

Aerolineas Argentinas Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Aerolineas Argentinas uçak bileti ne kadar?

  Aerolineas Argentinas firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Buenos Aires - San Juan olup, bilet fiyatı 839,62 TL'dir.
 • Aerolineas Argentinas kaç yılında kuruldu?

  1949 yılında kurulmuştur.
 • Aerolineas Argentinas firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Arjantin şehrindedir.
 • Aerolineas Argentinas IATA kodu nedir?

  AR uluslar arası IATA kodudur.
 • Aerolineas Argentinas çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +54 114 340

Aerolineas Argentinas Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%80
%20
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
92 Değerlendirme
F*** B***
25 Kasım Pazar
Kaliteli hizmet ve üstün teknolojiye sahip uçaklar daha ne olsun ki!
G*** D***
16 Eylül Pazar
Kız arkadaşımın yanına gideyim diye bindim her tarafım ağırdı
O*** Ç***
1 Eylül Cumartesi
Firma çok kaliteli hostesler biraz daha cana yakın olabilirler ama
E*** S***
21 Ağustos Salı
Yeni evlilik tatilimiz için yurtdışı seyahatinde kullanmıştık, memnun kaldık
Y*** E*** T***
9 Ağustos Perşembe
Bulgaristan tatilim de tercih ettim, iyi ki de etmişim. Rahat rahat gittim geldim
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Aerolineas Argentinas sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Aerolineas Argentinas Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 04:45:28 )

San Luis, (LUQ)
LUQ
AR
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531