1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Omsk Uçak Bileti

Omsk Para Birimi
Rus rublesi (RUB)
Omsk Zaman Dilimi
GMT +6
Omsk Şehri En İyileri
Tarihi Yapıtlar, Omsk Güzel Sanatlar Müzesi, Beef Stroganoff
Omsk Hava Durumu (3 Ağustos) 29°C Güneşli
Omsk Hava Durumu (4 Ağustos) 29°C Güneşli

En Ucuz Omsk Varışlı Uçak Seferleri

Moskova - Omsk
Ural Airlines
14 Ağu 2020
Almatı - Omsk
Air Astana
01 Eyl 2020
İstanbul - Omsk
Aeroflot Russian Airlines
03 Ağu 2020
Antalya - Omsk
Aeroflot Russian Airlines
03 Ağu 2020
Adana - Omsk
Türk Hava Yolları
14 Ağu 2020
Ankara - Omsk
Türk Hava Yolları
18 Ağu 2020
Bodrum - Omsk
Türk Hava Yolları
12 Ağu 2020
Elazığ - Omsk
Türk Hava Yolları
04 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Omsk Kalkışlı Uçak Seferleri

Omsk - Moskova
Ural Airlines
26 Ağu 2020
Omsk - Bişkek
Ural Airlines
03 Ağu 2020
Omsk - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
10 Ağu 2020
Omsk - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
11 Ağu 2020
Omsk - Ankara
Aeroflot Russian Airlines
12 Ağu 2020
Omsk - Adana
Aeroflot Russian Airlines
17 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Omsk Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Omsk Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Omsk Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
25 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 RUB

Omsk’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Omsk uçak bileti fırsatlarını kullanıp şehre gelmeden önce yolcuların şehir ve bölge hakkında bilmeleri gereken önemli bilgiler vardır. Öncelikle gidilen yerin mevsiminin ne zaman uygun olup olmadığını bilmek önemlidir.

Sonuçta Omsk Rusya'nın kuzeyinde yer alan bir bölgedir ve kışları eksi 40 ları görmektedir. Şehrin mevsiminin araştırılıp gelinmesi gerçekleşen gezinin daha kolay ve zevkli geçmesini sağlar.

Omsk Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Omsk uçak bileti ile Omsk şehrine inildiğinde yolcuların Tsentralny hava limanından şehir merkezine gidebilmeleri için kullanabilecekleri farklı yolculuk çeşitleri vardır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 11 RUB

Tsentralny hava limanından şehir merkezine giden şehir otobüsleri bulunur. Hava limanının şehir merkezine uzaklığı 18 kilometre olduğundan yolculuk vasıtalar sayesinde yapılabilmektedir. Otobüs yolculuklarının fiyatı 11 rubledir.
Taksi
Havalimanının önünde bulunan valizi fazla olan yolcuların daha çok kullandığı yolculuk sistemidir. Otobüsler gibi indir bindir uygulaması olmadığından daha konforludur. Fiyatı ise açılan taksimetreye bağlı olarak değişmektedir.

Omsk Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Omsk şehrine yapılan hava yolu ile yapılan uçuşlar Tsentralny Havalimanına yapılmaktadır. Omsk uçak bileti fırsatları ile şehre gelen yolcular bu şehrin hem tarihi güzelliklerini hem de şehirde gerçekleşen festivalleri izleme şansına sahip olurlar.

Tsentralny havalimanının Omsk şehrine mesafesi 41 dakikadır. Tsentralny havalimanının da iç ve dış hatlar olmak üzere iki ayrı bölüm bulunmaktadır. İç hatlar kısmında yolcuların uçaklarını beklerken dinlenebilecekleri alanlar vardır. Ayrıca butik dükkanlar bulunmaktadır. Dış hatlar bölümünde ise yolcuların yemek yiyebilmeleri için restaurant bulunmaktadır. Uzun seyahat yapacak yolcular için gazete ve dergi satılan büfe bulunmaktadır.

Omsk’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Omsk uçak bileti firması ile Omsk şehrine seyahat eden turistler Rus iç savaşında başkentlik yapmış olan bu şehrin tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirler.
 2. Omsk şehrinde eğitim ön plandadır. Hukuk, Tıp, Taşıma gibi üniversitelerin yanında yabancı dil, ticaret, beden ve ticaret enstitüleri de vardır.
 3. Omsk şehri maden bulunduğu dönemden sonra ayrı bir öneme sahip olmuştur. Birbirinden farklı maden fabrikaları başta olmak üzere otomotiv gibi farklı fabrikalar bulunur. İş imkanı bakımından şehir oldukça iyi konumdadır.
 4. Rusya bölgesinde sadece Ruslar değil Almanlar, Tatarlar, Kazaklar gibi birbirinden farklı topluluklarda yaşamaktadır. Bu durumda bu bölgede kültür farklılığının yaşanmasına neden olmaktadır.
 5. Omsk bölgesi sadece sanayiden ve madenlerden oluşmamaktadır. Sanata ve kültüre de bir o kadar önem verir. Festivaller, sanat sergileri düzenlenmektedir.

Omsk Hakkında

Omsk şehri Sibirya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Novosibirsk şehrinden sonraki ikinci büyük şehridir. Omsk şehri Çarlık Rusya döneminde Batı Sibirya Vilayetinin bulunduğu bölgedir. Rusya da yaşanan iç savaş döneminde Rusya’nın geçici dönem başkentliğini yapmıştır. Bölgede yapılan araştırmalarda bulunan altın madeni sayesinde bölgenin önemi değiştirmiştir. Genel olarak çeşitli maden fabrikaları bu bölgede bulunmaktadır. Ayrıca eğitime de ayrıca önem verilmektedir. 10’dan fazla üniversite ve enstitü bulunmaktadır.

Omsk Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 RUB
Taksi
11 RUB/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir Otobüsü Şehir merkezine Trasentralny hava limanından kalkan otobüsler vardır. Bu otobüslerin kalkış saatleri otellerde ve hava limanında yazmaktadır. Yaklaşık ücretler 5 ruble civarındadır. Şehir içi ulaşımlarda otobüsler oldukça uygun olanıdır. Otobüs 516 516 numaralı otobüs 8 sokaktan geçmektedir. Otobüs biletinin fiyatı 22 rubledir. 24 kilometre yol almaktadır. Metro Daha hızlı bir ulaşım için metro hızlı tren sistemini seçebilirsiniz. Tsentralny Havalimanından metro ile şehir içine rahatlıkla şehir içi gezilebilir. Tahmini fiyatı 2 ruble olacaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Troleybüs Sadece Omsk şehri içinde yolculuk yapmaktadır. Omsk şehrinde toplam 7 tane troleybüs şeklinde otobüs bulunmaktadır. Troleybüsün tahmini ücreti 18 rubledir. Haftanın her günü çalışmaktadır. Troleybüs toplamda 27 kilometrede güzergah almaktadır. Troleybüs 16 Omsk şehri içerisinde yol alan 16 numaralı troleybüs 36 kilometre yol almaktadır. Haftanın her günü çalışan bu troleybüsün ücreti 18 rubledir. 12 sokaktan geçer. Minibüs 418 418 numaralı minibüs sadece Omsk sınırları içerisinde çalışır. Haftanın her günü çalışan 418 numaralı minibüsün ücreti 18 rubledir. Toplamda 40 kilometre yol almaktadır. 13 tane sokaktan geçmektedir.

Omsk Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Omsk’da Gezilecek Yerler

Omsk Güzel Sanatlar Müzesi
Japonya Grafik Sanatı
Omsk Güzel Sanatlar Müzesi
Heykel Kütüphaneler ve Kültür Merkezleri Mimari
Rusya da Japon Eli: Japonya Grafik Sanatı

Japonya Grafik bölümü Güzel Sanatlar müzesinin özel bölümünde yer alır. Genel olarak müze Rusya, Avrupa ve Amerika okullarının yapmış olduğu sergilerden oluşmaktadır. Müzede Japonya'nın kuzeyinde yaşayan Ainular ile aynı dönemde yaşayan Byosan hirasawa'nın eserleri yer almaktadır.

Rusya Da Maden Kültürü: Heykel

Belki de müzedeki en önemli eserlerin başında heykeller gelir. Özellikle de altın heykelleri çok popülerdir. Müzenin heykel bölümünde altın başta olmak üzere taş, cam, bronz, seramik ve porselenden yapılmış heykeller bulunmaktadır. Müzenin önemli bir parçası olan altın İskitler döneminden kalma bir madendir. Yapılan bu eserler seramikten vazo, bronzdan yapılmış Napolyon heykeli gibi parçalardır.

Kültür Paylaşımı: Omsk Kütüphanesi

Omsk devlet kütüphanesi Rus yazar Aleksandr Puşkin adıyla yapılmıştır. Rusya'nın en büyük kütüphaneleri listesinde yer alır. 2 milyondan fazla kitaba ev sahipliği yapmaktadır. İrtiş nehrinin sol bölgesinde yer alan kütüphane Omsk şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta yapılmıştır. Binanın bulunduğu bölge de noel, kupala günü ve kurtarıcı, açık hava etkinlikleri yapılmaktadır.

Sibirya da Sanat: Mimari

Omsk şehri turistleri çeken mimarisi ile ön planda olan bir şehirdir. Liubinsky Prospect Omsk şehrinin can damarıdır. Mimari açıdan, Liubinsky Prospect, dış duvarları barok şekli ile dizayn edilmiştir.

Omsk’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Solyanka Soup
Beef Stroganoff
Blini
Kholodets
Omsk Yöresel Yemeği: Solyanka Çorbası

Çorbalar Rus mutfağının vazgeçilmez bir yemeğidir. Omsk da bulunan her restaurantta solyanka çorbası yapılmaktadır. Tatlı ve ekşi lezzetin bir arada olduğu çorba kırmızı et ile yapılmaktadır. İçerisinde meyve ve dereotu takviyesi yapılmaktadır.

Omsk da Ulusal Et Yemeği: Beef Stroganoff

Rusya'nın ulusal yemeğidir. İçerisindeki etler Rus usulü olarak pişirilmiştir. Pişirilen etler makarna üzerine servis edilerek sunulur. Özel olarak hazırlanan bir krema ile sunularak yenilir.

Rus Krepi: Blini

Ruslara ait olan bir kreptir. Sabah kahvaltılarında yenilir. Bazen de önemli günlerde yenilen yiyecektir. Maslanitsa adındaki şenliklerde ana yemek olarak yapılmaktadır. Türk usulü yapılan kreplerden farkı ince bir şekilde yapılmasıdır.

Rus Mantısı: Pelmeni

Rusların mantısıdır fakat normal mantılardan farklı bir görünümü vardır. Türk mantısı gibi üçgen değil hamuru yuvarlak sarılmıştır. Rusya’nın en meşhur hamur işi yemeklerindendir.

Rus Jöleli Eti: Kholodets

Aslında Kholodets Ukrayna ana yemeğidir. Haşlanılan etin dondurulması ile yapılır. Haşlanılan et suyu ile birlikte şekilli bir kaba konur. Etin suyu orada donar. sonra kap ters çevrilir bir tabağa boşaltılır. Üzerine maydanoz gibi sebzeler konularak servis edilir.

Konaklama İçin Omsk Otel Seçenekleri

Ucuz Omsk uçak bileti fırsatlı uçuşları ile şehre gelen yolcuların kalacağı oteller vardır. Bunların kimisi şehir merkezine yakın kimisi de uzaktadır.

Mayak Otel
Omsk şehrinde bulunan 4 yıldızlı bir oteldir. Mayak Otel İrtiş nehri ve Om nehrinin birleştiği noktada yer almaktadır. Mayak Otel Omsk kalesinin manzarasına sahiptir. Omsk şehir merkezine 17 dakika uzaklıktadır. Otelin sunduğu avantajlar içerisinde büfe, iş imkanları, yola servis kahvaltıları şeklinde yapılmaktadır.
Ulitsa Gor'kogo, 85а, Listvyanka, Irkutskaya oblast', Rusya, 664520
Kamelot Otel
Omsk şehrinin 4 yıldıza sahip otelidir. Şehir merkezine uzaklığı 7,2 kilometredir. Barok tarzı mimarisi ile ilgi çeken bir oteldir. OMSK merkez hava limanından 5 kilometre uzaklıktadır. 27 tane odaya sahiptir. Otel bahçeli bir yapıdadır ve otelde bir de kapıcı mevcuttur. Otel de sauna da mevcuttur. Odaların içinde bornoz, Tv uydu, havlu, buzdolabı, duş ve çalışma masası bulunmaktadır.
Ulitsa Krasnyy Put', 153к3, Omsk, Omskaya oblast', Rusya, 644033
Tetta Minihotel
Omsk bölgesinde yer alan 3.5 yıldızlı mini oteldir. Omsk şehir merkezine uzaklığı 10 kilometreye yakındır. Butik otel tarzında yapılmış bir oteldir. 3 katlı olan otelde sadece 6 oda mevcuttur. Otele giriş yapılacak saat 13.00 dır. Evcil hayvanlar kabul edilmemektedir. Otel içerisinde sigara ve alkol alımı ve satımı yasaktır. Otelde müşteriler için uzun süreli kullanabilecekleri otopark mevcuttur.
Улица 17-я Линия, 71, Omsk, Omskaya oblast', Rusya, 644031

Omsk Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Omsk 1.804,27 TL 11 Saat 5 Dakika
Antalya - Omsk 2.005,61 TL 11 Saat 35 Dakika
Adana - Omsk 3.843,66 TL 14 Saat 20 Dakika
Ankara - Omsk 3.856,76 TL 19 Saat 25 Dakika
Bodrum - Omsk 3.859,02 TL 20 Saat
Elazığ - Omsk 8.345,82 TL 16 Saat 25 Dakika
Moskova - Omsk 758,69 TL 3 Saat 10 Dakika
Almatı - Omsk 791,89 TL 4 Saat 25 Dakika

Omsk Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Omsk uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, Air Astana, Türk Hava Yolları, Ural Airlines.
 • Omsk yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Omsk varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Moskova - Omsk olup, bilet fiyatı 758,69 TL'dir.
 • Omsk şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Omsk ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
Sevgililer Günü Ne Zaman 2021?
14 Şubat 2020
Sevgililer Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat’ta kutlanacak. Siz de 14 Şubat Sevgililer günü öncesinde güzel bir seyahat planı yaparak en güzel Sevgililer Günü hediyesini eşinize armağan edeb
Türkiye’deki En Güzel 10 Atatürk Evi
Türkiye’deki En Güzel 10 Atatürk Evi
31 Aralık 2019
Yaşamı boyunca birçok seyahate çıkan ve birçok farklı şehir gören Atatürk’ün konakladığı en güzel evleri sizler için derledik. Adana Atatürk Evi Müzesi Atatürk’ün 1923 yılında Adana’ya geldiğind
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin

Omsk Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (28)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%69
%31
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
91 Değerlendirme
S*** F*** A***
10 Kasım Cumartesi
Tarihe merakı olanlar kesnlikle buraya gelmeliler, gerçekten çok güzeldi.
T*** İ***
19 Ekim Cuma
Biz çok keyif aldık, herşeyin ilkini yaşatan şehir oldu bana
E*** S*** A***
2 Ekim Salı
Tur ile gitmiştik gerçekten çok güzel biir doğası ve yerleşimi var
S*** E*** D***
18 Ağustos Cumartesi
Bir daha gider miyim oralara bilmiyorum ama iyi ki gitmişim diyorum
M*** N*** Ö***
31 Ağustos Cuma
Farklı insanlar ve kültürler tanıdık güzel oldu bizim için.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Omsk Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 3.08.2020 04:50:16 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Omsk, (OMS)
OMS
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163