1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Lomé Uçak Bileti

Lomé Para Birimi
CFA Frangı (XOF)
Lomé Zaman Dilimi
GMT +1
Lomé Şehri En İyileri
Endüstriyel Merkezi, Lome Büyük Pazar, Fufu
Lomé Hava Durumu (31 Ekim) 28°C Çoğunlukla Bulutlu
Lomé Hava Durumu (1 Kasım) 28°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Lomé Varışlı Uçak Seferleri

Valencia - Lomé
Deutsche Lufthansa
21 Kas 2020
Lefkoşa - Lomé
Türk Hava Yolları
02 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Lomé Kalkışlı Uçak Seferleri

Lomé - İstanbul
Ethiopian Airlines
15 Kas 2020
Lomé - Valencia
Ethiopian Airlines
17 Kas 2020
Lomé - Casablanca
Air France
16 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lomé Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Lomé Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Lomé Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
TG
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
180 XOF
Alkolsüz İçecek Fiyatı
920 XOF

Lomé’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Lomé uçak bileti Air France yada diğer firmalardan alınırken hava durumuna dikkat ederek, bilet fiyatlarını daha uygun hale getirebilirsiniz. Lomé şehrinde genel olarak hava sıcaklıkları pek değişmemektedir. Yıl boyunca ortalama sıcaklıklar 28 derece olmaktadır. Özellikle temmuz ayında bölgede yağış seviyesi düşmekte, sıcaklıklar bunaltıcı bir etki yaratmaktadır. En ucuz Lomé uçak bileti ise sıcaklık değerlerinin yükseldiği dönemlerde bulunmaktadır. Lomé uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi genel olarak yağışların olduğu aylarda yaparak, daha keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Kasım ve şubat aylarında bölgede yağışlar çoğaldığı için bu aylarda bölgede turist sayısı artmaktadır. Lomé en ucuz uçak bileti tercih edilecekse, mevsimsel özelliklere dikkat edilmelidir.

Lomé Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Lomé uçak bileti fiyatları ile ilgili araştırma yaparken, şehir içi ulaşımla ilgili bilgi almanız, şehirde daha konforlu yolculuk yapmanızı sağlar. Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayan çeşitli araçlar bulunmaktadır. Fiyat ve süre olarak değişim gösteren bu araçlar, gün içerisinde pek çok turistin şehir merkezine ulaşımını sağlamaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 180 XOF

Şehir merkezinde belediye otobüsleri halk tarafından çok tercih edilmektedir. Havalimanına gelen yolcular ise havalimanından 1 km uzaklıkta bulunan otobüs duraklarına giderek, şehir içi ulaşımlarını sağlayabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 18.000 XOF

Havalimanından şehir içine ulaşmak için otellerin transfer araçlarından da faydalanabilirsiniz. Genel olarak otel müşterilerine verilen bu hizmet, turistlerin konforlu bir yolculuk yapmasını sağlamaktadır. Otelinize bilgi vererek, şehir içi ulaşımınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 4.500 XOF

Havalimanına gelen yolcular genel olarak taksileri kullanmaktadır. Taksiler ile önceden konuşarak sabit fiyatlarda da şehir içine ulaşım sağlanabilir. Taksiler genel olarak kilometre başına ücret alarak hizmet vermektedir.

Araç Kiralama

Lomé Uluslararası Havalimanı iç hatlar terminalinde yer alan araç kiralama firmaları genel olarak turistlere hizmet vermektedir. Şehir merkezinde konforlu bir yolculuk yapmak için farklı özelliklerdeki kiralık araçlardan faydalanabilirsiniz.

Lomé Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Lomé Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arası 15 km mesafededir. Havalimanına gelen yolcular çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak şehir merkezine minimum 30 dakika da ulaşabilirler. Şahsi araç ya da taksiler ile şehir merkezine daha konforlu bir şekilde ulaşmak mümkündür. Lomé uçak bileti thy ya da farklı bir hava yolu firmasından alınarak, Türkiye'den aktarmalı olarak şehre ayak basabilirsiniz. Şehir hem turistik hem de ticari faaliyetleri gösterdiği için her yıl binlerce turist Lomé Uluslararası Havalimanı’na yolculuk yapmaktadır.

Lomé’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehirde alışveriş genellikle her hafta kurulan şehir pazarlarından yapılmaktadır. Açık hava pazarları olarak kurulan bu yerler genellikle bölgede el sanatları ile ilgili hediyelik eşyalar satmaktadır. Ayrıca, kumaş, deniz ürünleri, takılar ve maskeler en çok alışveriş yapılan ürünlerdendir.
 2. Lomé ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, şehrin tarihi yapısını ortaya çıkartan heykel, anıt, müze gibi kültürel alanlardan yararlanabilirsiniz. Şehir içi gezilerde şehrin her bölgesi geleneksel dokunun yansıtılmasını sağlamaktadır.
 3. Temmuz ayından Aralık ayına kadar devam eden festivaller, yıl boyunca şehrin renklenmesini sağlamaktadır. Şehirde farklı etnik gruplar yer aldığı için festivaller de oldukça çeşitlidir. Harvest, Hasat ve Guins Tarihsel Festival bunlardan bazılarıdır.
 4. Şehirde gece hayatı oldukça renklidir. Özellikle, şehrin batı bölgelerinde gece kulüpleri oldukça ünlüdür. Dekon, Chez Alice şehrin en ünlü gece kulüpleri arasındadır.
 5. Türk yemekleri gibi bu bölgedeki yemeklerde de acı ve baharat oldukça yoğun kullanılmaktadır. Seyyar satıcıların da sıklıkla görüldüğü bu bölgede, sokak yemekleri çok ünlüdür. Deniz ürünleri genellikle yemeklerde daha sık kullanılır.

Lomé Hakkında

Lomé, Togo'nun başkenti olarak idari bir konuma sahiptir. Togo'nun en büyük şehri olan Lomé, ayrıca bölgenin en gelişmiş şehridir. Bu nedenle, şehirde ticari faaliyetler de oldukça gelişmiştir. Gine Körfezi kıyısında bulunan Lomé şehri, bölgenin önemli bir liman şehridir. Liman üzerinde yağ rafinerisi de aktif olarak çalışmaktadır. Bölgedeki nüfusun pek çoğu bu endüstriyel faaliyet ile geçimini sağlamaktadır. Lomé uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, küçük ama görülmeye değer Togo başkentini gezebilirsiniz. Ayrıca, mevsimsel özelliklere dikkat ederek, Lomé uçak bileti fiyatlarında avantajlar da sağlayabilirsiniz.

Lomé Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
180 XOF
Taksi
300 XOF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşım araçlarında halk genel olarak otobüs ve minibüsleri tercih etmektedir. Turistler pek otobüsleri kullanmasa da minibüsler havalimanı taşımacılığında da tercih edilmektedir. Metro ve tramvay hizmeti ise şehirde bulunmamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Lomé İstanbul saat farkı dikkate alındığında taksiler turistler için oldukça avantaj sağlamaktadır. Halk, taksileri çok tercih etmese de uzun yolculuklarda konfor açısından taksiler kullanılmaktadır.

Lomé’da Gezilecek Yerler

Lomé Katedrali
Lomé Büyük Pazar
Bağımsızlık Anıtı
Gine Körfezi Uluslararası Müzesi
Lomé Plajı
İçi ve Dışıyla Eşsiz Lomé Katedrali

Lomé Katedrali, şehrin önemli pazar yerinin hemen ortasında kalmaktadır. Daha önceleri Alman sömürgesine ait olan katedral, geçmiş tarihin bağımsızlık izlerini taşımaktadır. 2 kubbe şeklinde inşa ettirilen bu yapı, şehrin ortasında en muazzam görüntüye sahip tarihi yapılardan birisidir.

Şehrin Alışveriş Merkezi Lomé Büyük Pazar

Lomé Büyük Pazar, şehrin adeta ünlü bir alışveriş merkezi gibidir. Kalabalık olmasının yanı sıra turistlerin ilgisini çeken pek çok hediyelik eşya da bulmak mümkündür. Pazar şehri merkezinde kurulmakta ve her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Pazarda kıyafetten, el sanatlarına, hediyelik eşyadan kumaşlara kadar pek çok ürünü bulmak mümkündür.

Şehrin Bağımsızlık Kutlaması: Bağımsızlık Anıtı

Bağımsızlık Anıtı, Alman sömürgesinden kurtulan şehrin bağımsızlıklarını kutlamak için yaptırdığı anıttır. Şehrin hemen ortasında geniş bir park alanı içerisinde yer almaktadır. Şehrin bağımsız olmasından sonra yaptırılan bu anıt, turistlerin fotoğraf çektiği bir alan gibidir.

Şehrin Geleneklerinin Yansıtıldığı Yer: Gine Körfezi Uluslararası Müzesi

Gine Körfezi Uluslararası Müzesi, şehrin geleneksel uygulamalarının yansıtıldığı alanlardan birisidir. Müze içerisinde bölge halkının eski zamanlarda kullandığı pek çok eşyanın yanı sıra bölge halkını anlatmaya yarayan heykeller de bulunmaktadır. Ayrıca, bölgede yaşayan etnik grupların inanışlarına göre hayvan ve tanrı figürlerine de yer verilmektedir.

Palmiye Ağaçları ile Lomé Plajı

Lomé Plajı, ince kumları, çevresinde yer alan palmiye ağaçları ve muhteşem güneşi ile şehrin en fazla turist çeken yerlerinden birisidir. Plaj çevresinde pek çok restoran ve cafe yer almaktadır. Ayrıca, plaj kenarında at gezintileri yaparak, tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Lomé’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Izgara Dorade
Soğanlı Sığır Eti
Fufu
Akume

KLM, TAP Air, Air France gibi hava yolu firmalarını tercih ederek, Lomé şehrinin leziz mutfağı ile tanışabilirsiniz. Her türlü damak tadına hitap eden yemekler, şehrin ünlü restoranlarında ve seyyar satıcılarında bulunmaktadır.

Denizden Çıkan Taze Izgara Dorade

Izgara Dorade, genellikle deniz restoranlarında satılmaktadır. Izgarada pişirilen balık, haşlanmış sebze ve pilav ile servis edilmektedir.

Geleneksel Yemek: Soğanlı Sığır Eti

Soğanlı sığır eti, şehrin geleneksel yemekleri arasındadır. Sığır etinin kaburga kısmından yapılan yemek genel olarak soğan ile servis edilmektedir. Soğanlar tercihe göre soslarla marine edilerek, yemeğe farklı bir tat vermektedir.

Şehrin En Ünlü Yemeği: Fufu

Fufu şehrin en ünlü yemeklerinden birisidir. Çeşitli mezelerle yapılan bu yemek, haşlanmış sebze ile sunulmaktadır. Meze şeklinde olduğu için seyyar satıcılarda da sıklıkla bulunmaktadır.

Pilavlı Akume

Akume, aslında bir çeşit biber dolması gibidir. Mısır çiçeğinin çeşitli baharatlar ve pilav harcı ile doldurulmasından elde edilen yemek genellikle elle yenilmektedir.

Turistlerin Lezzeti: Közde pişirilen balık

Közde pişirilen balık, turistlerin en sevdiği yemeklerden birisidir. Denizden çıkartılan taze balıklar közde yavaş ısıda pişirilerek, sunum yapılmaktadır. Genellikle balıklar baharatlı soslarla yenilmektedir.

Konaklama İçin Lomé Otel Seçenekleri

Lomé İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu genellikle otel rezervasyonlarının doğru şekilde ayarlanması için sorulan sorulardandır. Lomé İstanbul uçak biletleri alınırken, b&am

Hôtel Ahoefa King Salomon Garden
Şehirdeki en lüks oteller arasında yer alan bu otel, şehir merkezine 2 km mesafededir. Otel içerisinde bar, restoran, klima, spor odaları gibi hizmetler yer almaktadır. Otelde günlük konaklama ücreti ise 53.625 CFA Frangı kadardır.
Rue Anamagne, Lome, Togo
Hôtel 2 Février Lomé
Şehrin en lüks otellerinden olan bu otel, turistlere aranan tüm özellikleri ve lüksü sunmaktadır. Havuz, klima, oda servisi, restoran, bar ve eğlence odalarının bulunduğu otel, şehrin en pahalı ama en konforlu otellerindendir. Müşteriler için her türlü imkanı sunan otel, Lomé İstanbul uçak seferleri ile ilgili turistlerden bilgi alarak, otele güvenilir şekilde ulaşım da sağlamaktadır. Otelde günlük konaklama ücreti ise 129.217 CFA Frangı kadardır.
Place de L'indépendence Bp.131, Lomé, Togo
Hotel La Concorde Lomé
Şehir merkezine 600 metre mesafede olan otel, orta seviyede bir lükse sahiptir. Otelde günlük konaklama ücreti ise 46.148 CFA Frangı kadardır. Otel içerisinde açık havuz, çocuk oyun alanı, park yeri, klima ve restoran gibi imkanlar bulunmaktadır. Lomé İstanbul uçuş süresi hakkında otelinizi bilgilendirerek, otelinizden transfer aracı da talep edebilirsiniz.
Boulevard Faure Gnassingbe, Lome, Togo

Lomé Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Lomé 2.502,01 TL 30 Saat 20 Dakika
Lefkoşa - Lomé 5.323,08 TL 33 Saat 25 Dakika
Valencia - Lomé 5.060,26 TL 23 Saat 35 Dakika

Lomé Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Lomé uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air France, Deutsche Lufthansa, Ethiopian Airlines, Hapagfly, Klm, Türk Hava Yolları.
 • Lomé yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Lomé varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Lomé olup, bilet fiyatı 2.502,01 TL'dir.
 • Lomé şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lomé ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bu Yaz Döneminde Çocuklarınız İle Birlikte Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz 5 Etkinlik
Bu Yaz Döneminde Çocuklarınız İle Birlikte Keyifli Vakit Geçirebileceğiniz 5 Etkinlik
29 Temmuz 2020
2020 yaz dönemi birçok kişi için önceki yazlara kıyasla olumsuz geçmektedir. Koronavirüs nedeni ile hem sağlığını koruma amaçlı hem de birçok yerin kapalı olmasından dolayı evlerine kapanan insanlar,
Babalar Günü’ne Özel: Gezgin Babalar
Babalar Günü’ne Özel: Gezgin Babalar
19 Haziran 2020
Malum akıllarda yine soru işaretleri dolu bir haziran ayı içerisindeyiz. Niye diye soracak olursanız malum eğer Babalar Günü’nün tarihini bilmiyorsanız biz söyleyelim: 21 Haziran’da. Siz ne yapacağını
Karabük'te Gezilecek Yerler: Karabük'te Nereye Gidilir?
Karabük'te Gezilecek Yerler: Karabük'te Nereye Gidilir?
17 Haziran 2020
Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük, doğal ve tarihi güzelliği ile sizi büyüleyecek! Kanyonları gezerek doğa ile iç içe olabilir veya korunma altına alınan evleriyle tarihe doyabilirsiniz. Siz
Çanakkale’de Gezilecek Yerler: Çanakkale’de Nereye Gidilir?
Çanakkale’de Gezilecek Yerler: Çanakkale’de Nereye Gidilir?
08 Ocak 2020
Önünüzde Çanakkale planı varsa kendinizi çok şanslı saymalısınız çünkü Çanakkale’de gezecek yer çok fazla! Çanakkale’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Çanakkale’nin haritadaki konumu

Lomé Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (44)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%53
%47
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
83 Değerlendirme
D*** E***
8 Temmuz Pazartesi
gerçekten olabilecek en güzel yerlerden birisiydi diyebilirim
V*** Ö***
27 Mart Çarşamba
Gideceğiniz en iyi mekan diyebilirim
M*** E***
20 Mayıs Pazartesi
kahveleri çok güzeldi
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lomé Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.10.2020 03:34:54 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Lome, (LFW)
LFW
TG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=99707
/ True
99707