1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"The airline of Middle Earth"
Air New Zealand

Air New Zealand Air New Zealand Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1940
Firma Kısaltması
ANZ
Firma Merkezi
Yeni Zelanda
IATA Kodu
NZ
Uçtuğu Şehir Sayısı
3
Çağrı Merkezi
+64 (9) 357 30 00
Uçak Sayısı
104
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air New Zealand Popüler Uçak Seferleri

Auckland - Ankara
Uçak Bileti
19 Ağu 2020
Wellington - New York
Uçak Bileti
18 Ağu 2020
05 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air New Zealand En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Air New Zealand En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Air New Zealand Hakkında

Air New Zealand Yeni Zelanda’nın en önemli hava yolu şirketleri arasında yer almaktadır. Birçok personel çalıştırmakta olan ve yaklaşık 16 farklı ülkeye uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketi 1940 yılında kurulmuştur. Uzun yıllardır hizmet veren şirketin öncüsü olan hava yolu ise Tazman Empire Airways Limited şirketi olmuştur. Kısacası TEAL olarak adlandırılan bu önce hava yolu firması 1965 tarihinde tam anlamıyla Yeni Zelanda hükümetine bağlandı ve bu olayın ardından Air New Zealand olarak adlandırıldı. 1989 tarihinde özelleştirilen Air New Zealand hava yolu firması dayanamayarak bir süre sonra iflasını açıkladı. Sonrasında ise 2001 tarihinde tekrar hükümete bağlı olarak uçuşlarını gerçekleştirmeye başladı. Şu ana kadar 15,95 milyonu geçecek sayıda yolcu taşımış olan hava yolu firması filosunu ve deneyimlerini geliştirerek hizmet etmeye devam ediyor.

Air New Zealand hava yolu firmasının başta doğu Asya ve Amerika olmak üzere Birleşik Krallık ile Avustralya ve Güney Pasifik taraflarına uçuş ağı bulunuyor. Yaklaşık 16 ülkeye toplamda 51 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmekte olan bu hava yolu firması 1999 tarihinden itibaren Star Alliance üyesi de olmuştur.

Air New Zealand uçak bileti için Biletall.com’dan rahatlıkla her türlü bilet ve rezervasyona ulaşılabiliyor. Firmayla ilgili rezervasyon ya da bilet işlemleri Biletall.com’dan rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Air New Zealand uçak bileti fiyatları araştırılırken bakıldığında Biletall.com’dan erken alınmış olan biletler çok daha uyguna gelmektedir. Bilet ayırmak ya da rezervasyon yapmak hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Keyifli yolculukların adresi olan Air New Zealand hava yolu firmasından bu şekilde konforlu uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Logosu ve sembolleri oldukça anlam taşıyan Air New Zealand hava yolu firması ülke içerisinde yaptırmış olduğu anketlerdeki sonuçlara göre Yeni Zelanda’yı temsil ettiğine inanıyor. Tüketicilerin çoğunluğunun Air New Zealand hava yolu şirketinin markasına uyum sağladığına aynı zamanda oldukça kaliteli yolculuklar ile uygun yolculuklar sağladığına kanaat getirdiği anketlerde görülüyor.

Yolcularına rahat ve konforlu bir uçuş sağlamak adına filosunu genişletirken teknolojik ve rahat uçakları tercih eden Air New Zealand uçak bileti rezervasyon gerçekleştirdikten sonra müşterilerine yemek ve içecek ile alakalı imkanları da sunduğunu gösteriyor. Eğlenceli ve rahat yolculuğun adresi olduğunu Yeni Zelanda’dan seyahat edecekler için gösteriyor.

Ulaşım ağının Asya’dan Avrupa’ya oradan Kuzey Amerika ve Okyanusya’ya kadar uzanıyor olması Air New Zealand şirketinin daha çok tercih edilmesinde büyük pay sahibi oluyor. Her zaman bulunabilecek olan Air New Zealand ucuz uçak bileti beraberinde birçok kampanya ve özel hizmeti de getiriyor. Havaalanı servisleri, araç kiralama imkanları ya da özel araç imkanı her zaman havaalanlarında Air New Zealand müşterilerine sunuluyor.

Air New Zealand Online Check - in

Air New Zealand yolculara check in işlemlerini yolcuların erkenden yapması için e posta yolu ile uçuş öncesinde imkan sunuyor.

Online bir şekilde yapılabilecek olan rezervasyon ile Air New Zealand uçak bileti fiyatları ile beraber koltuk seçimi sonrasında yiyecek ve içecek seçimi ya da diğer detaylar yer alıyor.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Eğer uçuş esnasında daha önceden seçilmiş ve istenen bölgelerde örneğin cam kenarında uçuş yapmak isteyenler için Air New Zealand check in sistemi kullanılabiliyor. Check in sistemi ile yolcular ek bir ücret ödeyerek istedikleri koltukta istedikleri gibi oturabiliyor. Aynı zamanda Air New Zealand check in hizmetini verirken yemek ve içecek gibi menülerin seçilmesi için de hizmet sağlıyor. İsteyenler uçuş esnasında yemek isteklerini önceden sipariş edebiliyorlar. Aynı zamanda hava yolu şirketi tüm yolcularına yiyecek içecek ikramı sağlıyor. Genellikle çay, kahve ya da su ikramı yapılıyor. Çeşitli atıştırmalıkların da ikramı olmaktadır.

Air New Zealand Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Yeni Zelanda’nın en iyi firması olarak kendini kanıtlamıştır.
 2. Güvenilir ve uygun fiyatları ile müşterileri memnun eder.
 3. Uçuş gerçekleştirdiği birçok yurt içi ve yurt dışı yer bulunmaktadır.
 4. Uçak içerisinde herkese ikram yapılmaktadır.
 5. Online check in hizmeti sayesinde rahat yolculuk imkanı sunar.
 6. Uçak içi personelleri her zaman güler yüzlüdür.
 7. Uçakları her zaman müşteri odaklı düzenlenmektedir.

Air New Zealand Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Her hava yolu firmasında olacağı üzere Air New Zealand tarafından da bagaj sistemi uygulanıyor.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Air New Zealand firmasının bilet alan yolcular için belirlediği bagaj hakkı 32kg’dur.

KABİN/EL BAGAJI: Yolcuların uçağa çıkartabileceği el bagaj hakkı da 7 kg geçmeyecek şekilde kabul edilmektedir.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurt içi uçuşlar için ilk alınan ek parça 80 dolara alınmaktadır. İkinci ek parça yani iki kişilik fazla bagajlar için ise 120 dolar alınıyor.

YURTDIŞI: Air New Zealand hava yolu firmasının yurt dışında almış olduğu bagaj hakkı ücretlerinde değişiklikler olmaktadır.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Uçuşun ardından bagajını kaybedenler Air New Zealand müşteri servisi ile hızlı bir şekilde görüşme sağlayarak bagajlarına baktırabiliyorlar. Görevliler ilgili bir şekilde müşterilerle ilgileniyor. Bagajı aldıktan sonra hasar ya da eksiklik görüldüğünde de yine firmanın yetkililerine başvurulabiliyor. Bagaj teslimlerinde herhangi bir sıkıntı yaşandığı takdirde birkaç gün içerisinde müşterilerle iletişime geçerek hata telafisi yapılıyor.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Avrupa ve Amerika uçuş güvenliği kurallarının geçerli kabul edildiği Air New Zealand firmasında uçuşta yanıcı aletler, delici ve kesici aletler aynı zamanda radyoaktif ürünler kesinlikle bagaja dahil edilmiyor. Yolcuların güvenliği için bu gibi kısıtlamalar konmak durumunda oluyor.

 

Air New Zealand Yiyecek, İçecek ve İkram

Air New Zealand taşımış olduğu yurt içi ve yurt dışı yolcuların hepsine ikram yapılmaktadır. Önceden yemek siparişi de verilebiliyor.

Economy Class İkramlar

Air New Zealand economy class müşterilere çay kahve ve su ikramında bulunuyor. İsteyen yolcular yemek alımı gerçekleştirebiliyor.

Business Class İkramlar

Air New Zealand yolcularına sınıflarına göre değil uçaklara göre ikramda bulunuyor. Bazı uçuşlarda atıştırmalıklar ikram edilirken bazılarında çay ve kahve ikramı ile yetiniliyor.

Özel Yemek Servisi

Dileyenler her zaman özel yemek servisi talep edebiliyorlar. Nakit ve kredi kartı geçerli oluyor.

Air New Zealand: Business Class

Air New Zealand business class yolcularına farklı ayrıcalıklar tanımaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Air New Zealand ‘da business class yolcular için koltuk aralığı yaklaşık 41cm olarak ayarlanmıştır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Air New Zealand business class yolcuları yemek ve içecek seçimini rahatlıkla yapabilmektedirler. Özel içecek servisi de uygulanmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Uçak içerisinde farklı sınıf ve aydınlatma sistemli özel bir kabin ayrılmıştır.

Air New Zealand Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışında birçok kıtaya gerçekleştirilen uzun seyahatlerde avantajlı yolculuklar sunmaktadır. Uçuşların saatleri ancak hava şartları kötü olduğunda aksama göstermektedir. 51 farklı noktaya uçuş gerçekleştiren Air New Zealand firması kalitesiyle yeni Zelanda’da en çok talep gören uçuş firmaları arasında yer almayı başarmıştır.

Air New Zealand Seferleri

Air New Zealand uçak seferleri için belirli bir gün ya da saat aramak gerekmiyor. Her zaman Air New Zealand hava yolu firmasının farklı noktalara uçuşlarına bilet alımı gerçekleştirmek yani sefer bulmak mümkündür. Seferlerin çoğunluğu aksaklık olmadan gerçekleştiriliyor. Geniş uçak filosuna sahip olması da bu konuda avantajlı olmasını sağlıyor.

Air New Zealand Rezervasyon

Yurt dışından Yeni Zelanda’yı ziyaret etmek ve oradan farklı yerlere de uçuş gerçekleştirmek isteyenler hepsi için Biletall.com’dan bilgi alabiliyorlar. Bilgi alabildikleri gibi yine Biletall.com’dan rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Air New Zealand Bilet Al

Her zaman avantajlı olan erken bilet alma ve online bilet alma avantajlarından yararlanmak için Biletall.com’dan inceleme yapılabilmektedir. Yolculuklar için bilet alınabileceği gibi gerekli detaylar rahatlıkla keşfedilebilmektedir.

Air New Zealand Bilet İptal/İade Prosedürü

Air New Zealand yurt içi yolculuklarında müşterilerine bilet iptal hakkı tanımamaktadır. Müşterilerin bilet aldığı esnada seçeceği FlexiTime ve FlexiPlus seçenekleri bulunuyor. FlexiPlus seçeneğini seçen müşterilerin bilet iadesi gerçekleştirilebiliyor. Diğerleri ise bunu gerçekleştiremiyor.

Air New Zealand Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Air New Zealand ekonomi sınıfı için genel anlamda koltuklar 31 ve 34 inç arasında seyretmektedir. Her koltukta dokunmatik ekranlar bulunmakla birlikte yine uçaktan uçağa genişlikte de değişiklikler olabilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Müşterilerin çocuklar için bilet alırken bir çocuk aktivite paketi alması gerekiyor. Çocukların seyahati bu şekilde gerçekleştiriliyor. Alınacak olan bu paketin ise ek bir ücreti bulunmuyor.

Hamile Yolcular

Hamile yolcuların Air New Zealand ile seyahatlerini gerçekleştirmesi 28. haftaya kadar normal bir şekilde kabul ediliyor. Sonrasında ise doktordan rapor talep ediliyor. Doktor izni ile 35. haftaya kadar uçabilecek olan yolcular sonrasında kesinlikle kabul edilmiyor.

Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli ya da hasta yolcuları olan müşterilerin öncelikle yapması gereken işlem Air New Zealand hava yolu firmasının yetkililerine durumu bildirmek oluyor. Gerektiği takdirde şirket ücretsiz taşımacılık yapabileceği gibi rahatlığı sağlamak açısından düzenleme de yapıyor. Bu nedenle erkenden bilgilendirmek bu konuda önemli oluyor. Kabin ayarlamaları ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Evcil Hayvanlar

Air New Zealand firması evcil hayvanları taşıyabiliyor. Fakat evcil hayvan taşımada yurt içi ve yurt dışı farklı ek fiyat politikaları uygulanıyor. Yurt içerisinde evcil hayvan taşıyacak olanlardan ek olarak 80 dolar alınıyor. Evcil hayvanlar ayrı bir yerde gideceği için uysal olanları kabul görüyor. Air New Zealand firması tarafından evcil hayvanlar için farklı herhangi bir sorun bulunmuyor.

Seyahat Sigortası

Dileyen yolcular Air New Zealand firması ile seyahat edeceklerinde seyahat sigortası yaptırabiliyorlar. Seyahat sigortaları ek ücret gerektirmektedir. Yolculara zorunlu olarak sunulmamakla beraber tercihlerine bırakılmıştır.

Air New Zealand Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Auckland - Ankara 7.168,93 TL 25 Saat 45 Dakika
Wellington - New York 8.714,87 TL 34 Saat 30 Dakika
New Plymouth - İstanbul 48.234,39 TL 43 Saat 20 Dakika

Air New Zealand Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air New Zealand uçak bileti ne kadar?

  Air New Zealand firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Auckland - Ankara olup, bilet fiyatı 7.168,93 TL'dir.
 • Air New Zealand kaç yılında kuruldu?

  1940 yılında kurulmuştur.
 • Air New Zealand firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Yeni Zelanda şehrindedir.
 • Air New Zealand IATA kodu nedir?

  NZ uluslar arası IATA kodudur.
 • Air New Zealand çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +64 (9) 357 30 00

Air New Zealand Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%76
%24
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
96 Değerlendirme
Y*** C***
27 Ağustos Salı
restoranda yemek yiyomuş gibiydi
V*** E***
19 Mayıs Pazar
firmanın yemekleri mükemmel
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air New Zealand sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air New Zealand Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 04:59:18 )

New Plymouth, (NPL)
NPL
NZ
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531