Singapur Uçak Bileti

Singapur Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Singapur Hakkında Bilgiler

Singapur Asya topraklarının gelişmiş ve güzel ülkelerinin başında yer almaktadır.

Kişilerin Singapur'a gidebilmesi için tek yol uçak yoludur. Singapur'un mevsim şartları kötü olan kış mevsiminde ise Singapur Türkiye uçak bileti fiyatları biraz daha makul seviyelerde olmaktadır. Singapur Türkiye uçuş süresi oldukça fazladır. Bu durumda aktarmasız olarak seyahat etmeniz daha iyidir. Bunu gerçekleştiren firma ise Singapur uçak bileti THY olmaktadır.

Atatürk Havalimanı'ndan bir başka yol ise aktarmalı yapılacak yoldur. Bu durumda kişiler Dubai ve Bangkok üzerinden aktarmalı seferler ile gidebilir.

Kişiler bilet alabilmek için bilet satış noktalarını takip edebilirler. Bunun yanında Biletall.com ile Singapur uçak bileti rezervasyon imkânı da bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden kişiler Singapur Türkiye uçak seferleri hakkında detaylı bilgi alabilme fırsatı bulur. Singapur Türkiye uçak saatleri konusunda bilgi almak ve bu doğrultuda hareket etmek sizin için faydalı olacaktır.

Singapur'a, Singapur ucuz uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyen kişiler ülkenin ziyaretçilerine getirmiş olduğu vize şartlarını yerine getirmek zorundadır.

Singapur'a gitmek isteyen kişilerin 30 günlük seyahatlerinde herhangi bir vize şartı bulunmamaktadır. Ancak kişilerin daha fazla kalmalarını gerektirecek durumlarda ise vize şartı bulunuyor. Bu durumda kişilerin 6 aydan daha az kalmasına izin verilmemekte ve vize şartı doğmaktadır.

Singapur'a Singapur uçak bileti ile seyahat edenlerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi ise mevsim şartlarıdır. Singapur çok fazla yağış alan bir ülkedir. Bu açıdan kişilerin ilkbahar mevsiminde seyahat etmeleri doğru olacaktır.

Singapur'un Başkenti

Singapur'un başkenti yine kendisi ile aynı isme sahip olan Singapur'dur.

Singapur Nüfusu - Singapur Resmi Dili

Singapur'un nüfusu yaklaşık olarak 5 milyonun üzerindedir. Bunun yanında çok uluslu bir millet olmasından dolayı çok fazla resmi dil bulunmaktadır ama yaygın konuşulan dil ise İngilizce'dir.

Singapur Para Birimi

Singapur'un para birimi kendi para birimleri olan Singapur Doları'dır.

Singapur'da Saat Kaç?

Singapur Türkiye saat farkı ile 5 saat ileridedir. Yani şu an Türkiye'de saat 11:30 iken Singapur'da saat ise 16:30 civarındadır.

Singapur'da Ne Ucuz? Singapur'dan Gelirken Ne Getirilir?

Singapur seyahatinizde eğlenceli kısım sevdiklerinize hediye alma aşamasıdır. Bu durumda kişilerin Singapur'dan otantik ve ucuz hediyeler bulabilme şansı vardır. Botanik bahçelerinin ürünleri, ünlü markaların takıları ve marka kıyafetler ve ünlü markaların elektronik eşyalarını ucuz bir şekilde alabilmeniz mümkündür.

Singapur'a, Biletall.com'un sunduğu Singapur ucuz uçak bileti ile seyahat yapmayı düşünen kişilerin aklına neden Singapur sorusu gelmektedir. Bu sorunun net cevabı ise şu 5 maddedir:

Singapur'da mimari oldukça iyi bir konumdadır. Genç bir ülke olmasından dolayı oldukça estetik bir mimariye sahiptir. Bu alanda eski evler ve tarihi izlerde bu çizgilerini korumaktadır. çin ve Hint mahalleleri görülmeye değer alanlardandır.

Singapur büyük bir ada ülkesidir. Bu açıdan dolayı da mavinin her tonunu bulabilmek mümkündür. Bu maviliklerin başında geleni ise Sensota Adasıdır. Tren safari turu ve vahşi doğanın keyfini bu adada sürebilirsiniz.

Singapur'da serbest ticaretin yapıldığı bir liman olmasından dolayı oldukça fazla ırktan ve kültürden kişileri almaktadır. Bu açıdan dolayı ise oldukça farklı medeniyetlerin kalıntılarını ve tarihsel izlenimlerini görebilmek mümkündür. Size de artık bu tarihin izlerinin keyfini çıkartmak düşecektir.

Singapur Türkiye uçak biletleri tatil sezonunda biraz pahalı olsa da yaz mevsiminde unutulmaz bir zaman geçirebilmek için kişilerin tek adresi olmaktadır. Bunun yanında yüksek gökdelenlerin arasındaki ilginç havuz ve alanlarda güzel vakitleri geçirme imkânınız bulunmaktadır.

Singapur'da dikkat çeken bir başka alan ise sanatsal faaliyetlerdir. Sanat alanındaki etkinliklere de oldukça fazla ilgi gösterilmektedir. Bu konuda birçok çeşit müzeler bulunmaktadır. Bu müzelerde ilginç eserler ile da karşılaşmak mümkündür.

Biletall.com üzerinden ulaşabileceğiniz Singapur uçak bileti fiyatları arama butonu sayesinde uygun fiyatlar ile Singapur'u ziyaret etmek isteyenler için ülke hakkında detaylı bir bilgi verilmesi gerekirse şu şehirler mutlaka durak noktası olmalıdır;

Sentosa

ülkenin gelişmiş şehirlerinden birisi olarak ilk sırada yer almaktadır. Sentosa şehrinin dizayn ediliş şekli olarak çok muazzam bir görüntü sunmaktadır. İlk şehre girildiği anda bu dizayn kişileri büyülemektedir. Bir ada ülkesidir. Bu açıdan dolayı turizm gelişmiştir. Küçük bir yüz ölçümüne sahiptir. Bu açıdan dolayı sanki çin ve Hindistan'ın bir mahalleye taşınması gibi bir izlenim yaratan şehirlerden birisidir.

Chinatown

Singapur kentinin çinli yüzü olarak hitap edilen bir eyaletidir. Bahçeler arasında evler yeşil bir hava ve düzeni ile misafirlerini karşılamaktadır. Gökdelenleri, ilk modern şehir hastanesi ile gelir seviyesi de oldukça yüksek bir şehirdir. Küçük bir şehir olmasına rağmen gelişmiş bir metro hattı bulunmaktadır. Aynı zamanda dünya mutfaklarının lezzetlerini de tadabilmek mümkündür.

Little India

Hintlilerin, Müslümanların ve çinlilerin bir arada yaşadıkları bir bölgedir. Bu kültürden insanların hepsi farklı farklı mahallelerde öbek halinde yaşamaktadır. Bu bölgede ise Hindistan esintileri ile karşılaşmak oldukça mümkündür. Bu kişiler buraya ticaret yapabilmek için gelmiş ve zamanla gelenekleri ile etkilemeye başlamıştır. Singapur'un önemli tapınaklarından birisi burada bulunmaktadır.

ülkeye, Singapur Türkiye uçak bileti avantajları ile gelen kişiler Singapur'da birçok alanda eğlenceli vakit geçirebilir ve unutulmaz birçok ana şahit olabilirler.

Singapur'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Uzak Doğu'nun yıldızı olarak nitelendirilen Singapur'da deniz turizmi için bir ada ülkesi konumunda olmasından dolayı oldukça avantajlı konumdadır. Lüks oteller ve geniş plajlarda tatilin keyfini çıkarabilme fırsatına sahipsiniz. Aynı zamanda nehir kenarlarında ihtişamlı ışıklandırmaların altında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Singapur'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Singapur'da alışveriş yapmanın güzel yanı Orchard Road'da gerçekleştirilmektedir. Upuzun caddesi ile ünlü markaların kıyafetlerini, Apple gibi lüks ve adından söz ettiren markaların teknolojik aletlerini uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Aynı zamanda kişilerin alışverişten yorulup dinlenmeleri için çok sayıda kafe de bulunmaktadır. Eğer indirim fırsatlarına denk gelmemiş iseniz ülkemizden farklı olarak pek de bir fiyat değişikliği olmamaktadır.

Singapur'un Doğal Güzellikleri

Singapur bir ada ülkesi olmasının yanında önemli bir ticaret limanına sahiptir. Bu açıdan dolayı da doğal güzellikler kişileri büyülemektedir. Palmiye ağaçları ile dolu kentin sahilleri ve tek ırmağının kenarında güzel vakitler geçirebilirsiniz. ülke ise zenginliği ile bu doğal güzelliklere farklı güzellikler katarak daha da zengin bir hale getirmiştir. ülkede tam şehir merkezinde çok önemli bir koy bulunmaktadır. Bütün ihtişamı ile yanına kondurulan 7 yıldızlı bir otel bu doğal güzelliğin güzel değerlendirilmiş halidir.

Singapur'da Gezilecek Tarihi Yerler

Singapur'da iklimi nedeni ile yetişmiş olan ve tarihten günümüze kadar gelmiş Supertree Grove adında ilginç bir ağaç türü bulunmaktadır. Kişilerde bu ağaçlara biraz müdahale ederek görsel bir şölen oluşturmuştur. Geçmişten günümüze kadar gelmiş tarihi heykeller ve simgeler oldukça fazladır. Bunun yanında ise kutsal ve dini mabetler de oldukça fazladır.

Singapur Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek birçok mekâna ev sahipliği yapan Singapur'da ulaşım imkânı da oldukça gelişmiş durumdadır. Gezmek ve görmek istediğiniz tüm alanlara otobüs yardımı ile ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Bunun yanında yürüme mesafesinde alanlar olduğundan dolayı çok fazla bir ulaşım masrafı yaşanmamaktadır. Singapur'un ünlü şehirlerine ulaşım sağlayabilmek için otobüslerin yanında ticari taksi imkanlarından da faydalanabilirsiniz. ülkede aktif olarak çalışan 1500 civarında ticari araç bulunmaktadır. Taksi ile ulaşım sağlanmasının yanında küçük bir kent olmasına rağmen metro sistemi de oldukça gelişmiş bir konumdadır. Singapur'un tek nehri olan Singapur nehrinde nehir yolculuğu da yapabilirsiniz. Singapur'un tüm şehirlerini rahatlıkla gezmek için iyi seçenek ise araç kiralama seçeneği de bulunmaktadır. Kişiler özel araçları ile bütün bu güzellikleri görme fırsatı yakalayabilirler.

Bizim Kültürümüzden Farklı Bir Tat Pirinç Pilavı

Bizim bildiğimiz pirinç pilavından oldukça farklı bir tada sahiptir. İnsanlar bu pilavı tadabilmek için sıra beklemektedir. Bu denli meşhur bir yemek türü olarak anılmaktadır halk arasında. Pilavın yanında ise şeker pancarı suyu ikram edilmektedir.

İlginç Bir İstiridye

Yumurtalı istiridye ilk etapta bir ön yargı toplasa da kişiler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bu istiridyeli omleti ise yaklaşık kırk yıllık bir usta yapmaktadır. Bölge halkı tarafından çok meşhur bir yere sahip olan bu istiridye türü oldukça da uygun bir fiyata sahiptir. Lezzet olarak ise değişik lezzetleri tatmak isteyen kişiler için iyisidir denilebilir.

Farklı Şekil Ve Tarzlarda Yapılan Hamur İşleri

Singapur'da hamur işleri oldukça önemlidir. Tatlı, tuzlu veya hamur haşlaması yerel halk tarafında çok fazla tercih edilmektedir. Bu hamur çeşitlerinden birisi olan yumurtalı tatlı meşhur olanlarında birisidir. Ancak biraz farklı bir tada sahip ve yoğun bir yumurta kokusu hakimdir. Bu açıdan dolayı lezzetli bir yanının olduğu söylenemez. Tavuklu ve sebzeli börekler de çok fazla tercih edilmektedir. Ancak yerel halk bu alanları çok fazla tercih ediyor. Sizde azından birkaç tanesini denemeden dönmeyin.

Bölgenin Meşhuru Mei Heong Yuen Dessert Tatlısı

Adını dile getirmek oldukça güç olsa da görüntüsü ve tadı ile damaklarınızı tatlandıracak. Tamamen bir renk şöleni durumunda. Buzu kar haline getirerek içerisine ise farklı tropik meyvelerin minik parçaları ve sosları katılarak hazırlanan bir dondurma kürüne benzetilebilir. Mango ve çilek aromalı olanları ise fazla tercih edilenler arasında. Bunun yanında sunum aşamasında özel soslarda tercih edebilirsiniz. Porsiyonları çok fazla büyük gelmektedir.

Singapur Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Singapur Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Seletar Havalimanı
Changi Havalimanı
Paya Lebar Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white