Singapur Uçak Bileti

Singapur Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Singapur Hakkında Bilgiler

Singapur, resmi adı ile Singapur Cumhuriyeti, bir şehir devletidir. Malay Yarımadası'nın güney kısmında yer alır. Kuzeyde Malezya, güneyde Endonezya ile çevrili olan Singapur dünyadaki az sayıda olan şehir devletlerinden bir tanesidir.

Singapur tarihsel olarak 11. Yüzyıla dayanmaktadır. 14. asırda Srivijayan Prens Parameswara'nın egemenliğinin altında iken adanın önemi arttı. 1613 yılında akıncılar tarafından yıkıma uğratılana kadar önemli bir liman şehri olma özelliğini korudu.

1819 yılında İngiliz Sir Thomas Stamford Raffles tarafından Singapur şehrinin modern tarihi başlamış oldu. İngiliz sömürgesi haline gelen ülke, Hindistan ile çin arasında ticaret merkezi ve Güney Asya'nın lojistik merkezi olması ile oldukça önem kazandı. Ada 1824 yılında Britanya ile Hollanda ülkeleri arasında paylaşıldı. 1869 yılında Süveyş Kanalı'nın açılması ile birlikte ülke bir gelişme sürecine girdi. Doğu ve batı arasında ticaretin önemli noktalarından biri haline geldi. İkinci Dünya Savaşı yıllarında ise İngilizlerin başıboş bıraktığı ülke Japon İmparatorluğu tarafından kolayca işgal edildi.

Singapur Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Singapur Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Seletar Havalimanı
Changi Havalimanı

Tüm Şehirlere Uçak Biletleri

flight
ba-favicon-white