Melbourne Uçak Bileti

Melbourne Hakkında Bilgiler

Bir kıta ülkesi olan Avustralya'da bulunan Melbourne şehri, ülkenin Victoria eyaletinde yer alır. Avustralya'nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Melbourne şehrinin nüfusu 4 milyondan fazladır. Aynı zamanda dünyanın güneyinde bulunan en kalabalık şehir unvanına da sahiptir. ülkenin ekonomi, spor ve kültürel alanlarındaki en önemli merkezlerinden biri olan Melbourne, 2011 yılında hazırlanan uluslararası bir dergiye göre dünyanın yaşanılabilir şehirleri arasına gösterilmiştir.

Melbourne şehrinin yaşam standartları, eğitim seviyesi ve sağlık hizmetleri oldukça gelişmiştir. Şehirdeki suç oranının azlığı, özellikle turizm açısından son derece olumlu görülür. Bu açıdan Melbourne şehrinin turizm açısından dünyanın en önde gelen şehirlerinden biri olduğu kabul edilir.

Melbourne, Avustralya ekonomisine yön veren bir şehirdir. ülkenin en büyük şirketleri buradadır. özellikle dünya çapında ün yapan ve ülke ekonomisine büyük katsı sağlayan şirketlerin bu şehirde bulunması, şehir ekonomosini de canlandırmaktadır.

Ekonominin yanı sıra spor faaliyetleri bakımından da büyük bir üne sahip olan Melbourne, Avustralya'nın spor merkezi konumundadır. ülkenin en önemli spor müsabakaları burada yapılır. Ayrıca, dünya çapındaki etkinlikler de Melbourne'da gerçekleştirilir. Avustralya'nın en kapsamlı etkinlikleri olarak değerlendirilen Formula 1 Grand Prix, At Yarışı Etkinlikleri ve Açık Tenis Turnuvaları Melbourne'da gerçekleştirilir.

Melbourne Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Melbourne Essendon Havalimanı
Melbourne Moorabbin Havalimanı
Melbourne Havalimanı
flight
ba-favicon-white