Meksika Uçak Bileti

Meksika Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Meksika Hakkında Bilgiler

Meksika, Kuzey Amerika'nın güneyinde bulunan bir ülkedir.

Meksika Türkiye saat farkı 8 saattir. Meksika Kuzey Amerika kıtasında yer alan bir ülke olduğu için ülkeye sadece hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Meksika'ya bir hafta içerisinde ortalama 400 uçuş gerçekleşir. Meksika Türkiye arası yapılan uçuşların tamamı aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu uçuşların hızlı olanında Meksika Türkiye uçuş süresi 16 saat 20 dakikadır.

Meksika Türkiye uçak seferleri Aeromexico, Air Canada, Air France, American Airlines, AtlasGlobal, Austrian, British Airways, Delta Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa, Lufthansa Cityline, Swiss, Türk Hava Yolları, United Airlines, XL Airways firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Meksika uçak bileti almak isteyenler bu firmalardan kendilerine uygun olanı Biletall.com'dan seçip biletlerini avantajlı fiyatlarla alabilirler.

Meksika uçak bileti rezervasyon seçeneği ile de biletinizi önceden alarak çok daha ucuza seyahat etmeniz mümkün. ülkemizdeki pek çok kişinin Meksika uçak bileti THY firmasından alınmaktadır. Hem ülkemizin firması olduğu için hem de dünyanın iyi hava yollarından birisi olduğu için pek çok kişi THY'nı tercih etmektedirler.Meksika uçak bileti fiyatları uçuştan önceki günlerde artabilir. Uygun fiyata bilet almak için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Meksika Türkiye uçak saatleri 24 saate yayılmıştır. Bu yüzden saate göre Meksika Türkiye uçak bileti fiyatları da değişebilmektedir. Siz de uygun Meksika Türkiye uçak biletleri için Biletall.com'dan uçuşların saatlerine ve daha pek çok kritere göre araştırma yapıp sizin için uygun olan bileti seçebilirsiniz.

Meksika uçak bileti ile Meksika'ya gidecek olan kişiler ABD vizesi, Japonya vizesi, İngiltere vizesi, Kanada vizesi, Schengen vizesine sahipse ülkeye rahatlıkla vize almadan gidebilirler. Ancak sahip olduğu bu vizelerin süreleri Meksika seyahati bittikten sonra 6 ay daha geçerli olmaktadır.

Meksika vizesi online olarak alınabilmektedir ve ücretsizdir. Aynı zamanda da vizeniz 1-2 gün içerisinde çıkabilmektedir.

Meksika çok geniş bir bölgeye yayıldığı için bölgelere göre sıcaklıkları farklılıklar gösterebilmektedir. Yaz aylarında aşırı sıcak olduğu için turistler buraya genellikle kasım-nisan aralığında gelmektedirler. Bu aylarda bile oldukça sıcak olmaktadır.

Meksika her açıdan çok ilginç ve kendine özgü bir ülkedir. Kuzey Amerika'da yer alan bu devletin tarihi de oldukça eskiye dayanmaktadır.

Meksika'nın Başkenti

Mexico City Meksika'nın başkentidir. Şehirden adeta müze fışkırmaktadır. çok etkileyici bir şehir olan Mexico City 2250 rakımla dünyanın yüksek başkentlerinden birisidir.

Meksika'nın Nüfusu - Meksika'nın Resmi Dili

Meksika'nın nüfusu yaklaşık 128 milyondur ve ülkede İspanyolca konuşulmaktadır.

Meksika'nın Para Birimi

Meksika'da Meksika pesosu kullanılmaktadır. 1 Türk lirası yaklaşık 3 Meksiko pesosuna denktir.

Meksika'da Saat Kaç?

Meksika Türkiye saat farkı 8 saattir. ülkemiz Meksika'dan 8 saat ileridedir.

Meksika'da Ne Ucuz? Meksika'dan Gelirken Ne Getirilir?

Meksika'dan yerlilerin Alebrijas dedikleri hayvan figürleri, çanak çömlekleri renkli şalları, deri kovboy çizmeleri, eski kültürlere özgü hamaklar, ilginç maskeler sevdiklerinize alabileceğiniz hediyeler arasında başta gelmektedir. Meksika uzak olduğu için yolcuların çoğu Meksika Türkiye arası uçakla kaç saat diye merak edip araştırma yapmaktadır. Meksika Türkiye arası aktarmasız uçakla 17 saate yakındır ancak aktarmasız uçak bulmak neredeyse imkansızdır bu yüzden uçuş süresi aktarmadan dolayı artmakta ve uçuşa göre değişebilir.

Biletall.com aracılığıyla en ucuz Meksika uçak bileti ayrıcalığından yararlanıp biletinizi aldıktan sonra Meksika'da görmeniz gereken pek çok güzel yerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Aztek uygarlığından pek çok mimariyi barındıran Mexico City Aztekler dışında Olmekler'den Mayalara kadar uzanan geçmişiyle sanatçıları, galerileri, müzeleri ile dünyanın büyük metropollerinden birisi.

Kolonyal mimarisinden pek çok iz bulabileceğiniz bu yerde Arnavut kaldırımları, kiliseleri, dar sokakları ve renkli evleriyle Meksika'daki güzel koloni şehirlerinden birisi konumunda. Şehirdeki pek çok renkli vosvos, kendi ürettiği takıları ve kıyafetleri satan yerli halk içinizi ısıtacaktır.

Merida şehri atlas okyanusu yakınında bir şehirdir. Tarihinde Mayalılara ev sahipliği yapmıştır. Şehirdeki nüfusun %60'ı Maya kökenlidir. Tarihte sömürülen Merida'da Fransız, Hollanda ve İngiliz mimarisinden örnekler mevcuttur.

Palmiye ağaçları, mercan kayaları ve sahilleri ile tek kelime ile muazzam bir yer. Deniz turizmi açısından Meksika için oldukça ünlü olan bu şehire her yıl pek çok turist gelmektedir.

Sit alanı olarak kabul edilen ve 5-6. yüzyılda kurulan bu şehirde Mayalılar'a ait pek çok kalıntı bulmak mümkündür. Şehrin mimarisi puuc denilen dağ zincirindeki kentlerin özelliklerini taşımaktadır. Binaların genelinde alt kısımlar sade üst kısımlar ise süslenmiş ve işlenmiş haldedir.

Biletall.com'dan Meksika ucuz uçak bileti için arama yapıp biletinizi aldıktan sonra tarihi ve turistik açıdan harika bir ülke olan Meksika'nın tadını çıkarabilirsiniz.

Mexico City

Şehirde sayısız müze bulunmaktadır. Sanat oldukça gelişmiştir ve şehirde pek çok galeri bulunmaktadır. Dünyadaki ilginç, tarihi ve hareketli metropollerden birisi olan Mexico City'de Aztek kalıntılarına da rastlanmıştır. Tarihinde pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Meksika'nın başkenti olan Mexico City Amerika kıtasının önemli finansal merkezidir.

Cancun

Turistlerin hayran kaldığı yer. Karayipler denizinin kıyısında yer alan şehir deniz turizmi açısından oldukça hareketli ve Meksika'ya gelen turistlerin çok ziyaret ettiği, çok sevdikleri şehirdir.

Teotihuacan

Antik bir şehir olan bu şehirde Güneş ve Ay piramitleri ve bunların arasında da bir ölüler yolu bulunmaktadır. Şehrin adı tanrıların evi anlamına gelmektedir. Aztekler'in hükmettiği şehirde Aztekler'den önce yaşayan toplumlar kendilerine ait olan her şeyi yakıp yıkarak arkalarında hiçbir iz bırakmamışlardır. Sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan Meksika'nın ilginç şehirlerinden birisi olan bu şehir turistlerin ve tarih severlerin hayran kaldığı bir şehirdir.

Meksika ucuz uçak bileti için arama yapan yolcular Biletall.com'dan bilet alabilirler. Biletall.com'dan Meksika ucuz uçak bileti fiyatları günün farklı saatlerinde değişmesine rağmen Biletal.com her zaman uygun ve ekonomik biletleri sunar.

Meksika'da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

çok büyük bir alanda kurulu olan Meksika'da denize neredeyse her yerde girebilirsiniz. Tulum, Oaxaca, Guerro, Marieta adaları, Yucatan yarımadası Meksika'da denize girebileceğiniz pek çok yerden sadece birkaçı.

Meksika'dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Meksika'dan dönerken halkın kendi yaptığı ilginç takılar, kovboy şapkaları, kovboy çizmeleri, hayvan figürleri, Mayalara, Azteklere özgü küçük süs eşyaları alınabilir.

Meksika'nın Doğal Güzellikleri

Meksika Türkiye uçak bileti ile Meksika'ya gelenler burada sayısız doğal güzellikle karşı karşıya kalırlar. Cenote Samula doğal kuyusu, Chac Mool Cenote, Quintana Roo, Sonoran çölündeki mine çiçeği ve çalı bitkisi, Michoacan'daki kral kelebekleri, kardon kaktüsü, Amerikan flamingoları, karada ve suda yaşayan ve doğada nesli tükenmekle yüz yüze olan bir semenderler Meksika'da görülebilecek sayısız güzelliklerden sadece bazıları.

Meksika'da Gezilecek Tarihi Yerler

Chichén Itzá, Tulum Maya Harabeleri, Zona Arqueologica Uxmal, Teotihuacan, Kukulkan Piramidi, Zona Arquelogica Edzna, El Castillo Meksika'da gezip görebileceğiniz tarihi yerlerden bazıları. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış ve dünyanın eski yerleşim yerlerinden birisi olan Meksika adeta bir tarihi kalıntılar cenneti.

Meksika Gezi Rehberi

Meksika tarihi, doğal güzellikleri ve mimarisiyle her yıl pek çok turist çekmektedir. Siz de turistlerin çok geldiği ülkelerden birisi olan ve pek çok tarihi eseri Unesco tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınan Meksika şehrini ziyaret etmelisiniz. Şehirde turizm, ekonomi, sanat, ulaşım son derece gelişmiştir. ülkede otobüsler oldukça ucuz ve kullanışlıdır.

Son derece gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Meksika'da metrobüsler ve metrolar halk tarafından çok kullanılan ulaşım aracıdır. Mexico City'de toplamda 12 metro hattı bulunmaktadır. Bilet ücreti ise 5-6 Meksika pesosudur. Taksiler de yaygındır ancak taksiler biraz pahalıdır. Taksi ücretleri 140 Meksika pesosu civarındadır.

Biletall.com'dan alabileceğiniz en ucuz Meksika uçak bileti ile Meksika'ya gelip buradaki enfes yemekleri deneyebilirsiniz.

Tortilla Ekmeği

Adını İspanyolca 'da yuvarlak pasta anlamına gelen torta kelimesinden alan bu ekmek buğday ve mısırdan yapılıyor. İçine çeşitli sebzeler eklenerek değişik yemekler yapılabilen bu ekmek ile yapılan ünlü yemek Taco'dur.

Fajita

ülkemizde bilinen yemeklerden birisi olan bu yemek ülkemizde de pek çok yerde yenilebilmektedir. Bu yemek etli, tavuklu ve balıklı olabilmektedir. Bu yemek çeşidini tadarken dürümünüzün içerisine istediğiniz malzemeleri ekleyebilir ve kendi lezzetinizi oluşturabilirsiniz.

Quesadilla

İki adet tortilla ekmeği arasına neredeyse her şey konulabilmekte ve o şekilde servis edilen bir yemektir. Aynı zamanda yanında krema, guakamole, salsa ile de servis edilebilmektedir. Turistler tarafından çok sevilen lezzetlerden birisidir.

Enchilada

Yine bir tortilla çeşidi olan bu yemek çeşidinde tortilla ekmeğinin içine et veya tavuk konulabilir. üzerine çeşitli sosların da eklenip peynirle süslenerek pişirilir ve servis edilir. Enfes lezzetlere sahip olan Meksikalılar'ın sevdiği yemeklerden birisidir.

Burrito

Adını ülkemizdeki çoğu kafenin menüsünde de görebileceğiniz burrito içerisine pilav da konulabilmektedir. Bizdeki dürüme benzeyen burritolar son derece leziz bir yemektir.

Meksika'da Yenecek Güzel Yemekler

Tortilla ekmeği oldukça meşhur olan Meksika'da neredeyse çoğu yemek çeşidinde bu ekmeği görebiliriz. Meksika mutfağı dünyadaki güzel mutfaklardan birisi olarak gösterilmektedir ve enfes lezzetlere sahiptir. Halkın ve turistlerin sevdiği yemeklerden bazıları Fajita, Quesadilla, Enchilada, Burrito, Meksika çorbası, Taco, Nachos'tur. Ayrıca tatlılarıyla da ünlü olan Meksika'da turistlerin sevdiği tatlı Churros'tur. Siz de bu enfes lezzetleri denemek için Biletall.com'dan biletinizi alıp zengin mutfağa sahip olan Meksika'ya gelebilirsiniz.

Meksika Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Meksika Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
General Manuel Marquez De Leon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ensenada Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Licenciado Manuel Crescencio Rejon Int Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Don Miguel Hidalgo Y Costilla Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
C P A Carlos Rovirosa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Licenciado Adolfo Lopez Mateos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tapachula Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Plan De Guadalupe Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Lucio Blanco Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Hermanos Serdan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Xoxocotlan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nogales Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Mariano Matamoros Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Pedro Jose Mendez Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Licenciado Benito Juarez Havalimanı
Chetumal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ingeniero Alberto Acuna Ongay Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tlaxcala Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Servando Canales Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Leobardo C Ruiz Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Licenciado Y Gen Ignacio Lopez Rayon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tepic Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ponciano Arriaga Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Francisco J Mujica Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Del Norte Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Mariano Escobedo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Rodolfo Sanchez Taboada Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Rafael Buelna Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Valle Del Fuerte Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Ignacio P Garcia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Culiacan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Colima Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General R Fierro Villalobos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jesus Teran Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Juan N Alvarez Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bahias De Huatulco Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ciudad Del Carmen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ciudad Obregon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Abraham Gonzalez Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cozumel Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Jose Maria Yanez Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tehuacan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Isla Mujeres Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lazaro Cardenas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guanajuato Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Loreto Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Minatitlan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Monclova Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Quetzalcoatl Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tajin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ingeniero Juan Guillermo Villasana Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Puerto Penasco Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Piedras Negras Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Licenciado Gustavo Diaz Ordaz Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Puerto Escondido Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Queretaro Intercontinental Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Los Cabos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Torreon Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Angel Albino Corzo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Abelardo L Rodriguez Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Francisco Javier Mina Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tamuin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cancun Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Heriberto Jara Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ixtapa Zihuatanejo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Salina Cruz Naval Air Station Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guerrero Negro Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ciudad Constitucion Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Captain Rogelio Castillo National Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alamos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Apatzingan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Bahia De Los Angeles Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Chichen Itza Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ciudad Mante Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ixtepec Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Francisco P V Y R Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Palenque Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Playa Del Carmen Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Luis Rio Colorado Municipal Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Quintin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Santa Rosalia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
TIZIMIN Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tulum Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Villa Constitucion Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white