Arjantin Uçak Bileti

Arjantin Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Arjantin Hakkında Bilgiler

Arjantin Güney Amerika kıtasının güneyinde yer alan ülkelerden birisidir.

Arjantin Güney Amerika kıtasında yer alan bir ülke olup Şili, Bolivya, Paraguay, Uruguay ve Brezilya'ya sınırı bulunmaktadır. ülke Güney Amerika kıtasında olduğu için ülkemizden sadece hava yolu ulaşımı ile gidilebilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Biletall.com'da Arjantin'e haftalık ortalama 500 uçuş gerçekleşmektedir. Arjantin Türkiye arası yapılan uçuşların neredeyse tamamı aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Arjantin Türkiye saat farkı 6 saattir. Arjantin uçuş süresi direkt olan uçuşlarda yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bu süre aktarmalı olan uçuşlarda firma ve yapılan aktarma sayısına göre değişebilmektedir. Arjantin uçak seferleri Aeroflot, Aerolineas Argentinas, Air EURpa, Air France, Alitalia, AtlasGlobal, Austral Lineas Aereas, British Airways, Emirates, Lufthansa, Oceanair Linhas Aereas, Qatar Airways, Royal Air Maroc, SunExpress, TAP Portugal, Türk Hava Yolları, Uzbekistan Airways, Vrg Linhas Aereas, XL Airways hava yolu şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Arjantin uçak bileti almak isteyenler Biletall.com'dan Arjantin uçak seferlerine girerek bu firmaların fiyatlarını listeleyebilir ve çeşitli filtre seçenekleri ile kendilerine uygun bileti alabilirler. Ayrıca Biletall.com'dan Arjantin uçak bileti rezervasyon avantajları ile önceden rezervasyon yaparak biletlerini daha ucuza alabilirler.

Arjantin uçak bileti fiyatları firmalara göre değişebilmekte hatta uçuş günü yaklaştığında fiyatı 1 ay önceki fiyatların çok çok üstünde olabilmektedir. Arjantin uçak saatleri yolcular için günün 24 saatine dağıtılmıştır. Bu sebeple günün farklı saatlerinde Arjantin Türkiye uçak bileti fiyatları farklı olabilmekte, hatta sabah erken saatte gerçekleşen uçuşlar gün içerisindeki uçuşlara göre yarı fiyatta olabilmektedir.

Arjantin vizesi ülkemizden gidecek olan kişiler için istenmemektedir. 90 günden az ikamet edecek olan kişilerin vize almasına gerek yoktur.

Arjantin çok geniş bölgeye yayılan bir ülke olduğu için hava sıcaklıkları aynı günde farklı bölgelerde çok farklı olabilmektedir. Arjantin'de bahar sezonu olarak anılan eylül, kasım aylarında pek çok yer ziyaret için oldukça uygun hava koşullarına sahipken güneyde, fırtınalar olabilmektedir.

Arjantin, toprakları 16. yüzyılda İspanyollar tarafından keşfedilmiş bir Güney Amerika ülkesidir.

Arjantin'in Başkenti

Buenos Aires Arjantin'in başkentidir. Kelime anlamı olarak güzel havalar anlamına gelmektedir. Şehirde gerçekten de yılın büyük bir bölümü güneşli olarak geçmektedir.

Arjantin'in Nüfusu - Arjantin'in Resmi Dili

Arjantin'in nüfusu 43,85 milyondur. Arjantin'in resmi dili İspanyolca'dır.

Arjantin'in Para Birimi

Arjantin'in para birimi Arjantin pesosudur. 1 Türk lirası 4,5 Arjantin Pesosu'dur.

Arjantin'de Saat Kaç?

Arjantin Güney Amerika'da olan bir ülke olduğu için ülkemizden oraya gidecek olan yolcular Arjantin Türkiye arası uçakla kaç saat ve aradaki saat farkı kaç diye meraklanabilirler.

Arjantin Türkiye saat farkı 6 saattir. ülkemiz Arjantin'den 6 saat ileridedir. Arjantin Türkiye arası uçak yolculuğu ise aktarmasız olan uçuşlarda 15 saattir.

Arjantin'de Ne Ucuz? Arjantin'den Gelirken Ne Getirilir?

Arjantin seyahatinden sonra dönüşte sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız süt karameli olarak bilinen Dulce de Leche kemerleri, alpargatas ayakkabılar, ünlü Arjantin derisi, magnet, bardak veya anahtarlık alabilirsiniz.

Biletall.com'dan alacağınız en ucuz Arjantin uçak bileti ile bambaşka bir ülke olan Arjantin'i ziyaret edebilir, ülkeyi keşfedebilirsiniz.

Arjantin'in Brezilya sınırında pek çok şelale bulunmaktadır. Bu şelalelerin içerisinde uzun olanı 81 metre ile Iguazu Şelalesi'dir. Burada suyun muhteşem sesini ve şelaleden dökülüşünü izleyebilir, bol bol manzara fotoğrafı çekebilirsiniz. Her yıl pek çok turistin geldiği bir yer olan Iguazu Şelalesi Arjantin'in önemli doğal güzellikleri içerisindedir.

Sandviç ya da ekmek ile de servis edilen bu yemek oldukça lezzetli bir et yemeğidir. üzerine maydanoz, zeytinyağı ve pek çok baharatın da atılmasıyla eşsiz bir lezzete sahip olan bu yemek Arjantinliler'in sevdiği yemeklerdendir.

Arjantin'de çok çeşitli ve lezzetli yemekler tatmak mümkün. özellikle de et üzerine kurulu olan Arjantin mutfağında yaygın olarak tüketilen et çeşidi biftektir. Argentine Asado olan bu enfes Arjantin bifteğinden restoranlarda istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Arjantin'in bu hayvanat bahçesinde hayvanlar oldukça evcildir. İnternette bu hayvanat bahçesi ile ilgili pek çok resim veya video görmüş olabilirsiniz. Burada aslanlar ile bile sarılarak fotoğraf çektirmek mümkündür.

Dünya mirasları listesine giren bu buzul 30 kilometre boyunca uzanmaktadır. Halen de büyümekte olan bu buzul Patagonya'daki büyük 3 buzul içerisindedir. Pek çok turist burayı görmek için turlarla buraya gezi düzenlemektedir.

Arjantin ucuz uçak bileti için arama yapan yolcular Biletall.com'dan en uygun bileti alabilirler.

Buenos Aires

Buenos Aires Arjantin'in gelişmiş şehri ve başkenti olmasının yanı sıra pek çok tarihi ve mimari güzelliğe sahiptir. Palacio Barolo sarayı Buenos Aires'teki ünlü ve dikkat çekici binalardan birisidir. Recoleta mezarlığı ile ünlü olan şehirde mezarlığın ünlü olması sizleri de şaşırtabilir. Ancak mezar şekilleri ve mezarlığın düzenleniş şekli turistlerin oldukça dikkatini çekmektedir. Bütün bunların yanında şehirde sanat ta oldukça gelişmiştir.

Cordoba

Güney Amerika'daki genç ve dinamik nüfus bu şehirdedir. Arjantin'in büyük 2. Sanayi şehri olmasına rağmen şehir koloni tarihi ile de önemli bir şehirdir. Plaza San Martin ve Cathedral of Córdoba turistlerin çok ziyaret ettiği yerlerden bazılarıdır.

Rio Gallegos

Rio Gallegos şehri Arjantin'in güneyinde yer alan şehirlerden birisidir. Şehrin düzgün yapılanması oldukça dikkat çekicidir. Bütün cadde ve sokakları çok düzgün ve dolayısı ile şehirde ulaşım çok kolaydır. Ayrıca şehirdeki pek çok müze turistlerin ilgisini çekmektedir

Arjantin ucuz uçak bileti ile Arjantin'e gitmek isteyen yolcular Biletall.com'dan istedikleri bileti alabilirler. Arjantin ucuz uçak bileti fiyatları ile yolcuların uygun fiyatta seyahat etmelerini sağlayan Biletall.com yolcular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Arjantin'de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Mar del Plata, Pınamar, Las Grutas, Puerto Madryn Arjantin'de denize girilebilecek noktalardan bazılarıdır. Tabii ki de denize girmek için iyi yer başkent Buenos Aires'tir.

Arjantin'den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Arjantin seyahatinizde hediye alacağınız zaman klasik magnet, bardak, süs eşyası hediyeleri yanında ünlü Arjantin derisi, alpargatas ayakkabılar ve ünlü Arjantin kemerleri alabilirsiniz.

Arjantin'in Doğal Güzellikleri

Arjantin uçak bileti ile Arjantin'e gelenler burada şelaleler ve buzulların eşsiz manzarası ile karşılaşacaktır. Los Glaciares Buzulları, Mar Chiquita Gölü, Delta Tigre Nehri, Iguazu Şelalesi Arjantin'in sahip olduğu ve turistlerin ziyaret ettiği doğal güzelliklerden sadece birkaçıdır.

Arjantin'de Gezilecek Tarihi Yerler

Pek çok tarihi esere ve mimari yapıya ev sahipliği yapan Arjantin 16. Yüzyılda İspanyollar tarafından keşfedilmiştir. Onlardan kalma ve sonrasında yaşayan topluluklardan kalma pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Recoleta, Museo Nacional De Arte Decorativo, Palacio Barolo, Basilica de Nuestra Senora Del Pilar, Centro Naval bu tarihi kalıntılardan bazılarıdır. Geçmişteki topluluklar genellikle Buenos Aires'te yaşadığı için Arjantin'de çok tarihi mimari başkent Buenos Aires'te bulunmaktadır.

Arjantin Gezi Rehberi

Arjantin Güney Amerika'da yer alan, büyük bir alanda kurulmuş olan bir ülkedir. ülkede yerleşim yerleri arasındaki mesafeler çok fazladır. Bu yüzden Arjantin gezinizde paranızın büyük bir kısmını ulaşıma ayırmalısınız. ülkede ulaşım genellikle otobüslerle sağlanmaktadır. Bazı uzak bölgelere, Patagonya gibi, hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. ülkede tren veya metro ulaşımı fazla gelişmemiştir. Bu yüzden yerleşim yeleri arasında rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmak istiyorsanız araba kiralamak iyi bir fikir olabilir. Ancak otobüs ağı oldukça gelişmiş olan şehirde otobüs ile pek çok noktaya gidebilirsiniz.

Arjantin doğal güzellikleri ve futbolu ile dünyaya nam salmış bir ülkedir. ülkede insanlar futbola çok düşkündür. Pek çok yerde Arjantin forması ile gezen insanlar görebilirsiniz. Bunun yanında ülkede yerleşim çok dağınıktır. Nüfusun büyük bir kısmı başkent Buenos Aires'te yaşamaktadır ve ülkenin gelişmiş şehri de burasıdır. ülkenin güney kısmındaki buzullar ve Brezilya sınırındaki şelaleler turistlerin ilgi odağıdır.

Biletall.com'un size sunduğu ucuz Arjantin uçak seferleri ile Arjantin'e gelebilir ve buradaki eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz.

Arjantin'in Meşhuru, Asado

Arjantin'de meşhur yemek olan Asado ülkedeki pek çok restoranda yapılmaktadır. Biftekten yapılan bu yemek yerli halk ve turistler tarafından oldukça sevilmektedir. ülkedeki popüler yemektir.

Sosların Dansı, The Bife de Lomo

Oldukça doyurucu özelliğe sahip olan bu yemek çeşitli baharat ve soslar ile daha da lezzetli olabilmektedir. Et yemekleri oldukça meşhur olan Arjantin'de bu yemekte et yemeğidir ve bir tür Latin yemeğidir.

Biraz Kıyma, Biraz Peynir; mpanada

Görünüş olarak oldukça küçük olan ve bir hamur çeşidi olan bu yemek turistler tarafından çok sevilen bir yemektir. İçerisine kıyma veya peynir katılabilmektedir. Küçük olmasına rağmen oldukça doyurucu bir yemektir.

Arjantin'i Tatlandıran, Dulce de Leche

Arjantin sadece et yemekleri ile ünlü değildir. Aynı zamanda tatlı açısından da zengin bir mutfağa sahiptir. ülkedeki popüler ve çok tercih edilen tatlı olan dulce de leche karamelli ve sütlü bir tatlıdır.

Atıştırmalık İsteyenlere, Churrasquito

Görüntü olarak bildiğimiz sandviçi andıran bu yemek içerisinde Arjantin usulü pişmiş et, peynir ve çeşitli yeşillikler bulunmaktadır. özellikle genç kesimin tükettiği bu yemek çeşidi turistler tarafından da atıştırmalık olarak çok sevilmekte ve sıklıkla tüketilmektedir.

Arjantin'de Yenecek Güzel Yemekler

Arjantin mutfağı pek çok Güney Amerika ülkesi gibi oldukça zengin ve çoğunlukla et yemeklerinden oluşan bir mutfaktır. Arjantin hamburgeri, mate çayı, cortado, pizza güerrin, asado, empanada ülkedeki ünlü yemek ve içeceklerdir. özellikle et yemeğine düşkün olan Arjantinliler asado ismini verdikleri biftekten yapılan bu yemeği çok sevmektedirler.

Arjantin Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Popüler Arjantin Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tandil Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Salvador Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Resistencia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Posadas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Paso De Los Libres Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Necochea Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Mar Del Plata Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
La Plata Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gualeguaychu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Formosa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Corrientes Havalimanı
Comodoro Pierrestegui Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Concordia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Carriel Sur Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Campo Grande Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aeroparque Jorge Newbery Havalimanı
Ministro Pistarini Havalimanı
Coronel Fap Alfredo Mendivil Duarte Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
ZAPALA Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gobernador Castello Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ushuaia Malvinas Argentinas Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Enrique Mosconi Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Santiago Del Estero Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Charles M Schulz Sonoma Co Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Santa Rosa Havalimanı
Santa Rosa Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Santa Maria Pub Cpt G Allan Hancock Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Santa Maria Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Abel Santamaria Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Rafael Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Scappoose Industrial Airpark Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Luis Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Fernando Luis Ribas Dominicci Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Luis Munoz Marin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Norman Y Mineta San Jose Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Antique Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Juan Santamaria Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tobias Bolanos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Carlos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Antoine De St Exupery Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Antonio Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Antonio Del Tachira Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Nueva Hesperides Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Salta Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rosario Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rio Grande Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rio Gallegos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Rio Cuarto Area De Material Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Juan Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Julian Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Tehuelche Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Puerto Deseado Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Perito Moreno Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
General Urquiza Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Presidente Peron Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Plumerillo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lincoln Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lincoln Regional Havalimanı Karl Harder Field 0 km Taksi, Otobüs
Las Heras Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
La Rioja Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jose de San Martin Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Henderson Executive Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gobernador Gregores Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ambrosio L V Taravella Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cordoba Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Comodoro Rivadavia Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Comandante Espora Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Alto Rio Senguer Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Malargue Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Catamarca Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Teniente Benjamin Matienzo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Villa Dolores Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Cataratas Del Iguazu Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Jujuy Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Bolson Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Esquel Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Almirante Zar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
San Carlos De Bariloche Havalimanı
Villa Gesell Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Aviador C Campos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Calafate Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Lago Argentino Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Santa Teresita Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Sierra Grande Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Ingeniero Jacobacci Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Gilberto Lavaque Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Miramar Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Tres Arroyos Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Villa Mercedes Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
El Trompillo Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Guanacaste Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
Martindale AAF Havalimanı 0 km Taksi, Otobüs
flight
ba-favicon-white