Denizli Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Denizli Hakkında Bilgiler

Horozuyla meşhur olan ilimiz , Anadolu yarımadasının güneybatı, Ege Bölgesi'nin de doğusunda yer alan Denizli, aynı zamanda Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit durumundadır. Ayrıca; Denizli ilinin her üç bölge üzerinde de toprakları vardır. Eski şehirlerinden birisi olma özelliği de taşımaktadır. Eski Türkçe'de deniz anlamına gelen "Tengiz" adı ile bilinmektedir. "Tengüzlü" kelimesi ile anılan daha sonra Denizli adını alan bu il dağ, ova ve gölleri ile görsel güzelliği yüksek bir ilimizdir.

Coğrafik konumu olarak ise; doğuda Afyon ve Burdur, güneyde Muğla, batıda Aydın, Manisa ve kuzeyde de Uşak ile komşudur. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise, ılık ve yağışlıdır. En çok aralık, ocak ve şubat ayları yağışlı geçmektedir. Ormanlık alanları ile de gözleri dolduran Denizli'de, Karaçam, sedir, meşe, ardıç, dişbudak ve kayın gibi daha bir çok ağaç çeşidi bulunmaktadır.

Denizli birçok alanda ekonomiye destek sağlayan il olma özelliğine de sahiptir. Tekstil, mermer ve turizm gibi ekonomik faaliyetlerle dünya ile rekabet edebilmektedir. Türkiye'nin 2. büyük mermer havzasına sahiptir.

Tarımsal ürünlerin ihracatında tüm ülkelere ürün gönderme yetkisi olan ildir Denizli. 87 çeşit tarım ürünü 83 ayrı ülkeye ihraç edilmektedir.

Son derece renkli bir şehir olan Denizli'ye gittiğinizde birbirinden güzel ve sağlıklı kaplıcalarını muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Denizli Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Denizli Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Denizli Çardak Havalimanı 61 km Taksi, Otobüs
ba-favicon-white