Varan Turizm Otobüs Bileti

Varan Turizm

 • İSTASYON SAYISI
  135 İstasyon
 • KURULUŞ YILI
  1946
 • KURUCU
  Nevzat Pekuysal

Varan Turizm Hakkında

1946 yılında karayolları taşımacılığına başlayan Varan Turizm, 70 yıllık tecrübesi ile müşterilerine daima konfor ve rahatlık sunmaktadır. Kurulduğu günlerde İstanbul- İzmit arasından seferler düzenleyen firma, günümüzde Türkiye genelinde acenteleri bulunan bir firma olmaktadır. 230'dan fazla bilet satış noktası ve 350 araçlık geniş araç filosu ile kendini sürekli geliştirmekte ve acentelerine her gün bir yenisini eklemektedir. Uluslararası standartlar sunmakta ve daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan titiz hizmetler içerisinde yer almaktadır. Kendi bünyesindeki mola merkezleri yolculara özel olarak dizayn edilmiştir. Modern özellikleri ile de bugünkü halini almıştır. Sektör içerisinde ilk olarak 1998 yılında ISO 9001 kalite sistem belgesin almış ve sunduğu konforu belgelemiştir.

Varan Turizm'i Tercih Etmek İçin 5 önemli Sebep

Firma teknolojik özellikleri ile donattığı araçları ile sorunsuz ve kaliteli yolculuklar sunmaktadır. Bunun yanında seyir halinde iken yolcuların ihtiyaç duyabileceği her şey düşünülmüştür. Varan Turizmi tercih etmek için beş önemli sebep bulunuyor.

 1. Kişiye özel televizyon, uygu ve internet bağlantısı sunulmaktadır. Cep telefonu kullanımı da serbest olmaktadır.
 2. Her koltuk üzerinde bilgisayar kontrolü, emniyet kemeri bulunmaktadır. Ve hız limiti otomatik olarak kontrol edilmekte, hız limitini aşmayı önleyen sistem sayesinde de güvenli yolculuklar sağlanmaktadır.
 3. özel şöfor mahali bulunmaktadır. Bu sayede arazi şartları, iklim ve teknik özellikler anında şöförün ekranında yel almaktadır.
 4. Otobüslerde filtre sistemi bulunuyor. Bu şekilde dışarıdan gelebilecek zararlı gazlar arındırılarak otobüs içerisindeki hava filtrelenmiş oluyor.
 5. Varan Turizm otobüsleri içerisindeki klima sistemi sayesinde içerideki hava 30 saniyede bir yenilenmektedir.

Varan Turizm özel Terminalleri

İzmit merkezli olan Varan Turizm, Türkiye genelinde pek çok ilçe içerisinde acentesi bulunmaktadır. Yolcular çağrı merkezi numaralarında ulaşarak anında bilet alabileceği gibi online şubelerin kullanılması ile de biletlerin rezervasyonu mümkün olmaktadır. En yakın Varan Turizm acentelerine uğrayarak ta biletinizi satın almanız mümkün olacaktır.

 • Kocaeli merkez şubesi ( Adres: Otogar) (Tel: 0 262 311 6175)
 • İstanbul Esenler Şubesi ( Adres: Esenler Otogarı no: 127- 128) (Tel: 0 212 658 3005)
 • Ankara Aşti Şubesi (Adres: Ankara Şehirlerarası Terminali No: 13) ( Tel: 0 312 224 0172)
 • Bursa Gemlik Otogar Şubesi (Adres: Gemlik otogar terminali) (Tel: 0 224 513 8440)

Varan Turizm Filosunda Bulunan Otobüsler

Varan Turizm otobüsleri içerisinde Setra modelleri konfor sunmanın yanı sıra, karlı yollarda ASR sistemi ile patinajı önlemektedir. Bu şekilde ani fren riski de ortadan kalkmaktadır. Vücut rahatlığı sağlayan özel koltuk tasarımları da yolcuların uzun seyahatlerinde konfor elde etmesini sağlıyor. Tüm koltuklarda TV, kişiye özel internet, uydu bağlantısı yer almaktadır. Genişletilmiş koltuk araları sayesinde rahatlık sunulmaktadır. Bagaj alanında iki katlı kompartmanlar bulunmakta, bu şekilde daha fazla bagaj taşıma kapasitesine sahip olmaktadır. Ayrıca 8 kanallık her koltukta bulunan radyolarda yolculara bireysel kullanım imkânı veriyor. Bunun yanında Travego model otobüsler dışında tüm obüslerde tuvalet imkanı da söz konusudur.

Varan Turizm Bilet İptal Prosedürü

Güler yüzlü ve tecrübeli çalışanları sayesinde yolculara tüm yolculuk boyunca kaliteli hizmetler sunulmaya özen gösteriliyor. Biletlerinizi iptal edebilmek için mutlaka 24 saat öncesinde birebir Varan Turizm acentelerine uğrayarak işlemler yaptırmanız gereklidir.

bus
ba-favicon-white