İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

ülkemizin büyük, gelişmiş ve kalabalık şehri olan İstanbul, Türkiye'nin kalbidir. Tüm şehirlerimize ek olarak birçok Avrupa başkentinden de direkt olarak sehayat edebileceğiniz İstanbul'a gelmek için sık kullanılan ulaşım metodu otobüslerdir.

Şehrin büyük otogarı olan Esenler Otogarı, Avrupa Yakası'nda olup ülkemizin büyük otogarı olma ünvanına sahiptir. Buraya hergün binlerce otobüs, ülkemizin dört bir köşesinden yolcu taşımaktadır. Siz de bir İstanbul otobüs biletialarak Dünya'nın başkenti yakıştırmasına layık görülen bu şehrimizi ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul'u Ziyaret Etmek İçin önemli 5 Sebep

İstanbul'la gitmek için yüzlerce sebep vardır. Her yeri tarih kokan bir şehirdir.

Sultan Ahmet Camii

çırağan Sarayı

Haydarpaşa Garı

Galata Kulesi

Dolmabahçe Sarayı

  İstanbul'a Nasıl Gidilir?

  İstanbul'a ulaşım günün her saatinde hava ve kara yolu ile yapılabilmektedir. İstanbul'da Atatürk Havaalanı, Sabiha Gökçen Havaalanı ve 2018 yılında aktif edilen yeni İstanbul Havalimanı olarak üç adet havaalanı bulunmaktadır.

  İstanbul'da Ulaşım Nasıldır?

  İstanbul'da ulaşım metro, metrobüs, tramvay, belediye otobüsleri, taksi ve deniz otobüsleri ile işlemektedir. Türkiye'nin yoğun trafiği İstanbul'dadır. Bu yüzden şehir içi ulaşım aracınızı buna göre belirlemeniz seyahatinizin daha hızlı ve rahat geçmesi açısından önemlidir.

  İstanbul'da Gezilecek Yerler

  İstanbul gezilecek yerler arasında arkeolojik çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan antik kentler, tarihi camiler, müzeler, ören yerleri, kaleler ve kiliseler yer almaktadır.

  Ayasofya Müzesi
  Dünyadaki mimarlık tarihinin gösterişli yapılarından biridir. Türkler Orta Asya'da Orhun Abideleri'ni dikerken aynı zamanda Konstantinopolis'te günümüze kadar tarihini koruyacak olan Ayasofya'nın inşasına başlanmıştır.

   Galata Kulesi
   Kuşkusuz Galata Kulesi, İstanbul gezilecek yerler içindeki romantik yapılardan bir tanesi.  

    İstanbul Arkeoloji Müzesi
    Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne miras kalan nadide kurumlarından bir tanesidir. Müze 1869 yılında Müze-i Hümayun ismiyle kurulmuştur. 

     İstanbul'da Ne Yenir? Hangi Yemek Meşhurdur?

     İstanbul mutfağı, dünyanın önde gelen mutfaklarındandır. Tarihinde imparatorluk başkenti olan kente ülkenin her yanından gelen ustalar, malzemeler ve tarzlar muhteşem lezzetleri ile Osmanlı Türk mutfağının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Türk mutfağının devamı olan ve yeni tatlara sürekli açık olan Osmanlı mutfağı her gün zenginleşmekte ve alternatif lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Başlıca meşhur lezzetleri arasında balık ekmek, kumpir, börek, kebap, boza, ıslak hamburger, kokoreç gibi herkesin geldiğinde az bir kere tatması gereken lezzetleri bulunmaktadır.

     İstanbul'un Tarihi Mekanları

     İstanbul'un tarihi ve kesinlikle gezmeniz gereken başlıca mekanları şunlardır; Ayasofya Camii, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı,  Yeni Cami, Anadolu Hisarı, Taksim Meydanı, Fatih Camii, Yıldız Sarayı, Beyazıt Camii,  Kapalıçarşı, Kız Kulesi, Mısır çarşısı, İstanbul Surları, Yeni Cami, Sultanahmet Meydanı, Süleymaniye Camii, Beyazıt Meydanı, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Haydarpaşa Garı, çırağan Sarayı.

     İstanbul İçin önemli Telefon Numaraları

     Büyük Şehir Belediyesi : 0 212 455 13 00

     Bayrampaşa Devlet Hastanesi : 0 212 567 67 74

     Vali : 0 212 455 59 00

      bus
      ba-favicon-white