Toronto Uçak Bileti

Toronto Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Toronto Hakkında Bilgiler

Kanada ülkesinin en büyük şehri olarak bilinen Toronto, düşük suç oranına sahip olması ve yüksek yaşam standardını bünyesinde barındırması ile dünyada en çok ilgi gören yaşanılacak şehirlerden biri olarak bilinmektedir. Kültürlü ve modern bir yapı ile inşa edilmiş olan eserlerin görülebilmesi için Toronto gezilebilecek şehirler arasında yer alır.

Ontario eyaletinin başkenti olan bu şehirde daha çok İngilizce konuşulmakla birlikte şehrin eski yerlilerinin hala Fransızca konuştuğu görülebilir. Chicago, Montreal ve Ottawa gibi büyük şehirlere yakın olması ile turistlerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri olarak günlük faaliyetlerde birçok aktivitenin yapılmasını da sağlar.

Toronto şehrinde her sene düzenlenen dünyaca ünlü bianeller, fuarlar, festivaller ve konserler bulunmaktadır. ülkenin turizm ve ticaret merkezi konumunda bulunan bu şehir, içerisinde de geniş bir ulaşım ağına sahip olduğundan hem turistlerin rahat bir şekilde gezebilmesine hem de ticaretin gelişmesine olanak tanımıştır.

Toronto Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Toronto Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Lester B Pearson Havalimanı
flight
ba-favicon-white